Чому телефон нагрівається під час використання та що з цим робити

Сучасні технології дедалі більше впроваджуються у всі сфери життя людей. Практично кожен має смартфон, планшет, телевізор з функцією Смарт-ТВ. Проте нові гаджети породжують раніше невідомі проблеми. Наприклад, у обивателів нерідко виникає питання: «Чому телефон нагрівається?», чи це норма, коли варто турбуватися. Слід зазначити, що сучасні смартфони оснащені потужним процесором, у робочому стані вони неодмінно гріються, але у межах певних значень. А ось коли температура підвищується різко або дуже сильно, варто звернути на це увагу.

Чому телефон нагрівається під час використання та що з цим робити

Основні причини перегріву

Телефон — це складний елемент, що складається з безлічі деталей. Збій в одній із них може призвести до поломки девайса. Користувач, який зіткнувся з цією проблемою і бажаючий дізнатися, чому гріється телефон, має оглянути девайс. Якщо вчасно не ліквідувати перегрів – смартфон може зависнути і навіть вибухнути.

Якщо телефон нагрівається за кілька хвилин або настільки сильно, що обпалює руку, це несправність телефону.

При виявленні такого ефекту необхідно дізнатися причину нагрівання і виправити проблеми.

Нормою є нагрівання:

 • у період тривалої роботи екрана з високим рівнем яскравості;
 • під час запуску ресурсомісткої програми;
 • за наявності джерела тепла поруч із девайсом;
 • під час пошуку мережі стільникового оператора або за умови нестабільного зв'язку;
 • коли задня кришка смартфона виконана з металу та відводить тепло від процесора.

В нормальних умовах телефон повинен нагріватися рівномірно, функціонуючи як завжди.

Якщо девайс постійно перегрівається – зменшується термін життя акумулятора та знижується продуктивність.

Чому телефон нагрівається під час використання та що з цим робити

Телефон несправний, якщо:

 • гаджет нагрівається в режимі очікування та після вимкнення;
 • тепло концентрується в певному місці – біля камери, гнізда живлення, в певній частині екрана;
 • пристрій гальмує, зависає, перезавантажується або вимикається;
 • девайс та батарея нагріваються під час зарядки;
 • задня кришка телефону піднята, здута, а на екрані з'являється пляма від тиску зсередини.

У разі виявлення таких проблем, слід відразу оглянути девайс і, якщо необхідно – звернутися до фахівця.

Перегрів під час використання

Причин, чому нагрівається телефон, може бути багато. Слід розуміти, що нормальна внутрішня температура телефону досягає 43 градусів за Цельсієм.

Під час повсякденного використання телефон гріється, але не перегрівається. Сучасні аксесуари самостійно знижують продуктивність, уникаючи високих температур. На стан телефону впливають активні програми, ігри, відкриті у фоновому режимі та яскравість екрана.

Варто чітко розраховувати кількість одночасно запущених програм. Оптимальним вважається трохи більше 2-х ресурсомістких програм.

Чому телефон нагрівається під час використання та що з цим робити

Перегрів в іграх

Найчастіше це явище спостерігається при запуску ігор з гарною графікою.

Для їхньої роботи потрібна вся потужність процесора, який може нагрітися сильніше, ніж зазвичай. Якщо спостерігається сильний перегрів – пристрій не тягне програму. Перше, що потрібно зробити, – знизити графіку гри. Крім того, можна зняти чохол телефону, який погано проводить тепло.

Чималий вплив на роботу гаджета надають і програми, що працюють у фоновому режимі. Перед грою слід вимикати модулі зв'язку, Wi-Fi, Bluetooth, GPS.

Не слід «ганяти» телефон тривалий час, потрібно робити перерви. Не варто грати, прибуваючи довгий час у лазні, гарячій ванні або на сонці.

Перегрів під час роботи в інтернеті

Технології передачі даних мають не такі великі «градуси» як ігри. Втім, їх одночасне використання протягом тривалого часу може призвести до перегріву пристрою.

При слабкому сигналі смартфон збільшує потужність прийому та передачі сигналу. Це призводить до нагрівання телефону.

Фахівці радять відключати передачу даних, якщо підключено безкоштовний інтернет, а GPS включатиме виключно під час використання навігатора.

Чому телефон нагрівається під час використання та що з цим робити

Перегрів на зарядці

Одна з найпопулярніших причин перегріву – використання телефону під час заряджання. Хоча виробники стверджують, що смартфон здатний витримати одночасно і зарядку, і роботу, але найчастіше це не так. Тим самим життя гаджета скорочується.

Ще одна причина – китайські зарядні пристрої. Найкраще використовувати оригінальні зарядки, тому що дешеві версії можуть нагрівати пристрій.

Перезавантаження телефону

Перше, що потрібно зробити, — перезавантажити телефон. Це допоможе при перегріві пристрою, пов'язаного з роботою операційної системи або вбудованих програм.

Крім того, це допоможе позбавитися залишкових сміттєвих файлів, що сприяють нагріванню гаджета. Після перезавантаження необхідно переконатися, що система оновлена до останньої версії та почистити телефон. Якщо всі ці дії не допоможуть, необхідно повернутися до заводських налаштувань, заздалегідь зберігши важливі дані.

Перевірка акумулятора

Більшість смартфонів оснащені літій-іонним акумулятором, що має великий заряд. Неправильне обслуговування смартфона може призвести до вибуху.

Насамперед необхідно оглянути акумулятор на зношеність. Його стінки повинні бути акуратними та рівними, а на контактах не повинно бути плям. Якщо акумулятор незнімний – при зносі він чинить тиск на кришку. Внаслідок чого утворюється «горб».

Чому телефон нагрівається під час використання та що з цим робити

Крім того, слід перевірити ємність акумулятора через налаштування. Останнім часом стали популярні спеціальні утиліти для перевірки батареї, що вказують на температуру акумулятора та його стан.

Проблема в несправності телефону

Якщо вищенаведені рекомендації не допомогли, велика ймовірність, що проблема в самому телефоні.

Причиною порушеного теплообміну є заводський шлюб або фізичне пошкодження апаратної системи.

Найчастіше нагрівання спостерігається в районі камери та окремих зон екрану. Ще один показник – глюки та порушення функцій, що з'являються внаслідок нагрівання або зараження вірусом.

Особливості перегріву на різних телефонах

Висока температура телефону не є показником несправності деталей. Втім, вона може спричинити поломку окремих частин. Основними причинами є:

 • одночасне використання різних функцій;
 • неоптимальні налаштування смартфона;
 • навколишні фактори;
 • старіння смартфона.

Чинники, що впливають на стан телефону, залежать від моделі.

Особливості Samsung

У смартфонів фірми Samsung є одна відмінна риса – нагрівання під час використання програми Facebook. У зв'язку з цим, користувачі вважають за краще вибирати аналоги: Tinfoil або Facebook Lite.

Перегрів, пов'язаний із системними програмами, не страшний користувачам девайсу, тому що в смартфон вбудований функціонал «Оптимізації». Це дозволяє очистити непотрібні файли та відновити систему одним кліком. Слід розуміти, що проблеми апаратного забезпечення вимагають втручання фахівців.

Завдяки вбудованій оптимізації, користувачеві не потрібні сторонні програми, такі як Clean Master або CCleaner.

Особливий вплив на смартфони від Samsung надає температура навколишнього середовища, через яке гаджет може швидко розряджатися. Телефон не можна залишати під прямим сонячним промінням, це нагріває корпус пристрою і загрожує порушенням роботи внутрішніх елементів. У сучасних девайсах вбудована функція захисту від високих та низьких температур.

Заряджати смартфон необхідно на твердій поверхні, що поглинає тепло.

Особливому ризику наражаються модулі 3G/4G, які можуть нагріватися під час завантаження файлів. Найкраще, під час завантаження файлів, підключатися до Wi-Fi, який ефективно споживає енергію акумулятора.

Чому телефон нагрівається під час використання та що з цим робити

Чому гріється Asus

Користувач, який бажає дізнатися, чому телефон Asus сильно нагрівається – перш за все, повинен вивчити пристрій. Багато апаратів цієї моделі досить потужні, тому пристрій може нагріватися. Найчастіше саме власники є винуватцями порушення роботи девайсу.

Виділяють такі причини:

 • неоригінальний блок живлення;
 • безперервна робота 3D-ігор;
 • довгий перегляд відео у високій якості;
 • завантаження програм із поганою оптимізацією;
 • довгі розмови щодо відеозв'язку;
 • часте використання 3G та 4G;
 • максимально яскравий дисплей.

Якщо всі ці причини були ліквідовані, а телефон продовжує грітися, необхідно звернутися до сервісного центру.

Чому гріється iPhone

Смартфони від iPhone рідко нагріваються. В основному, це відбувається через ресурсомісткі ігри та відео, так як відеочіп і процесор працюють на повну потужність. У таких ситуаціях все, що потрібно, покласти девайс на стіл «відпочити» на 15-20 хвилин.

Під час заряджання смартфон цього виробника гріється завжди. Якщо використовувати його під час підзарядки – нагрівання буде досить сильним, але це не є небезпечним. Втім, якщо використовувати неякісні кабелі або блоки живлення може згоріти не тільки телефон, а й квартира.

iPhone може перегріватись через попадання вологи або падіння. Найчастіше самостійно проблему складно виявити і потрібна діагностика гаджета.

Чому гріється телефон Андроїд

Ті, хто користується телефоном Android не запитують «чому він гріється?» Для них це нормальна ситуація через важкі програми. Основними видами перегріву є:

 • перегрів процесора;
 • перегрів батареї;
 • перегрів через оновлення ПЗ.

Нагрів процесора легко контролювати: що більше додатків встановлено, то більше тепла виділяється. Більшість програм працює у фоновому режимі, збільшуючи тепло, що виробляється.

Чому телефон нагрівається під час використання та що з цим робити

В основному період роботи акумулятора 300-500 циклів зарядки. У робочому стані може нагріватися під час використання 3G/4G або Wi-Fi. Якщо батарея гаряча протягом тривалого часу, це показник пошкодження.

У чому різниця нагріву телефону у різних місцях

Основними винуватцями нагріву телефону є: процесор, екран та батарея. Кожен із них генерують тепло у певному місці. Визначивши де саме прогрівання сильніше можна зрозуміти, який елемент телефону пошкоджений.

Віє теплом з верхньої частини

Якщо тепло відчувається у верхній частині дисплея – винна сенсорна система. Найчастіше тепло відчувається після довгих телефонних розмов по голосових чатах, використання інтернет, ігор, перегляду відео та посиденьок у соціальних мережах.

Віє теплом з нижньої частини

Якщо телефон нагрівається під час заряджання, велика ймовірність, що проблема в зарядному пристрої.

Використання неоригінальних пристроїв може призвести не тільки до перегріву, але й до пожежі.

Декілька порад, якщо смартфон все одно перегрівається

Один з основних способів позбавитися перегріву – не запускати важкі програми і не забувати про оновлення системи. Якщо необхідно швидко охолодити гаджет, необхідно зняти чохол, який може затримувати тепло. Потім можна увімкнути режим «У літаку», який вимкне всі фонові програми.

Чому телефон нагрівається під час використання та що з цим робити

Ось ще кілька порад щодо покращення роботи смартфона:

 • не слід забувати про режим енергозбереження, це збільшить термін служби акумулятора;
 • допомагають утиліти для очищення сміття;
 • яскравість екрана найкраще ставити на мінімум;
 • Wi-Fi, GPS, Bluetooth слід вимикати.

Строго заборонено класти телефон у холодильник чи морозильник. Екстремальні температури та волога завдадуть непоправної шкоди гаджету.

Є кілька причин, чому телефон перегрівається. Необхідно ретельно стежити за його роботою та складовими. При зіткненні з такою проблемою — насамперед необхідно визначити, через що порушено роботу гаджета. Найчастіше проблема полягає в неякісному зарядному пристрої або важких програмах. Телефон прослужить довше, якщо не використовувати його, поставивши заряджатися і іноді давати «відпочивати».

nBook
Додати коментар