Чому блютуз включається сам по собі на Андроїд

Модуль Bluetooth вбудований у кожен смартфон, він дозволяє обмінюватися даними між пристроями, підключати гарнітуру, навушники і т. д. Іноді Bluetooth починає нестабільно працювати, мимоволі вмикаючись та вимикаючись. У цій статті будуть розглянуті причини виникнення цієї проблеми та поширені способи її усунення.

Чому блютуз включається сам по собі на Андроїд

Чому блютуз включається сам по собі на Андроїд

У налаштуваннях мобільного телефону є така піднастройка «Пошук Bluetooth пристроїв», яка активується після першого сполучення з будь-яким гаджетом. Тобто девайс, який вже один раз був підключений до телефону, може мимоволі ввімкнути Bluetooth на цьому смартфоні та синхронізуватись з ним.

Щоб такого не відбувалося, підналаштування треба деактивувати.

Якщо після вимкнення параметра пошуку Bluetooth пристроїв модуль як і раніше буде активуватися сам по собі, значить проблема в іншому. Про додаткові причини помилки буде розказано далі.

Чому блютуз включається сам по собі на Андроїд

Причини самовільного включення блютузу

Існує кілька причин виникнення цієї проблеми:

 • Програмне увімкнення. Якщо користувач після встановлення будь-якої програми дав йому дозвіл на активацію Bluetooth, модуль буде вмикатися щоразу після запуску цієї програми. ПЗ також може працювати у фоновому режимі та задіяти технологію бездротової передачі інформації.
 • Визначення розташування. Коли користувач телефону, заходячи в Google maps, намагається визначити місце розташування, Bluetooth включається автоматично.
 • Віруси. Можливо, на смартфон потрапило шкідливе програмне забезпечення, яке керує його роботою, активуючи вбудовані функції.
 • Системні збої. Операційні системи Android або iOS, а також програми, встановлені на мобільному телефоні, можуть некоректно працювати, призводячи до подібних помилок.
 • Випадкове натискання. Людина може випадково активувати блютус, наприклад під час розмови.
 • Дефекти у роботі модуля. Передавач Bluetooth, вбудований у смартфон, може поламатися від падінь, що призводить до його мимовільного увімкнення.

Не рекомендується самостійно розбирати телефон, щоб змінити або відремонтувати модуль Bluetooth, якщо немає навичок такого ремонту.

Чому блютуз включається сам по собі на Андроїд

Способи усунення проблеми з покроковою інструкцією

Вище були розглянуті причини несправності. Для повного розкриття теми необхідно надати способи усунення проблеми для кожної причини. Про це йтиметься далі.

Програмне включення

Якщо після запуску тієї чи іншої програми, користувач помітив, що на телефоні активується Bluetooth, для виправлення ситуації йому потрібно зробити наступні кроки:

 1. Перейти в «Налаштування» гаджета, клацнувши по значку шестерні на робочому столі.
 2. Прогорнути вниз, знайти в кінці списку рядок “Програми та сповіщення”, після чого натиснути на неї.
 3. У наступному вікні натисніть на пункт «Дозволи додатків». Якщо такий варіант відсутній, необхідно увійти до розділу «Додатково».
 4. Після виконання попередніх кроків перед користувачем відкриється меню зі списком дозволів для програмного забезпечення, встановленого на пристрої. Якщо тут є рядок «Bluetooth», на неї слід натиснути і зняти дозвіл з даного параметра.

Чому блютуз включається сам по собі на Андроїд

Визначення розташування

Операційна система часто включає Bluetooth, коли користувач намагається визначати своє місцезнаходження через спеціальні сервіси.

Цю опцію можна відключати так:

 1. Аналогічно зайти в параметри свого смартфона.
 2. У списку параметрів, що відкрився, знайти рядок «Захист і місцезнаходження» і клікнути по ньому.
 3. Тепер у підрозділі «Конфіденційність» знайти пункт «Місцезнаходження». Якщо під ним прописано слово «Увімкнено», необхідно клацнути по даному рядку і змінити позицію на «Вимкнено».

Після зміни настройок параметра перезавантажувати телефон не потрібно. Зміни приймаються автоматично.

Системні збої

Якщо людина вперше помітила мимовільну активацію блютуз, спочатку рекомендується перезавантажити телефон. Можливо, виник короткочасний системний збій, який усунеться після перезапуску пристрою.

Якщо не допомогло, то діяти треба за алгоритмом:

 1. Перейти в «Налаштування» апарата і знайти пункт «Система» в кінці списку.
 2. У наступному вікні перейдіть до розділу “Оновлення”. На попередніх версіях ОС Android цей параметр може називатися «Оновлення системи».
 3. Тепер слід натиснути на кнопку «Перевірити оновлення».

Якщо телефон виявить щось, потрібно завантажити нове оновлення системи, яке, швидше за все, виправить неполадку. Перед завантаженням оновлення необхідно переконатися, що рівень заряду телефону не менше 50 відсотків. У процесі завантаження програмного забезпечення смартфон повинен один раз перезапуститися.

Чому блютуз включається сам по собі на Андроїд

Якщо після оновлення, проблема не усунулася, треба скинути системні налаштування, попередньо зберігши важливу інформацію з мобільного телефону на зовнішній носій або в хмарне сховище.

Для скидання підійде така інструкція:

 1. Увійти до параметрів телефону, після чого зайти у вкладку «Система».
 2. Далі потрібно знайти рядок «Скидання налаштувань» і клацнути по ньому.
 3. Насамперед, необхідно зробити скидання налаштувань Bluetooth та Wi-Fi. Слід натиснути на відповідний рядок та дочекатися завершення скидання.
 4. Якщо після виконання попереднього пункту блютуз все одно мимоволі включається, то вже слід переходити до скидання параметрів гаджета до заводського рівня.
 5. Натиснути кнопку скидання до заводського рівня і дочекатися завершення процедури.

Якщо телефон під час скидання параметрів до заводських вимкнеться, відновити його працездатність буде проблематично.

Випадкове натискання

Якщо у смартфона вимкнено блокування екрану, то велика ймовірність, що при розмові людина випадково вухом активує Bluetooth, Wi-Fi та інші функції, і таке може відбуватися регулярно.

Щоб увімкнути блокування дисплея, можна скористатися простим алгоритмом:

 • за аналогічною схемою перейти до меню налаштувань мобільного пристрою;
 • у списку параметрів знайти рядок «Екран» і клацнути по ньому один раз;
 • внизу наступного меню перейти до розділу «Блокування екрана»;
 • виставити час, через який дисплей пристрою буде переходити в блокування (найоптимальнішим вважається варіант через 2 хвилини після бездіяльності).

Чому блютуз включається сам по собі на Андроїд

Несправність Bluetooth модуля

Якщо жоден з вищезазначених способів не допоміг виправити ситуацію з передавачем блютуз, що постійно включається, то, швидше за все, він несправний і вимагає ремонту, тому і не здатний вимикатися.

Є кілька причин виходу з ладу Bluetooth:

 • Гаджет падав кілька разів. При сильних падіннях модуль може деформуватися, що призведе до його часткової або повної непрацездатності.
 • Спочатку в девайсі було встановлено неякісний передавач, термін служби якого закінчився. Така ситуація може спостерігатися у дешевих китайських смартфонах.
 • Пристрій неодноразово піддавався сильному перегріву, що призвело до поломки компонента. Від цього випадку користувачі не застраховані.

Якщо користувача влаштовує модуль Bluetooth, що мимоволі працює, то його можна не змінювати у разі поломки. Досить просто вимкнути функцію.

Увімкнення блютузу для пошуку інших девайсів

Як і говорилося вище, пов'язані з телефоном пристрої можуть призводити до автозапуску блютузу, щоб синхронізуватися з апаратом. Це досягається завдяки опції «Пошук пристроїв Bluetooth».

Процес деактивації параметра поділяється на такі етапи:

 1. Увійти до параметрів мобільного телефону, клацнувши по іконці на робочому столі.
 2. Перейти до розділу «Захист та місцезнаходження», а потім клацнути по підрозділу «Місцезнаходження».
 3. Клацніть по значку лупи у верхній частині вікна, щоб почати пошук.
 4. Вимкнути функцію пошуку Bluetooth пристроїв, перевівши повзунок навпроти в неактивне положення.
 5. Перевірити результат.

Тепер блютуз не має сам по собі активуватися.

Чому блютуз включається сам по собі на Андроїд

Звернення до сервісного центру

До фахівців у цій ситуації слід звертатися лише з питання ремонту або заміни Bluetooth модуля телефону. Інші шляхи вирішення проблеми можна зробити самостійно, застосовуючи описані вище способи.

Таким чином, викладена в статті інформація дозволяє швидко вирішити проблему з модулем Bluetooth, що постійно включається в смартфоні. Потрібно по черзі перевірити кожний метод, щоб знайти правильне рішення. Можливо, буде простіше поміняти передавач, аніж ремонтувати його у разі поломки.

nBook
Додати коментар