Як підключити ноутбук до телевізора через кабель

Бажання переглядати кінофільми та музичні відеоролики на великому екрані призводить власників звичайних приймачів без СМАРТ до пошуку відповіді на питання, як підключити ноутбук до телевізора . Не у всіх випадках можна отримати трансляцію зображення високої якості, кожна методика має свої позитивні та негативні сторони.

Що потрібно для підключення ноутбука до телевізора за допомогою дроту

Як підключити ноутбук до телевізора через кабель

Дротові локальні з'єднання відносяться до найпростіших і за допомогою декількох дій дозволяють побачити фільм на великому екрані. Є кілька варіантів зв'язки “ноутбук-телевізор”, до часто використовуваних відноситься застосування кабелів Video Graphics Array і HDMI.

Важливо! Крім безпосередньо самого підключення, надалі буде потрібно налагодження інформації як на TV, так і на персональному комп'ютері.

Чи можна підключити ноут без проводів до телевізора

Синхронізація сучасних пристроїв проста, потрібне лише приєднання гаджетів до загального роутера через бездротовий зв'язок Wi-Fi. Вироби різних виробників поєднуються практично однаково, важливо правильно провести початкові налаштування.

Важливо! Для старої апаратури, що не має вбудованої підтримки Wi-Fi (зв'язку з Інтернетом), такий спосіб не підходить.

Як підключити ноутбук до телевізора через кабель

Як підключити ноутбук до телевізора через HDMI

Методика вважається серед користувачів найефективнішою, що гарантує чистий звук та максимальну роздільну здатність зображення. Показники якості при використанні технології не знижуються, сторонні шуми та бриж на екрані не виникають.

Важливо! Єдина умова – не можна використовувати надто довгі дроти. Вони можуть призвести до погіршення картинки, шумів при передачі звукового супроводу.

На Windows 7

Підключення ноутбука до телевізора через HDMI здійснюється в такому порядку:

 1. Одну сторону підведення слід під'єднати до телевізора. Якщо є кілька штук, то вибір принципової різниці не має.
 2. Друга сторона підключається до однойменного роз'єму на ноутбуці або системного блоку (відеокарті) стаціонарного комп'ютера.
 3. Відразу на дисплеї зображення не з'явиться – у налаштуваннях приймача слід вибрати джерело, натиснувши на пульті дистанційного керування клавішу «INPUT».
 4. Перемиканням кнопок слід вибрати потрібну версію HDMI. Це джерело активне, воно має вивести картинку на екран.

Деякі фахівці стверджують, що для нормальної роботи зв'язки необхідно змінити ім'я апаратури для вибраного HDMI входу на TV натисканням червоної кнопки на пульті управління. У меню телеприймача блок називається “Зміна імені пристрою”. У ньому треба вибрати потрібний HDMI, а потім – «Ноутбук». Такий підхід дозволить уникнути проблем із якістю зображення.

Як підключити ноутбук до телевізора через кабель

На Windows 10

При налагодженні системи з Виндовс 10 процес практично аналогічний попередньому. Приєднання тимчасової пари відбувається за алгоритмом:

 1. Шнур однією стороною приєднується до спеціального гнізда телевізора, другою – до ноутбука.
 2. За відсутності зображення на великому дисплеї здійснюється налагодження джерела вхідного відеосигналу за допомогою пульта керування. На ньому має бути кнопка INPUT або SOURCES. Після натискання на неї виникає меню вибору, в ньому треба знайти HDMI-роз'єм, до якого було підключено шнур.
 3. На телеприймачі має з'явитися зображення.

Операційна система Windows 10 дозволяє керувати другим екраном (у цьому випадку телевізором). Блок називається “Проеціювання”, для виклику меню необхідно натиснути клавіші Win+P. З правого боку з'явиться список, у якому слід вибрати один із чотирьох запропонованих варіантів.

Важливо! У процесі налагодження необхідно скористатися підказками системи.

Як підключити ноутбук до телевізора через кабель

Підключення ноутбука до телевізора через кабель VGA

Інтерфейс присутній практично на всіх ПК, але на телеприймачі зустрічається рідше. Якщо на задній панелі пристрою Video Graphics Array вхід є, то для створення зв'язки можна користуватися звичайним кабелем. За його відсутності доведеться додатково купувати допоміжні пристрої-перехідники:

 • VGA-HDMI;
 • VGA-Scart;
 • або будь-яке інше підходяще.

Особливістю даного з'єднання вважають те, що цей роз'єм здатний проводити тільки відеосигнал. Для отримання звукового супроводу доведеться придбати окремий девайс. Більшість користувачів використовує цей спосіб для перегляду фотографій на великому РК-дисплеї, максимальний розмір – 1600х1200.

Такий тип поєднання вітається серед любителів відеоігор. Проблема зі звуком вирішується додатковим приєднанням навушників.

Важливо! Інтерфейс присутній на нетбуках, тому власники підключають їх до телеапаратури. Переглянути фільм на крихітному екрані складно. Звучання також переносять на колонки телевізора.

До переваг технології відносять:

 • високі показники дозволу;
 • простоту у створенні зв'язки між гаджетами;
 • наявність інтерфейсу на ноутбуках різних виробників.

Явні недоліки схеми є необхідністю придбання окремого шнура для включення звукових ефектів, відсутністю Video Graphics Array на телевізорі.

Як підключити ноутбук до телевізора через кабель

Як підключити ноутбук до телевізора через USB

Пряме приєднання за допомогою Universal Serial Bus неможливе. Такий підхід не дасть очікуваного результату. ТБ здатний вловлювати сигнали за технологією HDMI або VGA, для отримання працездатної зв'язки потрібен додатковий пристрій-перетворювач.

Зверніть увагу! Як пристрій можна використовувати зовнішню відеокарту або бездротовий адаптер.

Як пристрій можна використовувати зовнішню відеокарту або бездротовий адаптер.

Для створення робочої зв'язки знадобиться:

 • ноутбук із роз'ємом Universal Serial Bus 3.0;
 • сучасна модель телеприймача з HDMI-виходом;
 • перетворювач, який продається у магазинах комп'ютерної техніки.

При використанні USB-відеокарти потрібен двосторонній однойменний провід. У деяких випадках він одразу вбудований у перетворювач та окремо купувати його не доведеться. Також потрібно двосторонній HDMI – його підключають до телеапаратури. Якщо планується бездротове підключення, необхідно придбати лише адаптер. Він може передавати сигнал на відстань, що не перевищує 10 метрів.

Процес приєднання нескладний і триває кілька хвилин. Фахівці пропонують два варіанти вирішення проблеми: за допомогою відеокарти та через додатковий адаптер.

У першому випадку перед сполученням необхідно вимкнути обидва пристрої, інакше є загроза виникнення перенапруги та знищення перехідника. Шнур вставляється в Universal Serial Bus роз'єми на телевізорі та ноутбуці. Номер роз'єму бажано запам'ятати для подальшого налаштування готової зв'язки.

При підключенні через адаптер процедура починається з відключення обох пристроїв та приєднання HDMI до гнізда на телевізорі. Другий кінець підведення вставляється в адаптер, який включається в електричну мережу (він функціонує від напруги 220 В). Для приєднання до ноутбука використовують бездротовий USB-перехідник сигналу (він іде в комплекті).

Увімкнення ПК активує інсталяцію драйверів. Сучасні версії операційної системи мають програми, що виконують дію в автоматичному режимі. Якщо завантаження програмного забезпечення не відбулося, його встановлюють з оптичного носія, виконуючи всі вказівки програми.

Важливо! Після закінчення підготовки користувач повинен провести налаштування програмного забезпечення пристроїв і перевірити правильність дій.

Як підключити ноутбук до телевізора через кабель

Використання перехідника на AV роз'єм для підключення ПК до телевізора

Такий варіант використовується при спробах формування зв'язки на застарілій техніці. Інтерфейси RCA або S-Video є пережитком минулого. Для суміщення пристроїв потрібно використовувати спеціальні конвертери та перехідники.

До переваг технології відносять можливість приєднання застарілих моделей, до мінусів – застарілу технологію, низька якість зображення. Ці роз'єми або тюльпани раніше використовувалися для підключення перших ігрових приставок та касетних відеоплеєрів. Щоб створити зв'язку, необхідно вставити їх в ТБ, а конвертер – в гніздо ноутбука.

Як підключити ноутбук до телевізора через кабель

Переглядати фільми та відеокліпи на великому екрані завжди зручніше, особливо якщо в якості глядачів присутня вся родина. Фахівці стверджують, що найвдаліше вирішення проблеми – це зв'язування, створене через HDMI. Технологія дозволяє не втрачати як картинки і звукового супроводу, процедура проводиться за кілька хвилин і не вимагає покупки додаткових пристроїв. В інших випадках потрібно слідувати вищевказаним схемам, не забуваючи про адаптери та провідники.

nBook
Додати коментар