5 способів, щоб покращити продуктивність та швидкість смартфона

5 способів, щоб покращити продуктивність та швидкість смартфона

Якщо ваш телефон працює повільно і ви хочете вирішити цю проблему, ви потрапили до потрібного місця. Сьогодні ми розповімо вам про п'ять способів, які допоможуть зробити ваш телефон швидше. Існує безліч причин, через які ваш смартфон працює погано, і деякі з них можна легко усунути. Це невеликий посібник підходить для будь-якого користувача, телефону та версії Android, тому продовжуйте читати нашу статтю, щоб покращити роботу свого пристрою.

Чому мій телефон Android працює повільно?

Зберігання даних часто є однією з найпоширеніших причин повільної роботи телефону Android. Зберігання файлів без їх очищення у поєднанні з дедалі більшими компонентами може призвести до серйозних уповільнень роботи смартфона.

Майже все, що ви робите на своєму телефоні, так чи інакше потребує використання мікросхеми внутрішньої пам'яті. Якщо пристрій кілька років і пам'ять майже заповнена, він не буде працювати так само добре, як новий.

Якщо телефону Android потрібно багато часу для пошуку вмісту у сховищі, це синонім уповільнення роботи. Це не єдина причина, але мати добре організований телефон, без непотрібних файлів та з вільним простором – це добрий початок.

Спробуйте ці прийоми, щоб прискорити роботу телефону

5 способів, щоб покращити продуктивність та швидкість смартфона

Якщо, незважаючи на наявність всього необхідного на вашому телефоні, він все одно працює повільно, рекомендуємо вам ознайомитись з наступними прийомами та застосувати їх на практиці. На виконання кожного з них у вас піде не більше 5 хвилин, і, швидше за все, ви зможете насолоджуватися швидшим телефоном протягом певного часу.

Оновлення смартфона та додатків

Багато користувачів бояться оновлювати свої мобільні пристрої через появу чогось гіршого. Щоправда, деякі оновлення можуть погіршувати певні аспекти, але вони вирішують майже всі проблеми, що виникають у пристроях.

Якщо у вас є очікування оновлення програмного забезпечення, настійно рекомендується встановити їх, так як ви застосовуватимете рішення, створені самим брендом для того, щоб ваш пристрій працював якнайкраще. Ви можете перевірити наявність очікуваних оновлень, перейшовши до «Налаштування» > «Інформація про телефон» > «Версія ПЗ».

Це стосується і додатків. Якщо у вас є будь-які оновлення програм, що очікують, настійно рекомендується встановити їх, оскільки, повторимося, ці оновлення призначені для усунення проблем. У розділі «Керування програмами та пристроєм» у Google Play можна перевірити, які програми можуть бути оновлені.

Очистіть кеш програм

Якщо ваш телефон 1 або 2 роки, можливо, що весь цей час він зберігав кеш-пам'ять програм, які ви встановили. Це може бути однією з причин, що ваша пам'ять майже заповнена, а телефон працює повільно. Як ми вже говорили раніше, утримувати телефон у чистоті дуже важливо.

Ви можете очистити кеш програм, перейшовши до «Установки» > «Програми» > «Google Chrome» > «Очистити кеш». Ми привели як приклад Google Chrome, оскільки це одна з програм, що зберігають найбільшу кількість кешу. За кілька років він може нагромадити кілька гігабайт такої пам'яті. Очищення дасть вам більше переваг, аніж недоліків.

Зробіть це з усіма програмами, які займають багато місця на вашому пристрої. Цей спосіб не покращує швидкість роботи вашого телефону, але він може позбавити його від декількох гігабайт потенційно непотрібних файлів і тим самим підвищити продуктивність.

Використовуйте Lite-версії програм

5 способів, щоб покращити продуктивність та швидкість смартфона

Якщо ваш телефон має скромне апаратне забезпечення, вивільнення пам'яті може бути недостатнім. Деякі програми дуже важкі, і на деяких телефонах можуть виникнути проблеми з їх використанням. Встановлення Lite-версій цих програм може бути дуже ефективним рішенням.

Facebook, Instagram, Google Maps та багато інших програм мають версію Lite, яка легше, споживає менше ресурсів і може краще працювати на менш потужних телефонах. Ви втратите деякі функції або розділи, але натомість отримаєте програму, яка працює набагато краще і займає лише кілька мегабайт.

З'ясуйте, які з встановлених програм мають версію Lite, та замініть їх. Приріст продуктивності за її використанні може бути дуже значним.

Видалення антивірусних програм

Чи встановлений на вашому пристрої антивірус? Ці типи програм споживають багато ресурсів, заряду батареї та продуктивності. Вони постійно сканують файли, і багатьом із них для постійної роботи потрібний великий відсоток ресурсів процесора.

Якщо один із цих програм встановлено, ваш телефон буде працювати повільніше, ніж повинен. Крім того, якщо ви не встановлюєте програми за межами Google Play і не завантажуєте дивні файли, вам, ймовірно, не потрібний антивірус на Android.

Скинути телефон до заводських установок

Жоден з перерахованих вище способів не спрацював належним чином? Скидання заводських налаштувань кожні кілька місяців може стати порятунком для вашого смартфона. Цей процес досить радикальний, але дає дуже добрі результати.

Він видаляє все з телефону і знову встановлює останню версію операційної системи, доступну на вашому пристрої. В результаті ви отримуєте смартфон, який виглядає так, ніби ви щойно дістали його із коробки. Якщо ви почнете налаштовувати його заново та встановіть тільки те, що вам потрібно, ви зможете на деякий час підвищити його продуктивність.

Це не чари, але завдяки нашим простим порадам ви можете продовжити термін служби вашого пристрою і отримати більш продуктивний смартфон. Ключ до прискорення роботи телефону – це наявність лише необхідних файлів, програм, які ви використовуєте, та звільнення сховища від непотрібних даних.

nBook
Додати коментар