Як зменшити значки на робочому столі Windows 10

Початковий масштаб іконок, розташованих на робочому столі, задається розробниками операційної системи. Стандартний режим відображення підходить не всім користувачам, тому шукають відповіді на питання, як зменшити значки на робочому столі Windows 10. Для виконання завдання достатньо скористатися готовими інструкціями.

Як зменшити значки на робочому столі Windows 10

Як змінити розмір значків різними способами

Як змінити розмір піктограм на робочому столі у Windows 10? Існує кілька підходів до проблеми.

Через контекстне меню

Воно відноситься до інструментів ОС, дозволяє проводити частину удосконалень у характеристиках та виконувати різноманітні операції з об'єктами. Для збільшення або зменшення іконок потрібне виконання наступного алгоритму:

 1. Курсор встановлюється у будь-якому вільному просторі робочого стола.
 2. Клікнути ПКМ та вивчити відображений на дисплеї перелік вторинних можливостей.
 3. Натиснути на блок “вигляд”.
 4. У верхній частині списку виберіть бажаний формат ярликів.

До звичайних відносяться середні за розміром, зменшення розміру вибирається напис «дрібні», щоб збільшити — «великі».

Регулювання налаштувань відбувається миттєво. Якщо користувач не влаштовує отриманий результат, він може змінити значення в будь-який час. Жодних обмежень на цей тип операцій не існує.

Як зменшити значки на робочому столі Windows 10

Через реєстр

Під редактором файлового реєстру мається на увазі вбудований інструмент ОС Віндовс. Він уміє працювати з оболонками різноманітних елементів, розділів на ноутбуці чи стаціонарному комп'ютері.

Методика використовується у разі, коли решта способів видають помилку або недоступні до виконання. Процес зміни розміру іконок у Windows 10 виконується за етапами:

 1. За допомогою поєднання гарячих кнопок Win і R запускається додаткове вікно виконати.
 2. У порожньому рядку прописується команда “regedit”, дія підтверджується “введенням” або “ок”.
 3. Після відкриття ще одного вікна необхідно пройти шлях: “Комп'ютер-Hkey_Current_User – Software – Microsoft – Windows – Shell – Bags – 1 – Desktop”.
 4. Праворуч натиснути на блок “IconSize”.
 5. Для надання великих обсягів ярликам необхідно в рядку «значення» вписати «100» і підтвердити дію, звичайні розміри вимагають напису «30», а мінімальні — останній з написів, що з'явилися на дисплеї.
 6. Для набрання чинності комп'ютер перезавантажується в примусовому порядку.

Для роботи із зазначеним розділом потрібна наявність первинних навичок та уважність.

Якщо в процесі будуть вказані неправильні характеристики або помилково вибраний інший блок, то можна завдати серйозних пошкоджень оболонці операційної системи. Подібні дії спровокують помилки, збої, які погано піддаються виправленню.

Щоб уникнути повної повторної установки ОС, перед входом до реєстру потрібно створити додаткову точку відновлення. І тут персональний комп'ютер зможе повернутися до початкового стану.

Як зменшити значки на робочому столі Windows 10

За допомогою «Параметрів»

Заміна розміру ярликів Windows 10 здійснюється через вказаний розділ редагування. Цей підрозділ дозволяє проводити удосконалення у зовнішніх та внутрішніх даних під пріоритети користувача.

Виконується наступний алгоритм:

 1. На робочому столі у будь-якому вільному місці потрібно клікнути ПКМ.
 2. У списку вибрати «параметри екрана» – серед додаткового функціоналу.
 3. Ліворуч знаходиться блок «дисплей», з правої необхідно відшукати підрозділ «розмітка і масштаб».
 4. Монітор відобразить кілька характеристик – зміна розміру в картинках, позначеннях, тексті та ін., вибір орієнтації та відповідного дозволу.
 5. Якщо встановлені параметри занадто великі, зменшити їх можна зниженням відсотка, у зворотному порядку їх можна змусити збільшитися.
 6. Удосконалення з'являться після натискання на “ок” – користувач може послідовно змінювати характеристики до отримання очікуваного результату.

Десята версія ОС дозволяє змінювати різноманітні параметри регулювання роботи персонального комп'ютера, як стаціонарного, і портативного під особисті потреби. Інструкції для масштабування нескладні, з ними впорається будь-який новачок.

Як зменшити значки на робочому столі Windows 10

Як настроїти вручну

Для ручного регулювання використовується мишка та клавіатура, обидва периферійні пристрої повинні бути підключені до обладнання. Спосіб обмежений для тих, хто працює з ноутбуком чи настільним комп'ютером.

Налагодження з клавішею «Ctrl» – цей підхід допоможе змінити задані параметри на власний розсуд, в ньому немає рамок, на відміну від попереднього методу. Такий варіант застосовується у випадках, коли найбільші ярлики залишаються для користувача дрібними.

Виконання відбувається за схемою:

 • необхідно відкрити робочий стіл;
 • затиснути клавішу Ctrl і тримати її;
 • почати прокручувати коліщатко мишки – при просуванні вперед символіка збільшується в обсязі, у зворотний бік – зменшується.

Така техніка повсюдно використовується як новачками, і просунутими користувачами. Після зміни значків можна провести оцінку внесених удосконалень, а за бажання — вдруге підправити результати, що не до кінця вийшли.

Як зменшити значки на робочому столі Windows 10

Якщо в процесі не вдається змінити обсяг ярликів, то до проблеми існує кілька підходів:

 • Перезапустити провідник – банальна дія передбачає перезавантаження комп'ютера. Додатково під час регулювання значків можна натиснути поєднання кнопок “Ctr”+”Alt”+”Del” і через диспетчер завдань провести перезапуск провідника.
 • Активувати ОС – якщо операційна система не активована, то частина параметрів з оформлення не працюватиме. У десятій версії достатньо вийти в «параметри», переміститися в підрозділ «оновлення та безпеки» і знайти блок «активації».
 • Тема оформлення – в окремих з них бувають запрограмовані спеціальні установки, що не дозволяють змінювати ярлики та ін. Слід встановити початкову тему і перевірити підозри.
 • Створення нового користувача — після проведення процедури необхідно спробувати виконати операцію зі зменшення/збільшення ярликів, що не вийшла. Для цього потрібен виклик командного рядка та виконання команди Netplwiz з підтвердженням дії через введення. Далі тиснуть на додати і створюють нового користувача – у вигляді локального облікового запису. Після перезавантаження ПК потрібно увійти під новим ім'ям і перевірити, чи вдасться налаштувати значки, чи зменшиться.

Як зменшити значки на робочому столі Windows 10

Як вибрати стандартні розміри

Щоб виправити ситуацію при застосуванні вбудованих параметрів, необхідно:

 • знайти порожню ділянку на робочому столі та клікнути по ньому ПКМ;
 • навести курсор на підрозділ “вид”;
 • вибрати відповідні показники ярликів: маленькі, звичайні, великі.

Цей спосіб підходить для лінивих користувачів, яким не хочеться заглиблюватися в складні процеси та підганяти параметри під себе.

Як настроїти параметри екрану

Для виконання завдання слід дотримуватися наступної інструкції:

 • ПКМ потрібно клікнути по порожньому простору на робочому столі;
 • переміститися до розділу «екранних параметрів»;
 • зайти в правому меню до блоку «екрану»;
 • біля підрозділу «зміна дисплея» потрібно пересунути повзунок до потрібного значення – система рекомендує дотримуватися показника 100%.

Для зміни стандартних ярликів на не можна скористатися класичними підходами. Інші налаштування потрібні для вдосконалення зовнішнього вигляду у “кошика”, “цього комп'ютера”, “панелі управління” та ін.

Як зменшити значки на робочому столі Windows 10

Раніше цей тип регулювання був доступний користувачам у блоці «персоналізації», але пізніше в десятій версії Pro, Home та інших редакціях управління було переміщено додаток параметрів.

Процес заміни проводиться за схемою:

 • потрібно відкрити блок «параметрів» та вибрати пункт «персоналізації»;
 • переміститься до підрозділу «теми», а з них — до «параметрів значків на робочому столі»;
 • у цьому вікні додаються програмні ярлики, також можна прибрати, змінювати або редагувати.

Як зменшити значки на робочому столі Windows 10

Зображення іконок від програм знаходяться у виконавчому файлі у форматі “ехе”, у бібліотеках “dll” або в “ico”. Провести інтеграцію картинки в бібліотеку або виконавчий файл складно, а створити її досить просто через спеціальні програми:

 • Icofx – відноситься до потужних редакторів курсорів та іконок, володіє необхідними інструментами для їх формування, в додатку є безліч додаткових ефектів;
 • Iconion — безкоштовний генератор ярликів, що допомагає при створенні додавати кольори, тіні, фон, градієнт та інші компоненти;
 • SoftOrbits Icon Maker — може використовуватися тими, хто не вміє малювати, дозволяє створювати іконки, банери, курсори з будь-якої картинки, має необхідний набір інструментів для редагування, конвертування;
 • xiconeditor.com – онлайн-помічник для отримання значків у різноманітних форматах, зручність сайту полягає у можливості попереднього перегляду результатів.

Створювати найпростіші іконки та змінити їх можна без використання спеціалізованого програмного забезпечення. Достатньо відвідати один із віртуальних редакторів в інтернеті та провести роботи прямо на ресурсі.

Робити зазначені зміни у розмірах іконок можна як на персональному комп'ютері, так і ноутбуку (Lenovo, HP, Samsung та ін.). Щоб правильно збільшувати та зменшувати картинки, шрифти та інші параметри, достатньо уважно прочитати інструкцію та не відходячи від послідовності пунктів її виконати. Після першої спроби зробити зручні для себе значки, інші процедури не забиратимуть багато часу, у цій справі головне — досвід.

nBook
Додати коментар