Як зменшити панель завдань у Windows 11 – докладний посібник

Вивчення нової версії операційної системи викликає багато запитань у користувачів. Один з яких, як зменшити панель завдань у Windows 11. Відсутність звичних можливостей та бажання настроїти ОС під себе змушує шукати доступні методи виправлення.

Як зменшити панель завдань у Windows 11 - докладний посібник

Як переключити розмір панелі задач Windows 11

У новій ОС відсутня така кількість налаштувань, яку хотілося б користувачам у ній бачити. До єдиного параметра, що настроюється, відноситься можливість вирівнювання «Пуску» з лівого боку дисплея або по його центральній частині.

Також можна переміщувати значки з трею в область, що відноситься до прихованих, яка розкривається при наведенні курсору. В останньому випадку подібна дія виконувалася і в попередніх варіантах ОС.

Перевіряються недоліки останнього складання через алгоритм:

 • потрібно зайти в розділ “параметрів” через поєднання кнопок “Win” та “I”;
 • переміститися до блоку «персоналізації»;
 • вийти в пункт «поведінки панелі завдань», де можна проводити її вирівнювання з лівого або правого боку по центру.

Як зменшити панель завдань у Windows 11 - докладний посібник

Але якщо існує бажання зробити Панель завдань більшою чи меншою, то існує кілька ідентичних підходів до вирішення питання.

При першому варіанті редагування вносяться до системного реєстру, при другому — застосовується спеціальна програма, що дозволяє проводити зміни в автоматичному режимі, зменшити або збільшити значки.

У цьому випадку користувачеві надається на вибір три різні обсяги:

 • середнього – оптимізований під настільні комп'ютери та планшети;
 • великий – розрахований лише на стандартні планшети;
 • Невеликий – імітує старі параметри, які широко застосовувалися в десятій версії Віндовс.

З часом розробники корпорації змінять кількість параметрів, що настроюються, але поки навіть з величиною панелі завдань виникають проблеми.

У попередніх версіях натискання правої кнопки миші на екрані з'являлося стандартне контекстне меню з швидким налаштуванням. Тепер у ньому присутній один підрозділ «параметри», після кліку яким система переводить в однойменний блок.

Як зменшити панель завдань у Windows 11 - докладний посібник

Зміна розміру “Панелі завдань” Windows 11 через реєстр

Для проведення реконструкції за допомогою каталогу власноруч необхідно виконати певну покрокову схему:

 1. Після відкриття меню “запуск” в пошуковий рядок вноситься запит “reg”.
 2. У нижній частині дисплея з'явиться ярлик “редагування каталогу”, а праворуч – кнопка для його активізації.
 3. У блоці потрібно знайти значок “запуск від імені адміністратора”.
 4. Після цього відкриття необхідного розділу.
 5. У ньому потрібно пройти шлях: комп'ютерHKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced.

Перехід за вказаною адресою здійснюється через дерево підрозділів, що розташовані в лівій частині або простим копіюванням в адресний рядок. Якщо остання не відображається на екрані, необхідно відкрити підменю «вид» і встановити галочку біля напису «адресний рядок».

Як зменшити панель завдань у Windows 11 - докладний посібник

Вищевказана дія підтверджується натисканням клавіші «вхід». Далі залишиться:

 • клацнути ПКМ по блоку Advanced, розташованому вгорі з лівого боку вікна (зверху зліва);
 • вибрати в контекстному меню фразу «створити»;
 • а після – “параметри DWORD, 32 біти”;
 • праворуч у вікні редагування каталогу з'явиться елемент «новий параметр 1»;
 • його обов'язково перейменовують у «TaskbarSi»;
 • подвійний клік мишкою у ньому призведе до відкриття додаткового віконця, у якому вводиться одне з трьох можливих чисел, відповідальних за величину розділу «панелі завдань».

Залежно від бажання користувача, прописується:

 • “нуль” – для мінімального показника (панель зменшуватиметься);
 • “одиниця” – середній обсяг, що встановлюється системою за замовчуванням;
 • “двійка” – максимальна величина.

Як зменшити панель завдань Windows 11? Достатньо вписати значення “0” у параметрах “TaskbarSi” реєстру ОС, і вона миттєво зменшиться.

Щоб внесені зміни та додавання набули чинності, перезавантаження персонального комп'ютера не обов'язкове. Достатньо провести перезапуск «провідника». Процедура вимагає одночасного натискання на клавіші Ctrl, Alt, Esc або входу через пуск з активізацією пошукового рядка для відкриття диспетчера завдань.

Потім переходять у «процеси» та блок «провідник». Після виділення ярлика залишається активізувати розділ “перезапустити”, розташований з лівого боку в нижньому кутку.

Як зменшити панель завдань у Windows 11 - докладний посібник

Як змінити розміри “Панелі завдань” Windows 11 за допомогою Winaero Tweaker

Зазначене програмне забезпечення відноситься до деяких програм, здатних змінювати графічний інтерфейс операційної системи. У її функціоналі значиться і можливість перетворення величин у «панелі завдань» у маленькі, стандартні чи великі.

Єдиним мінусом програми вважається відсутність російськомовного інтерфейсу, але проблему можна забрати за допомогою русифікатора. Користуватися ПЗ зовсім нескладно:

 1. Софт завантажується з офіційного ресурсу розробника.
 2. Після встановлення необхідно переміститися в блок Taskbar Size.
 3. Праворуч система групуватиме чотири значкові параметри, галочка встановлюється біля пункту «Large» — якщо потрібно робити великі іконки.
 4. Для стандартних обсягів активізується System default або Normal, для невеликих, щоб знизити обсяг і зменшувати – Small.

Завершується процедура перезапуском “провідника” за допомогою “диспетчера завдань”, як у попередньому описі. Після її активізації внесені зміни набудуть чинності.

Зміни розмірів “Панелі задач” Windows 11 за допомогою BAT-файлів

Під ними маються на увазі виконавчі файли, які відповідають за запуск командного рядка. ВАТ дозволяє вносити зміни до системного реєстру, примусово запускати або завершувати роботу окремих процесів.

З його допомогою можна сформувати параметр TaskbarSi з необхідними значеннями, а пізніше зробити перезапуск провідника, щоб внесені зміни набрали чинності.

Виконання процедури не вимагає спеціальних навичок та проходить за покроковим алгоритмом:

 • у будь-якій папці, розташованій на жорсткому диску комп'ютера, створюється три найпростіші текстові документи;
 • кожен з них необхідно назвати відповідно до передбачуваних розмірів панелі завдань: “великий”, “мінімальний”, “стандартний” з обов'язковим прописуванням розширення “.txt”.

Як зменшити панель завдань у Windows 11 - докладний посібник

Після відкриття актуального варіанту до нього копіюються наступні значення:

 • “reg add “HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvanced” /v TaskbarSi /tREG_DWORD/d2/f”;
 • “taskkill /F/IMexplorer.exe”;
 • “startexplorer.exe”.

Перший рядок відповідає за створення або перезапис TaskbarSi, цифра 2 визначає значення даного параметра, як і розмірність панелі завдань. Дві, що залишилися, необхідні для перезапуску «провідника».

Зазначені рядки можна копіювати в файли з дрібним і стандартним форматом. Єдине, що необхідно зробити, це замінити “двійку” на “нуль” або “одиницю”, залежно від вибраного варіанта.

Після виконання процедури текстова документація закривається. Залишиться тільки змінити розширення на «.bat». Якщо персональний комп'ютер відключено відображення розширення у файлів, то потрібно перемістити курсор на «властивості» і в них зробити заміну у всіх трьох варіантах.

У цьому процес завершено. Якщо в майбутньому користувачеві потрібно замінити розміри на панелі завдань, то йому знадобиться запуск ВАТ-файлу.

Як зменшити панель завдань у Windows 11 - докладний посібник

Як у Taskbar11 зробити Панель завдань Windows 11 більша або дрібніша

Зазначений додаток розповсюджується безкоштовно, завантажити його можна за допомогою GitHub. Незважаючи на попередження фільтра SmartScreen про рідкісні скачування, вона не входить до списку свідомо небезпечних (за версією VirusTotal). Про доцільність його застосування вибір залишається за кінцевим користувачем.

Після встановлення програмного забезпечення слід вибрати потрібний варіант панелі завдань із трьох запропонованих:

 • великий – “Large”, щоб вона збільшилася;
 • мінімальний – “Small”, дозволяє зменшувати;
 • стандартний – “Medium”, залишає в тих же значеннях.

Спочатку вибирається оптимальне рішення, а потім натискається ярлик з дискетою для збереження внесених змін до параметрів. Утиліта виправляє регістр операційної системи. При спробах повернутися до стандартного настроювання виникають баги і зображення не завжди відповідатиме початковому вигляду, а збереження іноді не працює.

Єдиним плюсом роботи з програмним забезпеченням є інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що не вимагає редагування каталогу в ручному режимі.

Вищезазначені способи внесення змін у зовнішній вигляд панелі задач дозволяють відрегулювати значення під себе, шляхом її зменшення або збільшення. Серйозним мінусом виконання завдання є необхідність використання регістру, але є надія, що незабаром розробники Майкрософта виправлять ситуацію і додадуть кастомізацію з можливістю внесення змін до стандартного меню. У такому разі більше не знадобиться пошук та стрибка спеціальних програм та додатків для виконання завдання.

nBook
Додати коментар