Як виправити чорний екран комп'ютера на Windows 10

Щоразу, коли ви завантажуєте свій ПК із Windows, ви очікуєте, що він буде працювати. Однак не кожен день комп'ютер запускається однаково, особливо якщо є системні помилки, про які ви не знаєте, і гадки не маєте, як їх вирішити.

Серед цих недоліків – чорний екран. Є кілька причин, через які він виникає у Windows 10, тому ми розглянемо цю проблему. Виконайте вказівки, щоб дізнатися, як виправити проблеми з чорним екраном на вашому комп'ютері.

Як виправити чорний екран комп'ютера на Windows 10

Причини проблем чорного екрана у Windows 10

Основними винуватцями чорного екрана Windows 10 є несправний монітор, відеокарта або погане з'єднання. Інші причини включають пошкоджений системний файл, несправний драйвер або просто збій комп'ютера через збій материнської плати.

Як виправити чорний екран на Windows 10

  • Перевірте наявність слабких з'єднань комп'ютера з монітором
  • Змусити дисплей прокинутися
  • Спробуйте інший монітор для перевірки відеокарти
  • Перевірте материнську плату комп'ютера на наявність пошкоджень
  • Відремонтуйте або замініть монітор
  • Завантажтеся у безпечному режимі
  • Перевстановіть драйвер відеокарти

Перевірте наявність будь-яких слабких з'єднань

Як виправити чорний екран комп'ютера на Windows 10

Чорний екран під час завантаження ПК може бути викликаний ненадійними з'єднаннями на платі комп'ютера. Перевірте штекер адаптера, щоб переконатися, що він надійно з'єднаний з монітором та підключений до джерела живлення для забезпечення належного потоку електроенергії.

Переконайтеся, що роз'єм відеокабеля надійно закріплений на задній панелі комп'ютера та монітора, а відеокарта надійно розміщена на материнській платі. Також перевірте всі кабелі та дроти – чи надійно і правильно вони підключені.

Якщо ви не бачите індикатор режиму очікування під час підключення монітора до розетки, це може бути пов'язане з монітором або кабелем живлення. Ви також можете спробувати використовувати інший кабель, якщо ви бачите індикатор режиму очікування, але зображення немає.

Вимкніть всі зовнішні пристрої, такі як миша, жорсткий диск або клавіатура, та перезавантажте комп'ютер. Якщо чорний екран зникне, підключіть кожний із цих периферійних пристроїв по одному, щоб виявити винуватця проблеми.

Змусити дисплей прокинутися

Як виправити чорний екран комп'ютера на Windows 10

Не всі проблеми із чорним екраном робочого стола у Windows 10 вказують на серйозну проблему з обладнанням або іншими компонентами. Може статися так, що дисплей не розпізнається Windows 10, і в цьому випадку ви можете використовувати клавіші клавіатури для примусового увімкнення дисплея.

Щоб зробити це, натисніть клавіші Windows + CTRL + SHIFT + B одночасно. Це перезапустить графічні драйвери комп'ютера та вирішить деякі основні проблеми.

Або натисніть клавіші CTRL + ALT + DEL на клавіатурі, потім кнопку живлення в нижній правій частині екрана і натисніть «Перезавантажити», щоб перезавантажити комп'ютер. Ваш комп'ютер перезавантажиться на робочому столі без чорного екрана.

Проблема чорного екрана робочого стола могла бути викликана проблемою оновлення Windows 10, тому використання комбінації клавіш може допомогти вам вийти з різних станів, включаючи чорний екран.

Спробуйте інший монітор для перевірки несправної відеокарти

Основними причинами несправності відеокарт є дефекти або пошкодження виробника, але ви можете перевірити справність на іншому моніторі. Підключіть комп'ютер до справного монітора, якщо другий монітор показує зображення, тож ваш поточний монітор вийшов з ладу.

Перевірте материнську плату комп'ютера на наявність пошкоджень

Як виправити чорний екран комп'ютера на Windows 10

Можливо, ваша відеокарта працює чудово, а материнська плата немає. Все в корпусі комп'ютера підключається до цієї великої системної плати, що дозволяє комплектуючим взаємодіяти і працювати належним чином. Якщо в материнській платі виникло коротке замикання через стрибок напруги, вона може не побачити підключену відеокарту або інші компоненти. У такому разі спробуйте витягнути та поставити назад відеокарту.

Ремонт або заміна монітора

Як виправити чорний екран комп'ютера на Windows 10

Чорний екран робочого стола також може вказувати на те, що термін служби монітора сплив через такі фактори, як високий рівень вологості або несправність електроніки. Якщо ви підключаєте його до іншого комп'ютера і він не працює, монітор несправний і вимагає заміни.

Завантаження у безпечному режимі

Безпечний режим запускає Windows 10 з основними та необхідними програмами, щоб ви могли знати, що викликає чорний екран робочого столу.

Щоб увійти в безпечний режим, коли екран чорний, натисніть кнопку живлення та перезавантажте комп'ютер. Повторіть цю процедуру тричі, щоб активувати функцію автоматичного відновлення або діагностики. Потім вам потрібно завантажити Windows 10 у безпечному режимі, як це зробити, ми докладно розповідали у нашій попередній статті.

Після того, як ви завантажите Windows 10 в безпечному режимі, натисніть клавіші Win + X, виберіть «Диспетчер пристроїв» і натисніть, щоб розгорнути розділ «Відеоадаптери».

Як виправити чорний екран комп'ютера на Windows 10

Клацніть правою кнопкою миші відеоадаптер і виберіть «Вимкнути пристрій».

Як виправити чорний екран комп'ютера на Windows 10

Перезавантажте комп'ютер, щоб завершити налаштування та перевірити, чи бачите ви свій робочий стіл.

Перевстановіть драйвер відеокарти

Для цього вам потрібно завантажитися в безпечному режимі, виконавши описані вище кроки, натисніть Win + X і виберіть «Диспетчер пристроїв».

У вікні «Диспетчер пристроїв» клацніть «Відеоадаптери», клацніть правою кнопкою миші відеокарту та виберіть «Видалити пристрій». Натисніть OK, щоб завершити видалення.

Як виправити чорний екран комп'ютера на Windows 10

Коли комп'ютер знову завантажиться, Windows автоматично перевстановить драйвер відеокарти, і ви зможете перевірити, чи не з'явився чорний екран.

Завершення

Ми хотіли б дізнатися про ваш досвід усунення проблеми чорного екрана в Windows 10. Напишіть, яке з цих рішень спрацювало, або, якщо у вас виникла конкретна проблема, поділіться нею в коментарях нижче.

nBook
Додати коментар