Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

Про нову операційну систему Windows 11 говорять майже всі. Хтось вважає її занадто сирою для переходу, інші навпаки хочуть зрозуміти, чим вона відрізняється від «десятки». Компанія Microsoft пропонує всім охочим протестувати систему, і навіть безпосередньо взяти участь у її розробці. Стаття докладно розповість, як стати учасником попередньої оцінки Windows 11.

Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

Як інсталювати Windows 11 Insider Preview

Стати тестувальником нової операційної системи може кожен, хто відповідає вимогам. Головні з них: наявність ліцензійної Windows та комп'ютер, який відповідає системним вимогам нової операційної системи.

Реєстрація та встановлення

Щоб брати участь у програмі попередньої оцінки, необхідно бути зареєстрованим користувачем екосистеми Microsoft. Для початку слід переконатися, що на комп'ютері встановлена остання версія Windows 10, а потім створити профіль на сайті Microsoft, якщо його ще немає.

Бажано використовувати 64-розрядну Windows Professional, тоді шанси на отримання доступу до Insider Preview зростуть.

Оновлення Windows 10 до інсайдерської Windows 11

Брати участь можуть лише користувачі, комп'ютери яких відповідають мінімальним системним вимогам Windows 11.

Обновитися до інсайдерської Виндовс 11 можна прямо з попередньої версії ОС. Для цього необхідно:

 1. Знайти вкладку «Оновлення та безпека», вона знаходиться в установках пристрою.
 2. Перейти до програми попередньої оцінки.
 3. Стати учасником за допомогою кнопки “Почати”.

Далі слід або авторизуватися під існуючим профілем, або система запропонує створити новий. Цей процес досить простий, якщо дотримуватися підказок на екрані.

Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

Після авторизації необхідно перезавантажити пристрій. Потім можна перейти до «Центру оновлення» і встановити останню інсайдерську версію Win 11.

Перед будь-якими маніпуляціями з основною операційною системою, краще зробити бекап даних.

Ще розумніше рішення — використовувати інший жорсткий диск, де встановлено непотрібну ОС.

Перехід на інсайдерську Windows 11 зі стабільною Windows 11

Щоб перейти на Windows 11 інсайдерську версію, слід виконати ті ж маніпуляції, що і у випадку з 10 версією операційної системи. Єдина відмінність – це розташування “Центра оновлення”, на Windows 11 його можна знайти в параметрах.

Windows 11 Insider Preview та несумісний комп'ютер

На жаль, якщо пристрій не відповідає заявленим системним вимогам Windows 11, офіційно брати участь в інсайдерській програмі не вийде. Проте є як мінімум 3 варіанти, які допоможуть вирішити питання. Адже завжди є можливість отримати інсталяційні файли з неофіційних джерел.

Перший варіант

Використання віртуальної машини, наприклад, Hyper-V. Цей варіант має на увазі самостійну установку Windows 11. Після цього необхідно зареєструватися інсайдером за інструкцією вище.

Цей варіант вважається найбезпечнішим, оскільки інсайдерам Віндовс 11 не доводиться ризикувати своїм комп'ютером для тестів.

Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

Другий варіант

Можна спробувати інсталювати Windows на комп'ютері, який не відповідає системним вимогам. Для цього доведеться використовувати сторонні утиліти від користувачів, одна з таких – OfflineInsiderEnroll.

Спосіб працює не на кожному пристрої, проте спробувати можна. Детальна інструкція є на офіційному GitHub, утиліта не підтримує російську мову.

Третій варіант

Найпростіший і робочий варіант це самостійно встановлювати нові білди. Для цього необхідно знайти образ, наприклад, на сайті UUP. Там можна навіть розшукати застарілі білди: 10.0.22000.51, 10.0.22000.65 або 10.0.22000.100. Далі створити завантажувальну флешку та встановити Windows.

Windows 11 Insider Preview з нуля

Як стати інсайдером Windows 11? Для цього існує кілька способів:

 • Завантажити образ із офіційного сайту Microsoft, тут необхідно бути учасником інсайдерської програми.
 • Знайти вже скомпіловані образи сторонніх ресурсах.

Далі слід створити завантажувальну флешку, а потім встановити операційну систему.

Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

Налаштування програми попередньої оцінки Windows 11

Щоб мати можливість тестувати інсайдерські складання, потрібно знайти вікно «Діагностика та відгуки», наприклад, через пошуковий рядок.

У меню, що відкрилося, вибрати активним «Необов'язкові діагностичні дані» — це дозволить користуватися останніми збірками і відправляти дані, наприклад, про помилки на сервері Microsoft.

Профіль, з якого здійснюється налаштування, повинен мати права адміністратора. Інакше, робити маніпуляції з цими налаштуваннями не вдасться.

Завершення встановлення

Останнім етапом буде перезавантаження комп'ютера. Слідом потрібно перейти в “Центр оновлення”, якщо все було зроблено правильно, то з'явиться можливість завантажити останню версію Windows 11 Pro Insider Preview.

Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

Допомога у розвитку Windows 11

Інформування про несправності та збої, рекомендації щодо покращення, відгуки користувачів та багато іншого допомагають робити збірки Windows 11 Insider Preview більш досконалими.

Додаток «Центр відгуків» дозволяє кожному користувачеві залишити зворотний зв'язок, там же можна знайти останні новини, спільноту тестувальників та деякі інші цікаві ресурси.

Канали оновлення

2021 року інсайдерські канали мають іншу модель. Раніше збірки виходили найчастіше, а тепер вони поділяються на 3 варіанти.

Що це за канали

На думку Microsoft, поділ збірок – це оптимальне рішення, яке допоможе покращити їхню якість. Вони поділяються на три види.

 • Dev

Розрахований на користувачів, які розуміються на технічних аспектах. Dev канал отримує нові зборки, що містять нові рішення та функції.

Досвідчені користувачі допомагають знайти серйозні проблеми, щоб Microsoft могла їх оперативно виправляти.

 • Beta

Цей варіант призначений перших середньостатистичних користувачів. Інсайдери Beta каналу перевіряють нові можливості майбутнього релізу Windows 11. Багів та недоробок у таких збірках значно менше.

Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

 • Release Preview

Складання на цьому каналі вже готові до випуску для звичайних користувачів, але першими її все одно тестують інсайдери.

Канал Release Preview особливо важливий зворотним зв'язком, оскільки критичні помилки, які були виявлені на ранніх етапах тестування, можуть серйозно зіпсувати перше враження звичайних користувачів.

Перемикання каналів

У меню “Програма попередньої оцінки”, що знаходиться в “Оновлення та Безпека”, вказаний канал, для якого система завантажує нові зборки в даний момент.

Для зміни необхідно натиснути активний канал, а потім вибрати інший доступний звичайним натисканням.

Робота з оновленнями

Як тільки користувач пройде реєстрацію у Windows Insider Windows 11, на пристрій, підключений до програми, будуть надходити оновлення. Кожна з них має свій унікальний номер.

Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

Основні зборки

Складання основного типу включають нові функції, оновлення вже існуючого ПЗ, а також деякі поліпшення та інші доробки. Коли виходить нове збирання, її версія відрізняються від попередньої.

Зазвичай дотримується хронологія, тобто після версії складання 22000 може вийти версія build 22001. Іноді послідовність може не дотримуватися, якщо, наприклад, складання пропустить один або кілька каналів. Тоді, наприклад, версію 22458.1000 замінить на 22468.1000.

Додаткові зборки

Складання типу «Додаткові» включають невеликі зміни у вже існуючій версії. Ще їх називаються «Сервісні» збирання. Зазвичай вони складаються з доробок та незначних змін.

Такі зміни не є глобальними, тому для них не використовується повноцінна нова версія — це так звані підверсії. Наприклад, для версії 22000 може бути випущена підверсія 22000.100.

Які зборки виходять на різних каналах:

 • Dev. Цей канал створений для тестування найновіших збірок ОС. Тут є нові можливості та покращення вже існуючих функцій, проте вони не завжди стабільні.
 • Beta. Microsoft рекомендує встановлювати складання саме з цього каналу, оскільки вони відрізняються надійністю. Відгуки на цьому каналі є особливо важливими.
 • Release Preview. Тут користувач може ознайомитися з попереднім релізом, який незабаром відправиться користувачам.

Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

Відновлення комп'ютера

Бувають ситуації, коли одна зі збірок вивела комп'ютер із ладу. Користуватися пристроєм неможливо, тому краще озброїтися на такий випадок, щоб знати, як повернути комп'ютер у робочий стан.

Переустановка системи

Бувають ситуації, коли комп'ютер повністю відмовляється працювати. Наприклад, під час запуску утворюється синій екран. Зазвичай таке трапляється рідко, але якщо використовувати оновлення каналу для розробника або навіть бета каналу це цілком можливо.

Найпростіший варіант – це перевстановити систему із завантажувального носія. Це позбавить несправностей та помилок у системі, проте всі файли будуть втрачені.

Створити флешку можна самостійно, наприклад, через офіційний інструмент. Можна скористатися і сторонніми перевіреними ресурсами, там часто викладають установники з розширенням ІСО.

Відновлення попередньої версії Windows 11

Якщо після інсталяції нової версії Windows 11, комп'ютер почав працювати некоректно, можна відновити попередню.

Все в тому ж меню “Оновлення та безпека” є функція, яка дозволяє повернутися на попередню версію. Досить натиснути кнопку «Почати» у відповідному розділі, а далі комп'ютер все зробить автоматично.

Відновлення доступне перші 10 днів після встановлення нової версії. Далі можна лише встановлювати наступні оновлення, або зробити повну переустановку із завантажувального пристрою, наприклад, використовуючи флеш-накопичувач.

Встановлення Insider Preview за допомогою завантажувального носія

Часто користувачі хочуть інсталювати Windows 11 тестову версію на інший комп'ютер, щоб не ризикувати своїм основним пристроєм. Це можна здійснити через звичайну USB флешку, на якій попередньо встановлено копію системи з файлу ISO.

Такий флеш-накопичувач корисний не тільки для чистої установки, він може допомогти повністю відновити систему, якщо це неможливо зробити інструментами Windows. Також завантажувальна флешка допомагає боротися з помилками та підключенням до інсайдерської програми.

Як припинити отримувати збірки Insider Preview

У меню “Програма попередньої оцінки” є опція з написом “Припинити отримання попередніх збірок”. Щоб більше не отримувати оновлення, достатньо перевести значення перемикача у положення увімкнути.

Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

Відновлення пристрою

Коли користувач вирішить не отримувати нові зборки, може знадобитися відновлення пристрою. Однак цього процесу можна уникнути, якщо відмовитись від нових оновлень під час завершальних етапів розробки.

У цьому випадку на комп'ютері буде встановлена стабільна Windows 11, приходитиме лише нові оновлення, які вже були перевірені тестерами. А ось відмова, коли пристрій функціонує на збиранні Windows 11 Pro Insider, може призвести до несприятливих наслідків. Так складання можуть містити баги, недоробки, і найголовніше — вразливості. Також пробні версії мають обмежений час дії.

Щоб відновити пристрій і повернутися до продуктивної збірки, необхідно або скористатися завантажувальною флешкою, дотримуючись інструкцій зробити відкат або оновлення, або використовувати Media Creation Tool. Це програма, яка здатна відновити систему, так і встановити стабільні оновлення.

Відмова від програми

Якщо користувач хоче повністю залишити програму попередньої оцінки Windows, йому потрібно скасувати реєстрацію, відв'язати пристрій, а потім відновити офіційне стабільне складання.

Коли людина більше не хоче брати участь у тестуванні нових функцій, вона може більше не отримувати нові всередині збірки.

Це можна зробити як на основному пристрої, так і на всіх одночасно. Також є можливість не відмовлятися повністю, в цьому випадку користувач отримуватиме свіжі новини та інформацію про розробку, але без збірок.

Для повної відмови необхідно вийти з програми попередньої оцінки та відв'язати пристрої, які брали участь. Останній етап – це встановлення офіційного складання.

Як стати учасником Windows 11 Insider Preview

Як скасувати реєстрацію

На офіційному сайті Microsoft, а саме в розділі програми попередньої оцінки є кнопка, яка дозволяє відмовитись від участі. Вона так і називається — «ВІДМОВА ВІД УЧАСТІ У ПРОГРАМІ». Її необхідно натиснути та дотримуватися інструкцій.

Попередньо необхідно авторизуватися під профілем, який брав участь у програмі.

Як відв'язати пристрій

Відв'язати пристрій можна у тому ж меню програми попередньої оцінки. Необхідно перевести перемикач «Припинити отримання попередніх збірок» у активний стан, після чого комп'ютер перестане отримувати оновлення для тестування.

Участь у програмі попередньої оцінки – це унікальна можливість, яка корисна не тільки для Microsoft, а й для користувачів. Рано чи пізно Windows 10 піде в минуле, як це сталося з попередніми версіями, а знання можливостей Windows 11 ніколи не буде зайвим.

nBook
Додати коментар