Як швидко прискорити ПК чи ноутбук з Windows 11?

Як швидко прискорити ПК чи ноутбук з Windows 11?

Windows 11 містить безліч візуальних змін, нових функцій та покращень. А також нова операційна система доступна як безкоштовне оновлення для користувачів Windows 10, але вимагає строгих вимог до обладнання для оновлення системи. Після встановлення Windows 11, якщо ви відчуваєте повільність на своєму ПК або ноутбуці, внесення деяких змін до вашої системи може призвести до помітної різниці швидкості вашого комп'ютера.

Windows 11 буде працювати набагато краще на вашому ПК/ноутбуку з достатнім обсягом оперативної пам'яті та твердотільних накопичувачів. Але якщо ви використовуєте цю ОС на комп'ютері з мінімальними вимогами до обладнання, при її використанні може виникнути відчуття повільності. Тому, якщо на вашому комп'ютері або ноутбуку мало оперативної пам'яті (менше 4 ГБ) і встановлений жорсткий диск, спробуйте ці три прості поради.

Налаштуйте параметри продуктивності у Windows 11

Windows 11 має прихований параметр продуктивності для надшвидкої роботи вашої системи на ПК із мінімальними характеристиками обладнання. Після внесення змін ви відчуєте помітну різницю у швидкості ПК.

 1. Спочатку відкрийте панель керування.
 2. У рядку пошуку панелі керування (у верхньому правому куті вікна) введіть «Швидкодія».
 3. У результатах пошуку натисніть «Налаштування уявлення та продуктивності системи».
 4. Виберіть «Забезпечити найкращу швидкодію» з доступних параметрів та натисніть кнопку «Застосувати», щоб зберегти зміни.

Як швидко прискорити ПК чи ноутбук з Windows 11?

Цей параметр продуктивності відключить багато візуальних функцій, такі як згладжування країв екранних шрифтів, анімацію та багато іншого. Хоча це вплине на візуальну красу вашої Windows 11, ви зможете насолоджуватися швидшим ПК.

Вимкніть програми з автозавантаження у Windows 11

Якщо Windows 11 завантажується довше, ніж зазвичай, після запуску ПК, відключення програм, що автоматично запускаються, буде мати значення. Ви можете вимкнути всі небажані програми з автозавантаження, якщо системі потрібно занадто багато часу, щоб стати придатним для використання.

 1. Відкрийте «Параметри», клацніть меню «Програми» та виберіть «Автозавантаження».
 2. Тут ви побачите список програм, які автоматично завантажуються під час завантаження системи.
 3. Тепер вимкніть деякі програми зі списку, які ви рідко використовуєте.

Як швидко прискорити ПК чи ноутбук з Windows 11?

Виберіть режим живлення «Максимальна продуктивність»

Якщо ноутбук працює від батареї, Windows 11 встановить режим живлення на «Збалансований». Це зменшує використання батареї за рахунок зниження обчислювальної потужності. Однак, якщо ви оберете режим максимальної продуктивності, ви отримаєте більше обчислювальної потужності для виконання ресурсомістких завдань, таких як монтаж відео або ігри.

 1. Відкрийте меню «Параметри» на своєму ноутбуку та виберіть вкладку «Система».
 2. Потім виберіть параметр «Завершення роботи та батарея».
 3. Далі в режимі живлення активуйте опцію “Максимальна продуктивність”.
 4. Слідкуйте за відсотком заряду батареї, оскільки в цьому режимі заряд батареї швидко зменшується.

Як швидко прискорити ПК чи ноутбук з Windows 11?

Інші методи прискорення комп'ютера або ноутбука з Windows 11

Є кілька інших способів підвищити продуктивність ПК з Windows 11. Перезавантажте комп'ютер, видаліть непотрібні програми, відключіть повідомлення у Windows 11, відключіть непотрібні служби, відключіть автоматичне оновлення програм у Microsoft Store та оновіть систему. Це важливі речі, які ви можете зробити, щоб збільшити швидкість вашого комп'ютера або ноутбука.

nBook
Додати коментар