Windows Media Creation Tool для Windows 11 — опис та призначення програми

Корпорація Microsoft, ще під час розробки Віндовс 10, запропонувала користувачам спеціалізоване програмне забезпечення для швидкого та успішного оновлення своїх операційних систем. Інструмент отримав назву Windows Media Creation Tool. Ця програма не втратила своєї актуальності і з виходом Windows 11. Більше того, у ній з'явилися нові функції та можливості. Найголовніше – Windows Media Creation Tool Windows 11 дозволяє всім бажаючим створити інсталяційну флешку або диск, за допомогою якої легко виконати чисту інсталяцію Виндовс 11. Докладніше про це програмне забезпечення описано далі.

Windows Media Creation Tool для Windows 11 — опис та призначення програми

Про програму

Media Creation Tool є безкоштовним програмою від організації Microsoft. Її призначення – створення запису віртуального диска, за допомогою якого можна інсталювати нову систему Windows.

З програмою досить просто працювати, однак є деякі умови — фінальне складання ОС може бути завантажене лише за наявності в комп'ютері довіреного платформного модуля та інших серйозних приписів, про що буде сказано нижче.

Microsoft озвучили мінімальні вимоги до комп'ютера, щоб вин11 могла працювати. Офіційне програмне забезпечення не дозволить установити систему, якщо ПК цим вимогам не задовольняє.

Перед інсталяцією слід перевірити ПК на сумісність. Щоб застосовувати традиційний спосіб за допомогою Media Creation Tool, допустимі відмінності тільки в поколінні ЦП, решта має повністю збігатися.

Запис Віндовс 11 на девайс у разі відсутності підтримки системи відбувається через сторонні інструменти Rufus, Ventoy і т.д., або за допомогою ручного управління потрібними показниками.

До речі, користувачам доступне також тестування нової операційної системи завдяки випуску Windows 11 Release preview ISO. Тож варто спробувати вінду у справі — можливо, вона й не сподобається.

А для розробників програм оновили версію Windows 11 SDK (до 10.0.22000). Це дивовижний інструмент, який містить нові заголовки, бібліотеки, метадані та засоби для самостійної розробки програми для операційної системи Віндовс 10 або 11.

Windows Media Creation Tool для Windows 11 — опис та призначення програми

Функції Media Creation Tool

Таким чином, офіційна утиліта здатна:

 • Оновлювати систему до нової версії ОС Вин11.
 • Записувати Віндовс 11 iso на USB чи DVD.
 • Завантажувати інсталяційний файл для самостійної організації завантажувальних накопичувачів або розгортання 11 збірки на віртуальній техніці.

Крім того, настановні флешки можуть:

 • Реанімувати операційну систему шляхом відкату до коректного стану.
 • Усувати різного роду збої.

Що нового пропонують сторонні розробники

Крім новітньої ОС Віндовс 11 від Microsoft, в інтернет-просторі з'явилася інша утиліта, яка дозволяє завантажувати та оновлювати операційну систему з будь-якими параметрами. Це потужна програма – Universal Media Creation Tool.

ПЗ не блокує установку, а створює Win 11 ISO навіть на пристрої, що не підтримується. За допомогою цієї програми 11 складання завантажується прямо з офіційного сайту з можливістю включити до неї скрипт без заявлених вимог.

Характеристики Universal Media Creation Tool:

 • Робота Windows 7/8.1/10/11.
 • Записує, редагує та створює емуляція диска.
 • Російський інтерфейс.
 • Вказівка версії: 10.0.22000.253 або інша.
 • x86 + x64 – платформа.
 • Freeware.

Метод оновлення на непідтримуваному ПК не потребує останнього покоління процесора і платформи TPM 2.0, однак версія 1.2 має бути.

Системні вимоги Вин11

Як уже зазначалося, новітня операційна система від Microsoft подарувала користувачам неприємний подарунок у вигляді підвищених вимог до апаратної частини ПК, на який вона завантажуватиметься, а саме:

 • Останнє покоління процесора.
 • Максимальна розрядність: 64 bit. Завантаження Windows 11 32 bit ISO просто неможливе, її не існує.
 • Модуль TPM 2.0
 • Захист Secure Boot.
 • Формат БІОС – UEFI.

Однак цілком допустимо використовувати програму Universal Media Creation Tool, розроблену GitHub, для обходу жорстких вимог Microsoft. З її допомогою можна встановити Вин11 менш продуктивний комп.

І, звичайно, Windows 11 Media Creation Tool не підтримує Windows XP. Оновлення операційної системи до найновішої версії можливе лише з рівня Win7 мінімум.

Вважається, що тільки на базі сучасного ПК операційна система покаже свою продуктивність, а також буде дотримано необхідної безпеки даних користувача.

Windows Media Creation Tool для Windows 11 — опис та призначення програми

Windows 11 Media Creation Tool

До виконання процедури установки Він11 на нове обладнання або те, з якого повністю видалено попередню систему, його тестують за важливими критеріями: число ядер процесора, розмір оперативної пам'яті, особливості відеокарти, об'єм диска, підтримка DirectX 12 і т. д.

Оцінювати параметри та працездатність ПК на конкретній версії Віндовс дозволяють спеціальні програми, які також можна завантажити з офіційного сайту Microsoft.

Перевірка сумісності

Програма Windows PC Health Check дозволяє діагностувати:

 • покоління ЦП та тактову частоту;
 • платформний модуль;
 • кількість ядер;
 • величину жорсткого диска та пам'яті;
 • тип завантаження.

Етапи тесту:

 1. Завантажити із офіційного сайту. встановити софт.
 2. Запустити програму. У вікні натиснути Перевірити зараз.
 3. Через деякий час з'явиться інформація про результати: Цей комп'ютер відповідає/ні вимогам Windows 11.
 4. Можна натиснути виділений напис Детальніше або кнопку Показати всі результати, щоб побачити деталі конфігурації та їх відповідність.

Перехід до розділу Характеристики пристрою відкриє веб-сайт Microsoft з описом системних умов.

Windows Media Creation Tool для Windows 11 — опис та призначення програми

Інша відповідна утиліта – Ashampoo Windows 11 Compatibility Check. Робота з додатком:

 1. Зареєструватись на сайті фірми Ashampoo.
 2. Знайти програму за адресою https://www.ashampoo.com/ru/rub/dld/1804/windows-11-compatibility-check/. Встановити на комп'ютер.
 3. Після активації софту відкривається віконце, де вказані необхідні системні критерії та кнопка Перевірити. Натиснути на ній.
 4. З'явиться на дисплеї порівняльна характеристика ПК та Віндовс 11. Знизу сторінки буде вказано, чи апарат підтримує цю версію.

Інші сторонні інструменти (наприклад WiseCleaner Checkit, ReadySunValley) можуть показати не тільки особливості CPU, RAM, TPM, Secure Boot, але розрядність, тип БІОС, розширення екрану, інтернет та ін.

Важливо розуміти, що інсайдерські складання (Windows 11 Insider ISO) висувають аналогічні вимоги до апаратної частини персонального комп'ютера. Тому реєструватися в програмі тестування немає сенсу, якщо комп'ютер не відповідає мінімальним вимогам.

Що потрібно для використання Windows 11 Media Creation Tool

До підготовки при роботі з mediacreationtool Windows 11 можна віднести кілька пунктів:

 1. Ознайомлення з умовами та вимогами встановлення ПЗ. За бажання оцінити, чи підтримує комп'ютер 11 випуск операційної системи.
 2. Знайти відповідне сховище образу диска об'ємом 8 Гб і більше.
 3. Звільнити місце на ПК під нову ОС (близько 10 Гб).
 4. Підключити інтернет: через нього завантажуватимуться матеріали. Швидкість з'єднання має бути досить швидким, а зв'язок стабільним.

Під час запису за допомогою Віндовс Медіа Креатору всі дані з носія будуть автоматично видалені для звільнення місця під нову інформацію.

Проте існують інші утиліти, які виконують просте копіювання файлів. Таким способом користувач може мати на 1 флеш-карті, крім Win11 ISO, та інші операційні системи. Це називається мультизавантажувальний накопичувач.

Windows Media Creation Tool для Windows 11 — опис та призначення програми

Інструкція по використанню

Установка нової ОС (official Windows 11):

 1. Зайти на сайт компанії Майкрософт. Знайти тему Створення інсталятора Windows 11.
 2. Натисніть Завантажити програму Media Creation Tool.
 3. Запустити файл windows 11 exe: прийняти ліцензію.
 4. З'явиться 2 пункти: Оновити комп'ютер або Створити носій. Вибрати другий.
 5. Відзначити потрібну версію Windows 11 pro iso або іншу.
 6. Вказати мову, випуск ОС та архітектуру – Windows 64 bit. Далі.
 7. Натиснути USB як актуальний накопичувач для утиліти. У списку вибрати флешку. Також є варіант ISO-файл, щоб перенести зображення на HDD.
 8. Повідомлення «USB-пристрій флеш-пам'яті готове» сигналізує про успішний запис. Клацнути Готово.

11 версія ОС працює лише на 64 розрядах, тому не можна інсталювати Windows 11 x32. Такий варіант доступний для 10 версії.

Образи ISO на носії також можна записувати за допомогою Rufus, Ventoy, Ultraiso, Win32 Disk Imager, UNetBootting, WinToFlash, Universal USB Installer та інших програм.

Windows Media Creation Tool для Windows 11 — опис та призначення програми

Робота з версією Universal Media Creation Tool

Процедура створення завантажувальної флешки Win 11 iso за допомогою цієї універсальної утиліти:

 1. Відкрити посилання на https://github.com/AveYo/MediaCreationTool.bat.
 2. Натисніть кнопку Code. Уточнити тип завантаження: Download ZIP.
 3. Розпакувати архів із програмою Universal Media Creation Tool Windows 11 на жорсткий диск комп'ютера.
 4. Запустити пакет із файлами. У списку доступних випусків виберіть 11.
 5. Встановити автоматичне значення Auto Upgrade або вибрати потрібний диск для запису Create USB. Далі.

Як тільки з'явиться повідомлення, що USB-пристрій флеш-пам'яті готовий, значить, запис закінчено, і можна використовувати зовнішній накопичувач для налаштування офіційної операційної системи на робочий ПК. Натиснути наприкінці кнопку Готово.

Якщо під час завантаження буде попередження від системи безпеки, то клацніть напис Детальніше, а потім Виконати в будь-якому випадку.

Завантажувальний накопичувач може знадобитися будь-якої миті: при оновленні, встановленні новітньої Виндовс або її відновленні через збій. Безкоштовна програма Windows Media Creation Tool допоможе його створити, а її версія Universal зробить це в обхід багатьох системних вимог. У ході налаштувань можуть виникнути деякі помилки, однак у більшості випадків утиліта працює без проблем і виконує свої функції.

nBook
Додати коментар