Windows 10 не бачить принтер – причини та способи вирішення проблеми

У більшості власників персональних комп'ютерів (ПК) або ноутбуків крім самої машини є і принтер для друку документів у форматі Word або особистих фотографій. Зазвичай налаштування апарата не викликає труднощів, оскільки існуюча інструкція у подробицях описує всі необхідні кроки. Але в деяких випадках операційна система (ОС) Windows 10 не може розпізнати пристрій, що підключається, що викликає здивування у користувачів.

Windows 10 не бачить принтер - причини та способи вирішення проблеми

З подібною проблемою часто стикаються багато системних адміністраторів, що є для них справжнім головним болем. Щоб повернути принтер в дію, необхідно розібратися з причинами цієї неприємності.

Чому Віндовс 10 не розпізнає принтер

Більшість користувачів запитує, чому стаціонарний ПК або ноутбук не бачить принтер (Windows 10)? Таке буває нечасто, але має місце, і одного разу, коли необхідно роздрукувати документи або виконати ряд інших операцій, процес не може початися.

На сьогоднішній день налічується безліч виробників принтерів, серед яких є як великі бренди, так і нові азіатські фірми. Причому у різних моделей можуть виникнути ситуації, які вирішуються індивідуально та потребують специфічного підходу.

Але в більшості випадків багато проблем вирішуються за схожим сценарієм. І для початку варто з'ясувати причини неприємності, що склалася, серед яких можуть бути ці випадки:

 • фізичне пошкодження порту принтера чи кабелю;
 • несправність самого пристрою;
 • відсутність драйвера;
 • встановлення старого ПЗ;
 • обладнання не активоване, як пристрій друку.

Має сенс перевірити, чи потрібна заправка картриджів — деякі моделі відмовляються працювати, поки вони «порожні».

При цьому варто відзначити, що принтер підключається до ПК або ноуту двома основними способами. Як правило, це фізичне з'єднання через відповідний порт у самому обладнанні. Інший шлях – використання локальної мережі або підключення “по повітрю”.

Найчастіше труднощі виникають не з вини обладнання, а скоріше спричинені неуважністю самих користувачів чи банальною випадковістю. Варто розглянути основні моменти, з чим стикається багато користувачів і розібратися, як проблему можна виправити.

Windows 10 не бачить принтер - причини та способи вирішення проблеми

Перевірка кабелю та порту USB

Коли на ПК або ноутбуці на базі ОС Віндовс 10 відмовляється виявлятися друкарське обладнання, необхідно зайнятися фізичною оцінкою стану принтера. Можливо, буде виявлено сколу, що хоч і побічно, але теж пов'язано з неприємністю апаратного характеру.

Також звернути увагу на порт комп'ютера та кабель. При виявленні потертостей оболонки шнура або її фізичному пошкодженні його необхідно замінити.

Іноді недбалість виявляють самі виробники, вклавши в комплект поставки несправний шнур.

Крім того, не можна виключати і заводський шлюб, що також потребує гарантійної заміни або залучення спеціаліста.

А іноді причина, чому комп'ютер не бачить принтер через USB в ОС Windows 10, досить банальна – неправильне підключення самого шнура до техніки. Тобто перевірити, чи надійно кабель з'єднаний з портом ЮСБ комп'ютера і як він встромлений, а також на принтері.

Зазвичай у комп'ютерів та ноутбуків кілька відповідних роз'ємів. Тому варто перевірити з'єднання через сусідній порт, оскільки не кожен стандарт USB сумісний із принтером.

Windows 10 не бачить принтер - причини та способи вирішення проблеми

Штатна діагностика проблеми

Якщо процедура зовнішнього огляду принтера та його шнура не виявила нюансів, значить сама проблема криється в чомусь іншому. Розробники Windows 10 врахували багато нюансів і створили штатний інструмент для діагностики різних несправностей.

Користувачі не застраховані від помилок у програмному забезпеченні, тому варто скористатися за допомогою системної утиліти.

Цей метод, звичайно, це не панацея і іноді неприємність залишається, що змушує шукати вирішення проблеми в іншому руслі. У будь-якому випадку має сенс спробувати.

Вся операція виконується за простим алгоритмом:

 • За натисканням меню «Пуск» вибрати пункт «Параметри».
 • Знайти розділ «Оновлення та безпека».
 • Відкриється меню, де в його лівому боці вибрати “Усунення несправностей”.
 • Справа з'явиться розділ «Принтер» із кнопкою для запуску потрібної утиліти (Запустити засіб…).
 • Після натискання на кнопку запуститься штатний засіб і залишається почекати, поки система знаходиться в пошуку проблеми і шляхів її вирішення.
 • У деяких випадках може з'явитися список для вибору пристрою, який не працює. Якщо потрібної моделі не виявиться, вкажіть, що принтер відсутній у списку та продовжити операцію.
 • На завершення буде надано звіт про виконану процедуру з виведенням варіантів, що саме зробити для виправлення виявленої несправності.

Windows 10 не бачить принтер - причини та способи вирішення проблеми

У багатьох випадках завдяки штатному засобу комп'ютерної системи вдається вирішити основні проблеми, а також виправити низку збоїв.

Додавання принтера до ПК з Windows 10

Якщо принтер не відображається в «пристроях та принтерах» Windows 10, існує інший перевірений спосіб вирішення проблеми. Суть проста – самостійно додати техніку в розділ з іншим обладнанням (якщо є).

Існує можливість, що користувач сам видалив принтер зі списку і забув про це. Внаслідок цього навряд чи прилад працюватиме, оскільки ПК не знає про його існування.

Щоб додати обладнання до списку пристроїв, достатньо слідувати простому алгоритму:

 • Для початку піти за відомим маршрутом – меню «Пуск», де знайти пункт «Параметри».
 • У вікні знадобиться розділ «Пристрої».
 • Знайти і перейти в «Принтери та сканери» (зазвичай на лівому боці загального меню).
 • Тепер уже у правій частині натиснути на символ плюс «Додати принтер або сканер».
 • Нижче буде список знайдених пристроїв і серед них потрібний принтер. Варто натиснути на його значку, після чого він додатись до переліку обладнання і система знатиме про новий прилад.

Якщо система виявить несправність, вона самостійно виконає необхідні дії без участі користувача.

Якщо раніше користувач вже встановлював драйвера, то далі нічого більше робити не доведеться, так як все вже налаштовано для коректної роботи принтера. Інакше без встановлення спеціального програмного забезпечення принтер неможливо використовувати.

Ручна процедура встановлення драйвера принтера

Якщо принтер вперше підключається до обчислювального пристрою, система не може визначити його коректно. Це свого роду «золоте правило» — для ідентифікації гаджета, що з'єднується, або електронного обладнання необхідна установка відповідного ПЗ. Про це знає будь-який досвідчений користувач, але новачки неминуче стикаються із труднощами.

Проблема щодо відсутності підключення принтера (немає даних) до Windows 10 часто виникає, коли немає потрібного драйвера або використовується стара версія. Визначити проблему неважко – пристрій відмовляється додаватися або на екрані монітора з'являться різні повідомлення про помилки. І найчастіше відбувається перше.

Windows 10 не бачить принтер - причини та способи вирішення проблеми

У деяких випадках ОС Віндовс 10 не може впізнати в підключеному пристрої принтер, що є посиланням на відсутність драйвера або його стару версію. Для справної працездатності обладнання ПЗ має встановлюватися лише останні версії. Зазвичай це робиться автоматично, але можна виконати і вручну.

Тому при виникненні цієї проблеми користувачам не завадить зайнятися установкою драйвера самостійно. Якщо принтер був придбаний у магазині, то в комплекті, крім інструкції до техніки, є інсталяційний диск з необхідними програмами, в тому числі драйверами. Тільки попередньо потрібно видалити стару версію.

Старі версії драйверів несумісні з ОС Windows 10, потрібні лише «свіжі дрова».

Як показує практика, такий диск який завжди зберігається або принтер було взято з рук. Тоді варто відвідати офіційний сайт виробника і через спеціальний фільтр знайти потрібний драйвер, вказавши модель апарата та версію ОС.

Після завантаження програмного забезпечення залишається запустити її для установки. Надалі натискати кнопку «Далі» поки що не почнеться сам процес. Іноді потрібне перезавантаження ПК (ноутбука), про що можна побачити повідомлення на останньому етапі установки. Після процедури принтер готовий до подальшої роботи.

Windows 10 не бачить принтер - причини та способи вирішення проблеми

Інші особливості вирішення проблем із принтером

Якщо Windows 10 відмовляється знаходити модель від конкретного виробника, зверніться до його служби технічної підтримки. Найчастіше винуватцем проблеми є саме виробник.

Часто принтер не визначається комп'ютерною системою через роботу антивірусного ПЗ або фаєрволів. Зазвичай, ці програми налаштовані на обмеження доступу до мережі.

Тобто коли принтер потрапляє до такого «чорного списку», його не буде видно. Проблема вирішується тимчасовим вимкненням цих програм.

Конфліктна модель MF4410

Щодо деяких моделей для виправлення ситуації недостатньо застосувати розглянуті раніше способи вирішення. Наприклад, ОС Віндовс 10 може розпізнати пристрій MF4410. Тут уже потрібно ряд додаткових дій, про що знає далеко не кожен користувач, особливо новачки.

Що характерно, якщо підключити цю модель від компанії Canon до ПК або ноутбука із застарілою версією комп'ютерної системи на борту (Windows XP), жодних проблем не виникає. З новими комп'ютерами справи вже складніші.

Windows 10 не бачить принтер - причини та способи вирішення проблеми

Найчастіше саме з цим обладнанням виникає програмний збій – коли драйвер приладу перебуває у конфлікті із системою Windows 10 серії.

Варто зазначити, що MF4410 – це принтер та сканер в одному. При виникненні конфліктної ситуації відмовляється працювати якраз сканер, принтер не має проблем.

Для виправлення ситуації можна використати дві робочі методики.

Фірмовий патч

Виробник обізнаний з проблемою з моделями MF4410 щодо взаємодії з «Десяткою». Щоб сканер справно працював у сучасній серії Windows, фахівці випустили особливі «ліки». Проста терапія порятунку від «недуги»:

 1. Для початку зайти на офіційний сайт компанії Canon.
 2. У цьому списку знайти свою модель і перейти за посиланням.
 3. Знайти у вкладці Drivers підрозділ “Optional Driver”, а потім натиснути на назву патча “Patch for Network …”.
 4. Праворуч є кнопка DOWNLOAD, куди натиснути для скачування.

Коли файл буде завантажено, запустити та встановити патч. На завершення перезавантажити ПК, ноутбук. Після цього сканер можна користуватися.

Якщо контакти штекера кабелю забруднені, провід потрібно обов'язково замінити. Адже невідомо, яких неприємностей це призведе згодом. Може навіть пропалити контакти.

Вимкнення системного інструменту

Багато власників обладнання марки MF4410 використовують фірмове програмне забезпечення Canon MF Toolbox. При цьому вона працює не тільки з цією моделлю, але і будь-якими іншими від цього виробника. Тільки утиліта конфліктує зі штатним інструментом сканування Windows 10.

Тому стандартний засіб доведеться відключити:

 • Відкрити «Панель управління», викликавши поле пошуку поєднанням клавіш Win+R і ввести команду «control».
 • Далі вибрати розділ “Програми”.
 • Тепер потрібне посилання «Увімкнення або вимкнення…».
 • Використовуючи коліщатко мишки прокрутити вниз список до рядка «Служби друку та документів» та розкрити її.
 • Прибрати галочку з рядка «Факси та сканування…», потім клацнути мишкою по кнопці «OK».

Швидше за все, з'явиться повідомлення про необхідність перезавантаження системи. Погодиться та перевірити працездатність пристрою. Варто враховувати, що після відключення стандартної служби створення скан-копій можливе лише за умови використання програми Toolbox або іншого ПЗ.

Windows 10 не бачить принтер - причини та способи вирішення проблеми

Якщо користувачі вирішать підключити обладнання від інших виробників разом зі штатним інструментом, потрібно знову ввімкнути цей компонент. Для операцій сканування крім програми Toolbox є ще VueScan.

Сумісність між Windows 10 та популярними моделями принтерів

З кожним виходом нових версій комп'ютерних систем розробники Microsoft розширюють список можливостей та підтримку різних пристроїв, включаючи принтери. І якщо в Windows XP чогось можливо не вистачало, то “Десятка” намагається “дружити” з багатьма моделями.

При підключенні простих гаджетів від відомих виробників, які не вимагають встановлення сторонніх програм, можна не очікувати будь-яких труднощів.

Залишається налаштувати з'єднання Bluetooth/Wi-Fi або вставити кабель USB у відповідний порт комп'ютера.

Конкретний список пристроїв, що підтримують «Десяткою», налічує більшість моделей від популярних світових виробників, серед яких:

 • Panasonic.
 • Samsung.
 • Canon.
 • HP.
 • Epson.
 • Lexmark.
 • Toshiba.
 • Konica Minolta.
 • Hewlett Packard.
 • Xerox.
 • Pantum.

З конкретними моделями HP LaserJet 1010, 1018, 1020, Label Printer Pro1040 або Canon LBP-2900 LBP-3000 проблем щодо виявлення системою точно не виникне.

Що стосується маловідомих брендів Brother і Kyocera, то з їхньою продукцією зазвичай виникають труднощі, чи це не мережний, а локальний пристрій. У зв'язку з цим необхідно ще на стадії вибору обладнання домашнього користування з'ясувати сумісність моделі з ОС Віндовс 10.

Windows 10 не бачить принтер - причини та способи вирішення проблеми

Як можна помітити, найпоширеніші складнощі легко виправляються, причому навіть штатними засобами операційної системи. Але зовсім інша річ, коли проблема пов'язана з несправністю самих пристроїв. У цьому випадку потрібна лише допомога сервісного центру.

Також не можна виключати шкідливий вплив вірусного програмного забезпечення, через що зазвичай порушується працездатність самої ОС Windows 10. Нерідко це основна причина проблем з драйверами.

У деяких випадках, коли описані способи не дають результату, допомагає відновлення системи. Це крайня і примітивна міра, але гра безумовно варта свічок.

nBook
Додати коментар