Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

Операційній системі Windows вже понад три десятиліття, і саме цього року найвідоміша ОС у листопаді відзначатиме 35-річчя. За цей час було багато версій системи, які компанія Microsoft розробляла та пропонувала користувачам.

В даний час останньою версією операційної системи Microsoft є Windows 10. Версія, яка для багатьох, безсумнівно, є найкращою в історії, із сучасним інтерфейсом та безліччю параметрів конфігурації. У нашій статті ми пропонуємо подивитися, як згодом система вдосконалювалася та адаптувалася до потреб користувачів.

Windows 1.0

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

Хоча до появи Windows 1.0 вже говорили про існування першої версії Windows, правда полягає в тому, що до 20 листопада 1985 ця перша версія системи не була офіційно анонсована. Версія, яка пропонувала мало функціональних можливостей і була повної операційної системою, оскільки це було швидше графічне розширення MS-DOS.

Windows 1.0 підтримувалася до 31 грудня 2001 року, незважаючи на те, що версія майже не мала функціональності, Redmond пропонував підтримку трохи більше 16 років.

Windows 2.0

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

Тим часом, лише через два роки, у листопаді 1987 року, з'явилася Windows 2.0. Ця версія була швидко оновлена ​​до v2.03, яка вже включала відомі всім вікна. Не кажучи вже про те, що до неї вже було включено певні утиліти, які, можна сказати, мали стати джерелом нинішніх засобів автоматизації діловодства.

Ця версія Windows підтримувалась до тієї ж дати, що й попередня версія. Тобто до 31 грудня 2001 року, коли Microsoft вирішила припинити підтримку Windows 1.0 та 2.0.

Windows 3.0

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

22 травня 1990 року було випущено операційну систему Windows 3.0 з графічним інтерфейсом. Це була перша комерційно успішна версія, що продала до двох мільйонів копій лише за кілька місяців з моменту її запуску.

З оновленням до версії 3.1 система отримала знамениту гру Minesweeper, яка протягом багатьох років радувала користувачів. Крім того, ми також повинні виділити наявність файлів та менеджерів програм. Цю версію компанія підтримувала до 31 грудня 2001 року. Та сама дата, що й у двох попередніх ОС.

Windows 95

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

24 серпня 1995 року – важлива дата в житті операційної системи Windows, оскільки це день, коли була випущена знаменита версія Windows 95. , які до цих пір є частиною операційної системи Windows. Також варто відзначити, що Windows 95 включала Internet Explorer, веб-браузер, який супроводжував систему протягом багатьох років і, отже, підтримку Інтернету.

Ця версія, призначена для споживчого ринку та з якої переходили від 16-розрядної багатозадачної архітектури до 32-розрядної відповідної архітектури, а також багатозадачності. Стандартна підтримка для Windows 95 тривала до 31 грудня 2000, а розширена до 31 грудня 2001 року.

Windows 98

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

Хоча до появи Windows 98 ми повинні згадати, що була версія Windows NT, яка була орієнтована на бізнес-клієнтів. Однак 25 червня 1998 Microsoft випустила нову версію своєї операційної системи. Як і попередня, вона отримала як своє ім'я останні дві цифри року свого запуску, і це була версія, яка йшла з файловою системою FAT32 і намагалася розширити доступ до мережі. Крім того, вона включала підтримку DVD і USB.

Однак велика складність системи призвела до значного зниження продуктивності, що робить її однією з найбільш критикованих версій Windows за її повільність і ненадійність у порівнянні з Windows 95. Незважаючи на це, Windows 98 мала стандартну підтримку до 30 червня 2002 і розширену підтримку, яка закінчилася 11 липня 2006 року.

Windows 2000

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

29 березня 1999 року була запущена операційна система Windows NT 5.0 EUR Edition, яка являла собою не що інше, як німецьку версію Windows NET 5.0 і згодом називалася Windows 2000.

Windows 2000 включала нові опції для кращого захисту файлів і навіть мала власну домашню версію Windows 2000 Millennium Edition (ME), яка включала нові інструменти та опції мультимедіа. Стандартна підтримка цього випуску закінчилася 30 червня 2005 р., а розширена підтримка – 13 липня 2010 р.

Windows XP

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

Ще один великий стрибок у розвитку операційної системи Microsoft стався 25 жовтня 2001 року, коли було запущено Windows XP. Це був великий успіх, оскільки це справді був високоякісний продукт. Версія, яка була побудована з ядра Windows NT та випускалася у двох різних редакціях: Home та Professional.

У візуальному аспекті необхідно виділити значні поліпшення в інтерфейсі користувача з новими значками, меню і параметрами, які дозволили користувачам поглиблюватися і контролювати всі види завдань в системі. Але Windows XP не тільки пропонувала графічні покращення, але й значно збільшила швидкість та маневреність.

У Windows XP вбудовані такі функції, як шифрування системних файлів, підтримка мереж WiFi, віддалена допомога та 64-розрядна версія, що спричинило вибух на ринку операційних систем. Ця версія мала стандартну підтримку від Microsoft до 14 квітня 2009, тоді як розширена підтримка тривала до 8 квітня 2014 року.

Windows Vista

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

Windows Vista, випущена Microsoft 30 січня 2007 року і включає незліченну кількість нових функцій, перероблену оболонку та інтерфейс з серйозними змінами, націлені на підвищення безпеки, проте не сподобалася переважній більшості користувачів.

З Windows Vista ми змогли побачити інтерфейс Aero UI, який, безперечно, пропонував чудову візуальну привабливість, але виявився надто проблематичним на менш потужних комп'ютерах. Багато обставин зробило Windows Vista провалом в історії операційних систем, незважаючи на великі очікування компанії.

Постійні проблеми, повільність та навантаження затьмарили всі графічні новинки. Ця версія отримувала стандартну підтримку від компанії до 10 квітня 2012, а розширена підтримка була продовжена до 11 квітня 2017 року.

Windows 7

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

22 жовтня 2009 року Microsoft оголосила про випуск Windows 7 як заміну Windows Vista і стала однією з найважливіших версій ОС компанії.

У цю систему була додана підтримка мультитач, перероблена оболонка Windows, нова панель завдань, мережна система, покращення продуктивності та швидкості, а також скорочення споживання ресурсів. Крім того, Windows 7 представила новий дизайн панелі завдань, зробивши її ширшою і систему з великими значками. Стандартна підтримка Windows 7 тривала до 13 січня 2015, а розширена підтримка до 14 січня 2020 року.

Windows 8

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

Майже через три роки, 26 жовтня 2012 р., була випущена Windows 8. Версія, в якій була додана підтримка мікропроцесорів ARM. Інтерфейс у новій системі був змінений, щоб зробити її зручнішою для пристроїв із сенсорними екранами. Також у системі було видалено меню “Пуск”, що не подобалося переважній більшості користувачів.

Погані відгуки користувачів про новий інтерфейс Metro змусили Microsoft запустити Windows 8.1, щоб додати деякі покращення. Стандартна та розширена підтримка для Windows 8 закінчилася 12 січня 2016 року, тоді як для Windows 8.1 стандартна підтримка тривала до 9 січня 2018 року, а розширена підтримка досі діє до 10 січня 2023 року.

Windows 10

Усі версії Windows за всю історію компанії Microsoft

29 липня 2015 року Microsoft випустила останню та очікувану версію своєї операційної системи Windows 10. Версія, яка має великий набір програм та сучасний інтерфейс з відмінною продуктивністю. Крос-платформність нової системи дозволяє використовувати її на комп'ютерах та мобільних пристроях.

Але це не єдині новинки, оскільки також варто відзначити універсальні додатки: новий браузер Edge, помічник Cortana, нова сторінка конфігурації системи, TimeLine та повернення меню «Пуск», яке жадали переважна більшість користувачів. Одним словом – це найкраща версія системи на сьогоднішній день і продукт, який відповідає потребам користувачів.

Windows 10 має стандартну підтримку, що діє до 9 січня 2024 року, тоді як розширена підтримка триватиме до 9 січня 2029 року.

nBook
Додати коментар