Шпалери Windows 11 для робочого столу – системні та альтернативні

5 жовтня 2021 року компанія Microsoft офіційно представила нову операційну систему — Windows 11. Вона включає більше двох десятків зображень для робочого столу в Full HD і 4K дозволах. Ця стаття розповість про шпалери на Він 11, підкаже, як їх можна отримати на комп'ютері, а також розбере способи встановлення фонового зображення.

Шпалери Windows 11 для робочого столу - системні та альтернативні

Шпалери Windows 11 – заставки робочого столу

Ще влітку 2021 року Microsoft випустила збірку, в якій були всі зображення для робочого столу. Загалом операційна система отримала 29 заставок на будь-який смак. Вони підійдуть не тільки для використання як шпалери для комп'ютера, але і для інших пристроїв.

Більшість шпалер Віндовс 11 на робочий стіл складається з абстрактних зображень. Вони створюються з допомогою комп'ютерної графіки. Їхній стиль підходить як для темної теми, так і для світлої.

 • Світяться

Віндовс включає 4 варіанти заставок, в центрі яких присутній сферичний світиться об'єкт. Він нагадує планету у вільному просторі.

 • Захоплений рух

Абстракція з безлічі шарів, бульбашок, стрічок, що переважає в червоно-жовтогарячих та фіолетових відтінках, створює ілюзію руху. Матеріали переважно тканинні, що додають дивовижні елементи кожного зображення.

Шпалери Windows 11 для робочого столу - системні та альтернативні

 • Схід

Зображення теми “Схід” демонструють ландшафти сходів у тундрі. Лід, трави, гори, вічнозелені ліси – такі фони на робочий стіл не залишать байдужим нікого. На кожному зображенні поблизу видно водойму, а навколо розташовується гарний ландшафт.

 • Потік

Елегантні абстракції стилю “Потік” виконані для темних та світлих тем. На них зображені закручені об'єкти у різних колірних відтінках. Головний елемент – це абстрактні завитки, що відтворюють повноцінну картину.

 • За замовчуванням

Шпалери, які стоять у Windows 11 за замовчуванням, повністю відповідають стилю Потік. Однак, вони представлені лише у синіх відтінках на темному та світлому фоні.

 • Кастомні теми та шпалери

Нова операційна система має можливість, яка дозволяє створити повноцінну тему з одного або декількох зображень.

Налаштування дають можливість дуже гнучкого управління більшістю елементів, а процес створення швидко захоплює.

Також можна завантажити вже існуючі теми, які створювали інші користувачі операційної системи Віндовс 11. Серед них можна знайти цікаві роботи. Вони допоможуть урізноманітнити виконання повсякденних рутинних завдань.

Як отримати шпалери з Віндовс 11 для різних дозволів

Знайти стандартні зображення у Windows 11 – це не найпростіше завдання. Установки персоналізації відображають лише 5 останніх заставок робочого стола Windows 11, однак їх неможливо знайти у вигляді файлу стандартними способами.

Ситуацію можна вирішити з допомогою нехитрих маніпуляцій. А саме досить просто знайти папку, в якій зберігаються стандартні фонові малюнки.

Можна скористатися провідником. У цьому випадку слід скопіювати та вставити шлях до папки, де зберігаються зображення. Покрокова інструкція:

 1. Відкрити провідник, наприклад, за допомогою комбінації клавіш Win+E.
 2. Вставити в рядок пошуку, який знаходиться зверху, наступний шлях: C:WindowsWeb.
 3. Натиснути клавішу Enter.

Цим шляхом можна знайти ще кілька папок, в яких якраз і знаходяться стандартні зображення Windows 11.

Стандартні шпалери

За промовчанням Windows використовує 2 зображення. Одне використовується для світлої теми Windows 11, інше для темної. Вони абсолютно ідентичні, крім заднього фону.

Повний шлях до зображень — C:WindowsWeb4KWallpaperWindows;

Шпалери Windows 11 для робочого столу - системні та альтернативні

Екран блокування

Фонові зображення, які використовуються для блокування екрана, також можна знайти через провідник. Для цього необхідно перейти наступним шляхом C:WindowsWebScreen.

Якщо користувач вибрав шпалери на робочий стіл Windows 11 з «цікаве», то зображення будуть автоматично підвантажуватися з серверів Microsoft. Нерідко на екрані блокування з'являються дійсно красиві зображення, але їх не вийде.

Фонові шпалери можна знайти наступним шляхом: %LocalAppData%PackagesMicrosoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewyLocalStateAssets.

Тут зберігаються усі зображення, які використовувалися останнім часом на екрані блокування. Однак вони не виглядають як звичайні зображення і можуть бути з назвами, що складаються з випадкових наборів символів.

Щоб відкрити картинки, їх потрібно спочатку знайти. У цій папці є інші файли, але як правило, картинки важать кілька сотень Кб. Слід знайти файли, які відповідають цьому критерію, перекинути в іншу папку, а потім змінити розширення на .jpg.

За промовчанням операційна система не відображає розширення файлів. Щоб увімкнути розширення, необхідно відкрити провідник, а потім натиснути кнопку «Переглянути» у контекстному меню. У списку вибрати пункт «Показати», залишилося поставити галочку в пункті «Розширення імен файлів».

Шпалери з тем

Нова ОС підтримує теми, тому шпалери деяких із них можна знайти в C:WindowsWebWallpaper. Однак, якщо тема не була встановлена на комп'ютері, папка виявиться порожньою.

Фони сенсорної клавіатури

Для сенсорних пристроїв Microsoft передбачила спеціальні фони, які можна знайти наступним шляхом — C:WindowsWebtouchkeyboard.

Шпалери Windows 11 для робочого столу - системні та альтернативні

Інтернет

Найпростіший спосіб знайти офіційні шпалери 11 Вінди – це розшукати їх в інтернеті. За запитом “Windows 11 wallpapers” або “Windows 11 шпалери” можна знайти не тільки оригінальні зображення у високій роздільній здатності, але і безліч альтернативних варіантів.

Нова операційна система досі не підтримує можливість зміни фонових зображень, залежно від часу.

Щоб вирішити цю проблему, можна скористатися програмою Windows Auto Dark Mode. Його можна завантажити в офіційному магазині Microsoft Store для 11 версії ОС, або завантажити на GitHub для старіших версій системи.

Як встановити шпалери на Windows

Змінити фон Windows 11 можна щонайменше п'ятьма способами. Вони підійдуть як для стікових фонів системи, так і для кастомних картинок з інтернету або особистих фотографій.

Налаштування

Найпростіший спосіб змінити фон робочого столу – це скористатися налаштуваннями персоналізації.

 1. Правою кнопкою миші необхідно клацнути по вільному простору на робочому столі.
 2. У меню слід знайти пункт «Персоналізація» і клікнути по ньому.
 3. Далі можна вибрати тему або фон, натиснувши «Персоналізувати фон».

Також у меню персоналізації можна побачити останні зображення, встановлені користувачем. А якщо операційна система була інстальована з повного нуля, там відображатимуться стандартні заставки Віндовс 11.

Щоб таким чином встановити свою картинку, необхідно натиснути кнопку «Огляд фотографій», потім вибрати зображення, яке має бути використане як фон робочого столу. Відбувається це так само, як і в попередніх версіях, достатньо вказати шлях до зображення.

Шпалери Windows 11 для робочого столу - системні та альтернативні

Провідник

Установка шпалер на Win 11 за допомогою цього способу не вимагатиме відкриття налаштувань персоналізації. У цьому способі потрібний провідник, а відкрити його можна, наприклад, використовуючи рядок пошуку.

 1. Потрібно перейти в провідник, а саме в папку, яка містить зображення.
 2. Правою кнопкою миші натиснути на зображення.
 3. У списку, що випадає, вибрати пункт «Встановити як фон робочого столу».

На даний момент, у лютому 2022 року спосіб працює навіть на неактивованих версіях Windows 11.

Швидше за все, у майбутніх оновленнях компанія Microsoft обмежить цю можливість, оскільки в попередніх версіях встановити своє тло на неактивовану ОС не уявлялося можливим.

Додаток «Фото»

Поміняти фон робочого столу можна і безпосередньо під час перегляду фотографій. Наприклад, користувачеві сподобався якийсь знімок і він захотів встановити зображення на тлі свого ПК. Компанія Microsoft ситуацію передбачила, і це можна зробити не виходячи із програми.

 1. Зображення слід відкрити в офіційному додатку «Фото».
 2. Необхідно натиснути правою кнопкою миші у будь-якій частині фото.
 3. Виберіть зі списку «Встановити як», а потім «Встановити як фон».

Шпалери Windows 11 для робочого столу - системні та альтернативні

Браузер

Сьогодні є браузери, які підтримують зміну шпалер без завантаження файлу на комп'ютер.

Наприклад, у Firefox можна просто клікнути правою кнопкою миші по картинці, що сподобалася, а потім вибрати в списку «Встановити зображення як тло робочого столу».

На жаль, це доступно далеко не у всіх браузерах. Наприклад, Google Chrome прибрав підтримку цієї функції з невідомих причин.

Додатковий спосіб

У контекстному меню провідника є ще одна можливість встановлення фону на Віндовс 11. Щоб скористатися ним, достатньо знаходиться в папці із зображенням.

 1. Натисніть на зображення, яке знаходиться у папці.
 2. У правій верхній частині провідника з'явиться кнопка Встановити як фон.

Деякі версії Windows 11 можуть не підтримувати цей спосіб. Іноді кнопка не з'являється, оскільки вимкнено у внутрішніх налаштуваннях системи.

Windows Spotlight

У Windows 11 з'явилася функція, яка щодня може змінювати зображення на робочому столі, щоб користувач отримував враження під час роботи з пристроєм. Назва цієї функції – “Колекція Spotlight”. Вона використовує зображення, які з'являються у будь-якій точці земної кулі.

Увімкнути її можна у параметрах персоналізації у вкладці «Фон». В області “Персоналізація фону” можна вибрати “Колекція Spotlight”. Тепер протягом кожного дня система автоматично змінюватиме заставки робочого столу.

Шпалери Windows 11 для робочого столу - системні та альтернативні

Головна перевага такого способу – це можливість зберегти картинку, що сподобалася. Є можливість дізнатися, що на ній зображено, а також отримати інші цікаві відомості.

Для цього необхідно просто 2 рази натиснути на логотип «Spotlight» на робочому столі, відкриється веб-сторінка, на якій можна як завантажити картинку, так і ознайомитися з інформацією.

Можливо, функція має кривий переклад у деяких версіях операційної системи, оскільки з'явилася в грудні 2021 року. У найближчому майбутньому Microsoft виправить незначні недоробки.

Зображення Windows 11 SE

У листопаді 2021 року Microsoft офіційно презентувала ще одну операційну систему – Windows 11 SE. Вона простіша, ніж основна версія, а цільова аудиторія такої ОС — це студенти та школярі.

Також на базі SE будуть випускатися бюджетні пристрої, наприклад, лептопи та ноутбуки. А офіційно завантажити образ SE версії неможливо.

Шпалери Windows 11 для робочого столу - системні та альтернативні

Шпалери на робочий стіл Віндовс 11 SE трохи відрізняються від повноцінної версії. Відтінки тепліші, на відміну від звичайної, де переважають холодні і переважно сині кольори.

Отримати оригінальні шпалери Віндовс 11 як 1920 на 1080 та 1366 на 768 можна тільки в інтернеті. Також вони доступні для власників пристроїв на базі SE.

Щодо найспрощенішої операційної системи — це ОС, яка оптимізована для навчальних процесів. У ній немає безлічі функцій, які можуть відволікати учнів. Крім того, це дозволяє використовувати систему на малопродуктивних пристроях.

Ноутбуки з попередньо встановленою Windows 11 SE вже надійшли у продаж. Ціни починаються від 250 доларів, однак у країнах СНД найближчим часом пристрої не продаватимуться.

У Windows 11 існують шпалери в роздільній здатності 4K. Всі старі версії мали логотип операційної системи як заставка, але компанія Microsoft вирішила піти в сучасному напрямку.

Користувачі оцінили нові абстракції, деякі вважають, що Віндовс тепер нагадує MacOS, і відносять це до переваг. Деякі навіть ставлять офіційні Windows 11 фото на свої телефони. Можна з упевненістю сказати, що у плані оформлення Microsoft обрала правильний напрямок.

nBook
Додати коментар