Що таке OEM-ключі і чи варто їх купувати

Що таке OEM-ключі і чи варто їх купувати

Роблячи покупки в інтернеті, багато користувачів дуже швидко виявляють у продажу дешеві версії Windows 10. Це може бути дуже привабливим, особливо якщо ви хочете перейти з Windows 7, коли її підтримка закінчилася. Деякі з недорогих версій, безсумнівно, матимуть сумнівний характер, тоді як інші видаються законними. Отже, у цій статті ми розповімо, що таке OEM-ключі та чи варто їх купувати для свого ПК?

Що таке ліцензія OEM?

Багато дешевих версій, які ви побачите на eBay та за іншими посиланнями, будуть так званими OEM-версіями. OEM означає «Оригінальний виробник обладнання» та застосовується до компаній, що виробляють ПК та комплектуючі. Нові настільні комп'ютери і ноутбуки зазвичай включають копію Windows, тому відразу після покупки ви можете їх використовувати.

Хоча більшість OEM-версій в кінцевому підсумку встановлено на ПК, їх також можна купити як ліцензійні ключі в таких місцях, як eBay або Amazon. Це звичайна практика для користувачів, яким подобається створювати власні ігрові ПК або купувати старі пристрої без операційної системи.

Чим OEM відрізняється від роздрібної версії Windows?

Більшість людей ніколи не купують копію самої Windows. Вони купують комп'ютер із Windows і думають про це в останню чергу.

Але ті, хто все ж таки хоче придбати операційну систему, часто обирають роздрібну версію. Вони або продаються в стандартній упаковці програмного забезпечення в магазинах і, відповідно, називаються коробковими копіями, або доступні в інтернеті як ключ для завантаження та ліцензії.

Що таке OEM-ключі і чи варто їх купувати

При використанні немає жодної різниці між OEM та роздрібною версіями. Обидві є повними версіями операційної системи і, як такі, включають всі функції, оновлення і функціональні можливості, які ви очікуєте від Windows.

Їхні шляхи розходяться у двох важливих областях: підтримка та гнучкість.

Коли ви купуєте OEM-копію, ви по суті берете на себе роль виробника свого пристрою. Це означає, що якщо у вас виникнуть проблеми із сумісністю обладнання або виникнуть проблеми з активацією, звернення за допомогою в Microsoft, ймовірно, закінчиться тим, що вам запропонують зв'язатися з виробником вашого пристрою. Який, звичайно ж, у цьому випадку, ви!

Друга важлива відмінність полягає в тому, що коли ви купуєте роздрібну копію Windows, ви можете використовувати її на декількох ПК, хоча і не одночасно, версія OEM прив'язана до того обладнання, на якому вона була вперше активована.

Це може здатися не серйозною проблемою, але якщо ви вирішите замінити материнську плату на своєму ПК, то, швидше за все, вам також доведеться заплатити за нову копію Windows, оскільки стара не повторно активуватиметься на новому обладнанні.

Чи варто купувати дешевий OEM-ключ?

Що таке OEM-ключі і чи варто їх купувати

У покупці OEM-ключ немає нічого незаконного, якщо це офіційний ключ. В інтернеті є безліч законних сайтів, які займаються цим видом програмного забезпечення.

Тільки не забудьте уважно прочитати опис та перевірити рейтинги користувачів, перш ніж витрачати гроші. Деякі дуже дешеві пропозиції можуть бути для іноземних копій Windows 10, що може зажадати завантаження пакета російської мови, але вони безкоштовні і доступні в Microsoft.

Якщо ви готові взяти на себе відповідальність за власну технічну підтримку, OEM-версія може заощадити багато грошей. Проте, ті, хто віддає перевагу душевному спокою і професійній техпідтримці, яка допоможе вирішити будь-які проблеми, можуть натомість віддати перевагу роздрібній версії.

nBook
Додати коментар