Що роблять функціональні клавіші F1-F12 у Windows 10

Що роблять функціональні клавіші F1-F12 у Windows 10

Функціональні клавіші існують майже стільки ж, скільки сама клавіатура. Вважається, що вони дебютували на IBM 3270 ще в 1972 і з тих пір є опорою для ПК і ноутбуків.

Однак, незважаючи на свою довгу історію, клавіші F1-F12 залишаються для багатьох загадкою. Більшість виробників ноутбуків об'єднали їх з функціями, що часто використовуються, такими як регулювання гучності і яскравості — у цьому випадку вам потрібно утримувати клавішу «Fn», щоб отримати вихідну функцію. Однак, функціональні клавіші F1-F12 на клавіатурах часто залишаються невикористаними. Єдиним великим винятком тут є ігри, де часто використовуються для певних елементів управління.

За замовчуванням клавіші F мають широкий набір функцій, тому в даній статті ми розглянемо лише деякі з найбільш поширених.

F1

Найбільш популярне використання клавіші F1 – це прохання про допомогу, яке застосовується практично на кожному пристрої. Це може бути просто меню налаштувань або веб-сторінку із підтримкою. Так само утримування клавіші Windows при натисканні клавіші F1 зазвичай відкриває центр довідки та підтримки Windows.

У Microsoft Excel F1 можна комбінувати із клавішами Alt та Shift для створення нової вкладки робочого аркуша.

F2

Клавіша F2 використовується для перейменування виділеного ярлика, файлу або папки у всіх останніх версіях Windows. Якщо у вас відкритий Microsoft Excel, F2 дозволить відредагувати активну комірку, а при поєднанні її за допомогою клавіш Alt та Ctrl з'явиться екран «Відкрити документ» у Microsoft Word. У цій же програмі використання Ctrl та F2 відображає вікно попереднього перегляду друку.

F3

Кнопка F3 виконує безліч функцій. Найчастіше використовується для вибору панелі пошуку на робочому столі. Вона також може відкрити функцію пошуку з провідника та повторити останню команду у вікні командного рядка.

Ctrl + F3 переводить будь-який виділений текст у нижній регістр у Microsoft Word, а Shift + F3 перемикає верхній і нижній регістр – це також можна налаштувати, щоб додати велику літеру на початок кожного слова.

F4

F4 відкриває адресний рядок у провіднику та більшості браузерів, включаючи Google Chrome та Microsoft Edge. Alt + F4 закриває поточне активне вікно, а Ctrl + F4 натомість закриває конкретну вкладку.

F5

Найпоширеніша функція F5 – оновити поточну веб-сторінку, яка застосовується у всіх сучасних браузерах. Це також стосується папки в будь-якій файловій програмі, де вона оновить список вмісту. Якщо ви хочете піти далі, Ctrl+F5 очищає кеш, і змушує браузер повторно завантажувати сторінку.

У Microsoft Word одне натискання клавіші F5 відкриє вікно “Знайти та замінити”. PowerPoint F5 запускає слайд-шоу з самого початку, а Shift + F5 запускає його з поточного активного слайда.

F6

F6 переміщує курсор в адресний рядок у більшості сучасних браузерів, що спрощує пошук. У Microsoft Word поєднання клавіш Ctrl+Shift+F6 відкриває новий документ, якщо у вас вже відкрито програму.

Що роблять функціональні клавіші F1-F12 у Windows 10

F7

Багато програм Microsoft (включаючи Word, PowerPoint та Outlook) використовують клавішу F7 для активації вбудованої перевірки орфографії та граматики. Однак виділення слова та натискання Shift+F7 перевіряє тезаурус на наявність цього слова.

F7 можна використовувати для активації курсору (коли курсор додається до веб-сторінок для навігації та виділення тексту за допомогою клавіатури) у Google Chrome та Mozilla Firefox. F7 також відкриває меню “Шари” в Adobe Photoshop.

У програмі командного рядка F7 відображає історію всіх команд, введених у цьому конкретному вікні.

F8

Клавіша F8 зазвичай використовується перед запуском ПК з Windows, щоб надати вам доступ до розширених режимів запуску – вам, можливо, доведеться натиснути кілька разів, щоб вона запрацювала. Тут ви знайдете можливість запустити Windows у безпечному режимі.

F8 також можна використовувати для доступу до вікна «Знайти та замінити» у програмі Windows TextPad.

F9

У разі використання Microsoft Word F9 оновить ваш документ. Також ця клавіша змушує Microsoft Outlook надсилати та отримувати будь-які незавершені електронні листи.

F10

Клавіша F10 відкриває меню або аналогічні параметри у більшості відкритих програм Microsoft. Натискання Shift + F10 на виділеному файлі, посиланні або значку діятиме так само, як клацання правою кнопкою миші.

F11

F11 — найпоширеніший спосіб увімкнення та вимкнення повноекранного режиму в більшості сучасних веб-браузерів. Це також працює з деякими встановленими програмами Windows.

Деякі ПК використовують лише F11 для доступу до прихованого розділу відновлення, а інші об'єднують її з клавішею Ctrl.

F12

Клавіша F12 має широкий набір функцій у Microsoft Word. При натисканні F12 у Word саме по собі відкриється вікно «Зберегти як», а Ctrl+F12 відкриє документ із провідника. Shift+F12 діє так само, як Ctrl+S для збереження документа, а Ctrl+Shift+F12 роздруковує документ із налаштуваннями за замовчуванням. F12 також можна використовувати для відкриття інструментів розробника у багатьох веб-браузерах, а також для доступу до списку завантажувальних пристроїв, якщо натиснути кнопку перед завантаженням пристрою.

Є багато способів налаштувати клавіші F або додати до них другорядні функції, але це може бути складним. Ми б порекомендували випробувати деякі з цих функцій за промовчанням і подивитися, що ви хочете використовувати на регулярній основі.

nBook
Додати коментар