Отримання root прав на Android: як правильно рутувати смартфон або планшет

Отримуємо root права на Android пристрої: покрокова інструкція

Отримання root-прав означає блокування програмної частини смартфона. Незважаючи на те, що операційна система Android досить відкрита для просунутих користувачів, більшість вузькоспеціалізованих налаштувань і функцій заблоковано. Блокування це встановлюється більше безпеки пристрою, ніж приховування цих функцій, що завжди розуміється обивателем.

Зміст
 1. Що таке root права та навіщо вони потрібні?
 2. Які проблеми можуть виникнути під час рутингу смартфона
 3. Декілька поширених способів отримати root права на Android
 4. Як завантажити SuperSU на телефон з отримати root-доступ
 5. Управління root-правами за допомогою SuperSU
 6. Режим налагодження USB
 7. Повний доступ за допомогою програм для ПК
 8. Повний доступ за допомогою Kingo Android Root
 9. Отримання повного доступу за допомогою VRoot
 10. Повний доступ за допомогою програм на Android
 11. Kingo root
 12. Oneclickroot
 13. Framaroot
 14. 360 root
 15. Towelroot
 16. Root Genius
 17. Root Master
 18. Root Dashi
 19. Baidu super root
 20. Baidu Root
 21. Dingdong Root
 22. Root Toolcase отримуємо рут можливості одним кліком
 23. Як отримати root права на Android 6 Marshmallow
 24. Як отримати root-права на Android 7-8
 25. Як отримати root права на Android 9 та вище
 26. Види рут-прав
 27. Плюси рут прав
 28. Мінуси рут прав
 29. Як перевірити root права
 30. Видалення root прав із пристрою
 31. Підготовка до активації root на Android
 32. Особливості процедури
 33. Покрокова інструкція
 34. З телефону
 35. З комп’ютера
 36. Через adb термінал
 37. Особливі випадки
 38. Чи варто отримати root права?
 39. Видалення SuperSU з телефону

Що таке root права та навіщо вони потрібні?

Змоделюємо ситуацію – людина набуває нового смартфону, але на ньому багато встановлених програм, які не потрібні і при цьому вантажать систему. При цьому новий телефон із коробки вже трохи підвисає – погодьтеся, ситуація не з приємних, а видалити ці програми стандартними інструментами не можна. Звичайно, можна і відмовитися від телефону, але в ряді випадків користувач підходить до вибору усвідомлено, з розумінням ситуації та знанням справи підбирає потужність апарату.

Отримуємо root права на Android пристрої: покрокова інструкція

У таких випадках і потрібне отримання root-прав. Вони дозволяють глибоко поринути в налаштування, видалити непотрібні вбудовані програми, максимально комфортно налаштувати систему під себе. Є три типи root-прав:

 • Full Root – максимальний пакет, повний доступ до системи, включає можливість зміни будь-якого файлу, включаючи системні.
 • Shell Root – дозволяє змінювати будь-які системні установки, але при цьому відсутній доступ до папки system.
 • Temporary root – тимчасові рут права, як правило, за рівнем доступу відповідають shell root.

Зверніть увагу, що в деяких пристроях отримання максимального доступу до установок обмежено на апаратному рівні.

Які проблеми можуть виникнути під час рутингу смартфона

Отримуємо root права на Android пристрої: покрокова інструкція

Список проблем, що виникають при цій операції, досить великий, але ми зупинимося на спільній для них – безпеці. Смартфони на базі ОС Android мають закрите ядро системи, що не дозволяє спрацьовувати різні вірусні програми.

Також програми, що дають доступ до кореневих налаштувань, через несумісність програмних кодів можуть перетворити телефон на “цеглу”, тобто на неробочий набір мікросхем. Із цього стану смартфон вдається витягнути далеко не завжди – приблизно 15% пристроїв після цієї процедури “окропу” вимагають звернення до сервісних організацій для проведення серйозного ремонту.

Ще одним важливим фактором є неможливість використання банківських додатків за наявності активованих root-прав. Доходило навіть до того, що стандартний код Google Pay був інтегрований скрипт, що блокує систему повного доступу, повертаючи телефон у стандартні рамки використання.

Декілька поширених способів отримати root права на Android

Отримати права розробника (а root це означає) можна двома способами:

 • За допомогою сторонніх програм з Google PlayMarket – OneClickRoot, KINGROOT, SuperSU та інших;
 • За допомогою ПК через програми Kingo Root, Vroot і т.д.;

Як завантажити SuperSU на телефон з отримати root-доступ

Отримуємо root права на Android пристрої: покрокова інструкція

Програма SuperSU не дає як доступу до прав розробника, воно лише полегшує їх використання. Іншими словами, цю програму рекомендується встановлювати вже на телефон. Хоча і це у багатьох випадках виконується за допомогою програми-розблокувальника.

Найпростіший спосіб, з яким впорається навіть початківець – скачати програму з Google Play Market. Скачування та встановлення програми нічим не відрізняється від встановлення будь-якої іншої програми.

Другий спосіб має на увазі обов’язкове розблокування системного ядра, а також встановлення модифікації середовища відновлення смартфона (custom recovery system). Цей спосіб дозволяє встановити SuperSU з мінімально можливими ризиками для системи (у випадку із “захаращеним” апаратом – на таких апаратах у 70% випадків виявляються вірусне ПЗ).

Третій спосіб – установка SuperSU після встановлення деблокувальника системного ядра. Наприклад, програма Framaroot дозволяє встановити систему керування після завершення процесу розблокування ядра.

Управління root-правами за допомогою SuperSU

Програма дуже проста у використанні як Super User інтерфейс. Управління допусками відбувається через вікно запиту під час запуску потрібної програми. У вікні запиту лише дві кнопки – дозволити та заборонити, а також кнопка вибору часу дії дозволу. Якщо роздільна здатність або заборона встановлено випадково, і користувач хоче змінити привілеї, зробити це можна через вкладку “Програми” в основному меню програми.

Знак “решітки” зеленого кольору означає видачу привілеїв додатку на постійній основі, той же знак червоного кольору означає заборону на видачу привілеїв, знак, що зображає циферблат годинника – означає тимчасові привілеї для програми – тобто, при кожному запуску зазначеної програми користувач буде бачити запит на надання прав супер-користувача.

Саме за простоту свого використання, у багатьох випадках рекомендується використовувати програму SuperSU для керування доступом додатків.

Режим налагодження USB

Режим налагодження використовується для зв’язку смартфона та ПК для здійснення розширених операцій під керуванням Android SDK при розробці або тестуванні мобільних програм в Android Studio без додаткового кодування процесу.

Але в контексті даного матеріалу режим налагодження використовується для отримання рут-прав за допомогою ПК. Також цей режим служить одним з кроків при установці кастомізованої ОС Андроїд на смартфон.

Використовуючи режим ADB при увімкненому налагодженні, можна встановлювати різні apk-файли програм на телефон за допомогою ПК (корисний прийом при встановленні будь-якого спеціалізованого програмного забезпечення без використання рут-прав смартфона).

Щоб увімкнути цей режим, необхідно відкрити налаштування смартфона, вибрати пункт “Про телефон”. Там знайти значення “Номер складання”, на цю напис кілька разів (5-8 залежно від ПО телефону) до відображення напису “Ви стали розробником!”. Після цього необхідно знайти в підрозділі “Про телефон” пункту “Параметри розробника” і переключити повзунок параметра “Налагодження USB” в положення ВКЛ. Після цього можна підключати смартфон до ПК і після підтвердження доступу до USB налагодження у вікні, що спливає, проводити необхідні маніпуляції.

Використання цієї функції потребує підвищеної уваги користувача – підключення до комп’ютера, що має публічний або віддалений доступ, може ініціювати крадіжку особистих даних, навіть якщо заблокований апарат. Ось тому не рекомендується включати цю функцію, якщо її не планується використовувати в даний момент часу.

Повний доступ за допомогою програм для ПК

У разі неможливості видачі дозволу до повного доступу засобами смартфона використовується спосіб видачі рута за допомогою комп’ютера. Для цього телефон у режимі налагодження підключається до комп’ютера з вже встановленою програмою розблокування доступу, наприклад Kingo Android Root або VRoot

Повний доступ за допомогою Kingo Android Root

Отримуємо root права на Android пристрої: покрокова інструкція

Kingo зазвичай надають продукти для обходу блокувань операційних систем на базі ОС Android. Програма характеризується простотою інтерфейсу та виконання операцій, причому вона повністю безкоштовна.

Для отримання прав адміністратора за допомогою цієї програми Вам знадобиться:

 • Смартфон із увімкненим режимом налагодження;
 • Оригінальний кабель USB для смартфона;
 • Комп’ютер із оновленою ОС Windows та встановленим “свіжим” дистрибутивом Kingo.

Щоб отримати повний доступ, необхідно підключити смартфон до ПК за допомогою оригінального кабелю безпосередньо, минаючи USB-хаби та подовжувачі. Оригінальний кабель необхідний через те, що в дешевих кабелях може бути розпаювання тільки на живлення, або порушення технології розпаювання. У разі використання неоригінального кабелю користувач ризикує “очистити” апарат.

Інтерфейс головного вікна програми дуже простий – у ньому відображається інформація про підключений смартфон, інформацію про встановлений на ньому root та одну або дві кнопки. Якщо підключити телефон із неактивованим доступом до ядра, то на екрані висвітиться лише одна кнопка – Root Device. На неї необхідно натиснути, і зачекавши близько десяти хвилин (у деяких випадках менше), користувач отримає смартфон з доступом адміністратора.

Якщо ж на смартфоні було розблоковано доступ адміністратора, програма висвітить дві кнопки:

Root Again, що дозволяє відновити повний доступ до ядра системи;

Remove Root, що використовується для видалення адміністративного доступу під час продажу апарата або звернення до сервісу (деякі виробники знімають гарантію з пристрою за наявності встановленого адміністративного доступу).

Отримання повного доступу за допомогою VRoot

Отримуємо root права на Android пристрої: покрокова інструкція

Vroot є ще одним варіантом програми розблокування системного ядра від китайських програмістів. Також, як і вищевказаний продукт від Kingo, має простий і зрозумілий інтерфейс, має такі ж вимоги та порядок виконання операцій. Відмінністю від Kingo є повністю китайський інтерфейс, а також вимога розблокування завантажувального запису смартфона.

Інтерфейс головного інтерфейсу програми дуже простий – у ньому відображається інформація про підключений смартфон, інформацію про встановлений на ньому root та одну або дві кнопки. Якщо підключити телефон із неактивованим доступом до ядра, то на екрані висвітиться лише одна кнопка – Root Device. На неї необхідно натиснути, і зачекавши близько десяти хвилин (у деяких випадках менше), користувач отримає смартфон з доступом адміністратора.

Якщо ж на смартфоні було розблоковано доступ адміністратора, програма висвітить дві кнопки:

Root Again, що дозволяє відновити повний доступ до ядра системи;

Remove Root, що використовується для видалення адміністративного доступу під час продажу апарата або звернення до сервісу (деякі виробники знімають гарантію з пристрою за наявності встановленого адміністративного доступу).

Слід пам’ятати, що за умови встановлення прав адміністратора необхідно відключити антивірусне ПЗ. Будь-які дії пов’язані з отриманням root користувач виконує тільки на свій страх і ризик!

Повний доступ за допомогою програм на Android

Доступ до ядра ОС Андроїд можна отримати і з телефону, якщо з яких-небудь причин немає можливості або бажання отримати рут-права з ПК. Для цього в програмному репозиторії Google Play Market є кілька програм:

 • Kingroot;
 • Oneclickroot;
 • RootToolcase;
 • Toverloop.

Кожна з цих програм здатна встановити дозвіл на адміністративний доступ до системи Андроїд без ПК. Нижче розглянемо кожну окремо. Крім цього, доповнимо список декількома програмами з тим самим функціоналом:

Kingo root

Найпоширеніша програма для Android, портована з ПК-версії. Відрізняється простотою та доступністю, здатна включити адміністративний доступ на більшості пристроїв під керуванням OS Android від 4.4 та вище.

Oneclickroot

Ще одна програма для мобільного рутингу, що дозволяє кардинально змінювати налаштування системи. Програма інтуїтивно проста і надійна, підтримує безліч пристроїв під управлінням будь-якої операційної системи на базі Android.

Framaroot

Один з кращих програм для рутування в один клік. Всі процеси активуються одним дотиком сенсора, а після встановлення встановлюється Super SU для зручності користувача.

360 root

Програма рутинг від відомого виробника програмних продуктів. Підтримує близько 10 тисяч пристроїв від різних виробників, але на жаль, не завжди справляється з “брендовими” Samsung, Хуавей та Соні.

Towelroot

Програма, розроблена ентузіастом під нікнеймом Geohot, що зламав iPhone та iPad. Заявлено підтримку всіх моделей Samsung, Sony випущених до кінця 2014 року.

Root Genius

Кросплатформенний рут-менеджер, що дозволяє встановити права адміністратора як за допомогою ПК, так і безпосередньо зі смартфона. Заявлена підтримка більшості сучасних моделей, мінімізований ризик “цегли” пристрою.

Root Master

Додаток для смартфона, здатний рутувати практично всі пристрої, що працюють на старих ОС, до Андроїд 5 включно. Працює в один клік, підтримка сучасних смартфонів не заявлена.

Root Dashi

Друге за популярністю рут-додатки для смартфонів на території Китаю та прилеглих регіонів. Включає кілька рут-менеджерів, що дає практично 100% ймовірність успішного отримання адміністративного доступу. Має вбудований режим копіювання резервних даних, аналізатор MD5 для перевірки кінцевого архіву.

Baidu super root

Хмарний рут-менеджер від китайського виробника. Мала вага програми дозволяє встановлювати його навіть на “безпам’ятних” смартфонах, але в момент роботи вимагає підключення до інтернету для отримання даних (близько 5 Мб).

Baidu Root

Офлайн версія вищезгаданого Baidu Super Root, що дозволяє працювати без підключення до інтернету. Список пристроїв, що підтримуються, величезний, саме цим додаток завоював популярність і перше місце за кількістю завантажень і рекомендацій на території КНР.

Dingdong Root

Конкурент продуктів Baidu, що має вбудований менеджер додатків та дещо інший алгоритм роботи. Працює лише на смартфонах, Windows версії поки що немає.

Root Toolcase отримуємо рут можливості одним кліком

Відмінний вибір для тонкого настроювання параметрів смартфона – редагування списку встановлених програм, зміна будь-яких параметрів операційної системи, включаючи елементи ядра. Також можна редагувати процес запуску системи, визначаючи порядок завантаження фонових додатків. Для використання програми потрібне встановлення рут-прав.

Як отримати root права на Android 6 Marshmallow

Отримуємо root права на Android пристрої: покрокова інструкція

Отримати доступ до ядра системи на Android версії не так просто, як описується на різних інтернет-майданчиках. Від користувача буде потрібно уважність і посидючість – потрібно провести таке непросте для обивателя дійство, як перепрошивка ядра системи. Для цього потрібно знайти сам модуль ядра, і за інструкцією (майже кожної моделі інструкції різні) його прошити.

У випадку з рутингом через сам смартфон, доведеться пограти додатками з Play Market – не кожне здатне обійти блокування системи. З тих, чим користувався автор статті, з цим справилося лише Kingo Root.

Як отримати root-права на Android 7-8

Отримуємо root права на Android пристрої: покрокова інструкція

Для рутування смартфона під керуванням ОС Android 7 і 8, необхідно насамперед увімкнути налагодження по USB. Потім підключити смартфон до ПК за допомогою оригінального кабелю USB і запустити програму для активації доступу, типу Kingo Root, ZykkoRoot або аналогів. Потім натиснути кнопку рутування і чекати від 40 секунд до 10 хвилин, залежно від пристрою.

Рут за допомогою смартфона виходить ще легшим. Достатньо завантажити програму та натиснути кнопку рутування. Далі програма зробить все сама. Рекомендується використовувати програму Framaroot.

Як отримати root права на Android 9 та вище

Отримуємо root права на Android пристрої: покрокова інструкція

Процес отримання адміністративного доступу на ОС Android 9, 10, 11 не відрізняється від аналогічних процесів попередніх ОС. Це стосується як телефонного рутингу, так і комп’ютерного.

Види рут-прав

Права адміністративного доступу дозволяють встановлювати якусь ієрархію доступу для користувачів:

 • Full Root – найповніший доступ, що дозволяє редагувати операційну систему на всі 100%. Вкрай небезпечний для недосвідченого користувача, рекомендується лише професіоналам.
 • Shell root – надає доступ до будь-яких файлів та параметрів, обмежуючи доступ лише до папки /system. Ця папка є кореневою і ядро системи знаходиться саме в ній.
 • Temporary root – надає тимчасові права доступу для користувача, які за рівнем доступу обмежують лише доступ до системної папки.

Одержання кожного з видів рут прав можливо через усі вищезазначені способи.

Плюси рут прав

Плюсами отримання прав адміністратора можна назвати доступ до найглибших налаштувань системи, зміни системного завантажувача і навіть можливість повної перепрошивки операційної системи.

Мінуси рут прав

У більшості випадків установка root дозволяє виробнику відмовитися від гарантійних зобов’язань (цей пункт має бути прописаний у гарантійних умовах). Також слід звернути увагу, що встановлення рут-прав та подальше їх використання недосвідченим користувачем може спричинити псування програмного забезпечення, аж до оцерпування телефону. Тобто, кажучи простою мовою, телефон стане несправним і для його ремонту доведеться відвідати пункт сервісного обслуговування, що спричинить помітні фінансові втрати.

Як перевірити root права

Перевірити наявність або відсутність рут-прав на телефоні можна за допомогою будь-якої програми рутингу. При запуску програми вона відразу покаже користувачеві, чи встановлений рут або ні. У деяких випадках рут може бути виданий не повністю або з помилками – при цьому програма продемонструє кнопку root again.

Видалення root прав із пристрою

Після завершення процесу глибокого налаштування пристрою рут-права можна видалити. Для цього необхідно запустити програму, за допомогою якої було отримано root-права на комп’ютері або телефоні, та натиснути кнопку “unroot”. Через кілька хвилин телефон перезавантажиться і доступ до пристрою буде відключений.

Примітка – деякі смартфони за замовчуванням фіксують наявність спроб отримання рут-прав, наприклад, “свіжі” моделі телефонів Samsung мають апаратний лічильник, що відображається в сервісній версії Knox.

Підготовка до активації root на Android

Перед активацією повного доступу на телефоні рекомендується провести резервування даних, щоб уникнути їх втрати. Тільки після закінчення цього процесу, можна розпочинати процедуру рутування. Покрокова інструкція буде розписана нижче.

Особливості процедури

Не всі сучасні смартфони дозволяють отримати рут-права одразу. У деяких апаратах потрібно спочатку розблокувати завантажувач і лише після цього встановлювати доступ до кореневих налаштувань.

Покрокова інструкція

Хоч отримати root і досить просто, все ж таки покрокова інструкція не завадить. У зв’язку з великою кількістю пристроїв і програм, алгоритм отримання рут у кожного з продуктів різний, ми зупинимося лише на загальних кроках.

З телефону

 • Завантажити та встановити програму для рутингу пристрою;
 • Створити резервну копію даних смартфона;
 • Запустити програму для отримання рут-прав;
 • натиснути кнопку “root device”;
 • Дочекавшись установки, завантажити програму Super SU;
 • Перезавантажити телефон;
 • Через програму Super SU змінити необхідні налаштування.

З комп’ютера

 • Завантажити та встановити програму для рутингу пристрою;
 • Створити резервну копію даних смартфона;
 • Запустити програму для отримання рут-прав;
 • Включити налагодження USB на телефоні;
 • Підключити телефон до ПК та дочекатися його визначення у системі;
 • натиснути кнопку “root device”;
 • Дочекатися перезавантаження телефону;
 • Через програму Super SU змінити необхідні налаштування.

Через adb термінал

 • Завантажити та встановити драйвера adb для смартфона на ПК;
 • Включити налагодження USB;
 • Дозволити встановлення програм із невідомих джерел на телефоні;
 • Запустити adb термінал;
 • Підключити смартфон до комп’ютера;
 • Дочекатися підключення та визначення телефону на ПК;
 • Запустити процес (точніша інструкція в описі самого менеджера рута);

Особливі випадки

У поодиноких випадках рут права в системі потрібно просто включити, бо вони вже прописані. Наприклад, у MIUI або LewaOS потрібно просто пересунути відповідний перемикач у налаштуваннях.

Якщо пристрій прошито кастомними ОС типу LineageOS або CyanogenMod, то рут-права отримувати вже не потрібно – вони прошиті за замовчуванням.

Чи варто отримати root права?

Так, якщо Ви є просунутим користувачем, який знає, для чого це потрібно і які ризики це несе. Якщо ж рут-права потрібні на погратися із системою, то не радимо Вам їх отримувати, бо всі без винятку програми з отримання доступу до глибокого налаштування системи працюють виключно через вразливість системи, роблячи використання пристрою відверто небезпечним для особистих даних.

Видалення SuperSU з телефону

Видалити SuperSU з телефону можна кількома способами. Взагалі видалити цю програму рекомендується, якщо користувач вирішив звернутися до сервісного центру – інакше доведеться витратити багато часу на розмови, а можливо і грошей, адже виробники часто диктують відмову від гарантії при виявленні root-прав.

Перший спосіб видалення – безпосередньо через саму програму:

 • Відкриваємо SuperSU, переходимо на вкладку “Параметри”;
 • Вибираємо пункт “суперкористувач” та прибираємо галочку “дозволити”, у тій же вкладці “Налаштування” вибираємо пункт “повне видалення Root”;
 • Після завершення, згортаємо SuperSU і видаляємо її через налаштування смартфона.

Другий спосіб видалення вимагатиме деякої уважності:

 • Завантажити з PlayMarket програму ES Провідник;
 • Після встановлення програми відкрийте файловий менеджер в ES і знайдіть папку system. У ній знайдіть папку xbin, в якій потрібно знайти та видалити два файли – busybox та SU;
 • Перейдіть до папки system, знайдіть папку app. У ній необхідно знайти файли під назвою superuser.apk і supersu.apk, які також потрібно видалити. Все, процес закінчено.

Рекомендую користуватися лише першим способом, бо він дає більше гарантій стабільності системи.

Хоча отримання root прав стало простим і доступним – в інтернеті є безліч інструкцій для цього, грати з цим не радимо нікому. Немає нічого стабільнішого і надійнішого за систему, встановлену на апарат на заводі.

nBook
Додати коментар