14 способів усунення помилки 0xc000007b при запуску програми

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Тисячі користувачів ПК під керуванням Windows щодня стикаються з різними помилками в роботі програм або ігор. Набір таких помилок величезний, але сьогодні ми зупинимося на одній з найпоширеніших, і одночасно найбільш дратує – помилка при запуску програми 0хс000007b. Ця помилка виникає зазвичай при запуску різних ігор або специфічного програмного забезпечення.

Зміст
 1. Що означає помилка 0хс000007?
 2. Основні причини виникнення помилки 0хс000007b
 3. Як виправити помилку 0хс000007b?
 4. Спосіб перший – переустановка програмного забезпечення
 5. Спосіб другий – запуск програми з правами адміністратора
 6. Спосіб третій – “лагодження” або переустановка пакета Net.Framework
 7. Спосіб четвертий – оновлення .dll
 8. Спосіб п’ятий – оновлення DirectX
 9. Спосіб шостий – переустановка пакетів виконання Microsoft Visual C++
 10. Спосіб сьомий – переустановка драйверів відеоадаптера
 11. Спосіб восьмий – виправлення проблем сумісності між операційною системою та програмою
 12. Спосіб дев’ятий – виконання чистого завантаження
 13. Спосіб десятий – перевірка та відновлення системних файлів
 14. Спосіб одинадцятий – відкат до працездатних параметрів системи
 15. Спосіб дванадцятий – перевірка на наявність шкідливих програм
 16. Спосіб тринадцятий – “ремонт” реєстру Windows
 17. Спосіб чотирнадцятий, і найрадикальніший – переустановка Windows
 18. Висновок
 19. Відеоінструкція з усунення помилки 0хс000007b

Що означає помилка 0хс000007?

Як правило, цей програмний збій викликається відсутністю або пошкодженням однієї із системних бібліотек, необхідних для запуску .exe файлу програми. Така помилка програми супроводжує неліцензійне програмне забезпечення (зазвичай таке викладається на вітрини невеликих торгових точок або торрент-трекери) – у більшості випадків питання вирішується покупкою офіційного софту. Також нерідкі випадки, коли помилка програми 0хс000007b виникає при установці або запуску драйверів до відеокарт Radeon або nVidia, одночасному запуску TeamSpeak з грою, при запуску iTunes на ПК під керуванням OS Windows або компонентів Origin.

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Основні причини виникнення помилки 0хс000007b

Найпоширенішою ситуацією, коли виникає подібна помилка, вважається несумісність розрядності програми та операційної системи. Наприклад, ви встановлюєте програму з 32-бітною розрядністю на операційну систему з 64-бітною розрядністю. У деяких збірках (як офіційних, так і модернізованих доморощених програмістів) можуть бути необхідні для роботи додатків бібліотеки .dll – лікується це як за допомогою різних програмних методів, так і шляхом переустановки операційної системи.

Як виправити помилку 0хс000007b?

Способів виправлення цієї помилки існує чимало. Часто буває, що допомагає один спосіб, але іноді доводиться застосовувати комплексні методи – збирати кілька рішень на вирішення проблеми.

Пам’ятайте, що просте завантаження з першого сайту відсутніх бібліотек і розміщення їх у відповідних папках часто тягне за собою зараження комп’ютера шкідливим програмним забезпеченням (віруси)!

Спосіб перший – переустановка програмного забезпечення

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

У багатьох випадках помилка 0хс000007b виникає через “перезібране” програмне забезпечення для Windows. Такі програми, як правило, є зламаним ліцензійним ПЗ, в якому вирізані або замінені елементи, що відповідають за перевірку ліцензії та виявляють останні оновлення.

Вирішити цю проблему досить просто – необхідно видалити всі файли завантаження пов’язані з цією програмою, видалити її, після чого завантажити з інтернету актуальний софт, позбавлений доробок.

Багато програм часто поставляються з тріал-ключом, який допускає використання її без придбання дорогої ліцензії. Саме це дозволяє користувачеві оцінити необхідність і комфорт роботи з цією програмою та вирішити, чи доречним буде купувати ліцензію для подальшого використання програми.

Спосіб другий – запуск програми з правами адміністратора

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Найбільш простим вирішенням проблеми з помилкою 0хс000007b є запуск програми з правами адміністратора. Для цього необхідно, щоб обліковий запис активував налаштування повного доступу до настройок системи (обліковий запис Адміністратора). Запуск програми з правами адміністратора здійснюється наступним чином – потрібно правою кнопкою миші викликати контекстне меню на ярлику програми та вибрати пункт “Запустити з правами адміністратора”.

Спосіб третій – “лагодження” або переустановка пакета Net.Framework

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Net.Framework – найважливіший компонент сучасної операційної системи. Без нього не запускаються багато програм та ігор. Часто помилка 0хс000007b відбувається через неправильно встановлений або пошкоджений пакет Net.Framework, або через застарілу його версію. Щоб вирішити проблему з цією помилкою шляхом встановлення пакета інструкцій Net.Framework, необхідно завантажити з офіційного сайту найсвіжіший набір інструкцій, а потім видаливши встановлений пакет, перезавантажити комп’ютер і встановити новий.

Якщо у користувача підключений стабільний високошвидкісний інтернет, можна спробувати і онлайн-установку програмного компонента. Якщо інтернет працює з перебоями, то краще завантажити повний пакет на ПК і встановити в офлайн-режимі.

Спосіб четвертий – оновлення .dll

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Цей спосіб підходить для тих випадків, коли у користувача встановлена ОС Windows 64-бітної розрядності, але деякі програми – 32-бітові. Такі програми можуть видавати помилку запуску, посилаючись на нестачу або невідповідні бібліотеки .dll – у таких випадках необхідно завантажити один-єдиний файл – xinput1_3.dll. Зверніть увагу на розрядність файлу, що завантажується – для 32-бітних систем необхідно завантажити 32-бітну версію, а для 64-бітної – відповідно, 64-бітну.

Не завантажуйте жодні dll-файли з сторонніх ресурсів – це з великою ймовірністю призведе лише до зараження комп’ютера вірусами.

Спосіб п’ятий – оновлення DirectX

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Ще один важливий для сучасного комп’ютера програмний компонент – DirectX. З його допомогою на дисплей виводиться найбільш якісне та приємне оку користувача зображення. Але трапляється, що компоненти DirectX старіють – світ комп’ютерів ніколи не стоїть на місці, і відповідно до нього, вносяться зміни до програмного коду. Завантажити DirectX рекомендуємо тільки з офіційного сайту – так найбезпечніше. На офіційному сайті можна вибрати як версію з онлайн-установкою (завантажується тільки exe-файл, що виконується, решта довантажується в момент установки) і офлайн-версію (при установці підключення до інтернет не потрібно).

Завантажуйте DirectX лише з офіційного сайту Microsoft! Стережіться завантажень з інших менш відомих сайтів!

Спосіб шостий – переустановка пакетів виконання Microsoft Visual C++

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Дуже необхідний для нормального функціонування операційної системи компонент, Visual C++ схильний до помилок, викликаних пошкодженнями бібліотек, що виконуються. Для вирішення проблеми, пов’язаної саме з цим пакетом, користувачеві доведеться завантажити з офіційного сайту новий пакет установника Microsoft Visual C++ відповідної розрядності його операційної системи, після чого видалити старий пакет, і перезавантаживши комп’ютер, встановити новий набір інструкцій виконання часу.

Важливо саме видалити всі компоненти неробочого Visual C++, після чого встановлювати новий пакет – інакше в процесі встановлення та подальшого використання можуть виявитись серйозні системні помилки.

Спосіб сьомий – переустановка драйверів відеоадаптера

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Схильні до файлових помилок і здавалося б, такі надійні програми, як драйвера. Причому іноді “грішать” цим обидва монстри виробництва – як ATi, так і nVidia. Якщо вікно, що вискакує, з’являється саме в момент запуску вимогливих до відео ресурсів – наприклад, комп’ютерних ігор, то в 90% випадків буде “винний” саме драйвер відеоадаптера.

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Для порятунку від цієї проблеми, потрібно перейти на сайт виробника відеокарт (nVidia або ATi Radeon) і вказавши у вікні пошуку встановлену в ПК модель відеоадаптера, завантажити найсвіжіший драйвер, що підходить під неї. Після цього, видалити старі драйвери через меню “Встановлення та видалення програм”, потім, перезавантаживши комп’ютер, встановити нові.

Щоб уникнути помилок надалі, рекомендується завантажувати програмне забезпечення лише під встановлену в комп’ютер модель відеоадаптера!

Спосіб восьмий – виправлення проблем сумісності між операційною системою та програмою

Другий за складністю спосіб вирішення проблеми, коли виникає помилка 0хс000007b, це включення режиму сумісності – він є в кожній редакції Windows і призначений для запуску застарілих версій програм в сучасних ОС. Наприклад, був випадок, коли людина хотіла використовувати Microsoft Office 2003 на ПК під керуванням Windows 10. Оскільки інсталяційний пакет Microsoft Office був модернізований недосвідченим програмістом продукт, він встановився в цій ОС, але при запуску видавав різні помилки.

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Щоб уникнути такого, рекомендується встановлювати новий софт, сучасний з операційною системою. Однак, якщо такої можливості немає, можна скористатися засобом встановлення сумісності. Для цього потрібно клацнути правою кнопкою миші на ярлику програми і в контекстному меню клацнути лівою кнопкою миші на пункт “Властивості”. Потім, пройшовши по вкладці “Сумісність”, поставити галочку в пункті “Запустити в режимі сумісності з …” і у вікні, що з’явиться внизу, вибрати відповідну встановленій програмі операційну систему. Наприклад, для пакета Microsoft Office 2003, встановленому в Windows 10 покоління, необхідно виставити параметр “Windows XP SP3”. Після цього натиснути “Застосувати”, та закривши вікно, запустити програму. У цьому процес завершується.

Спосіб дев’ятий – виконання чистого завантаження

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Найпростіший спосіб з’ясувати, чому причина завантаження Windows з подібною помилкою – проведення чистого завантаження, без фонового завантаження встановленого додаткового програмного забезпечення. Для цього потрібно зробити таке:

 • Натиснути клавіші Ctrl+Alt+Delete;
 • На екрані виберіть пункт “Диспетчер задач”;
 • У вікні перейти на вкладку “Автозавантаження” і поставити галочку на пункті “Вимкнути служби Microsoft”;
 • Після цього натиснути кнопку “Вимкнути все” і закрити діалогове вікно. ОС спитає про перезавантаження, підтвердити рішення.

Якщо після перезавантаження операційної системи проблема вирішилася, пошукати проблему потрібно, включаючи програми з меню автозавантаження по черзі, щоразу перезавантажуючи комп’ютер.

Спосіб десятий – перевірка та відновлення системних файлів

Розповідаючи про способи вирішення проблем із запуском програм, не можна не згадати і про вбудований засіб відновлення пошкоджених системних файлів. Цей функціональний компонент, що входить до складу операційної системи Windows, здатний вирішити чималу частину проблем, пов’язаних із операційною системою загалом.

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Для запуску програми “Захист ресурсів Windows” потрібно зробити таке:

 • Відкрити меню “Пуск”;
 • У рядку “Виконати” надрукувати cmd та натиснути Enter;
 • У вікні командного рядка ввести sfc /scannow і натиснути Enter;
 • Дочекатися закінчення процесу.

У процесі пошуку та аналізу системних файлів засіб захисту Windows автоматично обчислить наявність та місцезнаходження “битих” системних файлів і почне дії щодо їх відновлення.

Спосіб одинадцятий – відкат до працездатних параметрів системи

Цей метод підходить тим користувачам, які створюють точки відновлення перед кожною значущою дією операційної системи. Точка відновлення системи зберігає параметри працездатної системи та служить засобом відновлення працездатності комп’ютера внаслідок будь-яких критичних ушкоджень операційної системи.

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Для запуску засобу відновлення системи виконайте такі дії:

 • Клацніть правою кнопкою миші на ярлику “Мій комп’ютер”;
 • У контекстному вікні натисніть на пункт “Властивості”;
 • Натисніть лівою кнопкою миші на вкладку Додаткові параметри системи;
 • Вибрати вкладку “Захист системи”;
 • Натиснути кнопку “Відновлення” та запустити процес з останньої робочої точки відновлення (вибирається за датою створення точки);
 • Дочекатися завершення процесу та перезавантаживши комп’ютер, продовжити роботу з програмами.

Не відключайте точки відновлення в системі! Цей пункт у налаштуваннях здатний відновити працездатність комп’ютера без зайвого клопоту та витрат як часу, так і фінансів!

Спосіб дванадцятий – перевірка на наявність шкідливих програм

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Важко уявити сучасний комп’ютер без встановленого антивірусного програмного забезпечення, але нерідко користувачі відмовляються від його встановлення, посилаючись на довіреність інтернет-ресурсів, які відвідують. Однак від попадання вірусу в систему не рятує ні знаменитість інтернет-сервісу, ні його співробітники – існує безліч різних вірусів, здатних як на легкі “пустощі”, типу порушення роботи мишки або клавіатури, так і здатних повністю вивести операційну систему з ладу. Існують також і особливий підвид – “бойові” віруси, здатні вивести з ладу апаратну частину комп’ютера, але такий вірус зловити практично неможливо звичайному користувачеві. Ми ж розглядаємо це питання лише у сфері вирішення проблеми з помилкою 0хс000007b.

Щоб перевірити комп’ютер на наявність вірусів, потрібно запустити антивірус і вибрати “Сканувати систему” в головному вікні антивірусної програми. Решта більшість антивірусних програм виробляє автоматичному режимі – сканують, виявляють і очищають файли від вірусів, цим зберігаючи працездатність ОС.

Не нехтуйте установкою антивірусу – невеликі уповільнення роботи комп’ютера не варті втраченої інформації або переустановки Windows!

Спосіб тринадцятий – “ремонт” реєстру Windows

Настала черга і сторонніх програм для допомоги у вирішенні проблеми – CCleaner. Ця програма вміє вичищати непотрібні або “сміттєві” файли операційної системи, а також виправляти помилки реєстру.

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Завантажте та встановіть програму CCleaner. Відкрийте головне вікно програми та виберіть “Очистка”. У вікні, натисніть “Аналіз” і дочекайтеся закінчення процесу. Після завершення аналізу натисніть кнопку “Очистка”. Вичистивши кеш-файли можна переходити до роботи з реєстром.

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Тепер перейдіть до вкладки Реєстр. Проведіть ті самі дії – спочатку натисніть “Аналіз”, а потім “Очистка”. Це очистить реєстр від непотрібних файлів, змін та помилок, тим самим збільшуючи швидкість роботи комп’ютера.

Спосіб чотирнадцятий, і найрадикальніший – переустановка Windows

Нерідко зустрічаються і запущені ситуації, коли жоден із вищевказаних способів не спрацьовує – реєстр забитий сміттям, сама Windows ґрунтовно “поїдена” вірусами і при цьому не має контрольних точок відновлення. Такі ситуації часто зустрічаються у початківців користувачів ПК, які не мають достатнього досвіду адміністрування операційної системи.

Помилка 0xc000007b: як виправити при запуску гри або програми, 14 способів + відеоінструкція

Докладно сам процес описувати в контексті даної статті безглуздо – залежно від версії операційної системи, що встановлюється, трохи коригується і процес установки, а такий матеріал гідний окремої статті. Розповім лише про основні правила щодо вибору ОС:

 • Підбирайте операційну систему, що підходить для вашого комп’ютера за параметрами – наприклад, на старий нетбук з процесором Intel Atom і 1 гігабайтом ОЗУ встановлювати Windows 10 немає жодного сенсу – період завантаження часто перевищуватиме час роботи.
 • Враховуйте розрядність системи, виходячи з параметрів процесора та кількості оперативної пам’яті – немає сенсу ставити 64-бітну ОС на ПК із 2 Гб оперативної пам’яті.
 • Не намагайтеся встановити нову ОС на старі ПК – у кращому разі ви отримаєте максимальне зниження продуктивності. У гіршому – ви просто залишитеся без ПК, доки не знайдете адекватну його ресурсам операційну систему.

Забудьте про “складання” операційних систем! Лише чисті образи, бажано ліцензійні.

Про ліцензію на ОС згадано недаремно – “чисті” образи стабільніші та надійніші в роботі. Витративши кошти на покупку (нехай і помітні для гаманця), ви отримаєте безстрокову підтримку ОС (як мінімум, до кінця випуску самої серії), а також позбавте себе проблем із “вшитим” стороннім софтом.

Висновок

Як бачите, вирішити проблему з помилкою 0хc000007b не так складно, як здається – впоратися із цим зможе практично кожен. Але краще убезпечити свій особистий час і нерви, і працювати з програмним забезпеченням, що гарантовано працює, навіть якщо це зазнає серйозних фінансових втрат.

Відеоінструкція з усунення помилки 0хс000007b

nBook
Додати коментар