Помилка 0xc000007b Windows 7 x64 – як виправити

Люди, які користуються ноутбуками та ПК із ОС Windows 7, періодично стикаються з різними проблемами під час її роботи. Найбільш поширеною є помилка з кодом 0xc000007b. Користувачі, які бажають її швидко позбутися, повинні заздалегідь розібратися з тим, що таке помилка 0xc000007b Windows 7 x64, як виправити її і що можна зробити, щоб вона більше не з'являлася.

Помилка 0xc000007b Windows 7 x64 - як виправити

Що вона означає

Коли люди стикаються з цією помилкою під час роботи з ПК, багато хто навіть не знає, що вона позначає.

Найчастіше проблема виникає через несумісність програми, що запускається або відеоігри. Наприклад, якщо дистрибутив програми розроблений під 32 бітові системи, то при спробі запустити його на 64-розрядній системі може з'явитися така помилка.

З такою проблемою стикаються не лише користувачі села. Також вона з'являється на Win 10.

Причини появи

Перш ніж усунути цю проблему, необхідно дізнатися, чому вона може виникнути. Справа в тому, що таке трапляється не тільки через несумісність відеоігор та програм. Є й інші причини, через які надалі може виникнути ця помилка.

Серед основних передумов можна назвати наступне:

 • Проблеми із драйверами. Деякі користувачі можуть встановити на комп'ютер невідповідні драйвера, що в подальшому призводить до появи помилки. Також з'являється, якщо використовується застаріла версія драйверів. Досить часто з такими проблемами стикаються власники ноутбуків Асус.
 • Обмеження антивірусних програм. Деякі люди встановлюють на ПК чи ноутбуки сторонні антивіруси. Вони обмежують доступ до деяких програм. Це призводить до того, що з'являється помилка 0x0000007b у Windows XP та сімці.
 • Неправильне встановлення програм. Бувають випадки, коли користувачі передчасно переривають інсталяцію програм, що призводить до помилки 7b у Windows 7.

Також до найпоширеніших причин можна віднести обмеження доступу до запуску деяких програм. У цьому випадку доведеться запускати їх від імені адміністратора, щоб не було проблем під час їхнього використання.

Помилка 0xc000007b Windows 7 x64 - як виправити

Як виправити

Багато хто цікавить, як виправити на Віндовс 7 помилку при запуску програми 0xc000007b. Є кілька способів, що дозволяють її швидко прибрати.

Сканування системи на віруси

Бувають ситуації, коли помилки виникають через віруси у системі.

У цьому випадку доведеться зайнятися скануванням комп'ютера, щоб визначити, чи є в ньому шкідливі програми. Для перевірки системи використовують спеціальні антивіруси.

Можна користуватися вбудованим софтом. Однак він не завжди знаходить усі віруси. Саме тому багато користувачів воліють користуватися сторонніми антивірусами. Особливою популярністю користується Касперський та Аваст.

Якщо під час проведення сканування було виявлено віруси, їх необхідно відразу ж позбутися. Це має допомогти вирішити проблему та усунути помилку.

Помилка 0xc000007b Windows 7 x64 - як виправити

Запуск софту або відеоігор від імені адміністратора

Помилка stop 0x0000007b Windows 7 під час завантаження може свідчити про те, що програми потрібно відкривати від імені адміністратора.

Найчастіше з такою проблемою стикаються геймери, які регулярно запускають відеоігри. Є кілька ігор, при завантаженні яких часто виникає така проблема:

 • Red Dead Redemption 2;
 • AC Origin;
 • Сталкер;
 • Сімс;
 • Сім Сіті;
 • Genshin Impact;
 • DS;
 • Mad Max.

Також є програми, які теж мають проблеми із запуском. До них можна віднести Virtualbox та Adobe Photoshop.

Запускати такі програми та ігри треба від імені адміністратора. Робиться це так:

 1. Натиснути ПКМ по ярлику програми та зайти до його властивостей.
 2. Перейти до вкладки «Додатково».
 3. Поставити галочку біля рядка “Запуск від імені адміністратора”.

Після виконання вищезгаданих дій проблема має зникнути.

Помилка 0xc000007b Windows 7 x64 - як виправити

Встановлення драйверів на відеокарту

Ще один спосіб виправлення помилки – встановлення драйверів. Не секрет, що саме через них може з'явитися у Windows 7 синій екран смерті з кодом 00000007b. Найчастіше доводиться встановлювати заново драйвера відеокарти.

Є два основних способи, за допомогою яких це можна зробити:

 • Оновлення через Windows. Найпростіше оновити застарілий драйвер відеокарти за допомогою Центру оновлення. Він є як у Win 7, так і новіших версіях ОС.
 • Скористайтеся офіційним сайтом. Можна зайти на сайт виробника материнської плати або відеокарти та завантажити звідти актуальну версію драйверів.

Також можна скористатися сторонніми програмами, які завантажують потрібний драйвер і встановлюють його на ПК.

Оновлення Microsoft Visual C++

Поява помилки у Windows 7 0x0000007b може свідчити, що користувач не оновлений MS Visual C++. Виправляти таку проблему досить просто. Робиться це так:

 1. Зайти на офіційний веб-сайт Microsoft.
 2. За допомогою пошукової системи знайти MS Visual C++.
 3. Завантажити файл.

Після завершення завантаження необхідно запустити завантажений файл, щоб розпочати оновлення MS Visual C++.

Відсутність драйверів і використання застарілої версії MS Visual C++ можуть призвести до помилок, пов'язаних з classpnp sys. Це важливий системний файл, який входить до складу всіх версій Віндовса. Якщо він виявиться пошкодженим, його доведеться поновлювати через командний рядок.

Помилка 0xc000007b Windows 7 x64 - як виправити

Відновлення налаштувань ОС

Іноді через заміну параметрів можуть виникнути проблеми в роботі ОС. У такому разі доведеться серйозно замислитися про відновлення системи. Однак, перш ніж цим зайнятися, необхідно ознайомитися з тим, як робити це правильно.

Щоб відновити параметри ОС, необхідно:

 1. Перейти до меню «Пуск».
 2. Відкрити розділ “Всі програми”.
 3. Вибрати підрозділ «Стандартні» та зайти до папки зі службовими програмами.
 4. Відкрити програму “Відновлення”.
 5. У вікні вибрати доступну дату зі списку і натиснути на кнопку «Відновити».

Процес відновлення може тривати близько 20-30 хвилин. Однак, якщо ОС встановлена на SSD, він триватиме не більше п'яти хвилин.

Помилка 0xc000007b Windows 7 x64 - як виправити

Очищення системи від непотрібних файлів

Якщо з'являється 0xc000007b під час запуску Windows 7, це може означати, що ОС необхідно очистити від «сміття». Для цього доведеться користуватися сторонніми програмами.

Особливою популярністю серед користувачів користується CCleaner. Це багатофункціональна утиліта, що дозволяє швидко позбутися непотрібних файлів та очистити реєстр.

Слід зазначити, що використовувати такий софт досить легко. Потрібно просто відкрити програму на ПК та проаналізувати систему. CCleaner автоматично знайде всі непотрібні файли та видаляє їх.

У разі використання CCleaner можна в будь-який момент призупинити сканування ОС. Для цього треба натиснути кнопку «Стоп».

Перевірка ОС на помилки

Трапляються випадки, коли під час роботи ОС трапляються серйозні збої, через які може з'явитися повідомлення з написом error 0xc000007b. У такому разі доведеться займатися вручну відновленням пошкоджених системних файлів. Робиться це за допомогою спеціальної утиліти SFC, яка є як у старих, так і нових Виндовсі.

Щоб скористатися утилітою, доведеться відкрити CMD та ввести команду sfc /scannow. Після цього почнеться сканування та виправлення основних системних файлів, що впливають на роботу ОС. Процедура може тривати досить довго. Особливо, якщо людина використовується старий жорсткий диск з IDE роз'ємом.

Використання ліцензійного ПЗ

Багато людей вважають за краще не купувати ліцензійний софт, а користуватися зламаними версіями програм. Іноді такі програми працюють некоректно, що може призвести до помилок. Тому рекомендується використовувати лише ліцензійне програмне забезпечення, завантажене з перевірених сайтів.

Помилка 0xc000007b Windows 7 x64 - як виправити

Використання антивірусів

Якщо з'являється 0x0000007b Windows 7 під час завантаження програм та відеоігор, це може бути пов'язане зі встановленими на ПК антивірусами.

Справа в тому, що деякі антивірусні програми через неправильне налаштування можуть блокувати запуск встановлених програм. Тому рекомендується уважно оглянути налаштування антивірусу.

Якщо зміна настройок не допомагатиме, тимчасово відключіть антивірусний захист.

Використовуючи Віндовс, деякі користувачі періодично стикаються з помилкою 0×0000007b. Щоб позбавитися її, потрібно заздалегідь розібратися з причинами її появи і з тим, як її виправити.

nBook
Додати коментар