Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Важливим елементом для створення студійного запису голосу є правильно підібраний мікрофон. Однак не завжди одного пристрою вистачить для виконання поставлених завдань. Наприклад, якщо йдеться про коригування запису чи запровадження звукових ефектів, єдиним виходом буде використання спеціальних програм.

Принцип роботи та особливості автономного мікрофону

Принцип роботи мікрофона полягає у перетворенні звукових хвиль на електричні імпульси. На наступному етапі спеціальні програми здійснюють зворотну обробку, після чого користувач оцінює доріжку. Як правило, частою проблемою під час запису є сторонні шуми. Уникнути такого результату досить важко, тому що навіть у дорогих мікрофонах часто відсутній пристрій активного шумоподавлення. Крім того, в процесі або після запису звук підлягає деяким доробкам.

Програмне зменшення шуму під час використання мікрофона на комп'ютері

Фонове шипіння називають однією з найпоширеніших проблем посилення мікрофона навіть при записі за допомогою high-end мікрофонів. Щоб позбавитися сторонніх звуків, проводиться очищення аудіодоріжки. Проте зробити це без спеціальних програм буде неможливо. Для таких випадків серед професіоналів попит користується Audacity та Adobe Audition.

Еквалізація звуку

Еквалізація варта коригування виразності звучання з урахуванням діапазону частот. Наприклад, за допомогою спеціального ПЗ користувач на власний розсуд задіює більше високих або низьких частот. У разі невдалої корекції програми підтримують повернення до вихідного варіанту. Однак для отримання професійного звуку підбирається свій спосіб кожної ситуації.

Стиснення та нормалізація

Стиснення призначене для вирішення проблем у випадках, коли мікрофон розташований близько до області рота користувача. У цьому випадку запис вийде не стабільним, про що свідчить суміш занадто тихих і гучних частин.

Програма для покращення звуку мікрофона у прямому ефірі

Щоб покращити якість звуку мікрофона в режимі реального часу, професіонали користуються спеціальним програмним забезпеченням. Наприклад назвемо VB-Audio – безкоштовну програму, яка надає віртуальний канал, який виступає як динаміки.

Програми для запису звуку з мікрофону

В інтернеті розміщено величезний асортимент програм для запису звуку. Відрізняються програми інтерфейсом, способом управління та, головне, набором інструментів. Варто зауважити, що найефективніші програми дозволяють не лише записувати звук, а й редагувати його.

Audacity

Цей програмний продукт – це функціональний звуковий редактор для комп'ютерів та ноутбуків, що працюють на Windows 7,8 та 10. Головна особливість полягає в тому, що програма дозволяє записувати голос не тільки з мікрофона, але й стереомікшера. В audacity передбачено інтуїтивний інтерфейс, розбитий на блоки з інструментами. У програмі інтегровані різні звукові ефекти та включена можливість перевірки мікрофона, а також функція усунення шумів та луна.

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Free sound recorder

Ще одне програмне рішення для запису голосу з функціональним набором інструментів для обробки аудіодоріжок. До часто використовуваних налаштувань звуку відносять:

 • Регулювальник рівня сигналу;
 • Обрізання тихих та гучних частин;
 • Усунення шуму та гулу;

Також слід зазначити наявність інтегрованого планувальника завдань. Останній дозволяє встановити автоматичний активатор запису з мікрофона під час, встановлений користувачем. Програма доступна для ПК з операційними системами Windows XP та вище.

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Absolute sound recorder

Ключовою особливістю програми називають роботу одночасно із кількома джерелами запису звуку. У програмі передбачено простий інтерфейс та широкий набір фільтрів для мікрофона. При необхідності включається функція автоматичної активації та вимкнення запису. Absolute sound recorder доступний для завантаження в share-ware режимі – умовно безкоштовний доступ. Після придбання ліцензії включається функція редагування аудіодоріжки в режимі on-line.

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Echo

Це програмне рішення завоювало популярність завдяки оптимальному співвідношенню мінімалістичного оформлення та грамотно підібраного набору інструментів. Необхідні функції утиліти розташовані у верхній частині робочої панелі. Також варто відзначити, що echo практично не навантажує комп'ютер під час запису та обробки аудіо. Ключовою особливістю є наявність віртуального еквалайзера.

Realtek HD Audio

Realtek HD Audio виступає як програмний продукт, що забезпечує коректне відтворення звуку на комп'ютерах і ноутбуках. У ПЗ від компанії Реалтек вбудований базовий набір інструментів для покращення звукових доріжок, усунення зайвого шуму, шуму та інших спотворень. Крім того, за допомогою Realtek HD Audio можна керувати гучністю динаміків. Також у складі програми є окрема програма налаштування мікрофона.

Voicemeeter virtual audio mixer

Одна з небагатьох програм для запису голосу з мікрофона, здатна редагувати звукові доріжки в режимі on-line. Ключовою особливістю утиліти вважається підтримка поширених пристроїв для захоплення аудіо. До стандартного набору інструментів відноситься віртуальний еквалайзер, пригнічувач шуму, покращення та збільшення гучності звуку. Ще однією перевагою є можливість підключення відразу декількох мікрофонів.

Recordpad

Наступна програма працює зі стереомікшерами, вбудованими та зовнішніми мікрофонами. Записаний звук автоматично зберігається у форматі mp3 у вибраній на жорсткому диску папці. На особливу увагу заслуговує простий інтерфейс, в якому в установки включені налаштування «гарячих» клавіш. Після обробки користувачеві надається можливість розсилки файлів на вказану адресу електронної пошти.

Безкоштовні аудіоредактори з функцією запису голосу

Для користувачів з обмеженим бюджетом створено список програм для запису та обробки голосу з безкоштовним доступом.

Однак пам'ятайте, що подібний софт не запропонує користувачеві вражаючий функціонал.

Sound forge

Sound forge – це поширене рішення для випадків, коли потрібно створити високоякісний запис. Користувачеві надається функціональний робочий стіл, на якому розташовані такі ефекти та інструменти:

 • Автоматична обрізка;
 • Амплітудна модуляція;
 • Затримка, хор;
 • Акустичне дзеркало;
 • Послідовне згасання;
 • Інвертування;
 • Реверберація та спотворення.

Також варто зазначити, що програма підтримує такі формати:

 • AIFF;
 • RAW;
 • Sony Perfect Clarity Audio.

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Skype

Можливо, не зустрінеться людина, яка не знає месенджер Skype – популярний сервіс для організації відеозв'язку. Звичайно, у цій програмі немає звукових ефектів, однак у Скайп включено програму для налаштування мікрофона. Щоб протестувати мікрофон, користувачеві потрібно відвідати налаштування та знайти розділ відео та звуку. Після завершення відкриється вікно з кількома повзунками для регулювання аудіо. За бажання користувач може внести власні корективи в роботу мікрофона.

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Andrea pc audio software

Andrea pc audio software – це потужне програмне забезпечення для обробки та покращення звуку, оснащене функціональним арсеналом різноманітних інструментів. Варто зауважити, що ПЗ дозволяє настроювати звук як на динаміках, так і мікрофоні. Ключовою особливістю є можливість зміни налаштувань захоплення голосу у реальному часі. Також варто відзначити наявність високочастотного еквалайзера із 10 смуг.

Samson sound deck

На момент випуску програмний продукт призначався тільки для мікрофонів марки Samson. Однак пізніше розробники впровадили деякі корективи, що дозволяють програмне забезпечення взаємодіяти з іншими пристроями. Головним завданням Samson sound deck стало цифрове шумозаглушення та видача чистого звуку.

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

MXL studio control

Одне з найпопулярніших софт-рішень для роботи з мікрофонами та стереомікшерами. Як і в попередньому випадку, спочатку програма взаємодіяла тільки з пристроями фірми MXL, проте тепер програмне забезпечення функціонує з будь-якою технікою. MXL Studio control здатна регулювати частоту звуків, змінювати рівень частот, збільшувати або зменшувати звук, а також усувати шуми та інші спотворення.

Штатні засоби Windows

У будь-якій версії Windows передбачено стандартну програму для запису звуку з мікрофона. Знайти її можна в меню “Пуск”. Однак перед процесом запису рекомендується налаштувати мікрофон. Для цього в ОС потрібно потрапити до панелі керування та відкрити розділ звуковими пристроями. Для налаштування мікрофона слід скористатися однойменним розділом. За замовчуванням надаються такі інструменти:

 • Посилення звуку;
 • Усунення шуму;
 • Вибір розрядності та частоти дискретизації.

Кодеки

Також для покращення та обробки звуку можна скористатися спеціальними кодеками. У процесі установки вони інтегруються в операційну систему, при цьому взаємодіючи із підключеними мікрофонами.

Noisegator

Noisegator – чудове рішення для тих випадків, коли потрібно позбутися шуму під час запису голосу. Ключовою особливістю ПЗ є нестандартний принцип дії. Програма може автоматично вмикати та вимикати мікрофон з урахуванням частотних коливань. Наприклад, коли користувач починає говорити чи співати, Noisegator миттєво задіює мікрофон. По закінченні пристрій одразу ж вимикається.

Solicall

Ще одне незвичайне програмне забезпечення, призначене для придушення відлуння та шуму. Варто зауважити, що solicall у процесі установки впроваджується в ОС та стабільно функціонує з будь-якими програмами для запису та редагування звуку. Користувачеві залишається тільки перевірити, чи включений і розпізнає solicall мікрофон.

Програми для редагування аудіо

Після запису голосу через мікрофон або стереомікшер необхідно приступати до редагування створеної аудіодоріжки. З цим завданням успішно справляються лише функціональні програми з широким набором спеціалізованих інструментів.

Аудіомайстер

Чудова утиліта російської розробки легко справляється з обробкою звукових матеріалів. До ключових особливостей відноситься широкий набір акустичних фільтрів та можливість повного усунення шумів. Щоб регулювати частоти, програма має еквалайзер. Також є можливість додаткової установки різних плагінів, які дозволяють прибирати відлуння та інші спотворення. Завантажити програму можна на офіційному веб-сайті audiomaster.su

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Fl studio

Єдина у списку утиліта, що дозволяє не лише обробляти звукові доріжки, а й створювати з нуля. У fl studio передбачений величезний асортимент інструментів для роботи з аудіофайлами. До ключових особливостей програми належать:

 • Широкий набір звукових ефектів;
 • Наявність готових семплів;
 • Вбудований синтезатор;
 • Можливість створення та програвання файлів MIDI;
 • Експортування в 16-32 бітні формати;
 • Режим секвенсору.

Wavepad

Список безкоштовних програмних рішень для редагування аудіо поповнює Wavepad – утиліта з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом та невеликим набором базових інструментів. Ключовою особливістю вважається підтримка повного асортименту форматів:

 • FLAC;
 • MP3;
 • VOX;
 • GSM;
 • WMA;
 • WAV;
 • AU;
 • OGG.

Основний функціонал включає реверберацію, посилення звуку, нормалізацію і зворотне відтворення. Також у програмі передбачений автоматичний та ручний режим зниження шуму. Перевага цієї програми – реставрування старих записів.

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Ocenaudio

Яскравий представник безкоштовних редакторів аудіофайлів, що відрізняється широким набором звукових ефектів. На особливу увагу заслуговує інструмент «Обрізка», що дозволяє виділяти конкретні фрагменти доріжок аж до мілісекунд. Варто зазначити, що Ocenaudio підтримує велику кількість звукових форматів. Завдяки простому інтерфейсу та попередньо встановленому пакету додаткових кодеків, програма є оптимальним рішенням для новачків.

Garageband

Наступне програмне забезпечення призначене для комп'ютерів та ноутбуків на базі Apple OS. Ключовою особливістю є адаптивна для мобільних пристроїв версії програми. До функціональних особливостей належить:

 • Багатий асортимент пресетів та семплів для будь-якого музичного жанру;
 • Величезний вибір фільтрів та ефектів;
 • Багатофункціональний мікшер.

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Насамкінець варто відзначити, що дана утиліта користується широким попитом серед зарубіжних виконавців.

Adobe audition

Одне з найпотужніших програмних рішень, призначене для глибокої обробки та покращення записаного з мікрофону звуку. Програма відрізняється від “побратимів по цеху” тим, що включає найбагатший арсенал опцій для детального аналізу певних частот. За допомогою Adobe audition можна позбутися всіх видів шумів, забезпечивши максимально чистий звук. Також в утиліті передбачена можливість встановлення додаткових плагінів, що дозволяють використовувати різні ефекти.

Wavosaur

Wavosaur – проста у використанні утиліта з базовим набором інструментів для обробки аудіодоріжок. Базовий функціонал дозволяє обрізати конкретні фрагменти, міняти з місцями та проводити конвертацію у вибраний формат. Також користувачеві надається можливість накладання ефектів тиші, видалення вокалу їхньої готової доріжки та вирівнювання частот. Особливості програми:

 • Висока швидкість конвертації;
 • Можливість запису голосу;
 • Підходить для професійного використання.

Найкращі програми для налаштування мікрофона на ПК

Steinberg cubase

Прямим призначенням цього програмного забезпечення є створення музики на професійному рівні. Steinberg cubase оптимально поєднує найкращі функціональні якості аудіоредактора та програми для запису голосу. Для покращення та обробки звуку в steinberg cubase передбачений найширший набір інструментів. Важливо відзначити, що складний інтерфейс програми розділений на автономні блоки, які відповідають виконання певних завдань. Наприклад, є MixConsole – функціональний мікшерний пульт, що функціонує в повноекранному режимі.

Logic Pro X

Ще одна потужна програма для створення музики призначена виключно для Mac-пристроїв. У цьому ПО передбачено багатий асортимент музичних інструментів та звукових ефектів для будь-якого жанру. Сучасний інтерфейс обладнаний кількома блоками з обладнанням для написання своєї музики. Також у програмі є можливість обробки та мікшування звукових доріжок.

nBook
Додати коментар