Мені не подобається Windows 11, чи можу я повернутися до Windows 10?

Мені не подобається Windows 11, чи можу я повернутися до Windows 10?

Іноді Windows засипає повідомлення про оновлення. Найважливішою з них у 2021 році стала Windows 11 – серйозна зміна системи Microsoft. Через кілька місяців після випуску нова операційна система не задовольнила деяких користувачів. Тому багато хто хоче повернутися до попередньої версії Windows, але як можна повернутися до Windows 10?

5 жовтня 2021 року Windows 11 була випущена, як завжди, абсолютно безкоштовно. Вона не включає серйозних змін у порівнянні з Windows 10, але змінює такі елементи, як панель завдань або меню робочого столу, і навіть меню «Пуск». Ось чому багато користувачів хочуть повернутися до Windows 10.

Відкат комп'ютера до Windows 10 можливий, але протягом перших 10 днів після установки Windows 11. Це означає, що у вас є тільки цей термін. Тому якщо минуло більше часу, забудьте про це, якщо тільки ви не пройдете через трохи триваліший процес, про який ми розповімо вам у цій статті.

Як повернутися до Windows 10 протягом перших 10 днів

Мені не подобається Windows 11, чи можу я повернутися до Windows 10?

У параметрах Windows у розділі «Система» можна відкотитися до Windows 10, натиснувши на «Відновлення» та вибравши відповідну функцію. Але варто відзначити, що ця дія дозволить вам відкотитися до Windows 10 лише протягом перших 10 днів.

Перед завершенням інсталяції комп'ютер попередить вас про те, що ви втратите всі програми та зміни, зроблені після інсталяції Windows 11. На завершення натисніть «Повернутися до Windows 10», щоб завершити процес. Головною порадою є створення копії файлів на зовнішньому накопичувачі, будь то відео, фотографії або документи.

Як повернутися до Windows 10 через 10 днів

Якщо ви не знали, що після 10 днів не можна так просто повернутися назад або ви просто не звикли до Windows 11, є можливість повернутися до попередньої версії. Це складніший процес, оскільки Microsoft не зацікавлена у простому відкаті для своїх користувачів.

Цей процес має на увазі переустановку Windows 10 з офіційної версії та подальшу установку вручну. Оскільки це може бути складним, ми проведемо вас через різні варіанти, щоб вам було простіше. Два найпростіші способи наведені нижче, хоча існує і третій, складніший спосіб.

За допомогою комп'ютера

Перше, що потрібно зробити, це відвідати офіційний сайт завантаження Windows 10. Ви побачите два розділи, другий – той, на який потрібно звернути увагу. Тепер натисніть “Завантажити засіб зараз”.

Мені не подобається Windows 11, чи можу я повернутися до Windows 10?

Відкрийте завантажений файл, клацнувши по ньому. Дозвольте внести зміни в процесі роботи, а потім прийміть умови. Відразу ж з'явиться вікно “Виконується підготовка”, коли воно з'явиться, виберіть “Оновити цей комп'ютер зараз” і натисніть “Далі”. У цей час з'явиться вікно Windows 10.

Якщо ви завершили завантаження, натисніть «Прийняти», щоб знову прийняти умови. Тепер зверніть увагу, тому що ви побачите екран під назвою “Виберіть, що ви хочете зберегти”, де ви повинні вибрати “Нічого не зберігати”, це життєво важлива частина процесу. Вибравши цей варіант, натисніть “Далі”, перейдіть до екрану “Готово до установки” і, нарешті, натисніть “Встановити”, щоб розпочати інсталяцію.

Мені не подобається Windows 11, чи можу я повернутися до Windows 10?

Після завершення інсталяції комп'ютер перезавантажиться. Потім вам доведеться переналаштувати його та встановити необхідні програми.

За допомогою USB-накопичувача

Установка Windows 10 з USB-накопичувача особливо корисна, якщо ви хочете встановити її на кілька пристроїв. Подальші дії практично такі ж, як і з комп'ютера: завантажуємо інструмент з офіційного сайту Microsoft, запускаємо його, але натискаємо “Створити інсталяційний носій” замість “Оновити цей комп'ютер зараз”.

Мені не подобається Windows 11, чи можу я повернутися до Windows 10?

Потім виберіть рекомендовані параметри, і відкриється вікно «Виберіть носій», де можна використовувати або USB-накопичувач, або ISO-файл. Натисніть на перше, але врахуйте, що у вас має бути USB-накопичувач із 8 ГБ вільного місця. Виберіть потрібний флеш-накопичувач і терпляче чекайте, поки інсталяційні файли скопіюються на нього, оскільки це може зайняти кілька годин.

Потім вставте USB-накопичувач у комп'ютер і оберіть завантаження з USB. Далі з'явиться вікно з вибором операційної системи, виберіть те, що ви хочете, та перейдіть до фінального екрану простого або розширеного оновлення.

nBook
Додати коментар