Як знайти ключ продукту Windows 10

Як знайти ключ продукту Windows 10

Якщо ви використовуєте Windows 10 на своєму комп'ютері, незалежно від того, зібрали його або купили, до нього буде прив'язаний ключ продукту. Або, швидше за все, ви припустите, що ви використовуєте активовану версію Windows 10.

Раніше ключ продукту мав вирішальне значення для встановлення та переустановки Windows на вашому комп'ютері, але з Windows 10 все стало трохи простіше. Якщо потрібно знайти ключ продукту Windows 10, ми розповімо, як це зробити в кілька кліків.

Для встановлення операційної системи на ПК більше не потрібен ключ продукту Windows 10. Ви можете додати його в процесі інсталяції, але так само легко можете це зробити і після.

Ключ продукту Windows 10 потрібен для активації вашої копії Windows 10 та отримання необмеженого доступу до її функцій. Можна продовжувати використовувати свій комп'ютер з неактивованою копією, але ви втратите ряд функцій і, що особливо важливо, важливі оновлення.

Система також час від часу надсилатиме вам нагадування про те, що ви використовуєте неактивовану копію Windows 10.

Де знайти ключ продукту Windows 10 на придбаних вами копіях

Якщо ви купите копію Windows 10, вам буде надано ключ для введення вручну або він буде автоматично застосований до вашого облікового запису Microsoft. Таким чином, якщо ви купуєте Windows 10 через Microsoft Store на своєму ПК, буде застосовуватись останнє.

Якщо ви купуєте через авторизованого торгового посередника у цифровому вигляді або на фізичному носії, вам буде надано копію ключа продукту, який вам потрібно буде ввести вручну. Це хороша ідея зберегти його на випадок, якщо він вам коли-небудь знадобиться. Однак, якщо ви його втратите, то не все втрачено.

Як знайти ключ продукту Windows 10 на вашому ПК

Ключ продукту Windows 10 легко можна знайти на своєму ПК. Це займе всього кілька хвилин, і єдина попередня умова – вам потрібно використати командний рядок.

Перш за все, вам потрібно перевірити, чи активовано вашу копію Windows 10. Якщо це так, ви зможете знайти ключ продукту. Якщо ні, то вам потрібно буде купити його.

Відкрийте програму «Параметри» на своєму ПК та виберіть «Оновлення та безпека». Потім натисніть кнопку «Активація» на бічній панелі.

Як знайти ключ продукту Windows 10

Тепер ви побачите повідомлення про те, чи активована Windows 10 чи ні. У нашому випадку Windows 10 активована за допомогою цифрової ліцензії, прив'язаної до нашого облікового запису Microsoft.

Після цього вам потрібно відкрити командний рядок із правами адміністратора. У вікні пошуку Windows введіть командний рядок і, коли вона з'явиться, клацніть правою кнопкою миші за назвою і виберіть “Запуск від імені адміністратора”. Натисніть «Так» у вікні, і відкриється вікно командного рядка.

В якості альтернативи можна використовувати Windows PowerShell. Відкрийте його, клацнувши правою кнопкою миші меню “Пуск” і вибравши “Windows Powershell (адміністратор)”.

Тепер вам потрібно буде ввести необхідну команду, щоб побачити ключ продукту Windows 10. Зверніть увагу, що він чутливий до регістру, тому потрібно скопіювати його точно так, як показано нижче:

wmic path SoftwareLicensingService get OA3xOriginalProductKey

Натисніть “Введення”, і тепер ви побачите у вікні командного рядка ключ продукту Windows 10.

Як знайти ключ продукту Windows 10

Висновок

Ключ продукту Windows 10 може знадобитися лише кілька разів, але бажано знати його кожному користувачеві операційної системи Windows.

На щастя, навіть якщо у вас є фізичний ключ і ви його втратите, ви завжди можете зануритися у свій комп'ютер і подивитися ключ продукту Windows 10. Також знаючи ключ продукту, ви зможете без проблем перейти на новий комп'ютер або виконати чисту установку Windows 10.

nBook
Додати коментар