Контекстне меню Windows 10 — редагування та додавання пунктів

Досвідчені користувачі вважають за краще редагувати контекстне меню Windows 10 під власні потреби. Для виконання завдання існує кілька перевірених схем, точне виконання яких дозволить зробити систему максимально зручною.

Контекстне меню Windows 10 — редагування та додавання пунктів

Як настроїти контекстне меню

Під контекстним меню мається на увазі панель у вигляді картинок з командами, які спливають при натисканні на файл, папку або диск ПКМ, аналогічно спрацьовують інші графічні елементи, під виключення не потрапляв навіть «робочий стіл».

Інструмент застосовується для регулювання вбудованого програмного забезпечення, програм та ін. Система дозволяє проводити в пунктах контекстного меню Віндовс зміни, що збільшує показники зручності її використання.

Редагування зазначеного списку, що випадає, проводиться при використанні вбудованих інструментів. Інші методики краще не застосовувати через ризик порушення функціональності операційної системи. Вбудовані інструменти допомагають налаштувати та повернути все до попереднього стану при неправильному налаштуванні панелі.

Сторонні утиліти зміни цього переліку який завжди досить ефективні. В окремих містяться вірусні програми, шкідливе ПЗ.

Під час налагодження необхідно правильно прописувати команди в потрібних місцях. Коригування списків при помилкових командах неможливе.

Контекстне меню Windows 10 — редагування та додавання пунктів

Видалити пункти з контекстного меню

Окремі програми, встановлені на персональному комп'ютері, здатні додавати власні підпункти до панелі. В результаті вона може стати занадто великого розміру, що викликає певні незручності.

Окремі компоненти у вікні, що випадає, більшість користувачів ніколи не застосовує, тому потрібне їх видалення.

Налаштування контекстного меню Windows 10 проводиться декількома методами, для змін у параметрах необхідно:

 1. Провести запуск відповідного софту.
 2. Переміститися в основні параметри з установками – точне найменування залежить від особливостей програми.
 3. Відкрити розділ із переліком, на якому буде видно інтеграцію з оболонкою операційної системи.
 4. Зняти галочку біля графи вкладене контекстне меню.

Зазначений варіант підходить не для всіх утиліт, він не може застосовуватися для варіацій, в яких немає зазначеного шляху. У цьому випадку користувачеві доведеться редагувати реєстр Віндовс.

Контекстне меню Windows 10 — редагування та додавання пунктів

Редагування за допомогою реєстру

Коректор застосовується до змін на рівні кореневих процесів Windows. Проведення будь-яких процедур з інструментом має відбуватися максимально обережно. Перед початком маніпуляцій потрібно створити точку системного відновлення, щоб була можливість відкотити ОС назад у разі помилок.

Для стирання підпункту із записів каталогу слід:

 1. Натиснути на клавіші «Win» + «R».
 2. У діалоговому вікні, що з'явилося на дисплеї, вписати «regedit».
 3. У наступному розділі знайти пункт, який слід видалити.

Спочатку пошук проводиться через розділ «HKEY_CLASSES_ROOTshellexContextMenuHandlers», після чого користувач повинен перейти в область директорій.

Обов'язково проводиться перевірка виконання завдання по декількох розділах, через те, що підпункти, що видаляються, виникають у випадаючому переліку в декількох місцях.

Як змінити контекстне меню правої кнопки миші у Win 10? Після пошуку та виявлення потрібного елемента по ньому натискають ПКМ і стирають.

Контекстне меню Windows 10 — редагування та додавання пунктів

Як прибрати пункти за допомогою спеціальних утиліт

Для виконання завдання можуть використовуватись окремі безкоштовні програми. До списку поширених входять ті, що наведені нижче.

Для видалення компонентів використовуються такі безкоштовні утиліти:

 • Right Click Enhancer;
 • Filemenu Tools;
 • Easy Context Menu.

Для проведення операції за допомогою останнього програмного забезпечення зі списку необхідно:

 • провести запуск програми та переміститися до блоку «коректора списку команд»;
 • переміститься до розділу «чистки КМ»;
 • вибрати підпункт для витирання з переліку.

Друга утиліта “Filemenu Tools” характеризується розширеною функціональністю, яка дозволяє робити тонке регулювання. “Right Click Enhancer” не відрізняється від “Easy Context Menu”.

До суттєвих недоліків зазначеного програмного забезпечення відносять періодичну втрату збереження внесених змін. Через цю особливість редагувати список можна кілька разів поспіль.

Контекстне меню Windows 10 — редагування та додавання пунктів

Як додати пункти до контекстного меню за допомогою утиліти

Правка проходить не лише видаленням, а й додаванням нових розділів. Здійснити операцію можна за допомогою вищезгаданих додатків. Для виконання завдання потрібно:

 1. Увійти в систему через блок “файл”.
 2. Активізувати коректор списку команд – в Easy Context Menu він відкриватиметься за допомогою одночасного натискання на кнопки “Ctrl” + “E”.
 3. У наступному підрозділі необхідно натиснути на значення «додати команду».
 4. У вікні на екрані знайти файл з розширенням .exe, що відповідає за запуск утиліти.

Завершується операція збереженням змін та їх подальшим застосуванням.

Контекстне меню Windows 10 — редагування та додавання пунктів

Інші інструменти

Для виконання основного завдання можна скористатися й іншими підходами. Проблема може вирішуватися іншими інструментами (російською мовою), достатньо їх включити та почистити вміст.

Easy Context Menu

Характеризується простим, але не найсучаснішим інтерфейсом. У програмі є унікальні настройки, представлені:

 • блокуванням входу через мишу та клавіатуру;
 • перезапуск провідника;
 • копіюванням IP-адреси;
 • очищення корзини.

Також у програмному забезпеченні можна активізувати блок «виконати», відкрити різноманітні сервіси, коректор реєстру та Msconfig. В утиліті є підрозділ редагування КМ файлів, дисків, підтримується створення кастомних меню – при натисканні на “редактор списку команд”. Для видалення останніх існує розділ “чистки КМ”.

У програмі відображається повний список без зайвих деталей, з ним легко включаються та вимикаються об'єкти.

Filemenu Tools

Утиліта має найбільшу кількість опцій з усіх відомих програм, характеризується просунутим інтерфейсом. Вона підходить для сучасних користувачів або новачків, які бажають навчатися.

Right Click Enhancer

Безкоштовна версія з обмеженим функціоналом, доповнена безліччю непотрібних інструментів (менеджер розширення та перейменування файлів).

Платний варіант має великі функціональні можливості, дозволяє додавати підменю, ярлики та позбавлятися непотрібних об'єктів.

Описати недоліки утиліти можна однією фразою: проблеми із збереженням налаштувань.

Контекстне меню Windows 10 — редагування та додавання пунктів

Використання реєстру Windows

Спосіб вважається зручним та надійним у порівнянні з раніше згаданими додатками та інструментами. Завдання виконується за покроковим алгоритмом:

 1. Запуск каталогу Віндовс — через одночасне натискання на кнопки «Windows» і «R», введення команди «regedit».
 2. Потім прописується шлях для пошуків елементів КМ та видалення непотрібних: “Computer HKEY_CLASSES_ROOT* shell and ComputerHKEY_CLASSES_ROOT* shellex”.
 3. Перед початком операції необхідно створити резервну копію системи через “файл”, блок “експорту”, з переміщенням в “збереження” – для відновлення достатньо натиснути на “імпортувати”.

Кожен з об'єктів КМ прописується в списку операційної системи. Найкращий підхід для коригування – це застосування вказаного редактора, але виконання потребує спеціальних знань. В іншому випадку ОС буде завдано серйозних збитків.

Контекстне меню Windows 10 — редагування та додавання пунктів

Можливі помилки

Перед початком процедури потрібно переконатися, що пункт, що видаляється, не знадобиться в майбутньому. Щоб не відновлювати всю систему через довгий шлях, можна заздалегідь подбати про проблему та на етапі редагування провести таку маніпуляцію:

 • після знаходження необхідного об'єкта двічі клікнути ЛКМ;
 • наприкінці назви елемента вписати знак «мінус»;
 • коли в ньому виникне необхідність, достатньо видалити «-», що призведе до повернення компонента в список, що випадає.

До другої поширеної помилки відносять непотрібні зміни у системних параметрах, через які ОС зависатиме. Для уникнення необхідності повної переустановки Виндовс достатньо створити нову точку збереження – перед проведенням операцій.

Цей список не завжди з'являється при натисканні ПКМ після витирання через провідник папок або файлів. Щоб знайти потрібні відомості, достатньо звернутися до даних, що зберігаються в блоці «Windows.old». Останній варіант виникає після первинного системного оновлення, у ньому слід розшукати віддалені файли та відправити їх за директоріями, де вони раніше знаходилися. Після закінчення процесу комп'ютер обов'язково перезавантажується.

nBook
Додати коментар