Комп'ютер не виходить із режиму сну в Windows 10 — що робити

Люди, які регулярно користуються комп'ютером з ОС Віндовс, періодично стикаються з проблемою, коли пристрій не запускається після сну. Таке трапляється як на старих версіях операційної системи, так і на нових. Щоб усунути цю проблему, необхідно заздалегідь розібратися з причинами, чому комп'ютер не виходить із режиму сну Windows 10 і що з цим можна зробити.

Комп'ютер не виходить із режиму сну в Windows 10 - що робити

Основні причини виникнення проблеми

Спочатку необхідно розібратися, через що Віндовс може перестати вмикатися після режиму сну. Є кілька поширених причин, через які це трапляється:

 • Несправність відеодрайвера. Іноді ПК перестає завантажуватися та запускатися через неправильну роботу драйверів відеокарти. У разі їх доведеться оновлювати вручну.
 • Проблеми із HDD. Якщо Windows 10 не виходить із сплячого режиму, треба обов'язково перевірити працездатність вінчестера. Трапляється, коли несправність HDD призводить до того, що ПК перестає нормально запускатися.
 • Неправильні установки ОС. Досить часто проблеми із завантаженням комп'ютера виникають через те, що операційна система неправильно настроєна.

В окремих випадках темний екран під час запуску появи через віруси на ПК.

Як вирішити проблему

Є кілька ефективних способів, за допомогою яких можна вирішити проблему.

Комп'ютер не виходить із режиму сну в Windows 10 - що робити

Налаштування живлення

Іноді ПК не виходить зі сну, оскільки неправильно настроєно керування живленням. Тому, щоб усунути несправність, рекомендується відновити стандартні установки.

Робиться це так:

 1. Натиснути клавіші Win+R на клавіатурі.
 2. У вікні, що з'явилося на дисплеї, ввести Powercfg.
 3. Перейти до параметрів електроживлення.
 4. Натиснути кнопку «Відновити налаштування за замовчуванням».

Після цього доведеться перезавантажувати ПК та перевірити його працездатність.

Зміна налаштувань сну

Якщо ноутбук не прокидається після сну Windows 10 і з'являється чорна заставка на моніторі, потрібно налаштувати сплячий режим.

Щоб це зробити, необхідно:

 1. Перейти в меню Пуск, розташоване в нижньому лівому куті екрана.
 2. Відкрийте параметри.
 3. Зайти до системного підменю.
 4. Клацнути мишею за написом “Харчування”.

За допомогою меню вдасться налаштувати сплячий режим. Тут необхідно вказати, коли комп'ютер повинен відключатися і входити в сон. Потрібно зробити так, щоб він не вимикався надто часто.

За необхідності можна повністю вимкнути цей режим, щоб комп'ютер не вимикався. У такому разі доведеться відключати комп'ютер або ноут самостійно.

Комп'ютер не виходить із режиму сну в Windows 10 - що робити

Вимкнення швидкого запуску

Іноді через увімкнення швидкого запуску виникають проблеми при виході ПК з режиму сну. Тому рекомендується відключити його та перевірити, чи зникла проблема.

Щоб самостійно відключити швидкий запуск, потрібно:

 1. Відкрийте настройки живлення.
 2. Знайти параметр «Швидкий запуск» та прибрати галочку біля нього.
 3. Зберегти зміни.

Наступне, що потрібно робити – перезапустити комп'ютер, увійти в режим сну і спробувати з нього вийти. Якщо вийти зі сну не виходить, то слід шукати інші причини появи проблеми.

Оновлення відеодрайверів та ОС

Не секрет, що інколи ноут або ПК не запускається нормально через застарілі відеодрайвери.

Тому рекомендується оновити їх вручну, щоб комп'ютер почав нормально вмикатися. Також необхідно інсталювати оновлення для операційної системи.

Перевірка оновлень ОС

Щоб самостійно перевірити оновлення Віндовс, необхідно зайти до «Параметри» та відкрити «Центр оновлення». У ньому буде кнопка “Перевірка оновлень”, по якій треба клацнути мишкою.

Комп'ютер не виходить із режиму сну в Windows 10 - що робити

Оновлення драйверів відеокарти

Є кілька способів оновлення:

 • Через операційну систему. Необхідно видалити встановлені відеодрайвери та запустити Центр оновлення Віндовс. Він повинен самостійно знайти потрібний драйвер та автоматично встановити його.
 • Через сайт виробника відеокарти. В даному випадку доведеться завантажувати відеодрайвер із офіційного сайту та встановлювати його.

Також можна встановити нові драйвери, використовуючи для цього Диспетчер пристроїв. Щоб зробити це необхідно:

 1. Зайти в Диспетчер пристроїв.
 2. Відкрити вкладку «Відеокарти».
 3. Натисніть на ПКМ за назвою відеокарти.
 4. Вибрати пункт меню «Оновити драйвер».

Після цього операційна система самостійно знайде, завантажить та встановить оновлений відеодрайвер.

Після того, як ОС та драйвера будуть оновлені, треба перезавантажити комп'ютер та спробувати вийти із режиму сну. Якщо проблема залишилася, отже, доведеться шукати іншу причину її появи.

Зміна налаштувань БІОС

Якщо жоден з перерахованих вище способів не допоміг і Windows 10 не прокидається після режиму сну, значить доведеться скидати параметри БІОС. Варто зазначити, що цей метод підійде лише для досвідчених користувачів, які багато років працюють із комп'ютерами.

Комп'ютер не виходить із режиму сну в Windows 10 - що робити

Для початку необхідно розібратися, як увійти до БІОС. Для цього потрібно перезапустити ПК і відразу після запуску почати швидко натискати на клавішу Del або F10.

Після цього на екрані з'явиться меню, де можна змінювати параметри системи. Необхідно знайти у ньому підрозділ «Power». Тут потрібно активувати параметр ACPI і перезапустити ПК.

В окремих випадках БІОС захищений паролем. Знайти його можна в інструкції до материнської плати або на офіційному веб-сайті виробника.

Особливості усунення проблеми на ноуті

Іноді з такою проблемою стикаються власники ноутів HP та пристроїв інших виробників. Дехто вважає, що на ноутбуках процес усунення проблеми відрізняється від PC. Проте насправді це не так. Якщо лептоп не виходить зі сплячого режиму, можна спробувати будь-який із перерахованих вище способів вирішення проблеми.

Багато людей використовують режим сну, щоб не вимикати систему. Іноді це супроводжується проблемами. Досить часто ПК просто не виходить із режиму сну і не може нормально запуститися. Тому необхідно заздалегідь розібратися, чому це трапляється та ознайомитися з основними способами усунення такої несправності.

nBook
Додати коментар