Домашній медіа сервер для Windows 10

Багато користувачів воліють переглядати медіафайли з комп'ютера на телевізорі. Спеціально для цього розроблений домашній медіа-сервер для Windows 10. Щоб скористатися цією опцією, можна застосовувати стандартні утиліти або завантажувати нові, безкоштовні програми. Зазвичай функція застосовується на телевізорах Smart TV. На великому дисплеї приємніше дивитися фільми, відео та інші мультимедіа файли.

Домашній медіа сервер для Windows 10

Що таке DLNA-медіасервер

DLNA — сервер персонального комп'ютера або ноутбука, який використовується для передачі медіа-контенту на телевізор або інший пристрій. Функція застосовується за наявності Smart TV (її встановлюють на телевізори LG, Philips, Samsung та інші фірми). Це основний медіасервер Windows 10 чи 7.

Офіційний mediaserver працює за таким принципом:

 • попередньо підключають телевізор з функцією Smart TV до маршрутизатора, щоб він сприймав мережу Wi-Fi або кабелю (здатність ТБ до підтримки DLNA можна переглянути в характеристиках);
 • одночасне підключення ПК до мережі таким же методом (будь-який комп'ютер здатний підтримувати DLNA Server for Windows 10);
 • перевіряють працездатність інтернету у домашній мережі;
 • приступають до безпосередніх налаштувань.

У мережі можуть бути підключені не лише ТВ та ПК, але й інші види пристроїв. Наприклад, приставка чи ресивер.

Завдяки опції можна без застосування дротів та кабелів переглянути музику, фото, картинки, відео, звукові доріжки, фільми.

Функція здійснюється для PS Remote Play. Вона потрібна для з'єднання з ігровою консоллю Playstation, щоб зберігати доступ до улюблених ігор.

Домашній медіа сервер для Windows 10

Що необхідно для потокового відтворення

Якщо користувач вирішив застосувати DLNA сервер Windows 10, потрібно ознайомитися з підготовчими діями, тоді медіа-сервер для домашньої мережі Windows 10 запрацює швидко і без проблем.

Попередньо перевіряють наявність наступних речей:

 • підключення обох контактуючих пристроїв до єдиної мережі через Wi-Fi або кабель (тобто потрібно бути підключеним до одного і того ж роутера, що роздає інтернет бездротовою мережею);
 • наявність увімкненої функції «Загальнодоступна мережа»;
 • мережне виявлення або загальний доступ до файлів може бути відключено, це не вплине на працездатність;
 • увімкнення опції Smart TV на телевізорі за підтримки технології DLNA (на деяких пристроях назва змінюється, наприклад, Smart Share, AllShare, Simple Share).

Під час підготовки до відтворення потрібне окреме налаштування домашньої групи. Користувачеві не потрібно розшарувати папку, щоб відкрити доступ. Служба і так працюватиме.

Подальше налаштування DLNA на Windows 10 може здійснюватися двома методиками – вбудованими програмами, окремо завантаженими програмами. Обидва напрями функціональні, призводять до того самого результату. Якщо провести порівняння, то можна сказати, що застосування вбудованих програм надійніше, оскільки їхня безпека досконально перевірена.

Домашній медіа сервер для Windows 10

Налаштування

Щойно сталося підключення Windows Media Server, виконують покрокові дії, щоб відтворюватися мультимедіа. Тобто потрібне налаштування медіаплеєра через UPNP Windows 10.

Після взаємодії пристроїв з тією ж мережею відбувається автоматична детекція комп'ютера, що передає мультимедійні файли. Доступними є такі опції:

 • передача медіаданих;
 • надання доступу для файлів, що містяться.

Якщо під'єднано кілька пристроїв, у процесі використання медіасервера Windows 10 можна вибрати одержувача таким чином:

 • підключають програвач через Віндовс;
 • клікають на клавішу “Переключитися”, розташовану зверху, праворуч;
 • натискають на рядок “Передати потоком”, потім на пункт “Додаткові параметри потокової передачі”.

Якщо метод не діє або відсутній, користувач припустився помилки. Він не ввімкнув домашню потокову передачу, тому DLNA плеєр для Windows 10 не працює.

Якщо додаткові параметри успішно підключилися, вибирають оптимальний вид налаштування, який потрібно використовувати на даний момент.

 • Надсилання даних на кожен комп'ютер, підключений до мережі. Для цього натискають на клавішу “Дозволити всім”.
 • Заборона передачі даних до підключених пристроїв. Натискають на пункт “Заблокувати всім”.
 • Передача інформації лише на певний пристрій, підключений до мережі. Натискають на рядок “Дозволено або заблоковано”, який розташований поряд з кожним знайденим комп'ютером.

Натискають кнопку «OK», щоб зміни збереглися. Вибрані комп'ютери зможуть бачити Smart TV телевізора, щоб здійснювати зв'язок передачі інформації.

Домашній медіа сервер для Windows 10

Стандартні засоби для запуску сервера DLNA на Windows 10

Якщо потрібно здійснити запуск сервера ДЛНА для ПК Windows 10, краще скористатися стандартними засобами. Методика захищена, тому що софт не завантажується зі сторонніх сайтів, а знаходиться на комп'ютері. Тобто різноманітні віруси та потенційні шкідники не проникатимуть усередину пристроїв, дані залишаться в безпеці.

Щоб увімкнути DLNA Server for Windows 7/10, приступають до виконання інструкції:

 1. Кликають мишею по розділу пошуку, розташованого головній панелі.
 2. Вводять шукане значення “Параметри потокової передачі мультимедіа”, натискають “Enter” на клавіатурі.
 3. Натискають на пункт “Увімкнути”, що призводить до автоматичної передачі прав на доступ до мультимедіа для інших пристроїв з цієї мережі.
 4. Усувають пункт «Використовувати параметри за замовчуванням», щоб самостійно налаштувати значення.
 5. Отримують доступ до зображень, відео, музики, що зберігаються на ПК.
 6. Для передачі потрібного файлу, по ньому клацають правою кнопкою миші, вибираючи пункт “Привести до пристрою”.
 7. Дії автоматично відкривають медіаплеєр, який шукає інший пристрій із цієї мережі, здійснює трансляцію через Smart TV.

Трансляція файлів з відеосервера здійснюється за програвачем, який обраний як головний за замовчуванням.

Якщо користувач має потребу відкривати медіафайли з комп'ютера, а не з телевізора, дії змінюються. Виконують переміщення потрібного файлу до загальнодоступної папки мережі:

 • натискають на розділ «Упорядкувати», вибирають пункт «Управління бібліотеками», підключаючи розділ «Відео»;
 • з'являється нове меню, де натискають кнопку «Додати»;
 • відкриється список, вибирають медіафайл, натиснувши клавішу «Додати папку».

Потім здійснюють дії на телевізорі. Відкривають цю папку, здійснивши вибір відеозапису для трансляції.

Домашній медіа сервер для Windows 10

Керування папками DLNA

Завдяки папкам можна здійснювати налаштування DLNA у Windows 10. Надано безліч можливостей, через які відбувається передача файлів. Вікно програми ділиться на 3 розділи.

 • Правий, верхній. Міститься в папці з вмістом.
 • Лівий, верхній. Міститься файли з папок.
 • Нижній. Перелік пристроїв, куди здійснюється трансляція.

Як настроїти DLNA на Windows 10, використовуючи перелічені папки:

 1. У верхньому меню натискають кнопку «Запуск».
 2. Спливає нове віконце, де натискають клавішу «Дозволити доступ», що призведе до відображення телевізора.
 3. У правій частині з'являється вміст папок, серед яких вибирають трансляційні файли.
 4. На телевізорі натискають кнопку увімкнення Smart TV.
 5. Знаходять пункт Зовнішня пам'ять, де відображається пристрій для взаємодії.
 6. На моніторі телевізора починає відображатися ідентичний вміст, як на комп'ютері.
 7. Вибирають папку, натискають на неї кнопкою «OK», що призводить до активації зображення, відео, фото.

За бажання припинити передачу, переходять у головне меню, де натискають кнопку «Зупинка». Це призводить до припинення трансляції.

Система запросить у користувача потребу закриття основного вікна, видавши питання «Вивантажити програму?». На нього слід відповісти позитивно.

Домашній медіа сервер для Windows 10

Можливі проблеми

Основна проблема полягає у перевантаженні основної папки, звідки здійснюється трансляція з персонального комп'ютера на телевізор. Тобто сервер стає перевантаженим. В результаті файл не скачується.

Вирішити таку проблему можна за допомогою тимчасового переміщення цих файлів в область, куди відсутній доступ у DLNA Player. Як тільки відбулося завантаження, файл переміщують до спільної папки, тому його можна відтворювати з телевізора.

Домашній медіа сервер для Windows 10

Вирізняють інші можливі проблеми.

 • Нестабільна робота. Через неї зображення висне, зупиняється, тобто утруднюється трансляція. Це пов'язано з тим, що файл, що передається, занадто великий, тому швидкості домашнього інтернету не вистачає через слабку функцію роутера. Якщо його замінити, проблема усунеться самостійно. За відсутності рішення краще використовувати кабель для підключення між пристроями.
 • Повна відсутність можливості передачі файлів. Можливо, дефекту немає, телевізор не підтримує функцію Smart TV. Попередньо потрібно перевірити її наявність, потім користуватися DLNA.
 • Відсутність DLNA на комп'ютері. Можливо, драйвера застаріли, їх потрібно оновити. Для цього використовують офіційний софт.
 • ТБ не відтворює звук, картинку, канали завмирають. Форматують файлову систему, щоб можливості телевізора відповідали програмі.
 • Погана якість відео під час трансляції. Щоб воно стало добрим, регулюють налаштування на ПК. Телевізор лише передає зображення, його роздільну здатність потрібно змінювати в початковій папці. Щоб покращити якість з'єднання, можна спробувати пройти шляхом «Settings», «Network», «Connection». Тут вибирають низьку, стандартну або високу якість.
 • Відсутність доступу до журналу кодувальника. Щоб вирішити її, натискають кнопку «Статистика», вибирають «Журнали». Перейдіть до пункту “Файли журналів”, де можна переглянути “Live event”. Клікають на потрібний журнал.

Домашній медіа сервер для Windows 10

Якщо у користувача якісний домашній інтернет, функціональний роутер проблеми виникають рідко. Їх можна швидко усунути за допомогою простих дій.

Завдяки домашньому медіа-серверу функціональність ПК та ТБ значно розширюється. Користувач може одночасно відтворювати файли на обох пристроях.

Для цього достатньо мати комп'ютер, мережу інтернет та телевізор із функцією Smart TV. Опцію можна включати та відключати за бажанням, передавати різноманітні фотографії, відео, зображення, фільми. Але їх розмір повинен відповідати можливостям обох пристроїв.

nBook
Додати коментар