Як посилити сигнал Wi-Fi роутера – опис доступних способів

Нестабільна робота бездротового підключення викликає питання, як посилити сигнал Wi-Fi роутера. Існує кілька дієвих методів вирішення проблеми, але перед їх використанням потрібно дізнатися про причину дисфункції апаратури.

Що впливає на радіус дії Wi-Fi маршрутизатора

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера - опис доступних способів

У бездротового апарату стандартний діапазон охоплює площу 30 м. Деякі фактори здатні зменшувати діапазон і викликати перешкоди в сигналі передавача.

Фахівці загострюють питання кількох основних джерелах нестабільної функціональності мережі. До частих причин відносять стіни, інші маршрутизатори, побутову техніку та радіопристрої.

Стіни

Передавач має стояти у відкритому місці з вільним доступом. Спроби відправити його за шафу чи диван, віднести до кімнати з капітальними стінами викличуть проблеми з рівномірним розподілом сигналу у всьому будинку.

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера - опис доступних способів

Перешкоди від інших радіопристроїв та маршрутизаторів

Мобільні телефони та подібні пристрої, що працюють поруч із роутером, можуть знижувати радіус покриття. Єдине рішення – це перехід в інший вільний канал.

Важливо! Не можна встановлювати передавальний пристрій поруч із радіоточкою, користуватися тією ж розеткою для підзарядки мобільних та радіотелефонів та ін.

Перешкоди від побутової техніки

Занадто близьке розташування мікрохвильової печі, холодильника або стабілізатора може стати джерелом перешкод. Фахівці радять встановлювати пристрій у центральному приміщенні, вільному від побутових приладів, що постійно функціонують.

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера в квартирі

Для покращення якісних показників мовлення можна застосувати:

 • зміна настройок персонального комп'ютера;
 • застосування підручних засобів;
 • купівлю потужнішої чи самостійно виготовленої радіоантени.

Важливо! Поліпшення якості зв'язку досягається за рахунок віддалення від роутера плоских металевих предметів та виключення радіоперешкод від різноманітної техніки.

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера - опис доступних способів

Посилення сигналу в налаштуваннях роутера

При дотриманні всіх вищезгаданих умов іноді сигнал все одно залишається слабким. У цьому варіанті проблема пов'язана з початковими налаштуваннями заводу апарата. За замовчуванням у домашньому пристрої встановлено параметри сигналу недостатньої сили.

Виробники роблять стандартне встановлення під усіх користувачів. Власник сучасного апарату може самостійно провести перенастроювання під власні умови. Але більшість лінується шукати першоджерело проблеми, а передавачі, розташовані в сусідніх квартирах та працюють на одній частоті, провокують гальмування усієї системи.

Збільшення потужності передачі роутера

Покращувати сигнал можна за рахунок збільшення показників домашнього передавача. До цього способу звертаються після ретельного вивчення інструкції до приладу. У ній вказується, що рівень інтенсивності не повинен перевищувати показник 45 mW. Зміни в заводських налаштуваннях виконуються за стандартним алгоритмом:

 1. У меню потрібно відкрити блок «Розширені налаштування мережі».
 2. Перейти з розділу “Wireless Transmit Power” до пункту “Потужність передачі”. Тут будуть вказані стандартні значення: Висока (High), Середня (Medium) або Низька (Low). Іноді рівень може бути виведений у відсотковому співвідношенні.
 3. У першому випадку потрібно вибрати Високу потужність і встановити значення 20, у другому – довести показник до 100%.

Важливо! Фахівці не рекомендують втручатися в роботу передавача без причини – неправильно проведена процедура може призвести до пошкодження або перегріву техніки.

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера - опис доступних способів

Зміна каналу на вільний

Підвищити працездатність пристрою можна за допомогою переходу зі стандартного на вільний канал мовлення. У більшості випадків у всіх сусідів робота маршрутизатора встановлена за замовчуванням, що є першоджерелом низької швидкості. Друга проблема однаково функціонуючих пристроїв полягає у зменшенні загального радіусу дії.

Як можна посилити сигнал Wi-Fi:

 • для апаратури в налаштуваннях вибрати “Авторежим”;
 • там же підібрати один із статистичних каналів.

Важливо! Якщо всі спроби вирішення питання виявилися безуспішними, можна використовувати спеціальні програми, призначені для пошуку вільних каналів, наприклад, inSSIDer і Acrylic.

Зміна режиму мовлення роутера

Для налагодження роботи мережевого покриття необхідно змінити існуючий стандарт бездротового підключення. Найчастіше він функціонує в режимі b/g/n, а апаратура налаштована за певним лекалом:

 • сучасна техніка функціонує за просунутим варіантом 802.11ac;
 • застарілі моделі працюють із 802.11n.

Обидва підвиди здатні збільшувати показники швидкості передачі та площу покриття мережі. Принцип не працює при єдиній радіоантенні на апараті або якщо він не підтримує зазначені стандарти.

Як можна покращити вай-фай налагодженням мовлення:

 1. Потрібно зайти до меню налаштувань за адресою маршрутизатора 192.168.1.1.
 2. Там відкрити підрозділ “Бездротове мовлення” або “Wireless”.
 3. З нього перейти в режим бездротового підключення або Mode.
 4. У підрозділі вибрати значення N only, підтвердити дію кнопкою Зберегти.

Важливо! Після закінчення налагодження пристрій обов'язково перезавантажити.

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера - опис доступних способів

Посилення за допомогою додаткових пристроїв

Поліпшення роботи передавача досягається використанням спеціально створеної при цьому апаратурою. Для розширення території трансляції застосовується підсилювач чи додаткова антена. Використовувати адаптер можна в одному випадку – якщо в апаратурі є USB-порти.

Важливо! Спосіб посилення за допомогою додаткових пристроїв ефективний для застарілих бездротових приладів.

Заміна стандартної антени на потужнішу

Процедура можлива лише за наявності знімного типу антени. Перестановка на потужніший девайс допоможе збільшити радіус дії мережі. Це альтернативний варіант, який використовується за неможливості інших змін.

До найкращих варіантів для вай-фай систем відносять дітища компанії TP-Link. Вони підтверджують свою якість та коштують порівняно недорого. Єдина проблема – антени підходять не до всіх приладів. Для помітного ефекту потрібно вибирати пристрій з коефіцієнтом посилення 8 dBi і вище.

Важливо! Якщо дозволяє апарат, можна додатково встановити одну або дві вторинні антени.

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера - опис доступних способів

Використання підсилювача Wi-Fi сигналу

Для покращення рівня сигналу можна використовувати ретранслятор (Range Extender Booster або аналогічний пристрій). Він перевершує за характеристиками роботу звичайних радіоантен, а коштує значно дешевше. До переваг застосування відносять:

 • універсальність – бустер підходить всім відомих стандартів режиму мовлення;
 • активність – з його допомогою можна покращити та розширити радіус зони покриття;
 • підтримка – за рахунок приладу стабілізується продуктивність бездротового пристрою, що працює як від 2,7 ГГц;
 • прискорення – апарат збільшує швидкість сигналу до 300 Мбіт/с.

Важливо! Користувачі зазначають, що пристрій стабільно функціонує та безпечно під час використання.

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера - опис доступних способів

Використання другого роутера як повторювач

За принципом дії репітер схожий на бустер відноситься до підсилювачів сигналів, але поступається попередньому приладу в показниках. Він здатний розширювати територію прийому. Його завдання полягає у стабілізації та підвищенні дальності сигналу. Пристрій купують рідко, найчастіше його виконує другий апарат.

Важливо! Зробити вторинний передавач можна з телевізора з роздачею з'єднання на ПК (з Виндовс та іншої ОС), ноутбук та мобільний телефон.

Власник інтернету, що нестабільно працює, може підібрати для себе найбільш вигідний варіант – змінити налаштування передавача або додати до нього вторинні антени. Поліпшення роботи мережі не викликає проблем при точному виконанні вказаних вище вказівок.

nBook
Додати коментар