Як поставити пароль на вай-фай роутер D-Link

Пароль – важлива і вкрай необхідна річ, якщо йдеться про активний спосіб життя в мережі. Якщо сторонні люди мають доступ до інтернету, що роздається власником маршрутизатора, вони можуть отримати доступ до інформації, яку він надсилає або приймає, що вкрай небажано, навіть якщо інформація є нешкідливою. Щоб цього уникнути, буде не зайвим дізнатися про те, як поставити пароль на вай-фай роутер D-Link.

Як поставити пароль на вай-фай роутер D-Link

Пароль дозволяє захистити користувача, власника роутера від крадіжки інтернету, точніше гігабайт. Якщо інтернет безлімітний та високошвидкісний, особливого значення така крадіжка не має. Але користувачі, що оформили лімітне підключення, повинні знати, як захистити себе від неприємних несподіванок.

Крім того, завжди існує можливість крадіжки даних, за умови, що мережа не зашифрована. Шахраї можуть використовувати ключ для підключення до домашньої мережі та використання адреси айпи власника при скоєнні злочину.

Як увійти в налаштування роутера

Для входу в налаштування роутера:

 • відкривають браузер;
 • вводять у вільний від інших написів рядок цифри – 192.168.0.1;
 • у вікні замість імені користувача та ключа до входу (за умови, що вони невідомі) вводять – admin (2 рази – по одному в кожному рядку) або цифри 1234.

Далі починають налаштування, змінюючи старий або підбираючи новий ключ.

Важливо! Якщо ключ роутер не прийняв, беруть пристрій до рук та оглядають. Потрібно знайти розташування кнопки RESET. Утримуючи її протягом 30-40 секунд у затиснутому положенні, вдається скинути всі налаштування роутера до вихідних.

Цим можна скористатися, якщо роутером вже користувалися і є ключ, згадати який у ситуації, що склалася, неможливо. Після скидання повторюють всі кроки.

Як поставити пароль на вай-фай роутер D-Link

Встановлення пароля на точку доступу Wi-Fi

Після введення цифр 1234 або адмін (англійськими, а не російськими літерами) відкривається вікно з налаштуваннями роутера. Користувачеві необхідно вибрати розділ Wi-Fi, далі:

 • вибирають поле – Мережева ідентифікація;
 • ажимают на – Мережа WAN;
 • роблять позначку на – PPP.

У вікні з рядками «пароль» і «підтвердження пароля» вводять нові дані та натискають «Ок» або «підтвердити». Якщо точкою доступу є комп'ютер, що роздає вай-фай, то для зміни таємного ключа до мережі необхідно зайти в “Параметри мережі та Інтернет” або “Центр управління мережами та загальним доступом” на комп'ютері.

Якщо для D-Link Dir 300 налаштування Wi-Fi (пароль) не проводилося раніше, повторюють крок за кроком дії, які необхідно виконати для встановлення пароля на точку доступу. Багато фахівців вважають цей тип роутера дуже надійним, але не простим у плані налаштування. Так, якщо ключ не підходить, можна спробувати залишити поле не заповненим. Не завжди відкривається поле налаштування. В цьому випадку в браузері використовують ДНС за адресою tplinkwifi.net.

Для роутерів зі зміненим інтерфейсом на новій прошивці для встановлення пароля на вай-фай:

 • заходять у налаштування;
 • натискають – “розширені налаштування”;
 • вибирають розділ Wi-Fi та «основні налаштування»;
 • вибирають ім'я мережі та конфігурацію;
 • повертаються до розділу «налаштування безпеки»;
 • вибирають режим шифрування – WPA2-PSK;
 • вводять пароль;
 • зберігають налаштування.

Після вибору ключа роутер бажано перезавантажити.

Як поставити пароль на вай-фай роутер D-Link

Який тип захисту точки доступу вибрати, яким має бути пароль від Wi-Fi

У сучасних реаліях існує і використовується зовсім небагато типів захисту точки доступу, трохи більше трьох.

Це:

 • WEP захист. Найбільш примітивний тип захисту, від застосування якого повсюдно відмовляються через легкість злому мережі та отримання доступу до даних.
 • WPA захист. Використовувалась до навалу 2000 р.р. Але після виявлення вразливих місць у деяких з основних механізмів, що вже не вважається особливо ефективною
 • WPA2 захист. Сучасний тип захисту. Зламати можна двома способами – підібравши ключ за словником або скориставшись службою WPS.

Важливо! Не всі пристрої можуть підтримувати потрібний тип захисту. Крім того, 100% гарантії вона не дає. Крім цього необхідно застосовувати також метод шифрування AES, заснований на складанні складного ключа.

Хороший ключ:

 • містить літери та цифри, набрані в довільному порядку, у різних регістрах, наприклад – gyFTffuj157676;
 • складається мінімум із 8 символів.

Не бажано використовувати власне ім'я та набір цифр, а також назву вулиці, номер будинку. Такий ключ не вважається надійним. Якщо пристрій вимагає виключно набір цифр, то їх кількість не повинна бути меншою за 10, в ідеалі 15-20. Так, ключ, в якому в довільному порядку набрано 8 букв і цифр майже неможливо зламати, існує не менше 218340105584896 комбінацій.

Якщо власник комп'ютера або телефону не перебуває на «Секретній службі Її Величності», ніхто займатися підбором не буде. Для злому буде потрібний потужний пристрій.

Ключ доступу може бути викрадений з комп'ютера, якщо він підключений до мережі вай-фай. Потрібно захищати всю мережу в цілому, не зберігати пароль у пристрої, намагатися запам'ятовувати його, але не просити робити комп'ютер. Існують спеціальні шкідливі програми для крадіжки відомостей. Для отримання доступу до пристрою зловмиснику навіть не потрібно перебувати поруч або знати мову, якою розмовляє користувач.

Як поставити пароль на вай-фай роутер D-Link

Де знаходиться меню зміни пароля на Wi-Fi у роутері D-Link

Меню зміни ключа доступу на вай-фай знаходиться на лівій стороні інтерфейсу. При відкритті вкладки з налаштуваннями необхідно відразу вибрати – “Wi-Fi”.

Встановлення нового пароля адміністрації від web-інтерфейсу

При запиті 192.168.1.1 у браузері з'являється вікно, яке вимагає ключ. За замовчуванням на роутерах типу Asus, D-Link, TP-Link, Upvel, Sagemcom використовується комбінація – admin/admin – це логін та пароль відповідно. Для змін, які користувач хоче внести в налаштування, необхідно знати IP-адресу маршрутизатора і розуміти, що пароль від точки доступу і адміністратора може відрізнятися. Далі орієнтуються на виробника:

 • LINKSYS. Стандартний ключ і логін – admin/admin, вхід у налаштування після введення – http://192.168.1.1 або http://myrouter.local.
 • D-Link. Вхід на адресу http://192.168.1.1. Ключ і логін – admin/admin.
 • Belkin. Адреса для входу http://192.168.2.1. Пароля немає, поле залишається пустим.
 • NETGEAR. Стандартний вхід через – 192.168.0.1, у полі з логіном та ключем вводять 1234 або слово “пароль”.

У деяких моделях ключі доступу вказуються безпосередньо на роутері. Після встановлення нового система маршрутизатора має бути перезавантажена.

Як поставити пароль на вай-фай роутер D-Link

Чи безпечно робити пароль адміністратора та точки доступу однаковими

Під паролем точки доступу розуміється пароль від вай-фай. Але окремо можна встановити також пароль від адміністратора на роутері. Це підвищить рівень безпеки. У ряді пристроїв пароль адміністратора є стандартним або його не існує. Перед початком роботи із пристроєм D-Link пароль обов'язково змінюють.

Важливо! На комп'ютері не бажано встановлювати два однакові ключі доступу. Це зручно, але небезпечно.

Отримавши пароль від точки доступу, що збігається з паролем адміністратора, шахраї зможуть не тільки отримувати потрібні відомості, але й змінювати налаштування роутера так, як їм потрібно, запускаючи шкідливі програми, користуючись трафіком. Ключі мають бути різними.

Щодо безпеки мережі жодні дії не можуть бути зайвими, якщо вони знижують рівень ризику.

Для підвищення безпеки:

 • відключають функцію WPS;
 • приховують ім'я бездротової мережі (для підключення сторонньому потрібен буде пароль вай-фай, а й ім'я SSID);
 • фільтрують пристрої за унікальною МАС-адресою;
 • іноді оновлюють прошивку роутера;
 • відключають віддалений доступ до роутера;
 • встановлюють час роботи маршрутизатора, задаючи суворо ті години, в які користувач знаходиться в мережі;
 • фільтрують пристрої за адресою IP;
 • перевіряють наявність сторонніх пристроїв у списку клієнтів, підключених до роутера.

Але всі ці дії будуть марними, якщо іншим користувачам буде відомий код, ключ доступу. Інформацією про те, як можна змінити пароль на Wi-Fi роутері D-Link повинен мати кожен користувач.

Що робити, якщо після встановлення пароля на D-Link зникло підключення до бездротової мережі

Як поставити пароль на вай-фай роутер D-Link

Новий ключ не завжди приймається пристроєм так, як треба. Іноді відразу після зміни його зникає доступ до бездротових мереж. Як варіант, можна спробувати перепідключитися до мережі, задавши нові параметри та створивши нове підключення відповідно.

Для цього на Віндовс 10 входять до «Параметри мережі та Інтернет», а далі:

 • вибирають параметр – “мережа та інтернет”;
 • відкривають поле “управління бездротовими мережами”;
 • у списку бездротових мереж, що відкрився, вибирають власну мережу по імені і видаляють її за допомогою кнопки «видалити».

Через деякий час мережа з'являється у списку доступних. Все, що потрібно зробити далі – це ввести password.

Можна спробувати вирішити проблему за допомогою повернення роутера до старих налаштувань та використання старого пароля. Роутер та комп'ютер також можна перезавантажити, приблизно в 50% випадків цей крок допомагає, система приймає новий пароль, нічого налаштовувати більше не доведеться.

Пароль вай-фай необхідно не тільки відразу змінити після підключення нового роутера, але й робити це регулярно. Його можна настроїти в особистому кабінеті. Новий password потрібно ставити довільно. Важливо розуміти, що чим він складніший, тим довше злочинцям потрібно часу на його злом. Можливо, підібрати правильну комбінацію у них взагалі не вийде, особливо, якщо користувач знає, як встановити складний пароль на вай-фай D-Link.

nBook
Додати коментар