Як підключити Wi-Fi до Wi-Fi роутера – налаштування бездротового інтернету

Область застосування комп'ютерної та мобільної техніки розширюється, обсяги інформації обміну між пристроями збільшуються, тому користувачам важливі зручності забезпечення цих функцій з допомогою мережного підключення. Звичайно, воно може бути здійснене за допомогою з'єднання пристроїв дротом. Проте за умов сучасності це вважається не раціональним рішенням, оскільки за наявності вай-фай роутера чи адаптера можна зробити бездротове підключення.

Як підключити Wi-Fi до Wi-Fi роутера - налаштування бездротового інтернету

Як підключити ноутбук та комп'ютер до роутера по Wi-Fi

Підключення ноутбука, домашнього комп'ютера із встановленою операційною системою Віндовс, або телевізора до бездротової мережі інтернету можливе після встановлення Wi-Fi, а також за наявності у пристрої вбудованого адаптера. Такі конфігурації у всієї сучасної техніки. Для моделей минулих випусків доведеться придбати адаптер окремо.

Джерелом інтернету, що роздає мережу, є роутер. Для коректного з'єднання необхідно знайти місце, в якому забезпечується непоганий сигнал. Не варто його розміщувати:

 • біля радіотелефону, мікрохвильової печі та інших приладів, що функціонують на такій же частоті 2,4 ГГц, як і маршрутизатор;
 • біля дзеркальних поверхонь;
 • поблизу електроприладів;
 • біля несучої стіни.

Додаткова інформація! За замовчуванням адаптер мережного підключення в ноутбуці вимкнено. Щоб перевірити статус та змінити його, потрібно скористатися комбінацією клавіш. Вони різняться на різних моделях комп'ютерного пристрою. Це може бути одночасне натискання Fn+F2, кнопка зі значком антени на клавіатурі або перемикач на корпусі.

Переконавшись, що адаптер перебуває в активному положенні, потрібно створити точку доступу бездротової мережі. Для цього слід діяти за алгоритмом:

 • клікнути на значку підключення правою кнопкою миші та зайти до розділу «Параметри мережі та інтернет»;
 • перейти до розділу управління мережами та загального доступу;
 • створити нове підключення , клікнувши на відповідне посилання;
 • здійснити налаштування бездротової мережі.

У процесі налаштування мережі потрібно задати такі параметри, як:

 • назва підключення, яке відображатиметься у відповідному списку при виявленні доступних мереж;
 • тип безпеки – спосіб шифрування;
 • ключ безпеки – пароль для входу.

Підключення через WPS

Функція WPS дозволяє швидко вирішити питання про те, як підключитися до вай-фаю, щоб перевірити нову техніку або провести діагностику після переустановки системи, камери або інших функцій. Сервіс актуальний у поїздці, перебуваючи в поїзді або іншому транспорті, коли немає часу та можливості розбиратися з настроювальними нюансами.

За допомогою опції можна заощадити час на налаштування бездротового з'єднання, оскільки до них надається вільний доступ. Після його отримання та перевірки, можна налаштовувати інтернет, попередньо відкривши сторінку браузера та ввівши у поля форми запиту відомостей про стандартне значення IP роутера.

Як підключити Wi-Fi до Wi-Fi роутера - налаштування бездротового інтернету

Останні моделі смартфонів оснащені опцією підключення до доступного бездротового інтернету за допомогою кнопки WPS-підключення на роутері. Для цього необхідно у пристрої відкрити модуль вай-фай та у розділі додаткових функцій вибрати формат підключення до мережі, після чого відбувається підключення до Інтернету у спрощеному форматі.

Зверніть увагу! Кнопка WPS розташована на корпусі апарата. Вона втоплена в нього та на деяких моделях пристрою сумісна з опцією скидання налаштувань до заводських. Тому при її натисканні не варто утримувати елемент тривалий час, оскільки всі налаштування будуть скинуті і доведеться все оформляти наново.

При запиті пароля для підключення до мережі інформацію для введення потрібно взяти на нижній частині обладнання на розміщеній на ньому етикетці. На ній відображаються відомості про назву пристрою, мережі, МАС-адресу та дані для входу.

Стандартний варіант підключення

Після встановлення Wi-Fi потрібно його підключити за стандартною схемою:

 • відкрити вкладку зі списком доступних мереж;
 • вибрати особисту мережу та клікнути на ній;
 • ввести пароль у виділене під нього поле;
 • натиснути кнопку «далі», після чого відбудеться автоматичне підключення.

Якщо картинка зі списком прихована від користувача, то з'єднання з поточними налаштуваннями неможливо. Щоб виправити ситуацію, потрібно звернутися до фахівця або спробувати самостійно усунути проблему. Для цього потрібно включити доступ, затиснувши праву кнопку миші, і активувати підключення, вибравши у вікні опцію включення.

Як підключити Wi-Fi до Wi-Fi роутера - налаштування бездротового інтернету

Якщо після всіх заходів інтернет немає, потрібно перевірити, чи є на ноутбуці необхідні для роботи мережні драйвера. Для цього потрібно в розділі «Диспетчер завдань» меню Панелі керування перевірити підрозділи, в яких інформація про мережні адаптери. В ній містяться відомості про встановлені драйвери Wi-Fi. За їх відсутності необхідно зробити установку утиліти з дискового програмного забезпечення, що додається до ноутбука під час продажу.

Підключення смартфонів та гаджетів до роутера

Перед тим, як підключитися до вай-фай, потрібно враховувати, що діапазон мережі, в якому можна з'єднатись з нею, знаходиться в межах від декількох до сотень метрів. Точна цифра параметра, що характеризує охоплення, визначається потужністю сигналу і залежить від моделі роутера та пакету послуг, що надається інтернет-провайдером.

На можливості маршрутизатора можуть впливати погодні умови, якщо підключення здійснюється поза приміщенням. Алгоритм дій, необхідний для підключення до бездротового інтернету через Wi-Fi телефон з різними видами та версіями операційних систем практично ідентичний і відрізняється нюансами, зумовленими їх своєрідними функціональними опціями.

Важливо! Щоб підключитися до Wi-Fi заново та не вводити повторно паролі доступу, при першому з'єднанні з мережею потрібно активувати опцію запам'ятовування ідентифікатора входу. Вона забезпечить правильне автоматичне з'єднання з бездротовим інтернетом при включенні модуля.

Як підключити пристрої з ОС Android

У всіх версіях операційної системи Android підключення вай-фаю до телефону проводиться за ідентичною схемою:

 1. Перехід до розділу налаштувань.
 2. Активація функції Wi-Fi натисканням на відповідний значок.
 3. Ознайомлення зі списком доступних мереж та вибір потрібного підключення.
 4. Введення пароля.

В останніх моделях смартфона процедура скорочується до натискання на екрані на іконку вай-фаю, вибору мережі та отримання доступу до неї за стандартною схемою. Альтернативним варіантом є утримання кнопки налаштувань у швидкому меню.

Як підключити Wi-Fi до Wi-Fi роутера - налаштування бездротового інтернету

Порядок підключення до вай-фай роутера гаджетів з ОС iOS

Підключитися до Wi-Fi смартфоном із встановленою операційною системою iOS можна через функціонал головного меню пристрою. Для цього потрібно:

 • перейти до терміналу налаштувань;
 • вибрати відповідні параметри налаштувань;
 • відкрити розділ, що дозволяє бачити мережі підключення;
 • активувати модуль натисканням на повзунок із командою включення на кнопці в підрозділі бездротового підключення Wi-Fi;
 • вибрати мережу, до якої планується підключення із запропонованого списку;
 • ввести дані для отримання доступу.

Як підключити Wi-Fi до Wi-Fi роутера - налаштування бездротового інтернету

Чи можна підключитися до чужого Wi-Fi з'єднання

Власники гаджетів та комп'ютерної техніки можуть підключитися до вай-фай через адаптер своїх пристроїв, під'єднаних за бездротовою технологією до роутера. Маршрутизатор в активному стані або підключені пристрої можуть стати джерелом інтернету для сусідів, якщо він лунає без пароля.

Як підключити Wi-Fi до Wi-Fi роутера - налаштування бездротового інтернету

До чужого вай-фаю можна приєднатися у торгових центрах, кафе та ресторанах, в яких надається відкритий доступ. Якщо власник точки доступу встановив на неї пароль, то приєднатися до неї вдасться, тільки якщо він надасть дані для входу або якщо зламати пароль, що вважається протизаконним.

Важливо! При виявленні факту чужого підключення до Wi-Fi потрібно переконатися, що роздача інтернету захищена паролем. Якщо він не встановлено, слід закрити доступ без введення ідентифікатора входу, після чого під'єднані пристрої будуть автоматично відключені після оновлення підключення.

Якщо власник пристрою потурбувався про захист бездротового підключення через його Wi-Fi, але є підозри несанкціонованого доступу в інтернет сторонньої особи, необхідно зайти в налаштування мережі та відкрити вкладку «DHCP — DHCP Clients List». На ній буде відображатися інформація, з якої адреси IP сталося підключення, а також MAC адресу.

Однак за цими даними без проведення складних заходів практично неможливо вирахувати, хто саме зламав пароль. Тому досить його змінити та встановити при цьому складнішу буквено-цифрову комбінацію, щоб ситуація не повторилася.

Розібравшись, як підключити Wi-Fi до Wi-Fi на гаджетах та ноутбуках, можна оцінити всі переваги технології бездротового доступу. Сучасна конструкція техніки дозволяє приєднатися до інтернету від роутера, що знаходиться на відстані від неї. Процедура проводиться за певним алгоритмом, що відрізняється для пристроїв з різними операційними системами.

nBook
Додати коментар