Як налаштувати вай-фай через телефон, роутер TP-Link.

Wi-Fi маршрутизатор від TP-Link можна налаштувати через смартфон. Це зручний спосіб керування, який дозволяє виконати будь-які дії за кілька хвилин. Основні особливості методу будуть описані у цій статті.

Як налаштувати вай-фай через телефон, роутер TP-Link.

Підключення роутера

Перш ніж розбиратися як налаштувати вай-фай роутер через телефон, спочатку передавач необхідно правильно підключити. Для цього краще скористатися наступним алгоритмом:

 1. Підключити провід живлення до відповідного гнізда на корпусі пристрою. Другий кінець кабелю встромити в розетку 220 Вольт.
 2. Встромити кабель, що йде від провайдера інтернету в роз'єм WAN на корпусі маршрутизатора.
 3. Синхронізувати роутер із комп'ютером. Для цього потрібно один кінець такого кабелю вставити в порт LAN, розташований з задньої сторони передавача, а другий в порт LAN на материнській платі ПК.

Якщо всі дії виконані правильно, і маршрутизатор Wi-Fi справний, то на ньому повинні загорітися LED індикатори. Іноді треба натиснути кнопку живлення, щоб передавач запрацював.

Зверніть увагу! Після підключення роутер потрібно зібрати повністю, якщо в комплекті постачаються додаткові антени для посилення сигналу.

Як ідентифікувати мережу

Щоб визначити мережу, яку роздає Wi-Fi роутер, достатньо клацнути по значку вертикальних смуг у нижньому правому куті екрана. Після цього з'явиться список доступних мереж. Точка доступу даного передавача буде без пароля, тому знайти її легко.

Якщо у зазначеному списку кілька незапаролених з'єднань, тоді треба діяти так:

 • вимкнути роутер, натиснувши кнопку живлення на його корпусі;
 • відкрити список доступних вай-фай на комп'ютері аналогічно;
 • увімкнути маршрутизатор, не закриваючи при цьому віконце Wi-Fi з'єднань на ПК;
 • нова мережа повинна з'явитись у списку доступних. Її можна відстежити за назвою та керувати надалі.

Якщо користувач використовує router, який вже був налаштований раніше на іншому комп'ютері, потрібно скинути налаштування передавача. Для цього слід утримувати кнопку «Reset» на апараті протягом декількох секунд.

Важливо! Скинути налаштування апарата можна також після переходу в його веб-інтерфейс.

Як налаштувати вай-фай через телефон, роутер TP-Link.

Як настроїти вай-фай через телефон роутер TP-Link

За допомогою мобільного телефону налаштовувати роутер простіше, ніж через комп'ютер. Достатньо виконати ряд простих кроків за інструкцією:

 1. Пошук бездротової мережі через браузер.
 2. У списку знайти свою мережу і тапнути за її назвою.
 3. Висмикнути провід із передавача, яким він синхронізується з комп'ютером.
 4. Введіть пароль для підключення до точки доступу. Потрібна інформація міститься на зворотному боці пристрою. Однак синхронізація зазвичай виконується без коду.
 5. В адресний рядок браузера на смартфоні ввести IP: 192.168.1.1 для переходу до веб-інтерфейсу маршрутизатора.
 6. Вбити «Логін» та «Пароль» у відповідні поля. Ця інформація також вказується на звороті моделі TP-Link. Зазвичай під час першого входу прописуються слова «Admin».
 7. Перейти до управління передавачем. Його необхідно налаштувати таким чином, щоб пристрій нормально функціонував із будь-яким провайдером інтернету.
 8. Зайти у вкладку WLAN і вибрати правильну технологію підключення. Це може бути “Статичний IP”, “Динамічний IP”, “PPPoE”, “PPTP”, “L2TP”. Щоб дізнатися про правильний варіант, потрібно уважно прочитати договір провайдера. Якщо відомостей про технологію підключення там немає, потрібно зв'язатися з оператором та попросити цю інформацію.
 9. Прив'язати порт до MAC-адреси роутера.
 10. Розгорнути розділ «Основні налаштування» у графі параметрів зліва веб-інтерфейсу та перейти до підрозділу «Мережа».
 11. Заповнити поля “Ім'я користувача” та “Пароль” для входу в інтернет. Ці дані надаються провайдером під час укладання договору. Вони важливі для управління інтерфейсом вікна, також знадобляться після скидання настройок апарата.

Додаткова інформація! У процесі налаштування роутер може перезавантажуватись кілька разів.

Як налаштувати вай-фай через телефон, роутер TP-Link.

Налаштування Wi-Fi з'єднання

Після виконаних маніпуляцій передавач забезпечуватиме інтернетом комп'ютер, до якого підключений. Щоб він ділився мережею з іншими пристроями, потрібно зробити ще ряд кроків:

 • перейти у вкладку «Wireless»;
 • в центральній частині вікна знайти рядок “Wireless_Network_Name” і вбити в неї назву точки доступу, яка буде використовуватися надалі. Тут користувач зможе вказати будь-яке ім'я на власний розсуд;
 • заповнити поле Region, вказавши свою країну;
 • застосувати зміни натисканням кнопки «Зберегти».

Назва полів можуть відрізнятися в залежності від конкретної моделі маршрутизатора TP-Link. Тепер можна зрозуміти, як підключити роутер до інтернету через телефон .

Як встановити пароль на бездротову мережу

Щоб унеможливити несанкціонований доступ до Wi-Fi з'єднання, потрібно запаролити його.

На телефоні цей процес виконується у наступній послідовності:

 • аналогічно клікнути по рядку «Wireless» у вікні налаштувань приладу;
 • перейти до підрозділу «Wireless_Security»;
 • вказати тип захисту. Тут рекомендується поставити галочку навпроти поля WPA/WPA-2;
 • по центру веб-інтерфейсу знайти рядок “PSK_Password” і вбити її пароль, після чого підтвердити його ще раз у наступному полі.

Важливо придумати пароль не коротший за вісім символів. При цьому бажано використовувати літери, латинські символи тощо.

Зверніть увагу! Якщо користувач забуде пін-код від точки доступу, йому доведеться скидати налаштування вай-фай маршрутизатора, а потім знову налаштовувати його.

Як налаштувати вай-фай через телефон, роутер TP-Link.

Порядок заміни пароля доступу

Рекомендується завжди змінювати стандартні “Логін” та “Пароль” для входу в меню настройок роутера. Інакше будь-яка інша людина зможе потрапити до веб-інтерфейсу та змінити параметри роботи пристрою на власний розсуд.

Зміна цих даних здійснюється за такою схемою:

 • у нижній частині графи параметрів приладу знайти розділ System_Tools і перейти в нього;
 • клацнути по підрозділу “Password”. Після цього в центральній частині вікна відобразиться вся необхідна інформація щодо зміни даних для входу в веб-інтерфейс;
 • у відповідні поля треба вбити спочатку стандартні “Логін” та “Пароль” для входу, а потім ввести нові дані, які не вдасться забути;
 • зберегти внесені зміни. Після цього система автоматично вийде з інтерфейсу роутера і запропонує ввести нові дані для входу;
 • перезавантажити маршрутизатор.

Важливо! За бажання мова інтерфейсу можна змінити, щоб назви всіх вкладок прописувалися російською.

Як налаштувати вай-фай через телефон, роутер TP-Link.

У загальному вигляді процес налаштування роутера цієї моделі, якщо його веб-інтерфейс російською мовою, через смартфон або планшет виглядає так:

 1. Підключити мобільник до інтернету та зайти в браузер, встановлений на ньому.
 2. В адресний рядок вбити IP-адресу роутера, яка вказана на зворотному боці.
 3. У вікні авторизації ввести “Логін” та “Пароль” для входу до веб-інтерфейсу.
 4. Перейти на розділ «Швидке налаштування» і в меню, що відобразиться, тапнути по «Далі».
 5. У наступному вікні вказати країну, місто, тип підключення, а також вибрати постачальника інтернету. Ці поля можна не заповнювати, а поставити галочку навпроти рядка «Я не знайшов відповідних налаштувань».
 6. Після натискання на кнопку «Далі» відобразиться меню, де важливо правильно вказати тип підключення. Така інформація надається постачальником послуг.
 7. Якщо прив'язка по MAC-адресі не задана, треба вказати варіант «Ні, я не підключений до головного комп'ютера». У цій ситуації актуальним є саме цей варіант, тому що маршрутизатор дійсно не синхронізований з ПК.
 8. Перейти до налаштування Wi-Fi. Для цього необхідно ще раз розгорнути вкладку «Швидке налаштування», а потім вибрати підпункт «Бездротовий режим».
 9. У наступному вікні потрібно встановити ім'я для точки доступу, вибрати тип захисту, придумати пароль для підключення і вказати змішаний режим мовлення. Після того, як потрібні рядки будуть заповнені, залишиться клікнути на кнопку «Далі».

Як налаштувати вай-фай через телефон, роутер TP-Link.

Якщо маршрутизатор не роздає інтернет після маніпуляцій, доведеться перезавантажити пристрій. Процедура перезапуску передавача через меню його налаштувань виконується за алгоритмом:

 • клацнути по розділу «Швидке налаштування»;
 • перейти на підпункт «Мережа»;
 • ознайомитись з інформацією в центральній частині вікна та тапнути за кнопкою «Додатково»;
 • у наступному вікні натиснути на “Перезавантаження”.

Після цього роутер почне перезапускатись, а на екрані телефону з'явиться відповідний індикатор.

Через мобільний телефон також можна керувати телевізором, принтером та іншими приладами у квартирі. Наприклад, через інфрачервоний порт.

Додаткова інформація! До Wi-Fi роутера від компанії TP-Link одночасно можна підключати до 10 різних пристроїв. Однак їх кількість негативно позначиться на загальній швидкості передачі даних та стабільності роботи вай-фай з'єднання.

Таким чином, налаштування Wi-Fi роутеру TP-Link через телефон на OC Android або iOS здійснюється просто. Порядок дій буде таким самим, як і на комп'ютері. Головне, дотримуватися деяких рекомендацій, описаних вище, дотримуватися чіткого алгоритму налаштування.

nBook
Додати коментар