Wi-Fi роутер Tenda AC5 – як налаштувати, змінити пароль

Починаючи з 2001 року продукція китайської компанії Tenda Technology вийшла на світовий ринок. Основний їхній напрямок — комп'ютерні мережі та все, що з цим пов'язано. Одним із затребуваних продуктів став Wi-Fi роутер Tenda AC5.

Підключення Wi-Fi маршрутизатора

Wi-Fi роутер Tenda AC5 - як налаштувати, змінити пароль

Перш ніж розпочати підключення, необхідно ознайомитися з девайсом. Зовні це квадрат з досить стильним дизайном: матова поверхня, колір чорний, на кришці виступають невеликі хвилі. LED-індикатори розташовані на передній панелі. Вони мають синій колір, який досить м'яко сприймається зором, за потреби індикатори можна вимкнути.

Задня панель більш продуктивна, на ній розміщені всі кнопки та роз'єми:

 • кнопка швидкого налаштування/скидання налаштування – WPS;
 • вкл/викл Wi-Fi;
 • роз'єм блоку живлення;
 • Ethernet порти: WAN і три LAN.

З боків у роутера прорізи вони призначені для вентиляції при великому навантаженні. Таке ж охолодження є на нижній кришці пристрою. Єдине чого немає у пристрої, це USB роз'єм, відповідно немає можливості підключити зовнішній диск. Але це не проблема, оскільки відсутність такого підключення позбавляє пристрій перевантаження системи живлення.

Увага! За своїми технічними параметрами девайс приємно дивує, у нього потужний процесор Realtek 1 ГГц, що говорить про високу продуктивність.

Wi-Fi роутер Tenda AC5 - як налаштувати, змінити пароль

АС5 – дводіапазонний маршрутизатор, в його силах роздача мережі на частотах 2,4 ГГц та 5 ГГц. Beamforming+ – розробка, яка покращує сигнал мережі, збільшуючи діапазон її роботи. Тенда підтримує технологію 802.11ac, Wave 2.0 та MU-MIMO, вона збільшує пропускну здатність. З основних особливостей можна назвати:

 • Мережа Wi-Fi має швидкість до 1200 Мбіт/с. У діапазоні 2,4 ГГц швидкість до 300 Мбіт/с при частоті 5 ГГц до 867 Мбіт/с.
 • Порти WAN та LAN мають швидкість до 100 Мбіт/с.
 • Зовнішні антени, 4 штуки 5 dbi.
 • IPTV.
 • Кнопка вимкнення Wi-Fi-мережі.
 • Копіювання параметрів PPPoE зі старого пристрою.
 • Світлодіодні індикатори з функцією вимкнення.
 • ВП 64 МБ.
 • Flash пам'ять 8 МБ.
 • Порти – один WAN і три LAN.
 • Можлива робота в режимі роутера, прискорювача, режимі клієнта.
 • Управління через мобільний додаток.
 • Розмір – 171×171×21 мм.

Для довідки! Всі драйвери маршрутизатора оновлюються самостійно через Інтернет.

Сам процес підключення є досить простим. Спочатку потрібно включити роутер до мережі за допомогою спеціального роз'єму. Далі в WAN порт він виділено синім кольором, підключається кабель, що йде від провайдера, також можливе підключення від модему. Якщо налаштування буде з комп'ютера, з'єднання потрібно здійснити мережним кабелем. Можливий варіант підключення за допомогою мережі Wi-Fi, її назва виробник вказав унизу маршрутизатора. Пароль відсутній.

У разі некоректної роботи роутера Tenda AC5 його потрібно перезапустити. Виконати цей процес допоможе кнопка WPS/Reset, її потрібно затиснути і тримати 8 секунд, після чого всі індикатори на передній панелі спалахують і відразу гаснуть – роутер перезавантажений.

Wi-Fi роутер Tenda AC5 - як налаштувати, змінити пароль

Вхід до web-інтерфейсу Tenda

Web-інтерфейс роутера – це всі сторінки налаштувань маршрутизатора, що зберігаються в пам'яті девайсу, а не в інтернеті. Відкрити його можна в будь-якому браузері за допомогою IP-адреси 192.168.0.1 або 192.168.1.1, він вказаний на нижній кришці. Крім того, увійти в налаштування можна за допомогою хостнейму tendawifi.com – це IP адреса, яка відповідає назві сайту.

Перейшовши за будь-яким із варіантів, завантажиться панель керування. Першою вкладкою веб-інтерфейсу є запит пароля на вхід. Необхідно ввести в рядок логін – admin, у рядок пароль – password або admin. В окремих випадках це поле не заповнюється взагалі. Все, вхід у web-інтерфейс Tenda Wi-Fi AC5 зроблено.

Wi-Fi роутер Tenda AC5 - як налаштувати, змінити пароль

Налаштування роутера

Увійшовши до роутера за допомогою IP адреси або хостнейму, відкривається стартова сторінка налаштувань. Перша навігаційна вкладка – це введення пароля адміністратора, пишеться маленькими, латинськими літерами.

Wi-Fi роутер Tenda AC5 - як налаштувати, змінити пароль

Далі для більш детальної роботи необхідно відкрити вкладку «Основні налаштування», з неї перейти на розділ «Налаштування підключення WAN», де в полі «тип підключення» потрібно вписати дані інтернет-з'єднання, їх краще уточнити у провайдера перед встановленням. Найчастіше вибирається підключення типу PPPoE або Росія PPPoE.

Wi-Fi роутер Tenda AC5 - як налаштувати, змінити пароль

Слідом у цій же вкладці, прописується логін – це ім'я користувача, вводиться лише латиницею, без жодної прогалини, малими літерами. Водиться новий, важкоповторний пароль, після чого ставиться позначка «Підключатися автоматично» та кнопка «ОК».

Далі йде вкладка «Бездротовий режим», у ній всі функції, що управляють мережею вай-фай.

Зверніть увагу! Розділ QoS допоможе підвищити продуктивність. З його допомогою можна покращити швидкість відео або онлайн-ігри в момент паралельного завантаження важкого файлу.

Вкладка «Переадресація» має підтримку статичних маршрутів та маршрутизації.

“Безпека” фільтрує небезпечні сайти. Функція чудовий помічник для батьків, тому що за її допомогою можна блокувати небажані посилання.

Опція «Системні інструменти» має багато підрозділів:

 • заводські налаштування;
 • резервна копія/відновлення;
 • системний журнал;
 • віддалене web-управління;
 • налаштування часу;
 • Зміна пароля;
 • оновлення вбудованого ПЗ.

Ну і, звичайно, розділ “Перезавантаження”, за допомогою якого можна перезапустити маршрутизатор, натиснувши на ньому відповідну кнопку і почекавши дві хвилини.

Звернути увагу! Інструкції до настройок для роутерів Тенда AC5, AC6, AC7, AC10U, AC1200 повністю ідентичні.

Wi-Fi роутер Tenda AC5 - як налаштувати, змінити пароль

Встановлення та зміна пароля

Убезпечити налаштування маршрутизатора – необхідний захід, особливо коли до роутера підключено кілька користувачів. Щоб забезпечити безпеку, необхідно встановити пароль. Для цього слід увійти через хостнейм tendawifi.com або ай-пі адресу — 192.168.0.1 на вкладку з налаштуваннями роутера. З неї перехід на «Основні налаштування», далі на вкладку «Системні налаштування», де розташована опція «Зміна пароля».

Якщо це перше налаштування із заводським, то поле «Старий пароль» пропускається. У нього вводяться дані лише у разі зміни існуючого пароля. У поля «Новий пароль» та «Повторити пароль» вбивається складне поєднання латинських літер та цифр, далі кнопка «ОК».

Важливо! Всі паролі повинні бути складним набором цифр і літер, такий шифр забезпечить безпеку маршрутизатора.

Встановити пароль потрібно на мережу Wi-Fi. Спочатку він відсутній, а це великий ризик підключення до роутера незнайомих гаджетів, які «з'їдатимуть» його швидкість.

Як встановити пароль на вай-фай роутер Тенда? Його установка проходить за тим же принципом, що для іншого маршрутизатора:

 1. Зайшовши на вкладку адмін, потрібно перейти на «Основні налаштування».
 2. Далі перехід на «Бездротовий режим».
 3. Далі відкривається вкладка «Основні налаштування Wi-Fi», де в рядок «Ім'я мережі» необхідно написати латинськими літерами та цифрами своє, унікальне ім'я мережі.
 4. Далі, поставити позначку навпроти рядка «Бездротова точка доступу».
 5. “Мережевий режим” – ставити значення “11b/g/n змішаний режим”.
 6. Увімкнути «Пропускну здатність» SSID та вимкнути поле «AP Ізоляція».
 7. На функцію “Канал” встановлюється значення “Авто”.
 8. Завершити налаштування кнопкою “ОК”. Тепер мережа Wi-Fi має своє індивідуальне ім'я.

Wi-Fi роутер Tenda AC5 - як налаштувати, змінити пароль

Після цього встановлюється пароль. Не виходячи з вкладки «Бездротовий режим», необхідно перейти до «Захист бездротового режиму». Потім вимкнути “Параметри WPS”. У меню поля “Версія” необхідно вибрати “WPA2-PSK”. Рядок “Шифрування” перемикається в положення “TKIP/AES”. Далі слід придумати унікальний пароль, він повинен містити більше восьми цифр і букв у латинській розкладці, вписується в поле «Пароль Wi-Fi» і кнопка «Ок». Після цього мережа Тенда вай-фай має свій власний пароль.

Важливо знати! Якщо пароль втрачено, щоб його змінити потрібно скинути всі налаштування, виконується кнопкою WPS.

Wi-Fi роутер Tenda AC5 - як налаштувати, змінити пароль

Налаштування роутера з мобільного додатка

Управління маршрутизатором Тенда АС5, можливо, з мобільного додатка, воно завантажується з App Store та Google Play. Встановлюється та запускається одразу після підключення на мобільному пристрої Wi-Fi Тенда АС5.

Якщо маршрутизатор на заводських налаштуваннях, після запуску програми його установка проводиться відразу. Це запитає параметри інтернет-з'єднання та налаштування мережі Wi-Fi. Після внесення всіх даних необхідно перепідключити вай-фай, та заново запустити програму. Після увімкнення на екрані з'являється керований пристрій, натиснувши на нього з'явиться вікно пароля, вводиться слово admin або пароль Wi-Fi. На вкладці, що відкрилася, можна ознайомитися з усіма пристроями, підключеними до роутера.

Програма дуже допомагає в управлінні, за допомогою якої можна заблокувати певний пристрій або обмежити його швидкість. І також з нього зручно підключити батьківський контроль та керувати ним.

Усі настройки доступні у вкладці інструменти: оновлення програмного забезпечення, чорний список, перезавантаження та інші основні функції.

Wi-Fi роутер Tenda AC5 - як налаштувати, змінити пароль

Режим повторювача

Цей режим працює як підсилювач мережі Wi-Fi на маршрутизаторі. Принцип його роботи: роутер приймає сторонній сигнал, посилює його і передає більшу відстань, у своїй розширивши зону покриття.

Налаштування роутера в режимі повторювача/підсилювача практично однакове для всіх моделей Тенда. За одним принципом можна налаштувати Wi-Fi роутер Tenda AC6 та інші моделі серії АС. Єдине трохи відрізнятиметься дизайн web-інтерфейсу.

Увага! Перед тим як приготувати роутер Tenda Wi-Fi до налаштувань підсилювача, необхідно уточнити, чи є ця функція цього пристрою. У разі відсутності всі наступні дії неможливі.

Інформацію про наявність вбудованої в оболонку налаштування на перемикання в режим репітера/підсилювача можна знайти на упаковці від гаджета. У технічних характеристиках буде написано, що є опція WISP моста або WDS. До того ж цю інформацію легко отримати на офіційному сайті – tendacn.com, в розділі моделі, що цікавить.

Для перемикання маршрутизатора Тенда АС5 в режим повторювача необхідно: увійти в налаштування, ввести пароль адміністратора, вибрати «Налаштування Wi-Fi» та «Бездротова ретрансляція». У ній, активувавши режим підсилювача, з'являються на вибір дві опції:

 • WISP – це стандартний підсилювач мережі Wi-Fi. Роутер приймає сигнал, підсилює та передає його далі. Використовується для розширення зони Wi-Fi головного маршрутизатора.
 • Точка доступу/клієнт — у цьому режимі пристрій виконує функції Wi-Fi адаптера. Він підключається кабелем до комп'ютера, знаходить сигнал від іншого адаптера і відправляє його на комп'ютер через кабель. Така функція рятує у разі відсутності бездротової мережі модуля біля стаціонарного ПК або телевізора. У цьому режимі створюється нова мережа, не пов'язана з основним роутером.

У разі вибору будь-якого з режимів у меню, що випадає, вказується назва і пароль головної мережі, що передається далі сигнал. Потім роутер перезапускається і починає працювати як повторювача.

Якщо порівнювати Тенда АС5 з його ціновими конкурентами, а це категорія від 25$ до 30$ (ціна актуальна на травень 2020 р), таке порівняння виграє АС5 своїм потужним набором функцій, а також простотою управління усіма цими можливостями. Не останню роль грає відмінний мобільний додаток, що в рази спрощує управління маршрутизатором.

Це чудовий вибір роутера для домашнього користування. Він простий у налаштуванні, є вибір потрібної мови для інтерфейсу. Компанія Tenda зробила потужний девайс, що становить сильну конкуренцію на ринку комп'ютерних мереж.

nBook
Додати коментар