Чому ноутбук не бачить WiFi мережу роутера – що робити?

Одна з проблем, що часто зустрічаються у користувачів, пов’язана з тим, що ноутбук не бачить Wi-Fi мережу роутера. І це не сказати, щоб проблема саме ноутбуків – таке трапляється і зі смартфонами, і зі звичайними комп’ютерами, і навіть зі смарт-ТВ. Але найчастіше на це «хворіють» саме мобільні ПК. Ті ситуації, коли ноутбук не бачить Wi Fi зустрічається і в Windows XP, і в Windows 7, і навіть у Windows 10. До речі, після деяких оновлень десятка теж втрачає бездротову мережу.

Чому ноутбук не бачить WiFi мережу роутера - що робити?

Через те, що вся лінійка операційних систем Microsoft, незважаючи на деякі зовнішні відмінності, має майже ідентичну логіку дій, то варіанти вирішення проблеми також не сильно відрізняються. Головне розуміти, що робиш, а решта вже вийде само собою. У себе в прикладах я використовуватиму тільки найсучасніший на 2020-2021 роки софт, а значить ми будемо розбирати ситуації, коли ноутбук не підключається до Wi-Fi на прикладі операційної системи Windows 10 з патчем 20H2.

Не працює Wi-Fi – що робити?!

Є два варіанти проблеми, що відрізняються симптомами. Щоб швидше приступити до рішення і почати читати потрібний розділ цієї інструкції, спочатку визначимося, що ж у Вас відбувається.

Випадок перший. Ви відкриваєте список доступних мереж Вай-Фай, але там абсолютно нехай. Ноутбук взагалі нічого не бачить в окрузі, зокрема й домашній роутер. При цьому інші пристрої підключаються нормально та працюють без проблем. Тут явно «корінь зла» криється в самому ноуті і саме його ми «лікуватимемо». Сюди відноситься і випадок з помилкою «Немає доступних підключень» у Windows. Як це виправляється, я покажу в першій частині статті.

Випадок другий. Ноутбук не бачить лише Вай-Фай Вашого роутера. Якщо його спробувати підключити до іншої точки доступу (наприклад, у друзів), все працює відмінно. При цьому до домашнього роутера нормально підчіплюється і телефон, планшет і інший ПК. Тут причиною можуть бути деякі налаштування роутера. Таким випадкам буде присвячено другу частину цієї статті.

Увага! Перш ніж розпочинати будь-які дії, спочатку просто перезавантажте домашній роутер і переконайтеся, що всі інші гаджети до нього підключилися. Ноутбук повинен також знаходиться в зоні покриття бездротової мережі.

Ноутбук взагалі не бачить Вай-Фай мережі

Незважаючи на те, що можливих причин є досить багато. Ми з Вами розглядатимемо ті з них, що зустрічаються постійно. Ось вони:

  • На ноутбуку вимкнено Wi-Fi адаптер
  • Драйвер адаптера не встановлений або не працює належним чином.
  • Несправність або несправність бездротової мережі. Наприклад, після чищення від пилу.
  • Не працює служба автоналаштування WLAN

Ну що? Почнемо! І почнемо ми по порядку, з найпопулярнішого у новачків випадку.

Кнопка увімкнення WiFi адаптера на ноутбуці

Кожен сучасний нетбук, ноутбук або ультрабук має кнопку включення Вай-Фай. Раніше вона була відокремлена від основної клавіатури і знаходилася або вище за неї., або десь з торця корпусу.

Чому ноутбук не бачить WiFi мережу роутера - що робити?

Зараз, в гонитві за мінімізацією, кнопку увімкнення WiFi перенесли на клавіатуру, поєднавши з однією з клавіш блоку F1-F12. Відрізнити її можна по значку як антени або індикатора мережі. Ось яскравий приклад:

Чому ноутбук не бачить WiFi мережу роутера - що робити?

Але, просто натиснувши на неї, Ви не увімкніть адаптер. Натискати її треба разом із клавішею Fn, яка розташовується на клавіатурі поруч із клавішею Win (значок Майкрософта). Натискаємо цю диво-комбінацію – Вай-Фай вмикається, ноутбук мережі бачить. Знову наживаємо – адаптер вимикається і нічого довкола не видно. Саме від цього страждають усі недосвідчені новачки!

Перевіряємо драйвер для Wi-Fi

Найчастіше, якщо з драйвером мережевої карти щось не в порядку, то на панелі повідомлень Віндовс на значку підключення з’являється хрестик. Зазвичай з цим стикаються ті, хто вперше перевстановив Windows 10 на своєму ПК, а драйвера поставити забув. Перевіряється просто. Ось так відкривається Диспетчер пристроїв у Десятці:

Чому ноутбук не бачить WiFi мережу роутера - що робити?

Далі треба у списку обладнання знайти розділ «Мережні адаптери». У ньому буде адаптер, який має назву Wireless . Він нам і потрібен! Клікаємо по ньому двічі, щоб відкрити властивості.

Чому ноутбук не бачить WiFi мережу роутера - що робити?

Якщо все встановлено правильно і працює, то вікні, що з’явилося в полі «Стан» має бути написано «Пристрій працює нормально».

Якщо там відображається якась помилка, або в списку адаптерів взагалі немає Вай-Фая, але є якийсь «Невідомий пристрій», то значить драйвер потрібно встановити. Знайти та завантажити драйвера Ви можете на сайті виробника ноутбука.

Поломка бездротового адаптера

Іноді трапляються і сумні випадки, коли з якоїсь причини на ноутбуці зламався WiFi-адаптер. Таке я зустрічав на старіших комп’ютерах, яким уже 5 років і старше. Але бувало подібне і щодо нових, які віддали на чистку «криворукому» фахівцю. В останньому випадку недомайстр просто забув встромити антени в роз’єм адаптера. Виходить, той працює, драйвер встановлений коректно, але ноутбук не бачить Вай-Фай роутер ні в яку!

Чому ноутбук не бачить WiFi мережу роутера - що робити?

Рішень у ситуації два:

Перше – знову нести ноут у сервіс та ремонтувати.
Друге – купити за 80-120 гривень найпростіший WiFi-адаптер типу того, що на фото, підключити його через USB і далі спокійно працювати!

Яке з них буде зручніше – вирішувати лише Вам.

Збій служби автоналаштування WLAN

Це дуже підступна ситуація. У мене вона з’явилася випадково, після того як я встановив чергове оновлення Windows 10 і воно з якоїсь причини зупинило службу автоналаштування WLAN. А ця служба повністю відповідає за роботу Вай-Фая, і якщо вона не працює, то бездротову мережу Ви не побачите!

Чому ноутбук не бачить WiFi мережу роутера - що робити?

Перевірити, чи працює вона дуже просто. Потрібно запустити Диспетчер завдань Windows 10, відкрити вкладку «Служби» та знайти там у списку сервіс WlanSvc . Як тільки знайдете – подивіться який Стан. Має бути статус «Виконується». Якщо ж там стоїть значення «Зупинено» або «Відключено», то Ви й знайшли причину!

Чому ноутбук не бачить WiFi мережу роутера - що робити?

Щоб її запустити, потрібно клікнути WlanSvc правою кнопкою миші і вибрати пункт меню «Запустити». Якщо служба працює, але Ви підозрюєте, що вона підвисла або глючить, спробуйте перезапустити, вибравши відповідний пункт меню.

Чому ноутбук не підключається до WiFi роутера, а решта підключається?

А ось це найвеселіший варіант розвитку подій! Власник мобільного ПК зазвичай у паніці і не розуміє, що відбувається. До його домашнього роутера ноутбук не підключається. Він йде до друзів і там він підчіпляється без будь-яких проблем! У той же час, решта девайсів і гаджетів до цього роутера підключаються, а шкідливий ноутбук не бачить WiFi хоч трісну! Як бути?!

Ну, тут причини зазвичай ось які. Перша — це радіоканал, що використовується роутером. У різних країнах різні правила використання радіочастот. Наприклад, у Україні, дозволено 13 каналів, а США 11 каналів. І якщо на пристроях різний регіон, то можуть виникнути такі проблеми. Рішенням буде зайти в налаштування роутера, відкрити розділ конфігурації бездротової мережі та вибрати радіоканал вручну. Тобто замість значення “авто” поставте значення 1 або 6. Збережіть налаштування та перезавантажте роутер.

Чому ноутбук не бачить WiFi мережу роутера - що робити?

Друга причина виникла відносно недавно, з приходом нового діапазону 5 ГГц. Сьогодні всі сучасні телефони та планшети вміють з ним працювати. А ось ноутбуки не всі. А старі гаджети взагалі поголовно працюють лише в діапазоні 2.4 ГГц і відповідно такий ноутбук не бачить WiFi мережу 5 ГГц. Що робити? Тільки купувати дводіапазонний USB-адаптер, підключати та використовувати!

nBook
Додати коментар