Чому не працює вай-фай на ноутбуці – в чому причини та як виправити

Технологія Wi-Fi є зручною та корисною, дуже потрібна у сучасному житті. З її допомогою можна підключитись до інтернету без використання зайвих проводів. Але часто користувачі інтернету стикаються з неприємною проблемою – на ноутбуці не працює Wi-Fi. Такий збій може статися з різних причин. У цій статті наведено можливі причини несправностей, а також, як зробити, щоб вони зникли.

Чому не працює вай-фай на ноутбуці — у чому причини та як виправити

Не включається Wi-Fi на ноутбуці: у чому проблема

Буває, що на ноутбуці пропадає Wi-Fi, а біля піктограми мережі стоїть червоний гурток та хрест. Часто причина криється не в гаджеті, а в налаштуваннях маршрутизатора, що роздає мережу.

Щоб зрозуміти, що не дає підключитися до інтернету: ноутбук або роутер, потрібно спробувати приєднатися до Wi-Fi через інший пристрій, наприклад смартфон. Якщо телефон упіймає мережу, значить проблема в ноутбуці . Але якщо підключення не відбулося, то винний усьому збій у налаштуваннях роутера.

Апаратне увімкнення адаптера

Кожен ноутбук оснащений спеціальною платою – Wi-Fi адаптером. За допомогою цього модуля пристрій отримує сигнал від роутера та відбувається бездротове підключення до інтернету. Якщо користувач впевнений, що мережа не працює через ноутбук, то йому слід перевірити, чи увімкнений Wi-Fi адаптер, оскільки він міг відключитися випадковим чином.

Практично у всі ноутбуки вбудований індикатор, що світиться, який вказує на те, що модуль включений. Індикатор може бути розташований у кількох місцях: клавіатура (значок антени, що роздає сигнал, зображений на кнопках F2-F12), поряд з тачпадом, бок або передня панель корпусу (значок Wi-Fi).

Якщо індикатор на кнопках (F2…F12) не горить або має червоний колір, потрібно натиснути на нього, щоб він увімкнувся. Також для підключення можна скористатися поєднанням клавіш Fn+F2/Fn+F3/Fn+F5 або Fn+F12 (залежить від моделі пристрою).

Додаткова інформація! Деякі аксесуари мають окрему кнопку Wi-Fi, розташовану на корпусі.

Після натискання клавіш потрібно перевірити, чи індикатор засвітився (або перестав горіти червоним) і знову спробувати увійти в мережу.

Чому не працює вай-фай на ноутбуці — у чому причини та як виправити

Як увімкнути пристрій програмно

Також можливо допоможе програмне підключення Wi-Fi. Якщо зник вай-фай на ноутбуці, варто спробувати самостійно включити апарат. Зробити це треба у «Центрі управління мережами та загальним доступом». Але потрапити туди можна різними шляхами, які залежать від операційної системи. Далі показано, як це зробити.

Особливості включення вай-фаю на різних версіях Windows

Якщо на ноутбуці зник Wi-Fi, то причина може залежати від операційної системи.

На ОС Віндовс 8 чи 10 потрібно:

 1. Зайти в “Пуск” – “Параметри” – “Мережа та інтернет”.
 2. Під рядком «Бездротова мережа» пересунути перемикач на «Увімк.», або зайти в «Центр управління мережами…» — «Зміна параметрів адаптера» — «Бездротове мережне з'єднання», натиснути на останнє правою кнопкою миші (ПКМ) і клацнути на «Включити ».

Якщо немає вай-фаю на ноутбуці Віндовс 7:

 1. Увійти в «Панель керування» — встановити функцію «Великі значки» — «Центр керування мережами…», або натиснути на значок Wi-Fi внизу екрана та клацнути на «Центр керування мережами…».
 2. Вибрати “Зміна параметрів адаптера” і зробити все так само, як у попередньому пункті для Windows 8/10.

Після цього потрібно відкрити список доступних мереж (значок Wi-Fi внизу екрана) і підключитися до своєї.

Чому не працює вай-фай на ноутбуці — у чому причини та як виправити

Що робити, коли після переустановки Виндовс 7 не працює Wi-Fi на ноутбуці. Цей збій відбувається часто, якщо система була перевстановлена. Для вирішення цієї проблеми допоможе встановлення драйвера для мережного адаптера.

Особливості встановлення та оновлення драйвера

Буває, що драйвер мережного адаптера застарів або з якоїсь причини не встановлений на ноутбуці. Щоб перевірити стан драйвера у Windows 8 або 10, потрібно натиснути ПКМ на ярлик “Мій комп'ютер”, клацнути “Керування”. На Windows 7, клацнувши “Мій комп'ютер”, треба вибрати “Властивості”. Тут слід шукати пункт Диспетчер пристроїв.

Зверніть увагу! Існує інший спосіб потрапити в “Диспетчер пристроїв”. Потрібно натиснути одночасно на клавіші Win+R, ввести msc і підтвердити кнопкою Ок.

Далі з'явиться список, де потрібно знайти «Мережеві адаптери» і натиснути на нього, щоб відкрилися пристрої. Тут у рядка з виробником адаптера (наприклад, Realtek … Adapter) може стояти жовтий трикутник зі знаком оклику. Це означає, що драйвер потрібно оновити або інсталювати. Або можна натиснути на нього правою кнопкою та вибрати “Активувати” або “Задіяти”, якщо такий пункт є.

Якщо трикутника немає, потрібно переглянути дату розробки драйвера. Для цього користувач повинен натиснути на рядок з виробником пристрою правою кнопкою та натиснути на «Властивості». Далі знадобиться вкладка «Драйвер», де вказано дату розробки встановленої версії. Якщо дата стоїть досить давня, слід оновити драйвера.

Чому не працює вай-фай на ноутбуці — у чому причини та як виправити

Для встановлення та оновлення драйверів можна скористатися такими способами.

1. Автоматичне оновлення:

 • Підключіть роутер безпосередньо до ноутбука за допомогою кабелю LAN.
 • Натисніть ПКМ на виробник адаптера та виберіть пункт «Оновити драйвери». Почнеться автоматичний пошук відповідних драйверів, і якщо система їх знайде, самостійно встановить. Після цього потрібно буде перезавантажити пристрій.

2. Встановлення оновлень вручну:

 • Також підключіть роутер до ноутбука через кабель.
 • Зайти на офіційний сайт виробника адаптера та завантажити останню версію драйверів.
 • Після встановлення рекомендується перезавантажити ноутбук.

Чи є зовнішні перешкоди для сигналу

Маршрутизатор може погано роздавати сигнал, якщо між ним та ноутбуком є безліч перешкод.

Роутер не можна ставити близько до ноутбука. Оманою є те, що чим ближче маршрутизатор до гаджета, тим вищою буде швидкість передачі даних. Саме близьке їхнє розташування призводить до поганого зв'язку. Тому потрібно заміряти мінімальну відстань між цими пристроями – вона має становити 1,5 метри.

Найкращим місцем для встановлення роутера в квартирі є коридор – так радіус дії Wi-Fi буде поширюватися на всі кімнати, а також кабель, що йде з під'їзду, не заважатиме вдома.

Чим менше перешкод для маршрутизатора – тим краще, тому його рекомендується вішати на стіну ближче до стелі чи ставити на шафу.

Важливо! Не можна встановлювати роутер поруч з іншою технікою, яка створюватиме для нього перешкоди (мікрохвильова піч, телевізор і т.д.), з опалювальними приладами, що забезпечують підвищену температуру, біля дзеркал або ємностей з водою.

Деякі виробники, що випускають роутери, також пропонують репітери (повторювачі) — спеціальні пристрої для посилення сигналу. Що це означає? Якщо маршрутизатор встановлений у великому приміщенні, і мережа ловить у ньому скрізь, можна придбати репітер, який приймає сигнал Wi-Fi і передає його далі. В іншому нічого не зміниться — мережа, налаштування та паролі залишаться ті ж самі.

Чому не працює вай-фай на ноутбуці — у чому причини та як виправити

Інші причини проблем із роботою Wi-Fi мережі

Існує ще кілька факторів, чому не працює вай-фай на ноутбуці:

 • Фізичне ушкодження мережного адаптера. Плата може перегріватись або згоріти остаточно. Тоді вона буде відсутня у «Диспетчері пристроїв». Для усунення проблеми доведеться розкривати ноутбук (краще віднести його професіоналу), далі знадобиться заміна плати на нову. Можливо, достатньо буде просто зробити чищення пристрою від пилу.
 • Потрібно перевірити, чи працюють клавіші Fn, F2 тощо до F12. Якщо вони зламані, апаратне увімкнення адаптера буде неможливим.
 • Перевірити, чи працює сам роутер. Індикатор Wi-Fi, розташований на корпусі маршрутизатора, повинен світитися. Можна спробувати перезавантажити роутер спеціальною кнопкою, яка також знаходиться на корпусі (WLAN/WPS, WiFi/WPS або Reset). Після перезапуску потрібно знову спробувати підключитися до мережі.

Що робити, якщо нічого не допомогло

Якщо не працює вай-фай на ноуті, то можливою причиною неполадок може бути збій у налаштуваннях роутера. Щоб відновити їх через web-інтерфейс маршрутизатора, потрібно:

 • в адресному рядку браузера надрукувати 192.168.1.1 або 192.168.0.1;
 • ввести логін та пароль (admin/admin або admin/1234 – залежить від моделі роутера);
 • знайти розділ “Бездротовий режим” / “Бездротова мережа” / “Мережа Wi-Fi” або “WLAN” – “Налаштування бездротового режиму”.
 • перевірити, чи коштувати галочка біля рядків «Увімкнути бездротове мовлення» та «Увімкнути широкомовлення SSID».

Цей спосіб вирішить проблему, коли налаштування бездротової мережі з якоїсь причини почали злітати.

Якщо не один із способів не допоміг, то рекомендується звернутися за порадою на гарячу лінію провайдера.

Дані способи легко допоможуть вирішити проблему з відсутністю мережі. Потрібно лише уважно розібратися в причинах збою та дотримуватися інструкцій. Якщо користувач не впевнений у своїх силах, краще звернутися до фахівця для точної діагностики.

nBook
Додати коментар