7 змін, які ви повинні внести до свого роутера

7 змін, які ви повинні внести до свого роутера

Незалежно від того, яке підключення до інтернету у вас вдома, є одна річ, яка обов'язково має бути маршрутизатор. Ці пристрої є ключем до перетворення вхідного сигналу, щоб отримати доступ до мережі через наші пристрої. Саме це робить їх дуже вразливими для всіляких атак, отже, загрози можуть поширюватися і все, що з ними пов'язано. Якщо ваш маршрутизатор працює так, як його встановив ваш оператор, ось 7 речей, які ви можете зробити, щоб зробити його безпечнішим.

Слід уточнити, що маршрутизатори не є безпечними з коробки, але, незважаючи на це, існують певні елементи або конфігурації, які ми можемо змінити, щоб знизити ймовірність атаки. Ці сім змін, які ви можете побачити нижче, є досить цікавими, особливо якщо вашому обладнанню вже кілька років. Щоб змінити їх, нам доведеться зайти у конфігурацію нашого маршрутизатора.

Ніколи не використовуйте шифрування WEP

Навіть якщо ви не дуже добре розумієтеся на комп'ютерах та безпеці, я впевнений, що ви чули про типи шифрування, які захищають ваш сигнал WiFi. Сьогоднішній стандарт відомий як WPA2, хоча, можливо, якщо ваш пристрій старіший, він використовує менш безпечний тип шифрування.

7 змін, які ви повинні внести до свого роутера

Поступово шифрування WPA3 стає найнадійнішим із усіх відомих. Йому ще належить змінити WPA2, але чого ніколи не слід робити, так це зберігати на своєму комп'ютері шифрування WEP, оскільки воно було введено в 1997 році і досі має безліч важливих дірок у безпеці.

Вимкнути доступ адміністратора WAN

Якщо ви не знаєте, термін WAN означає Wide Area Network (Глобальна мережа). У цьому випадку все пояснюється просто: адміністратор WAN може віддалено отримати доступ до нашого маршрутизатора.

Оператори встановлюють пристрій у вашому будинку з активним адміністратором на випадок, якщо їм доведеться вирішувати проблему віддалено, але очевидно, що це також може призвести до небажаного використання цього доступу на власний розсуд. Тому постарайтеся деактивувати його якнайшвидше.

Вимкнути WPS, uPnP та NAT-PMP

WPS — це система, яка має деякі маршрутизатори. Це дозволяє підключитися до мережі WiFi без необхідності вводити пароль, просто ввівши 8-значний PIN-код. Це правда, що ця функція може бути дуже корисною у випадку, якщо ми не пам'ятаємо пароль WiFi або просто не хочемо його вводити, але це також двері для атаки.

З іншого боку, uPnP і NAT-PMP по суті те саме і тому однаково небезпечні. Ці два протоколи дозволяють пристроям, які ми підключаємо до нашого маршрутизатора, не мати проблем із портами маршрутизатора, оскільки пристрій буде відкривати їх автоматично. Це зазвичай дуже корисно для деяких дуже специфічних випадків, таких як консолі для відеоігор. Проте, використовуючи їх, ми практично даємо ключі тому, хто знає, як поринути у нашу мережу.

Змінити пароль Wi-Fi за замовчуванням

Як ви, напевно, знаєте, всі маршрутизатори на ринку поставляються зі встановленим за замовчуванням паролем WiFi. Найчастіше він знаходиться під пристроєм у вигляді наклейки, і багато користувачів не змінюють його протягом усього терміну служби маршрутизатора. Це зовсім неправильно, оскільки деякі з цих паролів дуже легко вгадати.

7 змін, які ви повинні внести до свого роутера

Більше того, згодом можливо, що ваш пароль з'явиться в базах даних або Даркнеті, тому його слід негайно змінити. Ми рекомендуємо вам не використовувати пароль, який легко вгадати або який ви використовуєте в інших місцях. Крім того, переконайтеся, що ви регулярно змінюєте його.

Не мати двох однакових паролів

Це досить проста порада, яку можна використовувати практично скрізь, де тільки можна. Дуже важливо не мати два однакових пароля, хоча багато людей використовують той самий пароль для доступу до WiFi і роутера, щоб пам'ятати тільки один пароль.

Звичайно, це може бути страшною помилкою і навіть не повинно приходити вам на думку. Намагайтеся завжди мати різні паролі для всього – це просте правило, але воно є життєво важливим для захисту безпеки вашого обладнання.

Змінити ім'я SSID

SSID розшифровується як «Ідентифікатор набору послуг», хоча у народі відомий як ім'я мережі. SSID — це ім'я, під яким наша мережа відображається під час пошуку мереж WiFi, і, як і у випадку з паролем, наш маршрутизатор зазвичай постачається з таким стандартним іменем.

Всі маршрутизатори дозволяють без проблем змінити цей SSID, що ми рекомендуємо вам зробити якнайшвидше. Постарайтеся задати ім'я, яке не містить таких даних, як модель вашого маршрутизатора, або відомостей, що дозволяють зв'язати його з вами. Деякі маршрутизатори також дозволяють вимкнути SSID, щоб він не відображався під час пошуку мережі, тому єдиний спосіб підключитися до цих пристроїв – ввести ім'я вручну.

Увімкніть автоматичні оновлення на вашому роутері

Маршрутизатор — це такий самий технологічний пристрій, як і будь-яке інше, тому він має вбудоване програмне забезпечення. Нерідко діри в системі безпеки виявляються у всіх маршрутизаторах, тому виробники докладають багато зусиль для їх виявлення, щоб залатати їх.

Тому дуже важливо, щоб наш пристрій завжди був якомога сучаснішим. Ми можемо зробити це вручну, увійшовши до нашого маршрутизатора як адміністратора, але у нас також є можливість активувати опцію, щоб вони оновлювалися автоматично кожного разу, коли з'являється нова прошивка.

nBook
Додати коментар