10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

У пізніших версіях Windows 10 Microsoft значно покращила видалення непотрібних програм. Тим не менш, існує безліч застарілих програм та додатків, які споживають системні ресурси, і їх краще видалити якомога раніше. Тому ми склали список деяких популярних програм, які слід видалити з Windows 10.

1. Microsoft Silverlight

При запуску в 2007 році Microsoft Silverlight замислювався як універсальний інструмент для написання багатофункціональних веб-додатків, подібних до Adobe Flash. Сьогодні, якщо ви відвідаєте офіційну сторінку Silverlight у Microsoft Edge, ви побачите повідомлення про те, що він більше не сумісний із офіційним браузером Microsoft. Це говорить нам про те, наскільки марною стала програма.

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

Хоча, як і раніше, можна запускати Silverlight у браузері Internet Explorer, підтримка якого припинена, на офіційному сайті зазначено, що підтримка Silverlight 5 припиниться після жовтня 2021 року.

2. Adobe Flash

Колись універсальний стандарт для відео, ігор та веб-контенту, Adobe Flash нарешті був остаточно скасований. В основному це пов'язано з тим, що він був схильний до атак через безліч властивих йому вразливостей. На жаль, це зробило його лідером серед авторів шкідливих програм.

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

Більшість користувачів настільних комп'ютерів перейшли на нові формати графічного інтерфейсу, оскільки сучасні браузери не підтримують цю застарілу програму. Тому саме час попрощатися з Adobe Flash.

3. Java

У це важко повірити, але використання Java сьогодні розглядається як непотрібна загроза безпеці, і ви можете подякувати мільйонам кіберзлочинців за використання цієї програми. Хоча розробники, як і раніше, люблять використовувати Java-програми, такі як Java Development Kit (JDK), це не те саме, що Java Runtime Environment (JRE), яку вам потрібно видалити з Windows 10.

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

По суті, нерегулярні оновлення Java є основною причиною її небезпечних уразливостей. На відміну від інших програм, які непомітно оновлюються у фоновому режимі, Java користувачам вручну пропонується виконати нерегулярні оновлення. Це те, що люблять автори шкідливих програм. Найгірше те, що вразливості Java можуть бути передані другорядним програмам, таким як Adobe Reader або VLC Media Player. Хоча Java може виглядати безневинно у вашій системі Windows 10, порятунок від неї – найбезпечніший варіант для більшості користувачів.

4. iTunes

Оскільки цей список стосується програм Windows, не рекомендується використовувати iTunes на пристрої з Windows 10. Інтерфейс користувача може стати дуже повільним через функцію автосинхронізації. Існує безліч несумісних програмних продуктів, через які прості пункти меню можуть некоректно відображатись на екрані Windows.

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

Якщо ви використовуєте пристрій з Windows 10, позбавтеся від проблем і позбавтеся від iTunes, оскільки Windows просто не була призначена для цієї програми.

5. QuickTime

На пристроях Windows не бракує якісних медіаплеєрів. Від програми Microsoft до VLC є безліч програм на вибір. QuickTime не входить до їх числа. Багато користувачів скаржаться на QuickTime, який не підтримується Apple.

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

Як і iTunes, QuickTime чудово працює на Mac, але не підходить для Windows. Програма офіційно не доступна для Windows 10, оскільки Apple припинила підтримку Windows ще у січні 2016 року.

Колись неперевершений вибір для відтворення мультимедіа у Windows та інших системах, CyberLink PowerDVD почав поводитися як надпотужне шкідливе ПЗ. Навіть після видалення PowerDVD всюди будуть записи програмного забезпечення.

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

Рекомендуємо не використовувати програму PowerDVD на своєму комп'ютері з Windows, оскільки в наш час досить якісних медіаплеєрів, які є більш безпечними для вашої системи.

7. Поширене ПЗ Dell

Це проблема, яка в основному торкається користувачів Dell, оскільки багато нових ноутбуків поставляються в комплекті з всілякими непотрібними програмами. Тому, якщо ви придбали новий ноутбук, вам доведеться витратити свій дорогоцінний час, щоб видалити це нав'язане програмне забезпечення.

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

Деякі з цих непотрібних програм включають Dell Dumpster Fire, Dell SupportAssist, Dell Digital Delivery, Dell Customer Connect тощо.

Варто відзначити, що у Lenovo та Acer з коробки також може бути різне нав'язане ПЗ, яке потрібно відразу видалити.

8. CCleaner

На відміну від багатьох інших програм цього списку, CCleaner має свої тонкощі. Інструмент можна використовувати для очищення реєстру Windows та видалення небажаних програм. Більшість комп'ютерних фахівців часто використовують цю програму та рекомендують її для повсякденного використання. Але чи така хороша ця програма?

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

Ми повинні пам'ятати, що CCleaner був корисний у той час, коли на пристроях Windows було багато недоліків у безпеці та функціях. В даний час це вже не так, оскільки нещодавні оновлення Windows подбали про багато основних вразливостей. Використання сторонньої програми обробки помилок реєстру може принести більше шкоди, ніж користі. Поточні оновлення Windows дозволяють вирішувати різні проблеми, тому немає сенсу використовувати CCleaner на своєму комп'ютері.

9. Антивіруси

Нові комп'ютери та ноутбуки зазвичай постачаються із пробними версіями платних антивірусів. Все б добре, але в більшості випадків це не найкращі антивірусні рішення, які після завершення безкоштовного періоду попросять продовжити підписку.

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

Особисто я не використовую жодних антивірусів, крім захисника Windows, який показав себе досить добре у багатьох тестах. Але, якщо ви хочете використовувати сторонній антивірус, виберіть антивірусне ПЗ, яке непомітно працює у фоновому режимі і не навантажує систему.

10. Торрент-програми

Ви все ще використовуєте програмне забезпечення Torrent, таке як UTorrent та BitTorrent, на пристрої з Windows? Ви повинні знати, що Microsoft ненавидить їх, оскільки вони часто використовуються для поширення шкідливого програмного забезпечення.

10 програм для Windows 10, які негайно варто видалити

Технічно ви все ще можете використовувати торенти у Windows, але дні торрент-клієнтів, схоже, вважаються. Якщо ви хочете використовувати торренти, перейдіть до попередньо схвалених торент-додатків у магазині Microsoft Store. Вони не тільки мають найкращий, сучасний графічний інтерфейс, а й пропонують доступ до законних посилань на завантаження торентів.

Ми обговорили деякі з найпопулярніших програм, які потрібно видалити з Windows 10. Розробники деяких з цих програм масово відмовляються від них, тому ви не отримаєте необхідної підтримки. Інші вважаються непотрібним або навіть шкідливим програмним забезпеченням, тому їх слід швидко позбутися для безпеки вашої системи.

nBook
Додати коментар