5 причин, чому не слід відключати Microsoft Defender у Windows 10

5 причин, чому не слід відключати Microsoft Defender у Windows 10

Минули часи, коли Microsoft Defender (колишній Windows Defender) був слабким щитом безпеки для комп'ютерів з Windows. В даний час пакет безпеки Windows поставляється з безліччю регулярних оновлень і значними функціями, які дозволяють користувачам заощадити гроші на антивірусних продуктах.

Ми об'єктивно розглянемо, чому не слід відключати Microsoft Defender і чому вам дійсно не варто встановлювати іншу антивірусну програму.

1. Відсутність сторонньої установки та нульова вартість

Гроші відіграють важливу роль для багатьох користувачів комп'ютерів, тому варто враховувати, що Microsoft Defender повністю безкоштовний антивірус. Крім цього, є ще одна істотна перевага використання Microsoft Defender у Windows 10 – вам не потрібно проходити тривалий процес інсталяції. Оскільки Microsoft Defender постачається у вигляді попередньо встановленої утиліти, додаткова установка не потрібна.

2. Швидше сканування та продуктивність

Раніше Windows Defender потребував багато часу для завершення сканування, навіть якщо у вас був невеликий накопичувач USB або розділ. Проте згодом усе змінилося та покращилося.

При тестуванні в реальному житті сканування USB-накопичувача місткістю 32 ГБ, що містить більше 15 ГБ даних, зайняло близько 2,5 хвилин. За ці 2,5 хвилини він просканував безліч файлів, включаючи деяке програмне забезпечення, документи тощо. Раніше у Windows 7 сканування займало понад 7 хвилин.

Якщо на вашому комп'ютері встановлено антивірус, він може уповільнити швидкість передачі даних. Причина лише одна — він сканує файли перед їх перенесенням на інший диск або комп'ютер. Хоча Microsoft Defender вніс деякі покращення у цю проблему, вона все ще не вирішена на 100%.

3. Захист від програм-вимагачів

В даний час програми-здирники, такі як WannaCry, викликають більше шуму, ніж звичайні шкідливі програми. Як жертва, ви не зможете отримати доступ до своїх файлів, якщо не заплатите гроші як викуп зловмиснику. Пакет Microsoft Defender поставляється з функцією, яка називається “Контрольований доступ до папок”. Якщо ви увімкнете цю функцію, ви можете заблокувати всім програмам доступ до певної папки на ваш вибір. Після цього ви можете зберігати важливі файли в цій папці.

5 причин, чому не слід відключати Microsoft Defender у Windows 10

Як правило, програма-вимагач блокує весь диск і не дозволяє користувачеві отримати доступ до нього. У цьому випадку ви можете встановити OneDrive як варіант резервного копіювання або відновлення. Так само, як Google Диск зберігає резервну копію ваших мобільних даних Android, ви можете використовувати OneDrive для захисту важливих документів, зображень та інших файлів. Всі ці параметри включені до розділу «Захист від вірусів та загроз».

4. Батьківський контроль

Більшість сторонніх інструментів захисту від шкідливих програм не пропонують батьківський контроль у базовій версії. Ви можете знайти функцію батьківського контролю у своєму антивірусі, але вам потрібно зробити набагато більше, щоб користуватися цими функціями. Це не стосується Microsoft Defender, оскільки батьківський контроль є безкоштовним і вже включений в цей інструмент.

5 причин, чому не слід відключати Microsoft Defender у Windows 10

Однак, необхідно поєднати всі облікові записи та пристрої з сімейною групою, щоб почати використовувати цю опцію. Батьківський контроль пропонує такі особливості:

  • Ви можете контролювати вміст, який ваші діти дивляться в інтернеті. Ви можете заблокувати або дозволити окремі веб-сайти.
  • Не дозволяйте дітям дивитися на монітор протягом тривалого часу, оскільки це викликає напруження очей.
  • Ви можете отримати доступ до звіту про онлайн активність вашої дитини.
  • Ви можете дозволити або заборонити дітям купувати будь-які товари в Microsoft Store.

Ви можете знайти більше можливостей у сторонньому антивірусному програмному забезпеченні, але цих функцій має вистачити більшість користувачів.

5. Оновлення

Незалежно від того, який антивірус ви використовуєте, своєчасні та регулярні оновлення мають вирішальне значення, оскільки вони роблять антивірус більш стійким до нових загроз. Якщо ви використовуєте Microsoft Defender, вам нема про що турбуватися. Корпорація Майкрософт часто пропонує оновлення, щоб ви могли захистити себе від новітніх шкідливих програм або виправити недоліки безпеки.

Висновок

У Microsoft Defender включені й інші функції безпеки, які ви виявите, як тільки почнете використовувати його на своєму комп'ютері з Windows 10. Як бачите, не варто встановлювати сторонні антивірусні програми, оскільки Microsoft Defender має багато корисних функцій і чудово справляється зі своїм завданням.

nBook
Додати коментар