Найкращі методи безпеки та конфіденційності для вашої мережі та ПК

Найкращі методи безпеки та конфіденційності для вашої мережі та ПК

Однією з найбільших проблем користувачів та підприємств є забезпечення безпеки та анонімності в Інтернеті. Одним із способів, який може допомогти нам досягти і того, і іншого, є використання VPN. Однак коли йдеться про підтримку безпеки мережі, питання виявляється складнішим. Безсумнівно, мета, до якої ми прагнемо, вносячи низку змін, полягає в тому, щоб мати більш захищену мережу та обладнання. У цій статті ми дізнаємося про найкращі методи забезпечення мережної безпеки, щоб залишатися в безпеці від кіберзлочинців.

Все, що потрібно зробити, щоб залишатися захищеним

Якщо ви хочете вдосконалити свій підхід до забезпечення мережевої безпеки, вам необхідно наголосити на ряді наведених нижче концепцій.

Правильно настройте брандмауер

Щодо конфігурації брандмауера, то вона повинна включати чотири основні типи правил: мережевий рівень, рівень каналів, рівень додатків та багаторівневі зі статусом з'єднання. Слід зазначити, що ці правила мають бути активними для будь-якого з трьох основних типів брандмауера. Це пакетні фільтри, перевірка стану та проксі-сервери.

Найкращі методи безпеки та конфіденційності для вашої мережі та ПК

Незалежно від того, чи ми є компанією або приватною особою, нам необхідно зміцнити та правильно налаштувати наш брандмауер, щоб захистити себе. Перебувати сьогодні без брандмауера, чи то приватна особа, чи компанія, значить наражати себе на дуже великий ризик. Якщо ви не знаєте, як налаштувати брандмауер, зверніться за допомогою до професіоналів, якщо ви є компанією, або якщо ви приватна особа, до друзів і знайомих, які знають, як це правильно зробити. Ви також можете ознайомитися з нашою попередньою статтею про те, як краще встановити брандмауери на операційну систему Windows.

Перевірити контроль доступу

Наявність великої кількості користувачів з дозволами, що налаштовуються, може швидко перетворитися на складне завдання, особливо в компаніях. Тут нам необхідно впровадити програму контролю доступу, яка була б простою та інтуїтивно зрозумілою, щоб її міг використовувати та розуміти кожен.

Більше того, ці користувачі повинні використовувати надійний пароль для входу. У операційних системах Microsoft маємо політику паролів Windows. Це дозволяє нам встановити такі паролі, щоб вони були надійними, не повторювалися та змінювалися час від часу.

Інструменти захисту від DDoS-атак

У недавньому дослідженні Radware з'ясувалося, що DDoS-атаки, заблоковані за перші дев'ять місяців 2021 року, вже перевершили всі атаки, що відбулися у 2020 році. У зв'язку з цим за перші дев'ять місяців минулого року кількість DDoS-атак, заблокованих, збільшилася на 75%.

Якщо ми хочемо успішно запобігти DDoS-атаці, нам потрібно знати наш мережевий трафік. Для цього нам знадобляться засоби захисту від DDoS, які допоможуть нам захистити та контролювати периметр, дані, клієнтів та віддалених користувачів нашої мережі. Тому нам необхідно встановити системи для виявлення, аналізу та реагування на всі виявлені загрози.

IPS та IDS як системи безпеки

На рівні підприємства може бути цікаво мати як системи виявлення вторгнень (IDS), і системи запобігання вторгнень (IPS). Обидві системи можуть діяти спільно, щоб зупинити кібератаки.

Найкращі методи безпеки та конфіденційності для вашої мережі та ПК

Таким чином, система IDS буде аналізувати наш мережевий трафік щодо наявності цифрових підписів, відповідних відомим атакам. З іншого боку, система IPS також аналізує ці пакети, але вона може зупинити доставку цих пакетів за допомогою брандмауера. У мережі безпеки виявлення вторгнень має бути важливим пріоритетом. Двома широко відомими та використовуваними системами IDS та IPS є Snort та Suricata, обидві з яких додадуть дуже важливий рівень захисту.

Сегментація мережі як лінія захисту

Сегментація мережі на підприємстві може дозволити нам дізнатись, хто підключений до нашої мережі. Це підвищить нашу безпеку та продуктивність за рахунок поділу мережі на більш керовані підмережі. Це також дозволить нам контролювати маршрутизацію трафіку через мережу. Мета сегментації нашої мережі полягає в тому, що вона дозволяє нам бути на крок попереду кіберзлочинців, обмежуючи їхній доступ до певної галузі нашої мережі. Це допоможе звести до мінімуму збитки, які вони можуть завдати.

Нарешті, на додаток до кращих методів мережевої безпеки, також корисно підтримувати операційну систему останніми оновленнями та актуальним програмним забезпеченням. Ми також могли б додати інші корисні поради, такі як наявність хорошого антивірусу та використання багатофакторної автентифікації у наших облікових записах, коли це можливо.

nBook
Додати коментар