8 корисних порад для створення та запам'ятовування безпечних паролів

8 корисних порад для створення та запам'ятовування безпечних паролів

Безпека вашого банківського рахунку, облікового запису соціальної мережі та служби електронної пошти залежить від того, наскільки правильно ви виберете та збережете свої паролі.

Так звані надійні паролі є ключем до вашої безпеки. Завдання полягає в тому, щоб створити різні надійні паролі для кожного з ваших облікових записів, а потім запам'ятати їх.

Захист паролем може не повністю запобігати ризику для ваших даних, але є хороші способи, які можуть допомогти мінімізувати цей ризик.

1. Використовуйте менеджер паролів

Надійні паролі – це ті, які довші 8 символів, важко вгадуються і містять різні символи та цифри, а також великі та малі літери.

Ви можете використовувати менеджер паролів, наприклад 1Password або LastPass. Ці послуги можуть створювати надійні паролі для вас і зберігати їх, ці послуги можна використовувати як на робочому столі комп'ютера, так і на телефоні. Вам потрібно буде запам'ятати тільки один майстер-пароль, який розблокує решту ваших паролів.

Браузери, такі як Google Chrome та Mozilla Firefox, оснащені вбудованими менеджерами паролів, але деякі експерти з безпеки не рекомендують їх використовувати.

2. Дізнайтеся, чи були викрадені ваші паролі

Ви можете у будь-який час перевірити, чи викрадені ваші облікові записи. Зламування логінів і паролів неможливо запобігти на 100%, тому доцільно час від часу проводити таку перевірку.

Mozilla Firefox Monitor та Google Password Checkup можуть показати, які з ваших адрес електронної пошти та паролі були вкрадені, щоб ви могли вжити відповідних дій.

3. Уникайте простих слів та поєднань символів у вашому паролі

Ціль полягає в тому, щоб створити пароль, який неможливо буде підібрати або легко вгадати. Не створюйте свої паролі з таких простих слів, як “пароль” або “мій пароль”.

Також уникайте використання свого імені, псевдоніма, імені вашого вихованця, вашого дня народження, вашої назви вулиці або чогось пов'язаного з вами, тому що хакери можуть дізнатися ці дані в соціальних мережах або в простій бесіді з вами.

4. Чим довші ваші паролі, тим краще

Рекомендується, щоб пароль був довжиною щонайменше 8 символів. Але краще, щоб він був довшим. Фонд Electronic Frontier та експерт з безпеки Брайан Кірбс радять використовувати пароль, що складається з трьох або чотирьох випадкових слів.

Однак більш довгий пароль, складений із незв'язаних слів, важко запам'ятати, тому вам варто подумати про використання менеджера паролів.

8 корисних порад для створення та запам'ятовування безпечних паролів

5. Виберіть унікальний пароль для кожного облікового запису

Варто повторити, що використання одного пароля для різних облікових записів – це жахлива ідея. Якщо хтось знайде ваш пароль для одного з ваших облікових записів, він матиме ключ до будь-якого іншого облікового запису, для якого ви використовуєте цей пароль.

6. Уникайте використання паролів, які вже були зламані

Хакери можуть легко використовувати раніше вкрадені або якимось чином розкриті паролі в автоматичних спробах незаконного входу в облікові записи інших людей.

7. Вам не потрібно періодично змінювати пароль

Протягом багатьох років зміна паролів кожні 60 або 90 днів була обов'язковою практикою. Тепер Microsoft рекомендує, якщо ви не підозрюєте, що ваші паролі були зламані, тоді вам не потрібно періодично змінювати їх.

Багато хто з нас, змушуючи себе змінювати свої паролі кожні кілька місяців, впадають у погану звичку створювати паролі, що легко запам'ятовуються, або записувати їх в нотатки і розміщувати на наших робочих столах.

8. Використовуйте двофакторну автентифікацію

Якщо хакери вкрадуть пароль, двофакторна автентифікація (також звана двоетапна перевірка або 2FA) все одно заборонить їм доступ до вашого облікового запису.

Це додатковий захист вимагає, щоб ви вводили одноразовий код, який є тільки у вас, перш ніж програма або служба дозволять вам увійти до системи. Таким чином, навіть якщо хакер зламає ваші паролі, він не матиме доступу до вашого облікового запису.

nBook
Додати коментар