Як змусити Windows 10 працювати швидше

Як змусити Windows 10 працювати швидше

Чи можна змусити Windows 10 працювати швидше? Так, хоча багато що залежить від комп'ютера, можна виконати певні дії для прискорення операційної системи.

Ми збираємося показати вам деякі прості дії, які можна легко виконати в системі, щоб Windows 10 працювала швидше.

Видалення програм з автозавантаження

Як змусити Windows 10 працювати швидше

Одним з перших рішень, які ви маєте прийняти, є усунення всіх програм з автозавантаження Windows 10, так як дані програми уповільнюють вашу систему.

Ці програми працюють у фоновому режимі, тому ви цього не помічаєте. Коли це 1 або 2 програми, у вас не має бути серйозних проблем, проблема виникає, коли їх набагато більше.

Ви можете деактивувати програми, які запускаються з Windows 10 за допомогою таких інструментів як CCleaner . Також ви можете зробити наступне: відкрийте «Диспетчер завдань» за допомогою комбінації клавіш Ctrl+Shift+Esc , перейдіть на вкладку «Автозавантаження» та відключіть усі зайві програми.

Дефрагментуйте диск

Як змусити Windows 10 працювати швидше

Якщо на вашому комп'ютері встановлено SSD, вам не потрібно виконувати це. Але, якщо у вас традиційний жорсткий диск, рекомендується виконувати дефрагментацію не рідше одного разу на місяць, особливо якщо часто переміщаєте безліч файлів.

З часом, при установці, видаленні та переміщенні файлів всіх типів, жорсткий диск знижує свою продуктивність і стає повільнішим, але за допомогою інструменту Auslogics Disk Defrag або Defraggler ви можете дефрагментувати свій диск.

Ці утиліти організують по-новому всі файли, щоб усе було ідеально класифіковано і таким чином система могла отримати до них швидший доступ. Отже, головна перевага дефрагментації полягає в тому, що Windows 10 працюватиме швидше.

Для цього вам потрібно встановити один із двох згаданих нами інструментів, запустити їх та натиснути на опцію «Дефрагментація» . Варто зазначити, що дефрагментація займає багато часу. Також можна дефрагментувати жорсткий диск у Windows 10 за допомогою вбудованого інструменту.

Купити SSD

Як змусити Windows 10 працювати швидше

SSD є твердотільний диск, який працює набагато швидше за звичайні жорсткі диски. На відміну від традиційних жорстких дисків, SSD забезпечує більш високу продуктивність, а однією з переваг твердотільних накопичувачів є, крім усього іншого, висока швидкість запису та читання.

Це означає швидке виконання процесів, запуск Windows та багато іншого. Перехід зі звичайного жорсткого диска на SSD є цілком очевидним, навіть якщо у вас старий комп'ютер, оскільки SSD здатний дати цьому комп'ютеру друге життя.

Збільшити оперативну пам'ять

Як змусити Windows 10 працювати швидше

Якщо ваш ноутбук або комп'ютер дозволяє це, розширення оперативної пам'яті також означає збільшення швидкості Windows 10. Однак краще спочатку перейти з жорсткого диска на твердотільний накопичувач.

Що більше оперативної пам'яті, то краще. Для звичайних користувачів 8 ГБ вважається ідеальним, але якщо ви граєте в ігри або виконуєте професійні завдання на ПК, вам слід розглянути 12 ГБ і навіть 16 ГБ ОЗУ.

Видаліть віруси

Як змусити Windows 10 працювати швидше

Віруси можуть навантажувати систему і, отже, сповільнювати роботу Windows 10. Іноді їх можна не помітити, тому запускайте сканування на наявність вірусів будь-якого типу за допомогою звичайного антивірусу не рідше одного разу на тиждень.

Це захистить ваш комп'ютер від шкідливих програм і збереже швидкість, з якою він може працювати. Це завдання, на яке багато хто не звертає уваги, але він важливий. Існує безліч безкоштовних антивірусів, тому встановіть один, запустіть його та натисніть «Сканувати зараз» , щоб знайти загрози та видалити їх.

Вимкніть анімацію

Як змусити Windows 10 працювати швидше

Існують певні типи анімації, у деяких випадках дуже незначні, які впливають на продуктивність Windows. Бажано вимкнути анімацію, якщо у вас скромний комп'ютер із невеликими ресурсами. Як вимкнути анімацію на комп'ютері з Windows 10 ви можете дізнатися з нашої попередньої статті.

Звільніть місце на диску

Як змусити Windows 10 працювати швидше

Жорсткий диск, заповнений або майже заповнений файлами, на якому мало вільного місця, також може уповільнити роботу Windows 10. Однак є просте рішення видалити файли, які ви більше не використовуєте.

Диск слід очищати не рідше одного разу на тиждень. У Windows 10 є спеціальний інструмент, званий «Очищення диска» , який аналізує, які файли можна видалити, і допомагає видалити їх, щоб звільнити сховище.

Щоб відкрити утиліту, натисніть клавіші Windows + Q , введіть «Очищення диска» і запустіть інструмент. Тепер вам потрібно тільки вибрати, які файли ви хочете видалити (тимчасові файли, кеш і т. д.), потім натиснути “Ок” , щоб видалити все зайве із системи.

Видаліть програми, які ви не використовуєте

Як змусити Windows 10 працювати швидше

Може настати час, коли ви встановили занадто багато програм, які ви не використовуєте. Тому було б розумним видалити їх назавжди, щоб ви могли звільнити місце для інших потреб. Завдяки цьому Windows 10 працюватиме швидше.

Windows має деінсталятор програм, але рекомендується використовувати спеціальні програми, завдання яких полегшити видалення програмного забезпечення з вашого ПК. Йдеться про Revo Uninstaller і подібні інструменти, що виконують більш глибоке очищення.

Перевстановіть Windows 10

Як змусити Windows 10 працювати швидше

Це має бути останній варіант, який слід вибрати, якщо нічого з перерахованого вище не допомагає. Форматування та подальша чиста установка Windows 10 означає, що все буде працювати швидше, тому що в системі не буде зайвих файлів, програм, а також можливих вірусів.

Спочатку потрібно відформатувати ваш диск з Windows 10, при цьому ви втратите всі свої файли, якщо раніше не робили резервну копію. Потім можна встановити Windows 10. Варто відзначити, що це займає багато часу.

nBook
Додати коментар