Windows проти Linux: 5 причин, чому Windows краща за Linux

Windows проти Linux: 5 причин, чому Windows краща за Linux

Дебати про Linux та Windows – це нескінченні дискусії. Я спостерігаю, як люди обговорюють цю тему та витрачають свій час, не усвідомлюючи цього. Зрештою, йдеться не про те, що краще, а про особисті уподобання щодо комп'ютерів або їх рівень знань у використанні комп'ютерів.

Як Linux ентузіаст, я люблю пробувати різні дистрибутиви. Тим не менш, бувають випадки, коли програма для Windows недоступна в Linux або деякі програми не працюють у Linux. Тому я налаштував конфігурацію з подвійним завантаженням, щоб випробувати найкраще з обох систем.

Що робить Windows популярною, так це її простота у використанні. Не можна заперечувати, що Linux став набагато простіше у використанні останніми роками, але він ще не досяг деякої зручності для користувача. У цій статті давайте розглянемо п'ять причин, з яких Windows краще Linux.

Windows проти Linux: що робить Windows найкращою ОС?

1. Windows зробить за вас всю тяжку роботу

Сьогоднішні користувачі Windows дуже дивуються, коли я прошу їх повторно встановити драйвери, якщо щось зламалося, і це не дивно. Windows настільки популярна, що робить всю тяжку роботу за вас. Інтерфейс простий, інтуїтивно зрозумілий, зручний, а ОС працює “з коробки”.

Windows проти Linux: 5 причин, чому Windows краща за Linux

Не можна заперечувати, що Linux теж став кращим. Проте, якщо ви використовуєте нове або непопулярне обладнання, вам може знадобитися встановити драйвери вручну (якщо вони доступні) або також може знадобитися дочекатися виходу нової версії Linux, в якій буде додана підтримка нових процесорів та обладнання.

Що стосується зовнішнього вигляду, то з часів Windows XP система дуже змінилася. Тим не менш, коли справа доходить до функціональності або розуміння того, який елемент інтерфейсу користувача робить, можна легко зрозуміти, як використовувати Windows (якщо, звичайно, користувач використовував комп'ютер раніше).

2. Ігри

За останні кілька років в іграх на Linux відбулися серйозні покращення. Але Windows залишається найкращою операційною системою, коли справа доходить до ігор.

Windows проти Linux: 5 причин, чому Windows краща за Linux

Популярні онлайн-магазини ігор, такі як Steam, Epic Games, Ubisoft Connect та Origin значно спрощують управління іграми. Все, що потрібно зробити, це встановити одну з цих програм, завантажити гру і натиснути кнопку відтворення. Доступна величезна бібліотека ігор, не кажучи вже про підтримку запуску старих ігор, які ви можете завантажити та грати безкоштовно.

У Linux додаються ігри, але не всі можна грати. Наприклад, ігри з вбудованими механізмами захисту від читів, такі як Valorant та Doom Eternal, в даний час не відтворюються. Крім того, вам потрібно буде виконати додаткове настроювання, щоб запустити деякі інші популярні ігри.

3. Продуктивність

Більшості людей для роботи потрібен комп'ютер, і їх переважно не хвилюють можливості для ентузіастів (або вивчення чогось нового). Набір програм Microsoft, які ви отримуєте попередньо встановленими у Windows, достатній для того, щоб ви почали працювати в ОС, як тільки ви закінчите її налаштування.

Windows проти Linux: 5 причин, чому Windows краща за Linux

У порівнянні з цим Linux трохи орієнтований на ентузіастів, так як вам може знадобитися налаштувати такі речі, як завантаження та встановлення різних програм, перш ніж ви почнете. Але Linux також непоганий, коли справа стосується продуктивності. Якщо ви використовуєте Pop! _OS, в ньому є безліч клавіш для підвищення вашої продуктивності. В цілому, я все одно вибрав Windows через простоту використання.

4. Підтримка

Оскільки частка ринку Windows становить 73%, шанси, що хтось вже стикався з тією ж проблемою, і отримав відповідь на форумах, досить високі. Не кажучи вже про тисячі ентузіастів Windows, які завжди готові вирішити ваші проблеми. Це робить спільноту Windows одним із найкращих.

Windows проти Linux: 5 причин, чому Windows краща за Linux

Крім форумів Windows, існує також величезна спільнота Windows Reddit із тисячами активних користувачів. На жаль, спільнота Linux дотримується принципу «вчися на практиці» і іноді може бути трохи складно знайти відповідь. Тому, як новачкові, вам потрібно багато в чому розбиратися самому.

5. Linux складно встановити

Більшість користувачів може з цим не погодитись. Встановити Linux легко для тих, хто здебільшого знайомий із принципами роботи технологій. Уявіть себе на місці новачків у Linux, хто ніколи не чув про завантажувальні диски або подвійне завантаження. Звичайно, ви багато чого навчитеся, якщо спробуєте встановити Linux, але встановити Windows набагато простіше.

Windows проти Linux: що найкраще для вас?

Підсумовуючи, можна сказати, що якщо ви новачок у комп'ютерах і ваша кінцева мета – виконувати роботу або грати в ігри, тоді Windows для вас – найкраща ОС.

Якщо ви дбаєте про конфіденційність і безпеку системи і хочете продуктивніше працювати зі своїм ПК, тоді Linux для вас найкраща ОС.

nBook
Додати коментар