Що таке TPM у Windows?

Що таке TPM у Windows?

Windows використовує безліч способів та модулів для забезпечення безпеки користувача. Один із методів – використання TPM, що означає Trusted Platform Module. У цій статті ми розповімо все, що потрібно знати про TPM.

Що таке TPM і для чого він потрібний?

TPM надає функції, пов'язані з безпекою, на апаратному рівні. По суті це криптопроцесор, який допомагає вам створювати, зберігати і обмежувати використання криптографічних ключів.

Під час завантаження Windows завантажується завантажувальний код. Сюди входять мікропрограмне забезпечення та системні компоненти ОС, необхідні для запуску. Це допомагає виміряти цілісність, при цьому згенеровані ключі перевіряються, щоб переконатися, що ключ на основі TPM використовувався тільки під час процесу завантаження.

Простими словами, TPM існує, щоб зловмисники не могли оминути шифрування та отримати доступ до ваших файлів. Якщо ви увімкнете шифрування диска BitLocker, Windows збереже ключ шифрування всередині мікросхеми TPM. Ви отримуєте доступ до зашифрованого диска, просто вводячи свій пароль для входу в Windows, Windows отримує ключ від TPM, і ви можете отримати доступ до своїх файлів.

У новій Windows 11 є TPM 2.0, і багато користувачів стикаються з помилкою TPM 2.0 при установці Windows 11. Якщо ви один з них, ось як виправити помилку TPM 2.0. Сподіваємось, наша стаття допомогла вам і тепер ви розумієте, навіщо потрібен TPM у Windows.

nBook
Додати коментар