CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

CSV (не плутати з CVS) – це формат для представлення прямокутного масиву (матриці) числових та текстових значень. Це приклад формату “плоського файлу”.

Загальний опис формату csv

Це формат даних з роздільниками, в якому поля та стовпці розділені символом коми %x2C (Hex 2C), а записи/рядки/рядки розділені символами, що позначають розрив рядка. RFC 4180 передбачає використання пар CRLF для позначення розривів рядків, де CR – це %x0D (Hex 0D), а LF -% x0A (Hex 0A). Кожен рядок містить однакову кількість полів.

Поля, що містять спеціальний символ (кома, CR, LF або подвійні лапки), «екрановані» шляхом укладання в подвійні лапки (Hex 22). Необов'язковий рядок заголовка відображається як перший рядок документа у тому форматі, що й звичайні рядки запису. Цей заголовок міститиме імена, що відповідають полям у документі, і повинен містити ту саму кількість полів, що й записи в іншій частині документа.

CSV використовує US-ASCII як набор символів, але дозволені інші набори символів. Іноді файли CVS і CSV плутають.

Важлива інформація про редагування файлів csv

CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

 • Вся система виходить з ладу, якщо в рядку стоїть пропущена або зайва кома. Кожне значення після цього відсутнього чи зайвого поля даних буде введено у неправильний стовпець. У гіршому випадку база даних може бути пошкоджена настільки серйозно, що потрібно повернутися до версії резервної копії, що призведе до втрати останніх змін даних і проблем для адміністратора, тому важливо підтримувати файлову структуру.
 • Стовпці у вашому CSV-файлі можуть з'являтися у будь-якому порядку, якщо ця послідовність зберігається. Іншими словами, порядок, в якому заголовки стовпців з'являються в першому рядку, повинен повторюватися в наступних рядках даних, щоб дані в кожному полі можна було порівняти з правильним стовпцем.
 • У вас є можливість опустити будь-які стовпці, в яких не хочете додавати або редагувати дані, якщо цей стовпець не потрібен для інструменту завантаження даних, бази даних або правил конфігурації сайту. Насправді рекомендується опускати непотрібні стовпці, щоб спростити структуру файлу даних і знизити можливість появи помилок у непотрібному стовпці. Не можна пропустити поля, необхідні для інструмента «Завантажити дані», але можна опустити поля, необхідні для бази даних, за умови, що значення за замовчуванням підходить для всіх записів, які ви додаєте або редагуєте. Якщо значення за промовчанням не підходить для жодного із записів у файлі даних, необхідно включити цей стовпець і вказати відповідні значення для цих записів.
 • Поля призначення бази даних зберігають різні версії значень, представлених на веб-сторінках. Наприклад, ціль користувача «Представник компанії» зберігається в базі даних як «company_rep». Значення зіставляються один з одним і перетворюються в міру завантаження та вивантаження даних із бази даних. Можливо, буде простіше використовувати значення бази даних, яке можна побачити при завантаженні файлу даних CSV за посиланнями у верхній частині файлу даних для завантаження.

Як структуровані csv файли

CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

Шаблони CSV або файли даних можна завантажити за посиланнями у верхній частині інструменту «Завантажити дані». Перший рядок шаблону або файлу даних містить заголовки стовпців. Кожен наступний рядок відповідає запису у базі даних. Коли шаблон CSV завантажується, він містить лише заголовки стовпців. Оскільки шаблони використовуються для додавання нових записів, нові рядки будуть додані для кожного запису.

Коли документ даних CSV завантажується, перший рядок містить заголовок стовпця, а наступні рядки містять записи даних, які вже існують у базі даних. Записи в цих рядках можна редагувати або видаляти.

У документі CSV кожен рядок містить упорядковану послідовність заголовків стовпців або значень, розділених комами. Коми використовуються для збереження файлової структури. Кожна кома в першому рядку (яка містить заголовки стовпців) поділяє заголовок стовпця та місце у впорядкованій послідовності стовпців.

Коми в наступних рядках також підтримують послідовність упорядкованих стовпців, тому перше значення в кожному наступному рядку представляє значення в першому стовпці, друге значення в кожному наступному рядку представляє значення в другому стовпці і так далі. На відміну від стандартної пунктуації пропозицій, після коми не ставиться пробіл.

Більшість значень укладено у подвійні лапки. Винятком є односимвольне значення, наприклад, 1 або 0 (нуль). Укладання значення в подвійні лапки дозволяє використовувати в полі складні значення, наприклад, коми, без порушення структури документа. Наприклад, поле, що містить ряд елементів, наприклад, вибрані кольори, може мати таке значення:

“червоний, зелений та синій”

Ви не будете знати про ці цитати при перегляді файлу даних у додатку для роботи з електронними таблицями, але вони з'являються, коли файл переглядається в текстовому редакторі.

Як і чим відкрити csv файл розширення

Формат CSV, або значення, розділені комами, це загальний формат для зберігання та передачі контенту, включаючи контакти, календарні зустрічі та статистичні дані. Excel за промовчанням читає файли CSV, але в більшості випадків, коли відкривається таблиця CSV в Excel, видно лише зашифровані дані, які неможливо прочитати.

В інструкції нижче показано, як легко відкривати файли CSV в Excel і переглядати їх без необхідності конвертації будь-чого.

 1. Відкрийте новий документ Excel і перейдіть на вкладку Дані.
 2. Натисніть «З тексту».
 3. Перейдіть до файлу CSV, який хочете відкрити, і натисніть «Імпорт». Імпортуйте файл CSV в Excel.
 4. У вікні, що відкрилося, виберіть «З роздільниками». Потім натисніть “Далі”.
 5. Встановіть прапорець поруч із типом роздільника – здебільшого це або точка з комою, або кома. Потім натисніть “Далі”.
 6. Натисніть “Готово”.

Програми для роботи з CSV

Файл CSV можна відкрити в будь-якій програмі, проте для більшості користувачів CSV формат найкраще переглядати у програмі для роботи з електронними таблицями, наприклад Microsoft Excel, OpenOffice Calc або Google Docs.

Microsoft Excel

CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

Microsoft Excel – корисна програма для аналізу даних та документації. Це програма для роботи з електронними таблицями, яка містить ряд стовпців та рядків, де кожне перетинання стовпця та рядка є «коміркою». Кожен осередок містить одну точку даних або одну частину інформації. Організуючи зберігання даних таким чином, ви спростите пошук інформації і отримаєте можливість автоматично вилучати інформацію з даних, що змінюються.

Відкриття csv відразу з поділом стовпців в ексель

Якщо файл має розширення .csv, простий подвійний клацання файлу повинен автоматично аналізувати і розділяти його на основі ком. Якщо це не ваш випадок, то певним чином змінено тип файлу за промовчанням для .csv. Якщо ви відкриєте провідник Windows і перейдете до одного з файлів CSV, ви повинні побачити в списку наступний тип: «Файл значень, розділених комами в Microsoft Excel».

Ви можете або клацнути файл правою кнопкою миші і відкрити його в Excel або перейти до файлу з Excel і відкрити його безпосередньо.

Після відкриття використовуйте пункт меню «Дані → текст у стовпці» для перетворення. Виберіть «по роздільнику» в полі вибору і використовуйте кому як єдиний роздільник переконайтеся, що це єдиний зазначений пункт.

Ручний метод перетворення таблиці ексель CSV файл

 1. В електронній таблиці Excel натисніть Файл.
 2. Натисніть кнопку Зберегти як.
 3. Натисніть кнопку «Огляд», щоб вибрати місце для збереження файлу.
 4. Виберіть “CSV” у меню “Тип файлу”.
 5. Натисніть кнопку Зберегти.

Libreoffice calc

CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

LibreOffice – це безкоштовний повнофункціональний пакет офісних програм. Його рідним файловим форматом є Open Document Format (ODF), відкритий стандартний формат, який приймається урядами у всьому світі як необхідний формат файлів для публікації та прийому документів. LibreOffice також може відкривати та зберігати документи у багатьох інших форматах, включаючи ті, що використовуються у кількох версіях Microsoft Office, зокрема CSV.

Openoffice calc

CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

Apache OpenOffice – це офісний програмний пакет з відкритим вихідним кодом для обробки текстів, електронних таблиць, презентацій, графіки, баз даних та багато іншого. Він доступний багатьма мовами і працює на всіх поширених комп'ютерах. Він зберігає всі ваші дані у міжнародному форматі відкритого стандарту, а також може читати та записувати файли з інших найпоширеніших пакетів офісного програмного забезпечення. Його можна скачати та використовувати абсолютно безкоштовно для будь-яких цілей.

Блокнот

CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

Блокнот — це універсальний текстовий редактор, включений у всі версії Microsoft Windows, який дозволяє створювати, відкривати та читати файли з відкритим текстом. Якщо файл містить спеціальне форматування або не є файлом з відкритим текстом, його не можна прочитати у Блокноті.

Notepad++

CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

Notepad ++ — це безкоштовний текстовий редактор для Microsoft Windows, який надає додаткові функції, яких немає у стандартному текстовому редакторі Windows, Блокноті. Вперше він був випущений 24 листопада 2003 розробником Деном Хо і все ще перебуває в активній розробці.

Notepad ++ спеціально розроблено для редагування вихідного коду. “++” у назві – це посилання на оператор у таких мовах програмування, як C, C++, Java та JavaScript.

Safari

CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

Safari – це інтернет-браузер, який був вперше представлений 30 червня 2003 року та підтримується на операційних системах Apple MacOS X та IOS.

Microsoft outlook

CSV файл: чим відкрити формат, софт для роботи з розширенням

Microsoft Outlook — це програма для керування електронною поштою та завданнями, яка доступна в більшості версій Microsoft Office. Вперше він був випущений з Exchange Server 5.5 як пов'язана програма, а потім інтегрований як основна програма з пакетом Microsoft Office 97 і наступними версіями.

Перегляд формату csv онлайн

Для того, щоб відкрити CSV формат на комп'ютері без встановлення сторонніх програм, можна скористатися онлайн-сервісами. Ось список найпоширеніших із них:

 1. Excel Online
 2. Google Docs
 3. Online CSV Editor

Відкриваємо розширення csv на android

Для того, щоб відкрити розширення CSV формату на смартфоні під керуванням Android, необхідно знайти в Play Market відповідну програму, яка підтримує цей формат. Ось список найпоширеніших із них:

 1. dr.fone
 2. Cool master Android assistant
 3. Mobikin Assistant
 4. Documento Office
 5. CSV Viewer

Вирішення проблем із файлами csv

Проблема 1 : Зіткнуюся з помилками перетворення набору символів.

Використовуйте програму uconv для усунення помилок під час перетворення набору символів.

Iconv входить до складу більшості дистрибутивів ОС UNIX, а uconv – ні. iconv обмежено пам'яттю. uconv набагато найкраще підходить для роботи з великими файлами. Використовуйте app-get або інший менеджер пакетів UNIX, щоб отримати uconv, якщо його немає. Потім введіть команду:

uconv –from-code ISO_8859-1 –to-code UTF8

Проблема 2 : Що роблять ці сторонні керуючі символи?

Іноді файл виглядає нормально, але не завантажується. Він може містити недруковані символи ASCII, які зазвичай не використовуються у файлах CSV. Їх буває складно відстежити. Ця проблема може виникнути, якщо ви отримуєте незвичайні повідомлення про помилки при спробі завантажити файл і не можете відстежити причину помилки.

Використовуйте цю команду Perl, щоб видалити ці символи, пропустивши через неї файл:

perl-pi.bak-e's/[00-0713-37177-377] // g; '

Проблема 3: Не знаю, як поводитись зі значеннями NULL.

Зробіть усвідомлений вибір, як хочете обробляти значення NULL. Зазвичай N використовується для представлення значень NULL даних. Якщо є порожні рядки, використовуйте два послідовні роздільники (наприклад, ,,), щоб вказати, що поле не містить даних.

Зверніть увагу, що Postgres має деякі проблеми з імпортом цих типів файлів, якщо вони містять значення NULL. Postgres не дозволить вказати значення NULL як порожній рядок (,,). Зазвичай це хороший спосіб представлення NULL, але він не буде правильно імпортований як NULL в Postgres.Необхідно використовувати явний покажчик NULL, наприклад N, тому якщо вас дійсно хвилюють значення NULL, ви повинні використовувати N.

nBook
Додати коментар