Чи можна інсталювати Windows 10 та Windows 11 на одному комп'ютері?

Чи можна інсталювати Windows 10 та Windows 11 на одному комп'ютері?

Windows 11 працює із нами вже два місяці. Проте є багато користувачів, які думають, що операційна система несумісна з їхніми комп'ютерами, тому вирішили не виконувати оновлення зараз. Однак, чи можна спростити перехід, встановивши обидві операційні системи?

Windows 11 вже має ринкову частку 8,3% користувачів у Steam. Щодо інших користувачів, у нас досі немає надійного джерела даних, але очікується, що протягом наступного року ринкова частка Windows 11 продовжить зростати.

Це зростання буде відбуватися незважаючи на те, що Microsoft, замість того, щоб покращувати та підтримувати деякі функції Windows 10, вирішила усунути багато з них. Тому перехід на нову версію не є гарною ідеєю, якщо є корисні функції, які ви використовуєте щодня.

Тому чудовий спосіб полегшити перехід на нову версію операційної системи – це встановити дві версії Windows. Для цього у вас є два варіанти: встановити операційну систему на другий накопичувач або додатково створити розділ на жорсткому диску або SSD.

Ви можете встановити дві версії Windows, і це гарна ідея

Якщо на комп'ютері немає додаткових накопичувачів, вам доведеться створити розділ. Раніше для розбиття диска на розділи потрібно форматування. Однак з останніми версіями Windows розділити диск стало набагато простіше. Для цього нам потрібно перейти до інструменту керування дисками Windows 10.

Опинившись у ньому, ми повинні клацнути правою кнопкою миші диск, який хочемо розділити, і вибрати Стиснути том. Після цього з'явиться вікно, де зможемо вибрати розмір, на який ми хочемо зменшити диск. Після того, як ми його вибрали, цей простір буде відображатися як порожній, і з нього ми можемо створити новий розділ. Для цього клацніть по ньому правою кнопкою миші та виберіть “Створити простий том”.

Чи можна інсталювати Windows 10 та Windows 11 на одному комп'ютері?

У цьому новому розділі, якщо у вас є щонайменше 64 ГБ вільного місця для інсталяції Windows 11, ми можемо встановити систему з комфортом. Було б краще, якби ми виділили хоча б половину пам'яті. Таким чином, якщо ми звикнемо до Windows 11 і вона нам сподобається, ми зможемо використовувати цю ОС як основну систему і видалити розділ з Windows 10. Після цього нам потрібно буде лише додати вільну пам'ять, до основного диска з Windows 11.

Коли ми встановлюємо Windows 11 та Windows 10 на одному ПК, у нас з'явиться два варіанти запуску. Ці дві опції з'являться при включенні комп'ютера і система дозволить нам вибрати, яку з двох операційних систем ми хочемо використовувати. Ми завжди можемо змінити порядок, щоб віддавати пріоритет однієї або іншої ОС, якщо ми хочемо, наприклад, завжди завантажуватись у Windows 10.

Чи можна інсталювати Windows 10 та Windows 11 на одному комп'ютері?

За допомогою цього методу перехід на Windows 11 буде набагато простіше, хоча це може бути не так зручно, як оновлення поточної установки, оскільки ви втратите програми та налаштування, і вам доведеться встановлювати їх заново. Принаймні Windows 11 буде зручно використовувати якийсь час, поки ви не вирішите, яку операційну систему вибрати.

nBook
Додати коментар