Як встановити драйвера на ноутбук без інтернету

Після переустановки ОС на персональному комп'ютері або ноутбуку багато хто стикається з відсутністю драйверів. Якщо є підключення до Інтернету, встановити їх легко. Набагато складніше це зробити, коли немає доступу до мережі. Щоб проблем не було, треба розібратися, як встановити драйвера на ноутбук без інтернету і що для цього зробити.

Як встановити драйвера на ноутбук без інтернету

Як встановити драйвер адаптера на Windows 7 без інтернету: установка з диска

Якщо персональному комп'ютері немає підключення до Internet, отже ПО мережевої карти був встановлено. Дехто вважає, що без доступу до глобальної мережі, поставити його неможливо. Проте насправді це не так і є перевірений спосіб, за допомогою якого можна поставити ПЗ на ПК. Йдеться про використання спеціального CD або DVD диска, що йде в комплекті з материнською платою.

Щоб поставити «дрова», використовуючи цей спосіб, необхідно:

 1. Встановити диск на дисковод.
 2. Дочекайтеся, поки на екрані з'явиться віконце з установником.
 3. Дотримуйтесь інструкцій на екрані.
 4. Перезавантажити персональний комп'ютер.

Після того, як інсталяція драйверів без інтернету буде завершена і ПК перезавантажиться, мережний адаптер повинен запрацювати.

Як з'ясувати, що за мережеву картку встановлено в системі

Як встановити драйвера на ноутбук без інтернету

Іноді, перш ніж встановити або оновити програмне забезпечення, необхідно з'ясувати, яка мережева карта стоїть у пристрої. Для цього необхідно:

 1. Клацнути ПКМ по ярлику “Мій комп'ютер”. Він має бути на робочому столі.
 2. Перейти до «Властивості системи».
 3. У вікні, що відкрилося, клацнути по напису «Диспетчер пристроїв», яка розташована на панелі зліва.
 4. У розділі «Мережні адаптери» можна знайти потрібний пристрій. Найчастіше воно називається Network Adapter.
 5. Зайти до властивостей пристрою.
 6. У вікні, що з'явиться, відкрити розділ «Відомості». Він розташований у верхній частині вікна.
 7. Зі переліку властивостей вибрати «ІД обладнання».

Після цього на екрані з'явиться код адаптера, за допомогою якого можна знайти потрібний драйвер.

Де і як знайти потрібний драйвер

Як встановити драйвера на ноутбук без інтернету

Перед тим як встановлювати драйвера на “сімці” або Windows 10, необхідно ознайомитися з тим, як і де їх шукати. Є кілька поширених способів пошуку:

 • Використання коду обладнання. Знайдений у Диспетчері завдань код можна ввести в будь-яку пошукову систему. Таким чином, вдасться відшукати сторінки в інтернеті, де можна буде безкоштовно скачати драйвера.
 • Офіційний сайт виробника материнської плати Це найпростіший спосіб знайти програмне забезпечення, необхідне нормального функціонування адаптера. На сайті виробника можна знайти весь потрібний софт.
 • Використання спеціального ПЗ. Є програми, які автоматично шукають та встановлюють драйвера на персональні комп'ютери.

Додаткова інформація! Рекомендується ставити драйвери з офіційних сайтів. Справа в тому, що на таких ресурсах завантажено програмне забезпечення, яке було створено під певну модель материнської плати або ноутбука. З неперевірених джерел краще нічого не скачувати, щоб не зіткнутися із шкідливим ПЗ.

Встановлення вручну за допомогою Driver Pack Solution

Встановлення драйверів без інтернету на Віндовс 7 здійснюється лише за допомогою диска або флешки. Однак, якщо є доступ до глобальної мережі, можна скористатися спеціальними програмами. Особливою популярністю користується програма Driver Pack Solution. Щоб ним скористатися, необхідно виконати такі дії:

 1. Зайти на офіційний сайт програми та встановити софт на ПК.
 2. Дочекайтеся, поки утиліта автоматично просканує систему. Відразу після запуску DPS визначить, яке ПЗ потребує оновлення і запропонує зробити переустановку.
 3. Перейти до «Режиму експерта». Це робиться, щоб можна було самостійно настроїти процес установки.
 4. У вікні відзначити перелік ПЗ, яке треба оновити.
 5. Натиснути на зелену кнопку “Встановити”.

Після завершення встановлення необхідно перезавантажити систему. За потреби можна запустити Driver Pack Solution та повторно просканувати систему, щоб перевірити, чи оновлено програмне забезпечення.

Використання Driver Updater від Carambis

Як встановити драйвера на ноутбук без інтернету

Driver Pack Solution далеко не єдина програма, за допомогою якої можна встановити драйвера. Є ще один популярний софт, що має такий же функціонал. Йдеться про Driver Updater від Carambis. Для установки ПЗ, використовуючи цю програму, необхідно зробити наступне:

 1. Перейти на офіційний сайт софту та завантажити звідти програму.
 2. Запустити Driver Updater на комп'ютері або ноуті.
 3. Дочекатися закінчення сканування. Якщо вона не почалася автоматично, потрібно натиснути кнопку «Сканувати». Ця процедура проводиться для визначення застарілих драйверів.
 4. Вибрати програмне забезпечення, яке потрібно оновити. Після закінчення сканування користувач може самостійно вибрати, що саме потрібно оновити чи встановити.

Важливо! Проводити сканування необхідно регулярно. Це допоможе своєчасно виявляти застарілі версії драйверів та за необхідності оновлювати їх.

Завантаження драйвера за допомогою іншого ПК

Як встановити драйвера на ноутбук без інтернету

Якщо вдома є другий ПК із доступом до інтернету, можна скористатися ним для завантаження ПЗ. З його допомогою можна завантажити з офіційного сайту інсталяційні файли та перемістити їх на інший комп'ютер без доступу до Інтернету. Зробити це можна використовуючи LAN мережі або звичайну флешку ЮСБ, яка є практично у кожного.

Установка за допомогою USB флешки

Багатьох цікавить, як встановити драйвер для мережевого адаптера Windows 7 без інтернету за допомогою флешки. Насправді, в цьому немає нічого складного. Робиться це так:

 1. Завантажити файли на комп'ютері з доступом до інтернету.
 2. Встановити флешку в роз'єм USB і скинути на неї завантажені раніше файли.
 3. Вийміть USB накопичувач і підключити його до другого ПК, на якому встановлюватиметься ПЗ.
 4. Почати встановлення. Інсталяцію можна проводити безпосередньо з флешки. Однак, краще спочатку перемістити файли на HDD.

Додаткова інформація! Якщо немає можливості скористатися USB флешкою, замість неї можна використовувати мобільний телефон як зовнішній накопичувач.

Драйвера — спеціальне програмне забезпечення, яке відповідає за роботу компонентів ПК. Якщо їх не встановлено, деякі пристрої функціонуватимуть неправильно. Тому кожен користувач комп'ютерів повинен знати, де шукати та як встановлювати драйвера.

nBook
Додати коментар