Як пронумерувати рядки в excel по порядку: усі робочі способи

Як пронумерувати рядки в excel по порядку: усі робочі способи

Нерідко при роботі в Excel потрібно побудувати значення за списком – наприклад, вибудовується реєстр будь-якого майна. Щоб не вводити великі списки і прописуючи при цьому порядкові номери вручну, можна застосувати функцію автоматичної нумерації рядків – це дозволяє суттєво заощадити час і одночасно дещо полегшує введення даних. Нижче розглянемо основні способи, як це зробити.

Вручну

Як пронумерувати рядки в excel по порядку: усі робочі способи

Найстаріший і клопітніший метод введення порядкових номерів — це нумерація рядків в Excel вручну за допомогою цифр. Коротка характеристика способу – повільно, похмуро і виснажливо. Погодьтеся, навіть 50 порядкових номерів вводити нудно? Саме для полегшення роботи з об’ємними сторінками в Excel і були введені формули.

Як в екселі пронумерувати рядки автоматично

Замість рутинного методу введення порядкових номерів вручну, що загрожує помилками, рекомендую до застосування автоматичний — простіше, швидше, надійніше.

Заповнення перших двох рядків

Найпростіший метод пронумерувати стовпці в Excel – це заповнення перших двох рядків. Щоб швидко пронумерувати список, користувачеві потрібно лише вказати порядкові номери початкових двох рядків. Після цього потрібно затиснути лівою кнопкою миші рядок із першою цифрою та дотягнути її до другої. Відпустіть ліву кнопку мишки, потім наведіть курсор на нижній правий кут, там повинен відобразитися маркер заповнення – чорний квадратик в кутку осередку. Наведений нею курсор приклад вигляд темного вертикального хреста. Як тільки ви проведете всі ці операції, потрібно затиснути лівою кнопкою маркер заповнення одночасно з кнопкою Ctrl (маркер набуде форми чорного хреста з маленьким хрестиком вгорі) і потягти його по всьому списку. В результаті цієї дії, Excel автоматично проставляє значення по порядку значень вгору або вниз.

Звичайно, спосіб дуже простий, але рекомендується для порівняно коротких списків – реєстри на кілька десятків значень промаркувати цим способом буде проблематично.

Порядкова нумерація за допомогою рядка функції

Надавати порядкові номери в стовпці можна і за допомогою формул. Для цього на початку списку потрібно вказати стартовий номер. Встановлюємо його необхідною цифрою та переміщуємося до наступного рядка

У наступному осередку необхідно вставити формулу, яка додає значення необхідну цифру (крок відліку), стандартним значенням стане одиниця. Приблизно наша формула матиме наступний вид = [стартовий осередок] + крок відліку. Точніше це так =В1+1. Також можна використовувати команду “СУММ”, що підсумовує дані в таблиці автоматично.
Затискаємо маркер заповнення у кутку клітини з формулою та виділяємо діапазон заповнення даних. Рядки пронумеруються автоматично.

За допомогою прогресії

Один з найшвидших способів пронумерувати відразу великий список є спосіб застосування арифметичної прогресії. Для цього користувачеві необхідно зробити таке:
Поставити порядковий номер на початку списку Виділяємо потрібний діапазон у списку Наступним кроком переходимо до вкладки «Головна» та шукаємо піктограму у вигляді клітинки Excel зі стрілкою вниз – «Заповнення» Натисніть на піктограму та встановіть значення «Прогресія». Встановіть крок відліку, наприклад одиницю. Підтвердьте введення значень, натиснувши кнопку «OK» Насолоджуйтесь видом пронумерованого списку

Нумерація за допомогою маркера заповнення

Маркер заповнення в Excel дозволяє заповнювати сусідні осередки на основі даних, введених у виділений осередок. Виглядає такий маркер як квадратик у кутку осередку.

Для того, щоб пронумерувати осередки або стовпці в Excel за допомогою цієї функції, потрібно ввести порядковий номер списку або графи, а потім, навівши вказівник миші на нижній правий кут (відобразиться чорний щільний хрест), затиснути маркер лівою кнопкою миші і протягнути його на всю довжину списку, утримуючи кнопку Ctrl. Цей спосіб діє і в горизонтальних, і у вертикальних списках.

Якщо в процесі “протягування” значень не утримувати кнопку Ctrl, початкове значення буде скопійовано в наступні рядки або стовпці.

Відображення або приховування маркера заповнення

Як пронумерувати рядки в excel по порядку: усі робочі способи

У налаштуваннях Excel можна увімкнути або вимкнути відображення маркера заповнення. За замовчуванням цей параметр увімкнено, але при завантаженні програми з інтернету програмний код може нести деякі зміни. В офіційних зборках маркером заповнення можна скористатися відразу після установки.

Нумерація рядків з об’єднаними осередками

У деяких випадках необхідно працювати з таблицями, в яких деякі осередки об’єднані в одну. Жоден вищевказаний приклад у разі не спрацює, оскільки осередки у разі об’єднання мають інші розміри – використання прикладів, зазначених вище працює суворо в осередках стандартного розміру.

Як пронумерувати рядки в excel по порядку: усі робочі способи

У таких випадках можна використовувати функцію МАКС, якій необхідно вручну задати діапазон осередків в Excel, наприклад, шапка займає два рядки, тоді в третьому рядку (комірці) пишемо = МАКС (А $ 1: А2) +1. Щоб пронумерувати список, у якому є об’єднані осередки, у яких потрібна нумерація, необхідно виділити цільовий діапазон натисканням лівої кнопки миші. Потім, у рядок формул вписуємо формулу, і підтверджуємо її виконання одночасним натисканням кнопок Ctrl та Enter.

Номер рядка додаванням одиниці

Цей спосіб стоїть на другому місці за простотою серед решти способів нумерації. Спосіб полягає у використанні найпростішої формули:

 • Проставляємо стартове значення на початку списку, наприклад одиницю.
 • У наступну комірку вбийте формулу, в якій буде вказано комірку зі стартовим номером списку і до неї додається одиниця. Формула повинна мати такий вигляд = А1+1
 • Скопіюйте формулу в кожен осередок списку, використовуючи маркер заповнення.

Нумерація за допомогою команди «Заповнити»

Як пронумерувати рядки в excel по порядку: усі робочі способи

Ще один простий спосіб пронумерувати рядки, в якому доведеться здійснити трохи більше рухів тіла, ніж у попередньому. Для його реалізації необхідно зробити таке:

 • Проставляємо стартове значення на початку списку, наприклад одиницю.
 • Переходимо у верхньому меню в пункт “Правка” на вкладці “Головна”. У ньому вибираємо команду «Заповнити» та вибираємо тип заповнення «Прогресія»
 • Встановлюємо значення за стовпцями або рядками
 • Встановлюємо крок рахунку (у більшості випадків одиниця)
 • Встановлюємо граничне значення, що дорівнює кількості записів у списку.

Нумерація у структурованій таблиці

Як пронумерувати рядки в excel по порядку: усі робочі способи

Ще один простий спосіб автонумерації у таблицях. Для того, щоб пронумерувати стовпці цим способом, потрібно зробити таке:

 • Виділіть діапазон стовпців або рядків, які потрібно пронумерувати
 • Натисніть Вставка – Таблиці – Таблиця . Далі – Ок. Ваш діапазон буде організовано в «Розумну таблицю»
 • Запишіть у першому осередку: =СТРОКА()-СТРОКА(Таблица1[#Заголовки]) , натисніть Enter
 • Вказана формула автоматично застосовується до всіх осередків стовпця

Нумерація рядків за допомогою функції «Проміжні підсумки»

Функція “Проміжні підсумки” дозволяє безпомилково пронумерувати структурований список будь-якого обсягу. В цьому випадку можна не боятися за повторення порядкових номерів у списку – обчислення кладуться на “плечі” машинного введення. Для запуску функції потрібно в рядку формул вказати «=ПРОМІЖНІ.ПІДСУМКИ(3;$B$2:B2)» скопіювати у всі осередки списку. За результатом дій користувача реєстрові значення проставляться як треба.

У статті ми розібрали, як Excel пронумерувати рядки автоматично декількома популярними способами. Всі вищезазначені способи перевірені та працездатні, і я буду радий, якщо ці способи допоможуть і Вам.

nBook
Додати коментар