Як підключити PS4 до інтернету через Wi-Fi або LAN-кабель

Ігрові консолі Sony PlayStation 4 користуються великою популярністю серед геймерів. Велику роль у цьому відіграє можливість підключення обладнання до інтернету – для розширення стандартних можливостей. Ігрові приставки попередніх поколінь давали можливість підключатися тільки до стандартних автономних встановлених програм, тому справжньої насолоди від того, що відбувається отримати не виходило. У статті буде детально розглянуто, як підключити PS4 до інтернету декількома способами і чому це не виходить.

Як підключити PS4 до інтернету через Wi-Fi або LAN-кабель

Підключення PlayStation4 до інтернету необхідне для того, щоб власник консолі міг отримати повний функціонал можливостей пристрою.

Зрозуміло, у приставку можна грати і без доступу до мережі, але при цьому користувач не зможе завантажувати ігри зі спеціальної програми, а також купувати їх онлайн. Прийде купувати ігри виключно на дисках, що в сучасні дні досить застарілий метод. До того ж, без інтернету геймер не зможе користуватися онлайн можливостями приставки — завантажувати нові оновлення, або спілкуватися зі знайомими та друзями з ігор.

Увага! Існує ігри, які просто не працюватимуть, якщо відсутнє підключення до мережі. А четверту версію консолі зовсім не вдасться налаштувати без інтернету.

Можна пояснити необхідність підключення ПС4 до мережі простими словами: користувачеві дуже швидко набридне ця консоль, якщо йому не буде доступний той функціонал, який стає активним лише за вільного доступу до інтернету. Ситуація аналогічна до тієї, що спостерігається зі смартфонами — без інтернету навіть найдорожчий пристрій перетворюється на звичайний телефон.

Варіанти підключення консолі PS4 до інтернету

Для з'єднання з мережею можна використовувати два методи: застарілий – з'єднання через LAN кабель, або сучасний – використовуючи мережу Wi-Fi. Якщо використовувати другий варіант, то для виходу в інтернет можна використовувати будь-який вай-фай роутер, який встановлений у будинку.

Для створення зв'язку через провід, можна використовувати безпосередньо кабель, що йде від інтернет-провайдера або модем. Головне, щоб у наявності був провід. PlayStation4 (PS 4) – універсальний пристрій у цьому плані.

Бездротове підключення

Це найкращий варіант, оскільки підключитися до мережі можна досить швидко, і до того ж зайві дроти не будуть заважати в будинку чи готелі. Адаптер у цієї приставки від Соні досить потужний, добре ловити мережу, тому приєднати пристрій до інтернету просто, а виходити одне задоволення.

Як підключити PS4 до інтернету через Wi-Fi або LAN-кабель

Як підключити PS4 до інтернету через Wi-Fi – алгоритм дій не відрізняється складністю, але вимагає уважності:

 1. Запустити консоль та знайти клавішу з налаштуваннями.
 2. З'явиться розділ під назвою “Мережа”, на нього потрібно натиснути.
 3. Щоб підключити мережу або вимкнути доступ до Інтернету на Sony PlayStation 4, слід просто поставити маркер навпроти вкладки “Підключення до мережі” (або Інтернету).
 4. Якщо використовується підключення через Wi-Fi, клацніть пункт «Встановити з'єднання з інтернетом».
 5. Далі з'явиться віконце з написом Wi-Fi, яке потрібно натиснути.
 6. Відкриється нове вікно, де користувачеві нададуть кілька способів підключення до Wi-Fi. Бажано використовувати «Простий» на цю клавішу і потрібно натиснути, щоб продовжити.

Важливо! Не кожен користувач може відразу зрозуміти, у чому відмінність «Спеціального» та «Простого» методу зв'язку. «Спеціальний» має на увазі ручне налаштування параметрів мережі – доведеться абсолютно всі дані вводити самостійно. При простому способі мережа буде підключатися автоматично, і доведеться вводити мінімум інформації.

Далі потрібно в списку вибрати свою Wi-Fi мережу (яка лунає з роутера). В автоматичному режимі PlayStation шукатиме обидва діапазони пошуку, тобто 2,4 та 5 ГГц. Якщо потрібно, можна перейти в меню параметрів і вибрати діапазон самостійно.

Далі діяти так:

 1. Для підключення через Wi-Fi, необхідно задати пароль для створеної мережі. Якщо користувач забув його, потрібно відкрити документи, які були видані оператором зв'язку (або зателефонувати, щоб уточнити).
 2. Після завершення операції необхідно підтвердити дії, натиснувши клавішу ОК.
 3. Залишилося дочекатися, коли всі необхідні зміни набудуть чинності, і PlayStation4 підключиться до інтернету. Якщо все зроблено правильно, відкриється вікно з пропозицією перевірити з'єднання з інтернетом.

При виникненні якихось проблем користувач може проаналізувати підключення до загальної або внутрішньобудинкової мережі. Для цього слід перейти у вкладку «Мережа» та вибрати відповідний пункт — з перевіркою.

Важливо! Якщо вдома встановлено маршрутизатор, який підтримує WPS, можна використовувати цей метод. У такому випадку необхідно клацнути на клавішу з налаштуваннями WPS, після чого зробити активацію на самому роутері: ввести дані вручну, або використовувати пін-код. У першому варіанті потрібно задати пароль та ім'я мережі самостійно. Другий метод простіший — потрібно просто ввести код і все встановиться автоматично.

Підключення через кабель

Насамперед потрібно з'єднати консоль з модульним пристроєм, що є в будинку. Або це необхідно зробити безпосередньо з провайдером (тим самим проводом).

Як підключити PS4 до інтернету через Wi-Fi або LAN-кабель

Налаштування інтернету PS4 – порядок дій:

 1. Перейти до розділу «Мережа» з налаштувань консолі, вибрати «З'єднання з Інтернетом».
 2. Клацніть на вкладку “Кабель LAN”.
 3. Далі, як і в попередньому варіанті, потрібно вибрати “Простий” або “Спеціальний” спосіб підключення. Про їхню різницю вже було зазначено вище. І цього разу бажано використати простий метод.
 4. З'явиться сторінка з написом «Налаштування Інтернету оновлено».
 5. Перевірте з'єднання, натиснувши відповідну кнопку.

Якщо IP-адреса та з'єднання з Інтернетом будуть показувати статус — «Успішно», значить, операція пройшла без проблем і можна користуватися консоллю.

Увага! Якщо Sony PS 4 не підключається до інтернету через порт LAN, потрібно перевірити сам кабель на цілісність. Для цього його можна встромити в лептоп і перевірити можливість з'єднання там.

Підключення до PS 4 безпосередньо від провайдера (PPPoE)

Якщо в будинку не встановлений маршрутизатор, доведеться використовувати кабель для підключення до провайдера безпосередньо. Найчастіше використовуються динамічні IP. Це означає, що налаштування мало чим відрізнятимуться від того, що вже було показано вище (при підключенні до маршрутизатора).

Але в деяких ситуаціях провайдери вибирають тип підключення PPPoE, про який потрібно поговорити докладніше.

Спочатку потрібно підключити кабель у відповідні роз'єми (провід повинен лежати в коробці від інтернет-провайдера). Після цього перейти в налаштування, і вибрати з'єднання по кабелю LAN (всі дії були описані раніше в попередніх інструкціях).

Але цього разу необхідно клацнути на спосіб підключення — «Спеціальний». Після цього вибрати PPPoE.

Виконавши попередні операції, необхідно ввести пароль та ім'я користувача, призначені провайдером. На цьому все, якщо ввести дані без помилки, консоль буде підключена до мережі.

Налаштування PS4 для правильної роботи PSN

Ця операція досить проста і не займе багато часу, якщо дотримуватись керівництва. Щоб здійснити її, необхідно перейти в налаштування з'єднання в консолі і вибрати дротовий вид зв'язку. Після цього вибрати “Простий” режим.

Налаштування роутера для PSN: NAT

Під час здійснення операцій необхідно з'єднати консоль з маршрутизатором безпосередньо (через провід). Далі перейти до регулювання самого роутера.

Як підключити PS4 до інтернету через Wi-Fi або LAN-кабель

У налаштуваннях вибрати LAN або WAN з'єднання, та знайти опцію UPNP. Зазвичай вона включена за замовчуванням, але якщо галочка не вартує, потрібно просто активувати її.

Важливо! У разі потреби потрібно включити також UPNP, PCP та NAT-PMP. Ці параметри можуть бути вимкнені.

Сучасні моделі роутерів мають метод акселерації NAT. Наприклад, така можливість є на роутерах Asus. У такому разі її необхідно активувати. Цей параметр вказує на те, що розвантаження йде за всіма напрямками, тому необхідно активувати Offload TCP/UDP for LAN/WLAN (якщо було вимкнено). Якщо є опція завантаження не тільки на свій IP, її також необхідно активувати.

Статичний IP та DMZ

Тепер необхідно перейти до настройок LAN/WAN, що знаходяться в розділі DHCP. Тут необхідно встановити ip-адресу локальної мережі. У вікні необхідно знайти свою консоль, і прописати наступний IP: 192.168.1.55.

Наступний крок виконувати необов'язково, але зайвим не буде. Необхідно перейти в налаштування DMZ, щоб покласти туди встановлену ip-адресу PS4.

Переадресація портів

Це дуже важливий момент, якого не можна ігнорувати. Необхідно знову перейти в налаштування LAN/WAN і вибрати переадресацію портів. Потрібно знайти той IP, який був раніше прописаний, щоб встановити порти (все по порядку):

 • TCP;
 • UDP.

Все це потрібно для правильної роботи консолі з мережею. У більшості випадків функція буде працювати в автоматичному режимі, але бажано перестрахуватися та ввести дані.

DNS

Якщо спостерігається погана швидкість з'єднання, або неможливість зв'язку з груповими чатами, необхідно замінити параметри DNS на інші налаштування. Багато користувачів застосовують провайдерів DNS, які вибираються в автоматичному режимі.

Якщо провайдер в якийсь момент зазнає труднощів, і DNS у нього починає відключатися або оновлюється дуже повільно, потрібно поставити режим SkyDNS.

Для цього знову необхідно перейти в налаштування LAN/WAN, де є розділ із DNS. Туди потрібно вписати наступну адресу: 193.58.251.251. Таблиця в цьому випадку буде оновлюватися дуже швидко, а тому консоль ефективно переходитиме по серверах.

Важливо! Ці поради дозволяють позбавитися більшості проблем, пов'язаних з PSN.

Чи можна підключити PS4 до комп'ютера

Як підключити PS4 до інтернету через Wi-Fi або LAN-кабель

Якщо виникла така необхідність, підключити консоль до комп'ютера (або мобільного пристрою) можна, але доведеться завантажувати програму PS4 Remote Play.

Для встановлення потрібно натиснути на ярлик, який з'явиться на робочому столі. Почнеться пошук оновлень, а потім підуть налаштування системи. Для початку необхідно увійти в мережу (ввести логін та пароль), натиснувши відповідну кнопку. У вікні вибрати «Якість трансляції».

Далі потрібно підтвердити налаштування та увімкнути консоль. На PlayStation4 зайти в налаштування зв'язку та вибрати “Дистанційне відтворення”.

Необхідно поставити галочку напроти пункту з дозволами, і клацнути на вкладці «Додати пристрої». На екрані з'явиться восьмизначний код. Потрібно зайти на комп'ютері в завантажену програму, активувати її, ввівши код, що випав (протягом 300 секунд). Якщо ввести комбінацію без помилки, реєстрація пристрою почнеться.

Який тип з'єднання краще використовувати

Вибір способу з'єднання залежить від користувача. Більшість геймерів віддають перевагу PS4 Wi-Fi, оскільки це зручно і дроти не будуть заважати в будинку. Однак багато хто вибирає саме підключення по кабелю через якість з'єднання, яке є більш надійним і стабільним. Але не завжди на ПК є потрібні роз'єми. Цю проблему вирішують за допомогою USB-перехідника.

Важливо! Якщо встановити роутер за правилами (не створюючи перешкод на шляху роздавання мережі та поставивши його ближче до стелі), то жодних проблем зі зв'язком не буде, тому цей метод переважний.

Збільшення швидкості передачі даних на консолі

Якщо у користувача спостерігається низька швидкість інтернету, необхідно вирішувати проблеми з провайдером, який і постачає зв'язок. Однак, якщо геймер помічає, що швидкість підключення просідає лише при підключенні консолі до інтернету , то доведеться скоригувати налаштування мережі.

Як підключити PS4 до інтернету через Wi-Fi або LAN-кабель

Порядок дій:

 1. Зайти до налаштувань мережі на консолі.
 2. Вибрати тип підключення, що використовується, і замість автоматичного режиму, почати роботу в «Спеціальному» режимі.
 3. Самостійно прописати адресу, шлюз та маски.
 4. Також вручну доведеться налаштовувати показники DNS, які відрізнятимуться від автоматичних налаштувань. Для збільшення швидкості роздачі даних необхідно нулі (встановлені автоматично) замінити на чотири вісімки, які розміщуються в пункті Primary. У параметрах Secondary поставити – 8844.

Якщо процедуру виконано правильно, то має виникнути повідомлення про встановлення нових установок. Користувачам необхідно підтвердити підтримку з'єднання, що є завершенням поставленого завдання. Щоб перевірити, чи змінилося налаштування мережі, необхідно запустити будь-яку гру, яка раніше дуже довго завантажувалася.

Цієї інформації достатньо, щоб зрозуміти, через що PS4 не підключається до інтернету, і як самостійно це виправити.

nBook
Додати коментар