Як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері

У більшості будинків до однієї мережі підключено кілька пристроїв. Але ресурси одного каналу обмежені. Внаслідок підключення до безлімітного інтернету ПК, ноутбука, смартфона відбувається зменшення швидкості передачі даних. Але не варто одразу міняти провайдера. Існує кілька способів, як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері, щоб звільнити канал для інших пристроїв. Також користувач повинен знати варіанти зняття всіх блокувань.

Як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері

Як і в чому вимірюється швидкість інтернету

Під швидкістю інтернету мають на увазі максимальну кількість даних, переданих у мережу або прийнятих ПК за певний проміжок часу. Найчастіше її вимірюють у Кб/секунду (кілобітах або кілобайтах) або Мб/секунду (мегабітах). Розмір прийнятих або переданих файлів вимірюють у байтах, кілобайтах, мегабайтах чи гігабайтах.

За одиницю виміру можна взяти 1 байт – це 8 біт. Якщо користувач підключив пакет зі швидкістю 100 Мбіт/секунду, за секунду вдасться передати або прийняти трохи більше 12,5 Мб. Завантаження файлу, розмір якого перевищує 1 Гб, займе приблизно 2 хвилини.

Бувають ситуації, коли відбуваються технічні неполадки, що впливають швидкість інтернету. Для перевірки цього показника використовують спеціальну програму, наприклад Speedtest. На екрані з'являться такі дані:

 • Ping — час, за який відбувається передача мережного пакета. Чим менший цей показник, тим краща якість інтернет-з'єднання.
 • Download speed – значення вхідної швидкості отримання інформації. Цю цифру потрібно орієнтуватися під час вибору пакета. Саме за цю кількість Мегабіт платитиме користувач.
 • Upload speed – значення вихідної швидкості. За замовчуванням, цей показник менший за вхідну швидкість.

Часто інтернет-провайдера змінюють через низьку швидкість або часті технічні збої. Передача даних залежить від різних факторів, які слід враховувати при обмеженні швидкості з'єднання.

Для довідки! Проблеми повільного завантаження файлів і сайтів можуть взагалі не пов'язані з користувачем. Нерідко несправності виникають на серверах, хостингах, великих дата-центрах.

Як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері

Як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері

Обмеження швидкості дозволить без збоїв слухати музику, дивитися фільми онлайн або запускати комп'ютерні ігри. Для цього необов'язково встановлювати сторонні програми – підійдуть стандартні інструменти ОС комп'ютера. Деякі користувачі рекомендують обмежувати режим роботи мережного адаптера.

Якщо не хочеться самостійно змінювати налаштування роутера, можна завантажити спеціальні програми. Фахівці називають їх «інспекторами трафіку»:

 • BWMeter;
 • NetBalancer;
 • NetLimiter та ін.

Є платні та безкоштовні програми, їх потрібно завантажити на комп'ютер та дотримуватися інструкцій. Це найпростіший спосіб обмежити трафік інтернету. ПЗ самостійно проаналізує з'єднання і вибере відповідне мінімальне значення швидкості передачі даних. Зняття блокування відбувається в програмах.

Важливо! Будь-яка зміна в налаштуваннях роутера може призвести до збоїв у роботі. Тому потрібно знати як зняти обмеження швидкості інтернету. Або довірити роботу зі швидкістю підключення спеціалістам.

Як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері

Апаратні установки

Під апаратними налаштуваннями мають на увазі використання базових інструментів для швидшої реалізації деяких завдань. Це потрібно для того, щоб «розвантажити» трафік та підвищити продуктивність ПК. Зміна апаратних налаштувань – найшвидший спосіб, але не найбезпечніший для системи. Користувач самостійно втрутиться у роботу мережевого адаптера та встановити ліміт.

Більшість мережевих карт використовують три швидкісні режими:

 • до 10 Мбіт/секунду;
 • до 100 Мбіт/секунду;
 • до 1000 Мбіт/секунду.

За замовчуванням, система вибирає максимальний режим роздачі відповідно до можливостей провайдера. Цей варіант підходить тим, хто не хоче встановлювати стороннє ПЗ або змінювати налаштування роутера. Алгоритм внесення корективів в апаратні установки на Windows 7 або 10 буде не сильно відрізнятися.

Windows 7

Найпростіший спосіб отримати доступ до настройок мережної карти. На панелі керування потрібно знайти іконку підключення до мережі.

 1. Після кліка правою кнопкою миші з'явиться контекстне меню. Потрібні опції – “Діагностика неполадок” та “Центр управління мережами”. Можна вибрати будь-який варіант, тому що мета одна – відкрити апаратні установки.
 2. У вікні потрібно натиснути на діюче підключення. Відобразиться меню зі статистичною інформацією передачі даних.
 3. Далі потрібно натиснути на властивості. З'явиться рядок із найменуванням мережного адаптера. Внизу знаходиться опція налаштування.
 4. Потрібна вкладка називається “Додатково”. Там є опція, що відповідає за швидкість лінії. Користувач може знизити значення до 10 Мбіт/секунду.

Відкрити апаратні установки вийде через меню «Пуск». Інший спосіб виклику налаштувань натисканням клавіш Win+R. У рядку, що з'явився, потрібно ввести ncpa.cpl, щоб перейти в блок мережевих підключень.

Як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері

Windows 10

Основні відмінності в алгоритмі пов'язані із запровадженням нового меню. Перші кроки аналогічні попередньому алгоритму Windows 7. Клікнувши по рядку «Параметри мережі та Інтернет», відкриється нове меню. Потрібна опція знаходиться в нижній частині – «Центр керування мережами та загальним доступом», слід знайти підключення по локальній мережі. Інші дії аналогічні алгоритму роботи у ОС Windows 7.

Налаштування роутера

Зміни в параметрах мережної картки слід віднести до запасних варіантів, що діють лише на дротовому підключенні. Більшість домашніх мереж працюють за принципом бездротового з'єднання. Тому варто встановити обмеження швидкості на Wi-Fi. У Віндовсі відсутні інструменти для вирішення цього завдання, потрібно регулювати налаштування на роутері.

Гостьова мережа

Такий спосіб має ряд переваг:

 • гості зможуть скористатися Wi-Fi, а власникам не потрібно хвилюватись за збереження своїх даних;
 • для такої мережі можна не вигадувати пароль, створивши тільки вечір або день. Через обмеження швидкості гості не зможуть завантажити великий обсяг інформації.

Потім користувач зможе легко її відключити лише в кілька кліків і прибрати всі блокування.

Як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері

Обмеження за діапазоном IP-адрес

Цей варіант підходить тим, хто трохи розуміється на базових принципах створення мережі. Провайдер надає IP-адресу, необхідну для виходу в інтернет. Для всіх домашніх пристроїв, підключених до одного роутера, виділяють внутрішні адреси через сервер DCHP. Внутрішні адреси постійно змінюються.

Жодний пристрій не зможе підключитися до мережі без дозволу від сервера DCHP. Якщо є вільні IP-адреси, система призначить його автоматично.

Для довідки! Багато провайдерів вже давно пропонують тарифи з опцією “безліміт”. Користувачам здається, що в цьому випадку інтернет має просто літати. Насправді, це не так. Безліміт говорить про те, що немає обмежень на кількість інформації, що скачується. При цьому швидкість навпаки штучно знижена, щоб не створювалося занадто велике навантаження на загальний кабель.

Контроль за МАС-адресами

Користувач зможе вибрати відповідні обмеження та змінювати їх на свій розсуд. МАС-адреси видають на виробництві та будуть дійсними у період експлуатації. Отримані IP-адреси будуть не динамічними, а статичними. Для кожного підключеного пристрою потрібно вказати МАС-адресу та вибрати IP-адресу. Цей спосіб займає довше часу, але дозволяє якісніше попрацювати з налаштуваннями мережі.

Після цього можна зменшити швидкість з'єднання. На Tp-Link це вдасться зробити через Bandwich Control, для деяких роутерів знадобиться завантажити спеціальні програми.

Як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері

Блокування підключення до Інтернету за допомогою програм

Можуть виникнути ситуації, коли необхідно обмежити доступ до мережі. Зробити це можна, встановивши спеціальне програмне забезпечення.

Time Boss

Ця програма виконує функцію батьківського контролю на комп'ютері. Є дві версії – стандартна та професійна. Вони обидві платні, але другий варіант підходить для дистанційного контролю.

Time Boss тимчасово ставить обмежувач для певних програм чи всього ПК. Цю опцію можна ввести для конкретних користувачів або всіх.

Важливо! Режим “Стелс” приховує батьківський контроль від будь-яких облікових записів, крім основного.

WinLock

Користувач самостійно вибирає, коли буде обмежено доступ до пристрою. Скасувати рішення вдасться після введення пароля, і навіть перезавантаження ОС не зніме обмеження.

Існує pro-версія з можливістю блокування підключення через USB, веб-камери. Вона встановлює фільтр для відвідування деяких веб-сайтів. Ця програма провантажується автоматично, тому користувачі не можуть обійти систему захисту.

За допомогою WinLock можна вимкнути доступ до окремих сайтів та зменшити загальну швидкість до оптимальної. Це практично універсальний засіб контролю.

Як обмежити швидкість інтернету на комп'ютері

WinGuard

Ця програма допомагає встановити пароль будь-які елементи системи. Можна обмежити функціонування клавіші та миші. У WinGuard вдасться встановити налаштування для кожного облікового запису. Набір опцій у стандартній версії практично не відрізняється від просунутої. Але заблокувати вийде лише браузер Mozilla FireFox.

ContentWasher

Це програмне забезпечення можна поставити на домашніх і корпоративних комп'ютерах. Програма блокує доступ до конкретних сайтів, файлів, ігор. Також є можливість контролю над усіма діями на ПК. Можна перерахувати сайти, до яких користувач отримає доступ.

Як зняти обмеження швидкості передачі даних

Впоратися з цим завданням вдасться через VPN-мережі. Їх використовують для шифрування вихідного трафіку, тому провайдер не зможе перевіряти вхідні/вихідні дані. Пакетні дані проходять менш завантаженим шляхом, тому швидкість інтернету в деяких випадках підвищується.

Тим не менш, якщо спочатку обрано мінімальний тариф у провайдера, сильно підвищити швидкість ніяк не вдасться. Тут єдиним варіантом стає зміна тарифного плану більш просунутий, дорогий.

Обмежити швидкість інтернету на комп'ютері можна у різний спосіб. Все залежить від певних цілей користувача. У ряді випадків допоможе переналаштування маршрутизатора з введенням обмежень для різних пристроїв. В інших ситуаціях найкращим рішенням стануть спеціальні програми батьківського контролю.

nBook
Додати коментар