Смартфон впав у воду: що робити та як його врятувати

Жоден сучасний смартфон, навіть із високим рівнем вологозахисту, не застрахований від падіння у воду, а гарантійний ремонт зазвичай не покриває поломки, пов’язані з влученням рідини всередину пристрою. Що робити, якщо лихо (тобто вода) застало ваш гаджет зненацька? Розповідаємо, як врятувати смартфон, що потонув.

Смартфон впав у воду: що робити та як його врятувати

Що потрібно зробити насамперед

Вимикаємо смартфон негайно і не вмикаємо

Чим швидше ви це зробите, тим менше начинки смартфона будуть схильні до електрокорозії через вплив вологи та електрики. Навіть якщо телефон намок несильно і продовжує працювати як ні в чому не бувало, все одно варто вимкнути апарат і зробити всі описані нижче процедури.

Якщо телефон вимкнувся після потрапляння у воду, не вмикайте його. Це може вбити ваш пристрій. Не трясіть його, не натискайте всі кнопки поспіль. Заспокойтесь і дотримуйтесь нашої інструкції.

Знімаємо всі чохли та аксесуари

Під ними, напевно, залишилася вода. І ця волога всередину пристрою обов’язково потрапить, якщо ви не поспішите роздягнути смартфон якнайшвидше. Так що знімайте швидше чохли, кейси, наклейки та захисні плівки.

Виймаємо акумулятор і відкриваємо всі заглушки

Якщо ваш смартфон знімний акумулятор, то вам терміново потрібно буде зняти задню кришку і витягти батарею назовні. Але у більшості сучасних девайсів батарея незнімна, а корпус смартфона нерозбірний. У такому разі відкрийте всі заглушки, вийміть SIM-картку та флешку. Це робиться для того, щоб телефон швидше просох, а картки не пошкодилися від тривалого контакту з водою.

Досвідчені користувачі можуть спробувати розібрати смартфон у домашніх умовах, благо в інтернеті повно інструкцій. Щоб знайти їх, вбийте модель телефону та слово «розібрати» на Google або на YouTube. Але не радимо розбирати пристрій, якщо ви не впевнені у своїх силах. Так що робіть це на свій страх та ризик. Страшно? Тоді несіть смартфон у сервісний центр (бажано авторизований). Там із такою проблемою точно знайомі та знають, як швидко її вирішити.

Як врятувати смартфон від солоної чи солодкої води

Солона та солодка рідини – справжній кошмар для будь-якої електроніки. Все тому, що така вода прискорює процес корозії та окислює начинки.

Якщо ви впустили апарат у солону морську воду або пролили на нього солодкий чай, то ось правильний алгоритм дій. Перше, що ви повинні зробити, – знову ж таки вимкнути, роздягнути і розібрати пристрій. Після цього девайс необхідно обполоснути прісною водою – акуратно під краном з несильним натиском (навіть вологозахищені смартфони не рекомендується підставляти під потужний струмінь) або зануривши телефон у ємність із прісною водою. І лише потім слід приступати до сушіння.

Як правильно сушити смартфон та які способи протипоказані

Насамперед необхідно протерти гаджет ганчіркою або паперовим рушником, які добре вбирають рідину. Це дозволить позбавити поверхню пристрою вологи, яку ви могли не помітити або пропустити.

Смартфон впав у воду: що робити та як його врятувати

Далі фахівці зазвичай радять помістити смартфон у миску з рисом, щоби висушити гаджет. Сушіння рисом – спосіб цілком робочий. Цей злак дійсно добре вбирає вологу, тому врятував багато гаджетів.

Смартфон впав у воду: що робити та як його врятувати

Чого в жодному разі не можна робити, так це класти телефон на батарею. Інакше ви спалите йому всі начинки. Аналогічно: сушіння феном, сушіння в мікрохвильовій печі, прямі сонячні промені. Цих способів теж варто уникати.

Не варто заливати телефон спиртом, сподіваючись, що він витіснить всю вологу. Від цього можуть постраждати внутрішні компоненти, що тримаються на клеї або гумовими прокладками. Максимум, що можна протерти спиртом, — заглушки та тримачі карток.

Найкраще просто віднести телефон у добре провітрюване прохолодне темне місце. Чи не в холодильник! Замість рису можна використовувати силікагель — ті пакетики з взуттєвих коробок. Альтернативою їм також може служити наповнювач для котячих туалетів – відмінний поглинаючий засіб.

У такому вигляді варто залишити апарат на пару днів – фахівці рекомендують сушити телефон не менше 48 годин і лише потім уже вмикати його. Якщо ви все робили за інструкцією, то шанси порятунку великі. Проте навіть повністю просушений телефон може відразу чи надалі працювати некоректно.

Можливі проблеми після просушування

Працездатність пристрою може бути порушена навіть після ретельного просушування. У просушеного телефону можуть не працювати динаміки. Лінзи камери часто виявляються запотіли. Сенсорний екран може перестати реагувати на торкання. Всі ці проблеми вимагають втручання фахівців, так що хочете ви цього чи ні, швидше за все, вам доведеться вирушити до сервісного центру. Не намагайтеся ремонтувати гаджет самостійно.

Якщо телефон після просушування працює справно – вітаємо, швидше за все, ви все зробили за інструкцією та врятували свого вірного товариша. Однак навіть у такому разі внутрішні компоненти через вплив вологи можуть бути схильні до корозії та окислення, яке рано чи пізно проявиться. Або щось перестане працювати, або телефон просто одного разу не ввімкнеться — наприклад, якщо пошкодження торкнулися материнської плати. Також можна збільшити розряд батареї. Якщо телефон став менше звичайного від однієї повної зарядки, це може свідчити про окиснення акумулятора.

У таких випадках ремонт та заміна компонентів можуть бути дорогими. У випадку із заміною материнської плати або дисплея ціна ремонту може сягати половини вартості смартфона.

Висновки

Сподіваємось, що наші поради допоможуть вам уникнути неприємних наслідків. Дотримуючись цих простих правил, ви зможете врятувати смартфон після влучення вологи. Радимо також звернути увагу на вологозахищені смартфони. Такі апарати хоч і не застраховані від нещасних випадків, але здатні пережити їх із мінімальними ушкодженнями або взагалі без них.

nBook
Додати коментар