Порівняння Snapdragon та Exynos SoC, що краще?

Порівняння Snapdragon та Exynos SoC, що краще?

Крім Apple, основними суперниками на ринку SoC для смартфонів є Qualcomm та Samsung. Незважаючи на зусилля Samsung щодо покращення флагманської серії Exynos, серії Qualcomm Snapdragon завжди вдавалося випереджати Exynos від Samsung майже на покоління. Давайте порівняємо Samsung з Exynos і з'ясуємо, який із них кращий.

Перш ніж ми почнемо, я хотів би розвінчати поширений міф про те, що Qualcomm та Samsung виробляють свої власні SoC. Хоча це правда, що Samsung виробляє власні SoC, Qualcomm передає дизайн TSMC (тайванська компанія з виробництва напівпровідників) для виконання процесу виготовлення.

Snapdragon проти Exynos: ядра процесора

Порівняння Snapdragon та Exynos SoC, що краще?

Коли виробники смартфонів розробляють свої процесори, вони роблять це з нуля. Натомість вони звертаються до ARM (удосконалена RISC-машина), де використовується RISC (комп'ютер із набором коротких команд). Завдяки цьому набору коротких команд виробникам вдалося зібрати комп'ютер (смартфон), що міститься у наших руках.

Порівняння Snapdragon та Exynos SoC, що краще?

Коли ми говоримо скорочені інструкції, ми маємо на увазі лише мільйон інструкцій на секунду. Для порівняння: Intel i7 6700k 6-го покоління може виконувати понад 161 000 мільйонів інструкцій за секунду, тому що він більший за розміром, ніж типовий SoC.

ARM називає свої процесорні ядра Cortex і поставляє їх Qualcomm і Samsung. Samsung модифікує їх і називає «Mongoose», тоді як Qualcomm називає їх ядрами «Kryo», обидва вони трохи швидше за стандартні ядер «Cortex».

Останній додаток до сімейства Kryo – це ядро Kryo 680 (воно є в останній версії Snapdragon 888). Це модифікований Cortex-X1, який, як стверджує Qualcomm, на 23% швидше, ніж стандартний Cortex-X1 та Samsung M5. Отже, Qualcomm щороку випереджає Samsung за продуктивністю процесора у форматі RAW.

Snapdragon проти Exynos: GPU

Приниження Samsung на цьому не закінчується. Процесори Qualcomm SoC також значно перевершують процесори Exynos щодо продуктивності графічного процесора.

Порівняння Snapdragon та Exynos SoC, що краще?

Це через спеціальний графічний процесор, який Qualcomm пов'язує зі своїми SoC. Графічний процесор називається “Adreno” і він значно перевершує стандартні графічні процесори Mali від ARM, що використовуються у процесорах Exynos. Тим не менш, ходять чутки, що Samsung змінить стан справ зі своєю майбутньою SoC Exynos 2100, яка, за чутками, поставлятиметься з графікою AMD.

Крім процесорів і графічних процесорів, також SoC Qualcomm є спеціальний блок Hexagon DSP для просунутої обробки зображень.

Snapdragon проти Exynos: яка ж SoC краща?

Для тих з вас, хто не знає, Samsung постачає два варіанти своїх флагманів – один із процесорами Exynos, які зазвичай орієнтовані на азіатські та європейські країни. У вони поставляються з новітніми процесорами Qualcomm. Але чому Samsung використовує Exynos та Snapdragon?

Порівняння Snapdragon та Exynos SoC, що краще?

Причина, через яку Samsung робить це, пов'язана із загальним прибутком компанії. Монополія Qualcomm на ринку SoC дозволяє продавати нові процесори за вищими цінами, в той час як аналоги Exynos коштують недорого. Щоб збалансувати це рівняння, він отримує вищий прибуток від продажу пристроїв Exynos, ніж від продажу пристроїв Qualcomm.

На цьому проблеми із процесорами Exynos не закінчуються. Крім поганої продуктивності процесори Exynos також мають тенденцію сильно нагріватися. Індійський варіант Samsung Galaxy Note 9, що працює на процесорі Exynos 9810, з моменту запуску мав проблеми з нагріванням та знебарвленням дисплея. Найгірше те, що навіть незважаючи на те, що Samsung повністю усвідомлює це, вони, як і раніше, відмовляються безкоштовно замінювати панелі дисплея на Note 9.

Порівняння Snapdragon та Exynos SoC, що краще?

Тепер ми з легкістю можемо відповісти на запитання: Exynos краще за Snapdragon? Відповідь: ні. Процесори Qualcomm Snapdragon краще Samsung Exynos майже у всіх аспектах. Тим не менш, буде цікаво подивитися, чого досягне Samsung зі своїм майбутнім Exynos 2100, який, як очікується, з'явиться в серії S21.

nBook
Додати коментар