Плюси та мінуси VPN

Плюси та мінуси VPN

VPN або віртуальна приватна мережа шифрує і обходить мережу для передачі даних. Завдяки цьому VPN широко використовується в основному для захисту конфіденційності та отримання доступу до обмежених веб-сайтів. Якщо ви хочете отримати доступ до сайту, який дозволено в США, але обмежений у вашому регіоні, ви можете отримати доступ до цього сайту, вибравши США як своє місце розташування на вашому VPN-сервері.

Коли ви це зробите, вашим місцем розташування буде США, тому всім здаватиметься, що ви користуєтеся інтернетом у Сполучених Штатах. У багатьох оглядах VPN не згадуються плюси та мінуси використання віртуальної приватної мережі, тому давайте розглянемо найважливіші з них.

VPN або віртуальна приватна мережа – це інструмент, який дозволяє безпечно переглядати інтернет. Він шифрує дані, якими обмінюється ваш пристрій з веб-сайтами або програмами, щоб зробити їх нечитаними для третіх осіб.

Шифрування – це спосіб захисту даних за допомогою унікального ключа. Він перетворює дані на нечитаемую форму, щоб ніхто було зрозуміти, що вони означають. Для розшифровки даних потрібен унікальний ключ, який ніхто не може отримати, оскільки він знаходиться між вашим пристроєм та веб-сайтами або програмами.

Таким чином, ваші дані стають марними для кіберзлочинців. Крім того, VPN захищає ваш пристрій від цілої низки вразливостей та загроз в інтернеті.

Плюси та мінуси VPN

Плюси використання VPN

Існує безліч переваг використання VPN при роботі в інтернеті. Давайте розглянемо деякі з них.

1. Більше жодного обмеження пропускної спроможності

Дроселювання – це коли ваш провайдер знижує швидкість вашого інтернету, коли ви витратили весь місячний ліміт даних. Однак, коли ви використовуєте VPN, ваше з'єднання ігнорується, і ваші інтернет-провайдери не зможуть бачити, що ви робите, тому вони не зможуть обмежити ваше інтернет-з'єднання.

2. Маскуйте свою особистість в інтернеті

Найкраще у використанні VPN це те, що ваша особа прихована. Оскільки ваша IP-адреса замаскована, ймовірність того, що кіберзлочинці дізнаються про ваше місцезнаходження, значно менша. VPN забезпечує додаткову безпеку та конфіденційність в інтернеті, особливо якщо ви використовуєте загальнодоступну мережу.

3. Обхід геоблокування

Вам більше не доведеться розчаровуватися, якщо заблокований веб-сайт, який ви хочете відвідати. VPN обходить будь-які регіональні блокування та дає доступ до веб-сайтів. Ви можете дивитися контент з усього світу без жодних обмежень. Саме тому використовуються VPN.

4. Безпечний перегляд

VPN забезпечує безпеку вашої роботи в Інтернеті. Журнал вашої активності залишається анонімним, тому ніхто не дізнається, що ви переглядаєте. Хакери не зможуть відстежити ваші дії в інтернеті, тому ви можете залишатися в безпеці в цьому віртуальному світі. Анонімний перегляд сайтів дає вам свободу і таку конфіденційність від крадіжки даних в інтернеті. Деякі розширення Chrome VPN працюють досить добре, тому для безпечного перегляду вам потрібно встановити необхідні плагіни.

5. Обхід обмежень брандмауера

Якщо ви коли-небудь були обмежені використання потокового сайту або соціальних мереж на своєму робочому місці, це пов'язано з брандмауерами. VPN, однак, блокують ці брандмауери і дозволяють отримати доступ до сайтів, які ви хочете переглядати. Використання VPN завжди є перевагою, якщо ви заблоковані на сайтах, доступ до яких не обмежений за межами вашого робочого місця.

Мінуси використання VPN

Тепер, коли ми знаємо про переваги використання VPN, розглянемо недоліки використання цієї віртуальної приватної мережі. Знання недоліків не означає, що використання VPN є ризикованим, але ви повинні бути обережні при виборі VPN.

1. Безкоштовні VPN менш безпечні

В інтернеті існує безліч безкоштовних VPN, і використання безкоштовної приватної віртуальної мережі цілком нормально, якщо вона надана надійним провайдером. Але не всі безкоштовні VPN заслуговують на довіру, тому завжди краще вибрати преміум-версію. Преміальні VPN-сервіси забезпечують кращу безпеку та конфіденційність.

2. Преміальні VPN можуть бути дорогими

Преміум VPN завжди краще, але вони також можуть бути дуже дорогими. Це один із головних мінусів використання VPN. Однак, якщо вам неважко заплатити трохи більше за безпечне з'єднання, ви можете на це піти.

3. Повільне підключення до Інтернету

При використанні VPN можна зіткнутися з низькою швидкістю інтернету. Оскільки VPN шифрує та обходить вашого провайдера, швидкість уповільнюється, і якщо ви не використовуєте надійний VPN, ви можете помітити значне падіння швидкості.

4. Заблоковані послуги навіть з VPN

Поточні сайти та урядові сайти мають детектори, які виявляють VPN та миттєво блокують їх. Такі сайти як Netflix блокують VPN і рекомендують вам відключити подібні сервіси. Тому навіть якщо ви хочете отримати доступ до певних сайтів, ви не зможете зробити це навіть з VPN.

Висновок

Сотні провайдерів пропонують послуги VPN, тому вибір правильного провайдера дуже важливий для безперебійної та безпечної роботи в Інтернеті. Хоча VPN має певні недоліки, плюси переважують мінуси. Тому уникайте веб-стеження за допомогою VPN і залишайтеся в безпеці у цьому віртуальному світі.

nBook
Додати коментар