Новий телефон середнього класу чи старий флагман, що краще?

Новий телефон середнього класу чи старий флагман, що краще?

Флагманські смартфони коштують набагато дорожче за телефони середнього класу. Але що, якщо ви зачекаєте рік (або два), а потім придбаєте телефон своєї мрії? На той час старий флагман впаде у ціні. У яких випадках має сенс купувати старий флагман замість нового смартфона середнього класу? Що ж, саме це ми й розглянемо у цій статті.

Дисплей

Новий телефон середнього класу чи старий флагман, що краще?

Незважаючи на те, що вони можуть бути на рік або на два старші, більшість старих флагманів майже напевно можуть похвалитися набагато вищою якістю дисплея в порівнянні з більшістю сучасних пристроїв середнього рівня. Також майже напевно флагман може похвалитися AMOLED-панеллю з високою частотою оновлення та точним перенесенням кольорів. Так, і якщо вам подобаються вигнуті екрани, краще підійдуть старі флагмани.

Цікаво, що хоча AMOLED дисплеї також стали звичайним явищем на деяких телефонах середнього класу, а деякі навіть пропонують підтримку високої частоти оновлення, вони відстають за загальною якістю відображення. Простіше кажучи, не всі панелі AMOLED однакові.

Також є деякі інші смартфони середнього класу, які продовжують використовувати РК-панелі із високою частотою оновлення. Хоча РК-панелі самі по собі непогані – вони зазвичай не можуть зрівнятися зі своїми побратимами AMOLED з точки зору кольору та точності на смартфонах. Також варто пам'ятати той факт, що старі флагмани майже напевно підтримуватимуть такі стандарти, як HDR10/10+/Dolby Vision.

Якість складання

Новий телефон середнього класу чи старий флагман, що краще?

Флагмани зазвичай мають складання набагато краще, ніж їхні аналоги середнього класу. Однак завдяки появі китайських брендів, таких як Oppo, Vivo та Xiaomi, цей розрив швидко скорочується. Один із прикладів – це Vivo X50 Pro, який ми тестували минулого року. На вигляд, комплектації та обробці це був не що інше, як флагман. Флагмани також відомі своєю преміальною скляною задньою кришкою. Але будьте готові викласти значну суму грошей у разі ненавмисного падіння телефону.

Пристрої середнього класу, завдяки своїй пластиковій конструкції, зазвичай довговічніші і менш схильні до поломок, і навіть коли вони ламаються, їх набагато дешевше ремонтувати. Одна з областей, де більш старі флагмани показують найкращі результати – це рейтинг IP для захисту від води та пилу. Але і на цю територію поволі вторгаються смартфони середнього класу.

Камера та якість зображення

Новий телефон середнього класу чи старий флагман, що краще?

На сьогоднішній день камери на старих флагманських телефонах, як правило, краще, ніж на нових смартфонах середнього класу, з точки зору обробки зображень, типу та якості лінз, стабілізації та якості сенсорів. Також варто підкреслити той факт, що в будь-якому старому флагмані, що поважає себе, буде краще телеоб'єктив, чого більшість телефонів середнього класу досі не пропонує.

Старі флагмани також будуть пропонувати кращі можливості запису відео поряд з кращою якістю зображення при слабкому освітленні в порівнянні з новими смартфонами середнього класу.

SoC, процесор та інше обладнання

Новий телефон середнього класу чи старий флагман, що краще?

Прийнято вважати, що флагманські смартфони зазвичай оснащені найновішим обладнанням та найкращими SoC флагманського рівня. У більшості випадків це обладнання, як і раніше, забезпечують кращу продуктивність порівняно з новими SoC середнього рівня. Фактично, виробники мікросхем розпочали ребрендинг старих флагманських чіпсетів (з невеликими змінами) та ставлять їх на нові пристрої середнього класу. Нещодавнім прикладом цього можуть бути чіпсети Snapdragon 860 та Snapdragon 870 від Qualcomm, які являють собою не що інше, як модифіковані варіанти SoC Snapdragon 855 та Snapdragon 865 минулих років.

Так що так, торішні флагмани можуть легко перевершити SoC середнього рівня тестів. Однак це не означає, що апаратне забезпечення телефонів середнього класу працює надто повільно. Для середнього користувача різниця у продуктивності між обладнанням може бути недостатньо значною. Флагмани будуть привабливими для людей, які хочуть отримати найкращу продуктивність.

Місце зберігання

Новий телефон середнього класу чи старий флагман, що краще?

Хоч як це дивно, нові смартфони середнього класу можуть мати невелику перевагу перед старими флагманами, коли справа стосується сховища. Хоча ви можете придбати більш старий флагманський смартфон з об'ємом пам'яті 256 або 512 ГБ, пристрої середнього рівня часто пропонують варіант з об'ємом пам'яті 128/256 ГБ. Смартфони середнього рівня майже наздогнали флагмани і тепер підтримують UFS 3.0 для внутрішньої пам'яті. Тільки нові флагмани підтримують стандарт UFS 3.1.

Оновлення програмного забезпечення та ОС

Новий телефон середнього класу чи старий флагман, що краще?

2021 став переломним в історії Android-смартфонів, тому що саме цього року найбільший у світі виробник Android-смартфонів Samsung зробив важливу заяву. Компанія підтвердила, що всі її Android-пристрої під брендом Galaxy отримуватимуть оновлення програмного забезпечення три роки та додатковий рік виходитимуть за оновлення безпеки.

По суті, щоразу, коли ви купуєте пристрій середнього класу, ви нічого не можете зробити, окрім як молитися, щоб компанія випускала оновлення програмного забезпечення протягом наступних кількох років.

Флагманські смартфони зазвичай не мають цієї проблеми, оскільки смартфони преміум класу без проблем отримують оновлення програмного забезпечення тривалий час. Рішення Samsung ознаменувало зміну цієї політики, і, оскільки лідер ринку застосовує цю політику, цілком природно, що інші бренди приймуть це до уваги.

Фактично це означає, що телефони середнього класу майбутнього можуть отримувати оновлення тривалий час, як флагманські телефони. Це означає, якщо на даний момент ви купуєте телефон Samsung середнього класу, ви отримуватимете оновлення протягом більш тривалого часу, ніж якщо ви купили більш старий флагман. Це різко змінює баланс на користь нових пристроїв середнього рівня. Проте слід зазначити, що не всі виробники середнього класу пропонують оновлення протягом більш тривалого часу.

Акумулятор

Новий телефон середнього класу чи старий флагман, що краще?

Одна з областей, де більшість смартфонів середнього класу лідирують — це ємність акумулятора. В основному це пов'язано з тим, що флагмани, як правило, тонші і стрункіші, щоб догодити преміум-покупцям, і, отже, повинні виглядати відповідним чином. З іншого боку, середній клас не має таких принципів, і вони зазвичай використовують великі батареї, що значно збільшує термін їх служби.

Телефони середнього класу також підтримують технології швидкого заряджання і не вимагають нескінченної зарядки навіть з величезними батареями. Крім того, SoC, які використовуються на пристроях середнього класу, зазвичай менш вимогливі до ресурсів.

Але є одна область, де перемагають флагмани. Навіть старі флагмани підтримують бездротову зарядку та зворотні стандарти бездротового зв'язку. Щодо середнього класу, більшість виробників ще не запропонували бездротову зарядку для своїх смартфонів.

Висновок

Як ви, можливо, вже здогадалися, рішення про купівлю минулорічного флагмана замість нового середнього класу (або навпаки) слід приймати на основі особистих переваг.

Наприклад, флагман річної давності, як і раніше, матиме сенс для геймерів з обмеженим бюджетом і для тих, хто хоче отримати найкращу камеру. Минулорічні флагмани також рекомендуються для людей, які хочуть отримувати регулярні надійні оновлення програмного забезпечення принаймні протягом наступних двох років. І, звичайно ж, якість дисплея, дизайн та оздоблення на старих флагманах завжди залишаються на сходинку вищою, ніж у нових пристроїв середнього класу.

З іншого боку, якщо ви той, хто чудово впорається зі смартфоном, який забезпечує гідну якість зображення та пропонує відмінний час автономної роботи разом із хорошою продуктивністю, вам, ймовірно, слід вибрати середній клас.

nBook
Додати коментар