Не працює кнопка блокування iPhone 6, iPhone 7, iPhone 11, SE

Не працює кнопка блокування iPhone 6, iPhone 7, iPhone 11, SE

Сміливо можна заявити, що по смартфони Apple найдовговічніші серед усіх, які у мене були, та є неприємні моменти, наприклад коли не працює кнопка блокування iPhone (вона ж кнопка “Додому”), але все це лікується, причому в деяких випадках самостійно.

Так, буває і таке – ламається і не працює кнопка блокування iPhone екрану. Причому, незалежно від вартості пристрою та терміну служби. Зіткнулися з цим багато починаючи з iPhone 5 SE і закінчуючи iPhone 11, але ось знайшли вони вирішення цієї проблеми, неясно. Техніка виробництва Apple в моєму випадку працює вже другий рік без проблем. Єдине, з чим довелося зіткнутися, це западання кнопки, яка блокує екран (не реагує на натискання) і це тільки на старому iPhone 5C.

Кнопка блокування ще називається POWER і без її функціоналу ускладнюється користування смартфоном. У статті докладно розкривається спосіб вирішення цієї проблеми. Щоб інші в майбутньому не відчували дискомфорту від подібної поломки.

У будь-яких пристроях Apple від смартфона до комп'ютера, згодом виникає проблема з роботою кнопок або клавіш.

Причому найчастіше в iPhone відмовляються працювати кнопки збільшення/зменшення гучності та блокування чи активації екрану. Від чого залежить якість роботи цих деталей, чи які причини збою?

Варіантів маса – від випадкового падіння смартфона саме на той бік, де розташована клавіша, до дуже старанного натискання на неї. Також не виключений і шлюб у виробництві деталей або при складанні.

Потрапивши в подібну ситуацію, необхідно розглянути всі можливі варіанти усунення несправності без відвідування сервісного центру.

Причини збою в роботі кнопки блокування екрану на iPhone

Проблема зустрічається не на всіх пристроях, отже повинні бути причини виникнення ситуації. Важливим фактором, який міг вплинути на роботу, деталі є її будова та механізм.

Деталь (те, з чим ми стикаємося при натисканні) перестати функціонувати неспроможна, оскільки це м'який метал – алюміній. Потрібно дивитися “глибше” – під видимою частиною розташований шлейф з маленькими контактами у вигляді пружин, які дають подібний збій.

Не працює кнопка блокування iPhone 6, iPhone 7, iPhone 11, SE

Рис. 1 Шлейф кнопки блокування та датчика світла

На малюнку номер 1 зображено цей контакт з невеликою темною і зробленою з пластику кнопочкою в центрі, яка відповідає за правильне функціонування кнопки блокування/вмикання екрана на iPhone.

Все просто – з часом або після удару, ця незначна деталь може стертися або розламатися, що призведе до порушення блокування екрану.

Не працює кнопка блокування iPhone 6, iPhone 7, iPhone 11, SE

Шлейф кнопок регулювання звуку в Apple Iphone Зразка п'ятого покоління

Не працює кнопка блокування iPhone 6, iPhone 7, iPhone 11, SE

Рис. 3 — iPhone зі зламаною кнопкою блокування екрану

Тепер джерело причини знайдено, залишається визначитися, як виправити цю проблему. Два варіанти на вибір або самостійно спробувати відремонтувати поломку, або відвідати спеціалізований сервіс і оплатити ремонт.

Як тимчасово відновити роботу POWER?

У мережі інтернет є безліч способів, як зробити ремонт кнопки блокування або увімкнення дисплея на iPhone. Більшість з них брешуть читачам, і в основному всі радять скористатися програмою iOS, що замінює її функції.

Не дивно, що Творці iPhone передбачали такі збої, адже в налаштуваннях є потрібні розділи: Основні налаштуванняУніверсальний доступAssistiveTouch . Після ввімкнення даної опції, на робочому столі з'явиться кнопка з багатьма функціями.

Основна опція – ” Блокування екрану ” (у розділі ” Апарат “), яка відповідає оригінальній роботі POWER на iPhone будь-яких моделей.

Ця опція є альтернативою, яка дуже популярна серед користувачів. Звичайно, справжня кнопка так і не виконуватиме призначені їй функції. Але тимчасово або до появи зайвих коштів стане хорошим робочим варіантом.

Як відремонтувати клавішу блокування/вмикання на iPhone

Щоб відновити функціонал кнопки увімкнення або блокування на iPhont, потрібно відремонтувати маленьку кнопку всередині шлейфу (від якої залежить передача сигналу). Існує два способи:

  • Повністю замінити шлейф;
  • Провести ремонт зламаного шлейфу.

Заміну можна зробити в будь-якому сервісному центрі або самому, за наявності необхідних інструментів та навичок роботи з дрібними деталями.

Існує ряд сайтів (таких, як fixerrorpedia.com) , на яких викладено докладну інструкцію з фото щодо заміни будь-яких деталей Apple техніки. Придбати потрібні деталі можна на багатьох популярних китайських сайтах (ніхто не захищений від такого покупки деталей із шлюбом).

Адже шлейф складається з низки деталей, крім шлейфу та кнопок, таких як сенсорів та перемикачів.

Бувають ситуації, набуваєш на сайті необхідну деталь на смартфон (з непрацюючою кнопкою гучності). Знаходиш інструкцію, вивчаєш її та робиш нешвидку заміну. За підсумком кнопка збільшення звуку працює, а протилежна – ні. Ще й з'явилися збої функції гнізда для аксесуарів. Це добре, якщо рідну деталь не утилізували – ставиш її назад та шукаєш інше вирішення проблеми.

Ремонт шлейфу на iPhone полягає у оптимізації роботи кнопок на ньому, щоб відновити пружинний контакт. Можна оригінальничать, зрізавши цю деталь з китайського аналога і прикріпивши її на своєму шлейфі в потрібне положення за допомогою клею. Знадобиться старанність і точна копітка робота, тому що деталі дуже тендітні і маленькі.

На тому ж таки Аліекспрес можна придбати десяток копій оригінальної деталі кнопки і періодично робити заміну необхідної частини.

Таким чином, виходить, непогано заощадити на ремонті кнопок регулювання гучності або блокування екрану на iPhone та освоїти навички роботи з дрібними деталями. Врахуйте, якщо копіткість і посидючість не ваш коник, не ризикуйте і йдіть у сервіс. У такому разі робота фахівців стане єдиним дієвим виходом із ситуації.

Не працює кнопка блокування iPhone 6, iPhone 7, iPhone 11, SE

Ось так приблизно виглядає робоча область під час такої складної та відповідальної заміни. Незабаром і звертатися до працівників сервісу не доведеться, із сучасними можливостями та своїми навичками можна багато речей ремонтувати самостійно.

Головне чітко розуміти, якого результату ви хочете досягти і попередньо розібратися в пунктах самостійного ремонту, щоб не погіршити становище. Все-таки, пристрій, над яким проводиться робота, коштує чималих грошей і ставлення має бути відповідним.

Друзі, сподіваюся, ви змогли розібратися чому не працює кнопка блокування екрана (вона ж кнопка включення екрана) на своєму iPhone. Але, раптом у вас залишилися питання, я з радістю допоможу з відповіддю на нього в коментарях.

nBook
Додати коментар